Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 11:45



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Odnośnie wyciętej rozmowy 
Autor Wiadomość
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Odnośnie wyciętej rozmowy
Nie wiem, czy moderacji taki wątek będzie odpowiadał ale uznałem, że przecież zawsze można go zamknąć.

Odnośnie wymiany zdań na temat moich działań i wypowiedzi w usuniętej wczoraj rozmowie: viewtopic.php?p=690777#p690777 to jeśli ktoś zdążył ją przeczytać, byłbym wdzięczny za wszelkie krytyczne uwagi (za wyrazy pełnej zgody i aprobaty dziękuję). Pytam, bo chciałbym, aby każdy mógł się wypowiedzieć bez naruszania zasad wątku tylko do moderacji. Ewentualnie na PW, gdyby wątek zamknięto.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Śr lip 18, 2012 11:35
Zobacz profil
Post Re: Odnośnie wyciętej rozmowy
Ojej, a o so chozi konkretnie, bo ja się chętnie wypowiem ;)


Śr lip 18, 2012 11:44
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Odnośnie wyciętej rozmowy
No niestety rozmowa została całkiem usunięta ale trochę się ponabijałem z wypowiedzi Mike'a29. Dla mnie był to zwykły trolling, choć chyba umykało to powszechnej uwadze, a moderacja jeszcze tam nie zajrzała, więc się pośmiałem, wskazując pewne absurdy, trochę razem z Johnnym :) Potem jednak rozmowa zaczęła brzmieć bardziej sensownie ale po moim zgłoszeniu skasowali praktycznie całą.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Śr lip 18, 2012 11:56
Zobacz profil
Post Re: Odnośnie wyciętej rozmowy
Chodzi o to, że użytkownik Soul33 zgłasza do moderacji posty, dlatego że nie podoba mu się treść rozmowy. Uważa że pewne rzeczy należy wycinać, gdyż w jego – Soula – przekonaniu, są to bzdury kłamstwa, czy trolling. W przeciwieństwie do innych biorących udział w dyskusji, nie umie polemizować i udowodnić swoich racji, tylko woła o cenzurę.

W wyciętym temacie toczyła się interesująca rozmowa. Użytkownik przedstawił swoje doświadczenia, a Soulowi brakło argumentów, by ich prawdziwość zakwestionować. Zgłosił więc to do moderacji. Poruszane zagadnienia były kontrowersyjne, owszem, ale od tego jest polemika. Sama rozmowa była na poziomie. Pod tym względem nic jej nie można było zarzucić. Oprócz tego ludzie zaczęli rozmawiać tam o kilku różnych ciekawych sprawach. Można to było wydzielić, ale poszłooooo...

Inną sprawą jest to, że zaczęłam mieć poważne wątpliwości, czy Soul w ogóle umie dyskutować, zauważa inne punkty widzenia, i czy kojarzy co ludzie o sobie piszą i jakie mają przekonania. Bo mnie to coraz bardziej wygląda na "ja wiem jak jest, jest tak jak mówię i jak to widzę, i już" (a wszystko inne należy wyciachać ;/ )
Soul33 napisał(a):
Vi, cieszyłbym się, gdyby forum trzymało jakiś niezły poziom. Ale tak być nie może, gdy ludzie będą tu rozmawiać o tłumach księży gejów szukających partnerów do seksu na portalach randkowych. Nie wiem, może skończyła się moda na jakichś policjantów, lekarzy i strażaków ale to nonsens rozmawiać o tym na poważnie.

Zresztą, w kwestii dalszej części dyskusji, ja rozumiem, że forum katolickie nie chce u siebie rozmów w duchu akceptacji o podobnych stylach życia i nigdy bym ich się tu nie spodziewał. Poza tym do takich środowisk chyba najlepiej kierować głównie akcje informacyjne i wolontariuszy. Jestem pewien, że tylko na dobre mogłaby mu wyjść rozmowa z Tobą ale to nie tutaj na forum ogólnym.

Ostatnie dwa zdania skierowane do mnie utwierdzają mnie tylko w przekonaniu, że Soul powinien się obudzić, zacząć czytać moje posty, i orientować się jakie mam poglądy. Bo na razie to mi ręce opadają, i nawet nie chce mi się jego bezpodstawnych wyobrażeń prostować :|


Śr lip 18, 2012 12:10
Post Re: Odnośnie wyciętej rozmowy
Soul33 napisał(a):
No niestety rozmowa została całkiem usunięta ale trochę się ponabijałem z wypowiedzi Mike'a29. Dla mnie był to zwykły trolling, choć chyba umykało to powszechnej uwadze

Dla mnie też. "Inauguracyjny" wpis Mike'a był ogólnikowy i wg. mnie
obliczony na tanią sensację; gdyby rzeczywiście był zatroskany
że biedne owce są zwodzone przez wilki w owczych skórkach
i zależało mu na uzdrowieniu tej sytuacji nie pisałby o tym na forum,
tylko zwróciłby się do kurii z konkretnymi dowodami i nazwiskami.
Jeśli mu na tym nie zależało to po co wogóle ten temat?
Przecież w ten sposób można anonimowo opluć kogo
bądź bez żadnych konsekwencji.
Dalsza część dyskusji, rozwinięta 'na kanwie' niechlubnego wpisu
była jednak całkiem do rzeczy.
@Vi, niepotrzebnie się zacietrzewiasz
-Vi- napisał(a):
Sama rozmowa była na poziomie

Tak, to co zaprezentowała cała reszta userów.
Może udałoby się ją odzyskać?


Śr lip 18, 2012 12:55
Post Re: Odnośnie wyciętej rozmowy
@Mariel:
Gdyby Mike umieścił tylko jeden wpis, to wtedy zastanawiałabym się czy nie w tym celu tu przyszedł, żeby potrollować. Ale on rozwinął swoją wypowiedź.
Poza tym ja preferuję polemikę, a nie cenzurę, jeśli zachowana jest odpowiednia forma. Niektórzy chętnie by o tym podyskutowali, bo i o kontrowersyjnych rzeczach można rozmawiać. I to nie tylko ci, którzy zgadzają się z nim, ale również i inni (zresztą to ci drudzy aktywniej brali udział w dyskusji).

Ja rozumiem zgłoszenie postu do moderacji, jeśli ktoś jest chamski, wulgarny, ewidentnie spamuje... Ale donoszenia użytkowników wzajemnie na siebie, czy zgłaszania dyskusji - co również postrzegam jako pewną formę donoszenia na siebie - bo coś nie podchodzi pod moje widzimisię, nie toleruję. Obowiązki moderatora to obowiązki moderatora - ja to rozumiem, jaka jest jego rola. Ale Soul nie jest tu moderatorem i nie jest od takich rzeczy. Zgłasza nasze dyskusje i jeszcze się tym chwali w odpowiednim wątku - chociaż to może dobrze, bo przynajmniej wiadomo na czym się stoi. Niech się potem nie dziwi, że niektórzy z nas (nawet jeśli jestem to tylko ja) będą go traktować z niechętnym dystansem. To tak samo jak z @kinokijuf - jeśli ktoś zgłosi użytkownika, to wiem kogo o to podejrzewać, bo wiem kto jest donosicielem. A teraz wiem o kim myśleć, jeśli zostaje ocenzurowana dyskusja :-|
Tak ja to widzę i przy swoim spojrzeniu na tą sprawę, pozostanę.

A swoją drogą, jeśli każdy zacznie zgłaszać posty w zależności od tego, co on uzna za bzdurę do usunięcia, do moderacja się nie wygrzebie spod zgłoszeń :-| Najlepiej zostawić pewne rzeczy ocenie i reakcji samej moderacji. Tak uważam.


Ostatnio edytowano Śr lip 18, 2012 13:33 przez Anonim (konto usunięte), łącznie edytowano 1 raz



Śr lip 18, 2012 13:19
Post Re: Odnośnie wyciętej rozmowy
-Vi- napisał(a):
@Mariel:
Gdyby Mike umieścił tylko jeden wpis, to wtedy zastanawiałabym się czy nie w tym celu tu przyszedł, żeby potrollować. Ale on rozwinął swoją wypowiedź.
.

Czytałam ten wątek, reszta jego wypowiedzi też nie naświetliła
powodów jakimi się kierował umieszczając podobny wpis na forum.
-Vi- napisał(a):
Zgłasza nasze dyskusje i jeszcze się tym chwali w odpowiednim wątku

Coś czuję, że się pcham pomiędzy młot i kowadło, ale co mi tam ;-)
Zgłosił temat do wycięcia bo uznał, że to trolling niewart kontynuowania,
ale to było zanim rozmowa się rozwinęla, a potem:
Soul33 napisał(a):
niestety rozmowa została całkiem usunięta
Soul33 napisał(a):
Potem jednak rozmowa zaczęła brzmieć bardziej sensownie ale po moim zgłoszeniu skasowali praktycznie całą.

Wykaż trochę dobrej woli i zauważ, że w swoim poście Soul
przyznaje iż nie do końca kroki, które podjęła moderacja były po jego myśli..
Moim zdaniem nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem tylko niech zainteresowani kontynuacją dyskusji wystąpią z uargumentowaną prośbą do moderacji i już :)


Śr lip 18, 2012 13:33
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 23, 2003 0:41
Posty: 4100
Post Re: Odnośnie wyciętej rozmowy
Moderacja dostaje i tak sporo zgłoszeń - za co jest bardzo wdzięczna :)
Nie każde zgłoszenie jest rozpatrywane pozytywnie.

_________________
Mądremu tłumaczyć nie trzeba, głupi i tak nie zrozumie.


Śr lip 18, 2012 13:41
Zobacz profil
Post Re: Odnośnie wyciętej rozmowy
Asienkka napisał(a):
Nie każde zgłoszenie jest rozpatrywane pozytywnie.

Spróbować nie zawadzi. :-)


Śr lip 18, 2012 13:44
Post Re: Odnośnie wyciętej rozmowy
MARIEL napisał(a):
Czytałam ten wątek, reszta jego wypowiedzi też nie naświetliła
powodów jakimi się kierował umieszczając podobny wpis na forum.

Po prostu chciał rozmawiać na określony temat. Opisał swoje doświadczenia i spostrzeżenia, które są jakie są. Mike nie zniknął, wciąż się udziela, a zanim pisał w tym wątku, udzialał się tez w innym.

MARIEL napisał(a):
Coś czuję, że się pcham pomiędzy młot i kowadło, ale co mi tam ;-)

Nigdzie się nie wpychasz. Rozmawiamy tu na wyraźną prośbę autora wątku. Każdy może wypowiedzieć swoje zdanie.

MARIEL napisał(a):
Zauważ, że zgłosił to do wycięcia bo uznał, że to trolling

Bo on uważa wypowiedzi o danej treści za trolling, czy bzdury. Istotna jest tu treść, która jemu się nie podoba.
Większym trollingiem były wpisy samego Soula w odpowiedzi do postów Mike. Nic konstruktywnego, nic nie wniosły do dyskusji. Ich idea - ponabijać się. To dopiero bzdury :|

MARIEL napisał(a):
Wykaż trochę dobrej woli i zauważ, że w swoim poście Soul
przyznaje iż nie do końca kroki, które podjęła moderacja były po jego myśli..

Bo moderacja nie jest tu od tego, by działać po myśli Soula, tylko by robić swoje według swojego osądu. Soul, ani nikt inny, nie będzie dyktował modom co usuwać, co przenieść itp. On tylko zgłasza, jeśli chce - to ew. rola usera. Reszta należy do moderacji.


Śr lip 18, 2012 13:50
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 23, 2003 0:41
Posty: 4100
Post Re: Odnośnie wyciętej rozmowy
Moderacja - jak już pisałam, jest wdzięczna za każde zgłoszenie ;)
Nawet te, które według niej nie potrzebują interwencji.

_________________
Mądremu tłumaczyć nie trzeba, głupi i tak nie zrozumie.


Śr lip 18, 2012 13:52
Zobacz profil
Post Re: Odnośnie wyciętej rozmowy
-Vi- napisał(a):
MARIEL napisał(a):
Zauważ, że zgłosił to do wycięcia bo uznał, że to trolling

Bo on uważa wypowiedzi o danej treści za trolling, czy bzdury. Istotna jest tu treść, która jemu się nie podoba.

To tylko dowodzi, że zupełnie go nie znasz.
Bierzesz go za jakiegoś wojującego katolickiego homofoba :D
Uwierz mi, że ta metka bardziej do mnie pasuje.
Ale rzekłam, com miała rzec. Zrobicie i tak jak chcecie.
Asienkka napisał(a):
Moderacja - jak już pisałam, jest wdzięczna za każde zgłoszenie ;)
Nawet te, które według niej nie potrzebują interwencji.

Idę się przejść po forum ;)


Śr lip 18, 2012 13:55
Post Re: Odnośnie wyciętej rozmowy
Po prostu ludzie różnie odbierają osoby przyznające się do homoseksualizmu. Zwłaszcza gdy mają odwagę szczerze pisać jak wygląda ich życie i nie zamierzają się podporządkowywać KK. Trudno się niektórym konfrontować z takimi i normalnie rozmawiać na forum, gdzie dużo katolików. W końcu nie tak dawno homofobia była dość powszechna i przyznanie się do orientacji trąciło o skandal, więc zakładam, że jeszcze kilka pokoleń potrzeba, aby ludzie nie widzieli w nich trędowatych.

Ja wiem, że każdy katolik by ich chciał nawrócić na hetero, a jak nie to żeby taki żył w celibacie bo tak naucza KK. Ale czasem się trzeba skonfrontować z innymi postawami życiowymi. Czasem wystarczy co ostrzejsze wypowiedzi wyciąć. Takie jest moje zdanie :)


Śr lip 18, 2012 14:00
Post Re: Odnośnie wyciętej rozmowy
Asienkka napisał(a):
Moderacja - jak już pisałam, jest wdzięczna za każde zgłoszenie ;)
Nawet te, które według niej nie potrzebują interwencji.

Rozumiem. Ale to punkt widzenia moderacji. Ja zajmuję stanowisko jako użytkownik ;)

MARIEL napisał(a):
To tylko dowodzi, że zupełnie go nie znasz.
Bierzesz go za jakiegoś wojującego katolickiego homofoba :D

Nie, zupełnie nie to... Raczej za kogoś, komu wydaje się, że wie co słuszne i właściwe, a co nie, i kto chętnie decydowałby i za innych. Przynajmniej ja tak momentami to odbieram.

MARIEL napisał(a):
Uwierz mi, że ta metka bardziej do mnie pasuje.

Eeee... tam ;)


Śr lip 18, 2012 14:12
Post Re: Odnośnie wyciętej rozmowy
Val napisał(a):
Ja wiem, że każdy katolik by ich chciał nawrócić na hetero, a jak nie to żeby taki żył w celibacie bo tak naucza KK. Ale czasem się trzeba skonfrontować z innymi postawami życiowymi.

A co ma piernik do wiatraka?
Rozmawiamy o kroku powziętym przez Soul'a, a z niego
taki katolik jak ( sorrki Soul ) z koziej d... trąba,
więc po co ten wtręt o katolikach Val?


Śr lip 18, 2012 14:14
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL