Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So maja 18, 2024 22:13



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 128 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Następna strona
 MAMY NOWEGO PAPIEŻA 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 19:44
Posty: 8
Post Mamy nowego papieża
Nie wypowiadam się często.... Kiedy czytam na forum niektóre wypowiedzi to myślę, że musiałabym bardzo wspiąć się na palce, aby czyścić buty niktórym z Was - wielki szacunek!
Przeogromny podziw dla Jana Pawła II (między innymi) przyczynił się do tego, że próbuję wrócić... Jeszcze targaja mną wątpliwości, mam setki pytań, bardzo często muszę sobie powtarzać słowa JPII "Nie lękajcie się!". Czytanie FOrum Wiara bardzo mi pomaga - dziękuję!
Chcę się podzielić z wami pierwszą refleksją, jaka przyszła mi wczoraj po wyborze nowego biskupa Rzymu, kolejnego następcy Piotra.
Pomyślałam sobie, że kardynałowie wybierając Josefa Ratzingera może za mocno "dali po hamulcach"... Domyślam się, że Watykan chce nieco odpocząć, poukładać sobie wszystko na spokojnie. Jan Paweł II - mimo, że konserwatysta, był jednak niczym tornado dla Watykanu:)
Benedyk XVI. choć wielki to umysł i intelekt, to jednak dał się poznać jako zatwardziały konserwatysta (fundamentalista?). Czy oddzielając ziarna od plew nie utraci zbyt wielu? Czy surowość jego, bezkompromisowość i wysokie wymagania nie "przestraszą" (odsuną?) mi podobnych (czytaj: nie do końca utwierdzonych w wierze...)?
Moje serce rwie się do Boga, Jezusa, Kościoła - to pewne. Ale wczorajszy wybór wzbudził pewne obawy takich jak ja...
Oby te obawy okazały się nieusasadnione:)
Miłości i pokoju życzę!
marzenka


Śr kwi 20, 2005 9:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 02, 2005 11:46
Posty: 42
Lokalizacja: Warszawa
Post NASZ PAPIEŻ!!!
[quote="elka"]podoba mi sie sposob, w jaki nowy papiez patrzy na Kościół, świat, ludzi :)

Tak, pierwsze Jego słowa świadcza o ogromnej duchowości i pokorze,
z jaka wchodzi on w poslugę na Stolicy Piotrowej.
Może tylko to imie brzmi troche średniowiecznie,ale wiadomo, jakie znaczenie miala misja św. Benedykta-patrona Europy.
Rola późniejszegp papieża Benedykta XV tez wniosla sporo w historie Kościoła, wiec tez nie możemy tego nie doceniać...

Nie słuchajmy medialnych i mylnych komentarzy na temat biografii obecnego papieża, który służył kiedys w oddzialach HITLER JUNGEN.
Żadne tego typu błedne komentarze jakoby papież mial"przeszłośc hitlerowską, nie moga miec miejsca....On musiał służyc, ale nie chciał...a ten fakt niestety nie jest tak wazny dla znaczenia Jego obecnej roli.

KOCHAMY PAPIEŻA , bo jest nastepcą Chrystusa, który wybrał kiedys
św. Piotra pytajac Go:Czy miłujesz Mnie?
PANIE, TY WSZYSTKO WIESZ, TY WIESZ, Że CIE KOCHAM!!!


Śr kwi 20, 2005 9:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 11, 2004 20:26
Posty: 3027
Post 
Nie wiem czy ktoś z was zwrócił uwagę na datę wyboru...

19 kwietnia - Świętego Leona IX papieża

1. pochodził z Alzacji
2. dokonał reformy w Kościele - walczył z symonią, pozdejmował z urzędu kupionych biskupów
3. wielokrotnie potępił naukę Berengariusza, który przeczył realnej obecności Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie !!
4. przegrał beznadziejną walkę o niedopuszczenie do schizmy wschodniej. 3 m-ce po jego śmierci jego legaci (już de facto nie urzędujący) w Konstantynopolu rzucili ekskomunikę na Celurariusza

[...]

_________________
TE DEUM LAUDAMUS !


Śr kwi 20, 2005 9:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 22, 2003 6:36
Posty: 474
Post 
Marzenko - cóż to znaczy "zatwardziały konserwatysta"?
Ratzinger twardo stoi przy prawdach wiary i tożsamości katolickiej. Ja się z tego cieszę, nie chcę aby moje wyznanie zmieniło się w "liberalny" "misz - masz" i zlepek religii.

Aby móc dyskutowac z innymi wyznaniami trzeba wiedzieć skąd się pochodzi i kim się jest. To wcale nie zaprzecza otwartości na innych, ale nie oznacza przyjmowania wszystkiego jak leci. Wbrew pozorom Jan Paweł II tożsamości katolicjkiej również strzegł.
Może to być nazwane konserwą. :-D

_________________
Mikael - Któż jak Bóg!


Śr kwi 20, 2005 9:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 11, 2004 20:26
Posty: 3027
Post 
Mikael napisał(a):
Ja się z tego cieszę, nie chcę aby moje wyznanie zmieniło się w "liberalny" "misz - masz" i zlepek religii.

Podpisuję się wszystkiemi kończynami :)

_________________
TE DEUM LAUDAMUS !


Śr kwi 20, 2005 10:26
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz kwi 29, 2004 20:55
Posty: 21
Post 
Cerkiew prawosławna zadowolona

pap, wj 19-04-2005, ostatnia aktualizacja 19-04-2005 22:49

"Polski katolicyzm i niemiecki to dwie zupełnie różne sprawy" - powiedział
znany rosyjski prawosławny filozof, teolog i diakon Andriej Kurajew, dodając, że w przeciwieństwie do pontyfikatu Polaka Jana Pawła II, pontyfikat Niemca Benedykta XVI przyniesie poprawę stosunków między Cerkwią rosyjską i Kościołem katolickim. "Jestem przekonany, że w czasie pontyfikatu kardynała Ratzingera aktywność misjonarska katolików w Rosji wyraźnie osłabnie" -
powiedział ojciec Andriej agencji Interfax. Dodał, że o ile niemieccy
hierarchowie katoliccy pragną odkupić krzywdy, wyrządzone Rosji przez
niemieckie czołgi z krzyżami na wieżyczkach, to Polakom Rosja kojarzy się z agresją. Ojciec Andriej powiedział, że ponieważ w młodości Ratzinger "służył w wojskach hitlerowskich", będzie "ostrożniejszy w konstruowaniu swojej polityki wschodniej".
Ruscy też są zadowoleni :gool: samobój wiadomo do czyjej bramki ;)


Śr kwi 20, 2005 11:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 11, 2004 20:26
Posty: 3027
Post 
"Na zakończenie mszy św. w Kaplicy Sykstyńskiej nowo wybrany papież Benedykt XVI w wygłoszonym po łacinie przesłaniu mówił o wielkości pontyfikatu Jana Pawła II. Przedstawił również własny program.
Benedykt XVI mówił o wielkim pontyfikacie Jana Pawła II, którego jest następcą, oraz wyraził pragnienie kontynuacji postanowień Soboru Watykańskiego II."

_________________
TE DEUM LAUDAMUS !


Śr kwi 20, 2005 11:16
Zobacz profil
Post 
z dzisiejszej wypowiedzi Ojca Świętego:

http://www.vatican.va/holy_father/bened ... ia_lt.html

Plena propterea conscientia ineunte ministerio suo intra Ecclesiam Romanam quam Petrus suo irrigavit sanguine, hodiernus ipsius Successor accipit tamquam primarium quoddam munus ut laboribus nihil parcens det operam restituendae plenae visibilique unitati omnium Christi discipulorum. Haec est eius voluntas, hoc ipsius etiam obstringens officium. Sibi enim conscius est, ut hoc obtineatur, non sufficere bonorum sensuum declarationes. Solida opera postulantur quae animos penetrent atque conscientias excitent, unumquemque ad illam interiorem conversionem permoventia quae est fundamentum omnium progresuum in oecumenismi via.

w skrocie: podstawę prawdziwego ekumenizmu stanowi nawrócenie

:)


Śr kwi 20, 2005 11:19
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 11, 2004 20:26
Posty: 3027
Post 
Crusader napisał(a):
w skrocie: podstawę prawdziwego ekumenizmu stanowi nawrócenie :)

No i chwała mu za te słowa :)

_________________
TE DEUM LAUDAMUS !


Śr kwi 20, 2005 11:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Crusader - proszę o przetłumaczenie :) Skrót to bardzo mało, jeśli chodzi o przesłanie :)

Omówienie znalazłam tutaj, ciekawy byłby dosłowny tekst...
http://www.wiara.pl/wiadomosc.php?idenart=1113982020

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Śr kwi 20, 2005 11:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 11, 2004 20:26
Posty: 3027
Post 
są też perełki w prasie :D
Cytuj:
W Hiszpanii rzeczniczka organizacji feministycznych przeciw przemocy w rodzinie, Maria Angeles Alvarez oceniła, że wybranie Ratzingera odbije się na prawach kobiet.

:hahaha:

_________________
TE DEUM LAUDAMUS !


Śr kwi 20, 2005 11:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 11, 2004 20:26
Posty: 3027
Post 
Kod:
Austriacka agencja prasowa APA, powołując się na wypowiedź watykańskiego rzecznika Joaquina Navarro-Vallsa, poinformowała, że "prawie na pewno" nowy papież swą pierwszą podróż zagraniczną odbędzie do Polski.

_________________
TE DEUM LAUDAMUS !


Śr kwi 20, 2005 11:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 19:44
Posty: 8
Post MAMY NOWEGO PAPIEŻA
Mikaelu - z całym szacunkiem - obawiam się, iż chyba nie zrozumiałeś mnie i moich obaw... Nie chodziło mi o sensu stricto konserwatyzm. Konserwatystą był Jan Paweł II. i konserwatystą jest Benedykt XVI. Zwróć uwagę na różnicę pomiędzy nimi. Ta różnica właśnie tak mnie niepokoi, a nie sam konserwatyzm. To, co jest pomiędzy i jak duże jest to "pomiędzy"? O ile konserwatysta Jan Paweł II. wzbudzał mój ogromny podziw. szacunek, akceptację i miłość, o tyle konserwatysta Bemedykt XVI. - obok podziwu i szacunku dla jego wiedzy i intelektu, wzbudza we mnie.....niepokój (strach?). Sam Jan Pweł II. często (podobno) mawiał: "a cóż na to powie Ratzinger...?".
Zgadzam się z Tobą Mikaelu, że nadmierny liberalizm nie jest teraz wskazany i mógłby uczynić więcej złego, niż dobrego. Co jednak mają solidne (tu nie ma wątpliwości!) podstawy i fundamenty tej budowli do rozwoju i ewolucji która postępować musi! Nie wątpię, że Papież Benedykt XVI. pójdzie drogą właściwą kontynując Dzieło Jana Pawła II., ale czy przypadkiem zbyt nie wyhamuje (zablokuje?).
Przyjmuję z pokorą wybór Ducha Świętego, ale teraz czekam na jego argumenty.
Mikaelu - pozdrawiam cieplutko!
marzenka

_________________
"...aby Miłosierdzie Boże okazało się większe od mojej słabości i niegodności" Jan Paweł II


Śr kwi 20, 2005 11:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 19:44
Posty: 8
Post Re: MAMY NOWEGO PAPIEŻA
Przyjmuję z pokorą wybór Ducha Świętego, ale czekam teraz na Jego argumenty.

Wszystkim życzę miłości i pokoju!
marzenka

_________________
"...aby Miłosierdzie Boże okazało się większe od mojej słabości i niegodności" Jan Paweł II


Śr kwi 20, 2005 12:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Marzenka - to fragmenty tego, co powiedział Benedykt XVI w trakcie dzisiejszej Mszy Św...

"Zdaje mi się, że czuję jego (Jana Pawła II - przyp.) silną dłoń ściskającą moją, zdaje mi się, że widzę jego śmiejące się oczy i słyszę jego słowa, skierowane w tym momencie szczególnie do mnie: Nie lękaj się!".

"W godzinie śmierci Jan Paweł II ukoronował swój długi i owocny pontyfikat, utwierdzając w wierze lud chrześcijański, gromadząc wokół siebie całą rodzinę ludzką, która poczuła się bardziej zjednoczona"

"Tobie, Boże zaufałem"

"Jan Paweł II pozostawił Kościół bardziej śmiały, bardziej wolny, młodszy. Kościół, który zgodnie z jego nauczaniem i przykładem, że spokojem patrzy w przeszłość i nie obawia się przyszłości"

Link podałam wyżej...

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Śr kwi 20, 2005 12:07
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 128 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL