Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 7:36



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 89 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Nowy papież 
Autor Wiadomość
Post Nowy papież
Nie chciałbym, by w tym temacie rozgrywały sie jakieś spekulacje na temat nowego papieża....jaki bedzie - czarny, żółty, biały.....to nieistotne..

Ciało Jana Pawła Wielkiego jeszcze nie całkiem ostygło, jego dusza jest juz jednak u Ojca i nie wróci do nas.
Czas więc pomyśleć o kolejnym Namiestniku Chrystusa.

Wydaje nam sie, ze nie mamy wpływu na to jaki i kim bedzie nastepca, bo wyboru dokonuja kardynałowie.
Mysle jednak, ze my takze mamy na to wpływ i to ogromny.
Jaki bedzie kolejny papież? Odpowiedź jest prosta - Taki jakiego sobie wymodlimy.

Byc moze co niektórzy oburza sie, ze pisze o tym za wczesnie. Moja odpowiedz jest jednak prosta:
Nigdy nie jest za wcześnie na modlitwe za Kosciół.
Teraz trwa żałoba....smucimy sie, ze odszedł od nas wielki człowiek, ale radujemy sie takze, ze ten człowiek jest juz u Pana.....bo śmierć nie ma przystepu do ludzi wierzących i ufających.

Módlmy sie za i do JPII......ale szczególnie mocno módlmy sie o Moc Ducha Świetego dla tych którzy beda wybierac nastepce na Stolice Piotrową....już teraz! Prosmy o to by natchnieni Duchem Św. wybrali najgodniejszego i najlepszego spośród siebie, kontynuatora dzieła swojego poprzednika.

"...Zaprawdę, powiadam wam: Jeśli dwaj z was na ziemi zgodnie o coś prosić będą, to wszystkiego użyczy im mój Ojciec, który jest w niebie. Bo gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich." (Mt 18, 19-20 ).

Nie zapominajmy więc, ze od naszej modlitwy zależy jaki bedzie Następca Piotra........a wszelkie spekulacje odrzucmy w kąt, skupiając sie na najważniejszym - na modlitwie.

pozdrówka


Pn kwi 04, 2005 10:40
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 11, 2004 20:26
Posty: 3027
Post 
Podpisuję się. Proponuję już teraz zacząć "Krucjatę modlitwy w intencji Konklawe" dziesiątka Różańca codziennie

_________________
TE DEUM LAUDAMUS !


Pn kwi 04, 2005 12:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 18, 2004 15:45
Posty: 1883
Post 
Toż to samo powiadam wszystkim , którzy są zatroskani, zmartwieni tym że Jan Paweł II (Wielki) zmarł. Tylko i wyłącznie Duch Święty Sprawić może to, jaki będzie następny Papież. Wiadomo, że zależy wszystkim na kontynuacji, ale to tylko Duch swięty i Papież pod Jego wpływem będzie wiedział, jak działać.

"Nie lękajcie się..."

Popieram, gorące modlitwy za i do Jana Pawła II to najlepsze co możemy zrobić i wymyśleć.....

_________________
Obrazek
"Przejmij mnie dreszczem Twojego Istnienia, dreszczem wiatru w dojrzałych kłosach..."
JP II


Pn kwi 04, 2005 13:43
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Cz lut 03, 2005 22:59
Posty: 50
Post 
Apeluję o jeszcze jedno. Kimkolwiek nowy Papiez by nie był - dajmy mu szansę. Jan Pawel II jest dla nas bardzo ważną osobą, ale pozwólmy, by nowy Papież nie żyl w jego cieniu. Teraz to On będzie głową Kościoła. I o tym nam trzeba pamiętać...


Pn kwi 04, 2005 18:07
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt paź 12, 2004 18:06
Posty: 66
Post 
Podpisuję się pod tym :) :) :)

_________________
„wyrwij mnie i wyzwól o Panie mój”


Pn kwi 04, 2005 18:09
Zobacz profil
Post 
Również podpisuję się pod wypowiedzią Belizariusza i poprzedników.
Również do zdania poprzedników dołóżę swoje.
Otóż - sądzę, że czas najwyższy zacząć zastanawiać się na szersza skalę nad nauczaniem Papieża Jana Pawła II Wielkiego - szczególnie nad nauczaniem o konieczności budowania Cywilizacji Miłości


Pn kwi 04, 2005 18:35
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 11, 2004 20:26
Posty: 3027
Post 
glizta napisał(a):
Apeluję o jeszcze jedno. Kimkolwiek nowy Papiez by nie był - dajmy mu szansę. Jan Pawel II jest dla nas bardzo ważną osobą, ale pozwólmy, by nowy Papież nie żyl w jego cieniu. Teraz to On będzie głową Kościoła. I o tym nam trzeba pamiętać...

Myślę że będzie mu bardzo ciężko i podjęcie tej funkcji będzie wymagało szczególnej odwagi. Kimkolwiek będzie, nasza modlitwa będzie mu (szczególnie na początku) bardzo potrzebna.

_________________
TE DEUM LAUDAMUS !


Pn kwi 04, 2005 18:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Dodam tylko jedno...
Tryptyk Rzymski

Trzeba, by przemawiała do nich wizja Michała Anioła.
«Con-clave»: wspólna troska o dziedzictwo kluczy,
kluczy Królestwa.
Oto widzą siebie pomiędzy Początkiem i Kresem,
pomiędzy Dniem Stworzenia i Dniem Sądu...
Postanowiono człowiekowi raz umrzeć, a potem Sąd!

Ostateczna przejrzystość i światło.
Przejrzystość dziejów —
Przejrzystość sumień —
Potrzeba, aby w czasie konklawe Michał Anioł uświadomił ludziom —
Nie zapominajcie: Omnia nuda et aperta sunt ante oculos Eius.*
Ty, który wszystko przenikasz — wskaż!
On wskaże...



* Wszystko jest nagie i otwarte przed Jego oczami.

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Wt kwi 05, 2005 19:38
Zobacz profil
Post 
i ja dołączam swoje modlitwy w tej intencji.

"Jak wiele brudu jest w Kościele i to pośród tych, którzy poprzez swe kapłaństwo powinni należeć całkowicie do Chrystusa, ile jest pychy i egoizmu"

"Brudne szaty i zbrukane oblicze Twojego Kościoła budzą w nas strach. Ale to my sami je brukamy! To my zdradzamy Cię mimo naszych wielkich słów i wielkich gestów"


- z wielkopiątkowych rozważań JEm Józefa Kardynała Ratzingera


Cz kwi 07, 2005 10:37
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 23, 2005 9:38
Posty: 287
Post 
Całkowicie popieram Teraz to nasz egzamin z dojrzałości chrześcijańskiej


Cz kwi 07, 2005 12:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 31, 2005 20:11
Posty: 145
Post 
popieram i dołączam się !


Pt kwi 08, 2005 11:26
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 02, 2004 11:43
Posty: 166
Post 
Byłoby wspaniale aby papieżem został kard. Joseph Ratzinger do niedawna Prefekt Kongregacji Nauki i Wiary!
Przed następcą Jana Pawła II leżą trudne wyzwania, kard. Ratzinger ma charyzmę, jest zdecydowany w działaniu, konkretny i co najwazniejsze wierny tradycji katolickiej ( poskromnił już nie jednego modernistę)
Poza tym życzliwym okiem patrzy na tradycyjne prądy w Kosciele.


Pt kwi 08, 2005 19:51
Zobacz profil
Post 
Daj Boże, by Papieżem został kardynał zdecydowany, wierny Kościołowi i Tradycji - i kroczył drogą wytyczoną przez jana Pawła Wielkiego.
ja również liczę na kard. Ratzingera.
Liczę również na to, że lefebryści przeproszą Kościół i wrócą na Jego łono.


Pt kwi 08, 2005 20:10

Dołączył(a): N maja 02, 2004 11:43
Posty: 166
Post 
Kard. Ratzinger stanowi szansę na porozumienie z Bractwem św. Piusa X. , minimalną szansę ale zawsze coś.
Pewien nawiedzony biskup na Hawajach ekskomunikował wiernych za to , że chodzili na msze do Bractwa. Kard. Ratzinger wzburzony natychmiast ekskomunikę zdjął!!


Pt kwi 08, 2005 20:21
Zobacz profil
Post 
I bardzo słusznie zrobił kard. Ratzinger, że zdjał ekskomunikę nałożoną na wiernych niezorientowanych w fakcie, że Lefebryści są poza Kościołem.
Wątpię jednak by ten bardzo rozsądny, wieloletni współpracownik Jana Pawła Wielkiego zdjął Ekskomunike z bractwa, które narobiło tyle zamieszania w Kościele i jego działalnosć w gruncie rzeczy sprowadza się do rozbijania jedności Kościoła Katolickiego.
Cytuj:
Joseph Ratzinger

Niemiec, 78 lat, od 1981 roku prefekt Kongregacji Nauki Wiary, wcześniej arcybiskup Monachium. Za łagodnymi manierami ukrywa stalowy intelekt. Jego kategoryczne opinie radują konserwatystów, a oburzają liberalnych katolików. Jako prefekt Kongregacji Nauki Wiary wystąpił przeciwko teologii wyzwolenia; potępia też permisywizm seksualny na Zachodzie. Był jednym z najbliższych doradców Jana Pawła II, w roku 2002 został dziekanem Kolegium Kardynalskiego.

http://serwisy.gazeta.pl/swiat/1,34280,2636064.html


Pt kwi 08, 2005 21:09
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 89 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL