Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 19:57



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 128 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
 MAMY NOWEGO PAPIEŻA 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 11, 2004 17:35
Posty: 1082
Post 
:lol: wiecie co ... to, ze jeszcze co jakis czas slyszymy "razem z naszym papiezem Janem Pawlem II " to jest wytlumaczalne ... no i w sumie trudno sie dziwic, ale :lol: na Bierzmowaniu u mojego kuzyna poszedl tekst "razem z naszym papiezem Bonifacym" ... jezeli ktos zna moze gliwickiego biskupa Gerarda Kusza to wie, ze jemu duzo do smiechu nie trzeba ... stal przy oltarzu i zaslanial usta rekawem ze smiechu ;)

_________________
Życie jest walką, z której nie możemy się wycofać, ale w której musimy odnieść zwycięstwo.


Pn kwi 25, 2005 9:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 13:14
Posty: 671
Post 
Agniulka napisał(a):
ziobro Adama napisał(a):
Jak to "nikt nie wie" ... ja wiem. Ten murzyn, to Saracen, a właściwie jego głowa, bo reszta ciała gnije gdzieś na polu bitwy. Taki akcent "ekumeniczny" :-D

Dobrze byłoby podać źródło przy takich pomówieniach...

"Pomówienia" ?? Jakie pomówienia ? Wyjaśniłem tylko skąd w herbie wzięła sie głowa murzyna. Ot co.
Podobnych herbów jest zresztą w zachodniej Europie więcej. Pamietam nawet, nie tak dawno, radni jednego z miast w Hiszpanii zastanawiali sie czy nie zmienić herbu, bo głowa Saracena w herbie to niezbyt pojednawcze w dzisiejszych czasach.
Agniulka napisał(a):
Bo zdaje się że wyjaśnienie jest zupełnie inne, ale spróbuj się wybronić

Czekam na "inne wyjaśnienie". Mam wziąć adwokata ? 8)

_________________
Always Look on the Bright Side of Life


Pn kwi 25, 2005 9:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 17, 2005 22:28
Posty: 1652
Post 
Bonifacym :o :rotfl2: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: Przenosze się do tej parafii :-D


Pn kwi 25, 2005 9:38
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N mar 28, 2004 7:34
Posty: 42
Post 
Kardynała Ratzingera ceniłem od dawna, z tej też przyczyny, że to po prostu strasznie mądry człowiek, intelektualista, skromny, nieśmiały. Daleko mi od jego wiedzy, mądrości i erudycji, ale blisko mi do jego widzenia chrześcijaństwa, które wyraził chociażby we "Wprowadzeniu do chrześcijaństwa" - polecam tę lekturę. Wstyd mi się przyznać, ale w trakcie Jego homilii podczas wczorajszej mszy parę łezek mi w oczach stanęło. To będzie, jak przypuszczam, równie niezwykły papież, jak JP II, choć i dość mocno od niego odmienny. O (wtedy jeszcze) kardynale Ratzingerze dość sporo pisałem na http://dukem.jogger.pl .

_________________
Michał Świgoń - niecodziennik internetowy
Histmag - historia, kultura, społeczeństwo
Histmag - historyczne, kulturalne i społeczne forum dyskusyjne


Pn kwi 25, 2005 11:17
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 02, 2005 11:46
Posty: 42
Lokalizacja: Warszawa
Post NAPRZÓD DO BOJU!!!
ddv163 napisał(a):
Wojtek37 napisał(a):
Mam również nadzieję, że ci którzy ukochali Tradycję w Rycie Trydenckim, będą mogli się wpełni wykazać w sprawowaniu Eucharystii w tym rycie w każdej diecezji.

Nie mam absolutnie nic przeciwko wprowadzeniu z powrotem Mszy w rycie Trydenckim (szczególnie podczas szczególnie uroczystych okazji), choć obecny ryt "Narodowy" wydaje mi się że jest o wiele bardziej zrozumiały.


KONSERWATYZM nie polega na cofaniu sie do dawnych rytów i soborów,które zostały wyparte przez Sobór Watykański II.
Niezmienne jest tylko to, co ustanowił Chrystus, a w następstwie Chrystusa Kościół.
Tradycja i prawdy wiary, przykazania Boże, dogmaty i zatwierdzone przez Kosciól objawienia pozostana bez zmian...
Benedykt XVI to papież , który przybliżać nam będzie coraz bardziej ustalenia Soboru Watykańskiego II i wprowadzać go w życie całego Kościola
A może jeszcze wymyślą że konserwatywny Papież będzie znowu noszony w lektyce i nie będzie ruszał sie z Watykanu?
Nie należy wyciagac pochopnych wnioskow...

Bóg jest tak wspanialomyślny, chce nam pokazac, że stac Go jeszcze na kolejne wspaniałe pontyfikaty...Uwierzmy Mu!!!


Pn kwi 25, 2005 20:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 17, 2005 22:28
Posty: 1652
Post 
Organistko o spekulacjach na temat noszenia Benedykta w lektyce już gdzieś czytała, ale nie potrafie spobie teraz przypomnieć. :D


Pn kwi 25, 2005 22:00
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 04, 2005 2:06
Posty: 899
Post 
Nie zapominajmy, ze czasy mialy swoje zwyczaje.W latach II wojny papieza Piusa noszono na lektyce a swietej pamieci Jana Pawla Wielkiego obwozono pojazdem papieskim.

_________________
Duchu Swiety daj zasluge mestwa, daj wieniec zwyciestwa, daj szczescie bez miary.

Pozdrawiam :)


Wt kwi 26, 2005 2:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 31, 2005 5:51
Posty: 40
Post 
Ja powiem tylko krótko:

NIECH ŻYJE BENEDYKT XVI !! !! !! :jupi: :razz:

_________________
"Przez pryzmat wiary wszystko zobaczysz w tęczowych kolorach."


Wt kwi 26, 2005 7:55
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 20, 2005 12:05
Posty: 59
Post 
Cytuj:
Benedykt XVI to papież , który przybliżać nam będzie coraz bardziej ustalenia Soboru Watykańskiego II i wprowadzać go w życie całego Kościola

Jeśli bedzie wcielał SWII to dla b. wielu może być to zaskoczeniem, że tyle tam wstecznego konserwatyzmu wypartego przez ów sobór


Wt kwi 26, 2005 9:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 17, 2005 22:28
Posty: 1652
Post 
Lubię Benedykta bo bardzo pięknie mówi o naszym kochanym Janie Pawle II WIelkim, prawdopodobnie kochał go tak samo jak my, bo odkąd go wybrali nieprzestaje o nim mówić.
PRZYJACIELE NASZEGO PAPY JANA PAWŁA II, SĄ NASZYMI PRZYJACIÓŁMI! :)


Wt kwi 26, 2005 10:39
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Co do http://www.ultramontes.pl/ratzinger.htm - czy to nie jest źródło jakoś nieco za bardzo konserwatywne, zbliżone do lefebrystów :?:

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Wt kwi 26, 2005 10:53
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 17, 2005 22:28
Posty: 1652
Post 
Jesli chodzi o tę stronę, to czysta kpina. Z pewnością napisała to osoba, która ocenia wszystko po kontekście jednego zdania, czyli wybiera sobie co smakowitszy kąsek.
Ja zinterpretowałam te wybrane stwierdzenia zupełnie inaczej, a autor tego tekstu ośmiesz sam siebie, ale to nie jest zabronione.


Wt kwi 26, 2005 11:09
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pt lip 11, 2003 18:46
Posty: 677
Post 
Meg powiem więcej, jest jeszcze gorzej Oni nie wierzą w Opatrzność Bożą i to iż Duch św. jest od samego początku obecny w Swoim Kościele. A fanatycznie zapatrzeni w swoje (jedynie słuszne) racje dzielą Kościół, i wprowadzają do Niego zawiść i podziały takimi zwrotami.

_________________
Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy
św. Jan Kasjan


Wt kwi 26, 2005 12:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 17, 2005 22:28
Posty: 1652
Post 
Pięknie to ująłeś, sama bym lepiej tego nie napisała :-D


Wt kwi 26, 2005 13:30
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 17, 2005 22:28
Posty: 1652
Post 
Podobno Papież Benedykt XVI uczy się kilku słó po polsku
http://wiadomosci.wp.pl/opinie.html?wid=7076335&OID=6480083&kat=1356&wid=7076335


Wt kwi 26, 2005 13:33
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 128 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL