Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 10:53



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 128 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
 MAMY NOWEGO PAPIEŻA 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 13:14
Posty: 671
Post 
ToMu napisał(a):
No właśnie... Wczoraj sobie uświadomiłem, że Ratzinger w herbie biskupim ma Murzyna... nawet 2. Ciekawe - wiąże się to raczej z tradycją, jak napisał w "Moje życie" - od setek lat biskupi Freising mają w herbach właśnie Murzyna, chociaż nikt nie wie, z czego to się wzięło :biggrin:

Jak to "nikt nie wie" ... ja wiem. Ten murzyn, to Saracen, a właściwie jego głowa, bo reszta ciała gnije gdzieś na polu bitwy.
Taki akcent "ekumeniczny" :-D

_________________
Always Look on the Bright Side of Life


Pt kwi 22, 2005 11:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 11, 2004 20:26
Posty: 3027
Post 
ziobro Adama napisał(a):
Jak to "nikt nie wie" ... ja wiem. Ten murzyn, to Saracen, a właściwie jego głowa, bo reszta ciała gnije gdzieś na polu bitwy. Taki akcent "ekumeniczny" :-D

Dobrze byłoby podać źródło przy takich pomówieniach...
Bo zdaje się że wyjaśnienie jest zupełnie inne, ale spróbuj się wybronić

_________________
TE DEUM LAUDAMUS !


Pt kwi 22, 2005 12:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 11, 2004 20:26
Posty: 3027
Post 
ToMu napisał(a):
A tak humorystycznie - w końcu papież jest Bawarczykiem, więc... :biggrin:

Nie żeby to mnie gorszyło, albo co :D ... Ale śmiem podejrzewać że to bezalkoholowe
Cytuj:
jak ujawnił znany pisarz Vittorio Messori - Papież jest całkowitym abstynentem i zamiast alkoholu pije oranżadę.

_________________
TE DEUM LAUDAMUS !


Pt kwi 22, 2005 12:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 22, 2003 6:36
Posty: 474
Post 
Mnie by to nie przeszkadzało jakby pił normalne piwo. :-D

_________________
Mikael - Któż jak Bóg!


Pt kwi 22, 2005 12:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 11, 2004 20:26
Posty: 3027
Post 
Mikael napisał(a):
Mnie by to nie przeszkadzało jakby pił normalne piwo. :-D

Mnie też nie :) Zresztą nawet by wypadało jak na Bawarczyka :) ale sprostowanie się należało :)

_________________
TE DEUM LAUDAMUS !


Pt kwi 22, 2005 15:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 11, 2004 20:26
Posty: 3027
Post 
Na EWTN był właśnie wywiad nagrany z jeszcze kardynałem Ratzingerem w 2003 roku i na końcu dziennikarz pyta, jako podsumowanie, co jest jego zdaniem największym zagrożeniem w Kościele dzisiaj...
I ciekawa odpowiedź padła. Największym zagrożeniem jest że Kościół stanie się instytucją charytatywno-społeczną a przestanie być wspólnotą wiary

_________________
TE DEUM LAUDAMUS !


So kwi 23, 2005 20:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 11, 2004 17:35
Posty: 1082
Post 
ziobro Adama napisał(a):
Phi ... 26 lat .. co to jest w porównaniu do setek lat, przez które ludy słowiańskie wyznawały Świadowida innych bogów ! Tym dopiero trudno było sie "przestawić" :-D Ale KRK im pomógł troszeczkę .... ;)

a jednak te 26 zrobilo swoje ... dzisiaj znowu uslyszalam "razem z naszym papiezem Janem Pawlem II"

_________________
Życie jest walką, z której nie możemy się wycofać, ale w której musimy odnieść zwycięstwo.


N kwi 24, 2005 10:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Słuchajcie - papież jest człowiekiem. Piwo, jak wiele innych rzeczy, jest dla ludzi i twierdzenie inaczej jest bzdurą. Wszystko jest dla ludzi - w odpowiedniej ilości. Tak się składa, że mama mojej koleżanki z liceum należała do duszpasterstwa akademickiego abpa Wojtyły w Krakowie... i on też (Sodoma i Gomora :biggrin: ) pijał czasami piwko na wyjazdach z młodzieżą. I co :?: I był papieżem, którego pokochali wszyscy.

To, co napisałem o Murzynie i herbie Ratzingera - bazuję na jego własnej biografii, więc gdy napisał że sam nie wie, skąd ten Murzyn w tradycji biskupów Freising - to chyba wiedział, co pisze. Wątpię, żeby chodziło o jakiegoś Saracena.

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


N kwi 24, 2005 12:03
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Cytuj:
ToMu

Dołączył: 14 Kwi 2005
Posty: 166
Skąd: Gdańsk Oliwa
Wysłany: Nie Kwi 24, 2005 12:57 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Już odzywają się krytyczne komentarze co do choćby wczorajszej audiencji dla dziennikarzy - która naprawdę niewiele miała wspólnego z tym, jakie podejście do tych ludzi miał Jan Paweł II. Brak bezpośredniości, kontaktu, bliskości, chęci nawiązania wspólnoty w sensie dosłownym. Wiem, że nie powinno się porównywać... ale nie potrafię się od tego powstrzymać. Ten człowiek nie jest tak spontaniczny jak papież Polak. Mówił do dziennikarzy o dialogu... a nawet wczoraj go nie było na audiencji :/ Przykre.
_________________
+ ToMeK +
.: wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia :.


Z tematu, ktory w moim odczuciu ma dotyczyc stricte nauczania BXVI

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


N kwi 24, 2005 19:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 11, 2004 20:26
Posty: 3027
Post 
Czy ktoś wie coś na ten temat ? :
http://www.ultramontes.pl/ratzinger.htm
Bo cytaty które tam się pojawiają z książki jeszcze kard Ratzingera są szokujące po prostu

_________________
TE DEUM LAUDAMUS !


N kwi 24, 2005 19:34
Zobacz profil
Post 
wiem, ze na zdanie

..prawdą nie jest to, co zwyczajnie nią jest, lecz prawdą jest to, co staje się prawdą... Wierność wczorajszej prawdzie polega na tym, że ją porzucamy na korzyść prawdy aktualnej...

powoływał się onegdaj śp abp Lefebvre, uznając AD 1988, że jest jeszcze za wcześnie na połączenie katolików z Kościołem Posoborowym.

Co do innych cytatów, wolalbym czytać je w pełnym kontekście. JE bp Oravec cytuje czasem wręcz urywki zdań. To za mało. Pozatem, przy całym szacunku dlań, zamieszczony tekst nie spełnia warunków traktatu teologicznego

nawiązując do zdania cytowanego u góry: sam kard. Ratzinger jest dowodem na jego prawdziwość ;-) Bo już "wczesny" kard Ratzinger rózni się od postępowego garniturkowca z połowy lat 60tych, a także od siebie samego z końca lat 80tych. Zaś dzisiejsze kazanie JŚw Benedykta XVI nie ma już zadnych znamion nowoczesnej teologji !! :-)


N kwi 24, 2005 20:24
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 11, 2004 20:26
Posty: 3027
Post 
Crusader napisał(a):
Co do innych cytatów, wolalbym czytać je w pełnym kontekście. JE bp Oravec cytuje czasem wręcz urywki zdań. To za mało. Pozatem, przy całym szacunku dlań, zamieszczony tekst nie spełnia warunków traktatu teologicznego

Jak dla mnie w ogóle niepoważne jest takie cytowanie i analiza.
Gość cytuje pół zdania, potem trzy kropki i znowu pół zdania... w ten sposób to można stworzyć nawet pochwałę samobójstwa z cytatów Pisma Świętego.
Inna sprawa że oryginalny tekst jest po niemiecku. Gość używa angielskiego tłumaczenia, pisząc artykuł po słowacku a my czytamy polskie tłumaczenie ze słowackiego :D Komiczne po prostu.
Niestety nie mam możliwości dotrzeć do oryginału w najbliższym czasie, stąd moje pytanie, czy ktoś zna oryginał i może się wypowiedzieć

_________________
TE DEUM LAUDAMUS !


N kwi 24, 2005 20:39
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lis 12, 2004 21:57
Posty: 2184
Post 
Jakos dziwnie malo jest odniesien do Benedykta XV, ktory byl wlasnie papizem dialogu z prawoslawnymi, tez bardzo mocno wystapil przeciw wojnie.

Dominus Iesus bylo podpisane przez Jana Pawla II, takze Crusander Twoje uwagi o jakies miedzy nimi walce, sa raczej falszowaniem historii.

ToMu kaplanstwo dla kobiet i inne poruszone sprawy bardzo mocno sa zwiazane z ekumenizmem, Koscioly prawoslawne bardzo sie ciesze ze nowy papiez nie ustapi w tych kwestiach, ze bedzie strzegl nauki Kosciola.

Ratzinger nalezal do malej grupy, ktora tak jak Jan Pawel II nie mieli tryjamfalistycznej wizji Kosciola, mowi w swoim wywiadzie ze Kosciol bedzie duza mniejszoscia i to jeszcze przesladowany


Pn kwi 25, 2005 0:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 15, 2004 15:31
Posty: 2652
Post 
U mnie ksiądz wczoraj na kazaniu twardo omijał wszelką numerację. :D
Szło "Jan Paweł" i "Benedykt" :-D

_________________
Obrazek Obrazek


Pn kwi 25, 2005 8:09
Zobacz profil YIM
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 17, 2005 22:28
Posty: 1652
Post 
Tak ja wczoraj usłyszałam na Mszy "i z naszym biskupem Ryszardem.. eee nie z Tadeuszem ii z naszym Papieżem Janem.... nooo z .... BENEDYKTEM!" zabawnie to brzmiało, chyba księżą potrzeba trochę czasu, żeby się prestawić, bo już nawet bispuków mylą :D

Po tych paru dniach uważam, że Papież Benedykt (bez numeracji :-D ) jest super, zwłasza po ojejrzeniu zdjęć z piffkiem :D


Pn kwi 25, 2005 8:30
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 128 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL