Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 13:04



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 128 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona
 MAMY NOWEGO PAPIEŻA 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt mar 29, 2005 12:51
Posty: 106
Post 
Cały Kościół wita nowego papieża, biskupa Rzymu. Modle sie aby wykorzystał pozycje papiestwa i głosił Ewangelie tak jak i poprzednik.
A jego działania wewnatrzkościelne bedzie mozna obserwowac dopiero po jakimś czasie jak narazie dopiero wybrano go :)

Niech wszelkie łaski i Duch Św. będzie z nim :)


Wt kwi 19, 2005 20:11
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 03, 2005 21:25
Posty: 7301
Post 
Byłam, byłam. Prosił o modlitwę, prawda? :))
I myślę, że jeszcze nie raz pojawi się "z naszym papieżem Janem.... eeee.... Benedyktem". Pewnie gdzieś tak z połowa księży nigdy innego imienia tam nie umieszczała...

_________________
Czuwaj i módl się bezustannie,
a czyń to dla Boga, dla ludzi i dla samego siebie.
Nie ma piękniejszego zadania,
które zostałoby człowiekowi dane do wypełnienia,
niż kontemplacja.

P. M. Delfieux


Wt kwi 19, 2005 20:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 30, 2004 16:24
Posty: 3075
Post 
u mnie tez nikt nie mowiol o kolegium kardynalow
pierwsza msza niedzielna na jakiej bylam p smierci JP II bylo "z naszym papiezem JP II, ktory wrocil do domu ojca, naszym biskupem.....oraz calym duchowienstwem" (ksiadz ktory odprawiam byl gosciem i nie znal imienia arcybiskupa z tamtej diecezji)
a potem w mojej diecezji, gdzie bylam zawsze bylo "... z naszym biskupem Edmundem..."

_________________
Niebo gwiaździste nade mną, prawo moralne we mnie...
Obrazek
Obrazek


Wt kwi 19, 2005 20:14
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 03, 2005 21:25
Posty: 7301
Post 
No proszę - u mnie wszyscy księża mówili o Kolegium Biskupów...

_________________
Czuwaj i módl się bezustannie,
a czyń to dla Boga, dla ludzi i dla samego siebie.
Nie ma piękniejszego zadania,
które zostałoby człowiekowi dane do wypełnienia,
niż kontemplacja.

P. M. Delfieux


Wt kwi 19, 2005 20:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 11, 2004 20:26
Posty: 3027
Post 
Ja wlasnie stwierdzilam, ze co prawda rocznikowo mam tyle lat co pontyfikat Jana Pawla II - 27 lat
A to juz 4 papiez w moim zyciu... urodzilam sie jeszcze za Pawla VI :)

_________________
TE DEUM LAUDAMUS !


Wt kwi 19, 2005 21:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Wyłamię się - wypowiem się krytycznie.

Jakoś nie ucieszyłem się.... Wcale. Samo imię - wyraźny znak, że już w tym momencie nie nawiązuje do Jana Pawła II. Średni początek...

Cały czas był na świeczniku - komuś musiało bardzo zależeć, żeby to on był teraz w centru uwagi: przewodniczył pogrzebowi, msza przed konklawe. Cały czas wybijał się. Domyślam się wiele celowości w tym.

Po kimś tak charyzmatycznym jak Wojtyła nie widzę tego człowieka... Owszem, może i doktrynalnie jest "pancerny", ale jakoś nie widzę go podejmującego dialog ekumeniczny albo w zrozumiały sposób przemawiającego do młodych... Za to jako autokratę - niestety, tak. Tylko, że teraz papież nie ma być wodzem, ale przywódcą... a to nie to samo. Nie działać mocą samego autorytetu stanowiska - ale swoją osobowością. I tego w nim nie widzę.

W ogóle te gesty po wyborze... W sumie bardziej przypominał mi człowieka, który właśnie został wybrany na prezydenta...

Coś w tym jest, że to on jest papieżem. Cóż, czas pokaże, czy moje obawy są słuszne.

Cieszmy się, że Kościół znów ma papieża. I módlmy się za niego.

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Wt kwi 19, 2005 21:54
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 17, 2005 22:28
Posty: 1652
Post 
On był bodajrze przewodniczącym więc kto miał odprawiać mszę?

A teraz czas na oznaki radości :)

HUUUUUUUUUUUUUUUURRRRRRRRAA!!!!


Wt kwi 19, 2005 22:06
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 22, 2005 14:17
Posty: 476
Post 
Tez sie ciesze z tego wyboru :)Niech zyje nowy papiez!!!Nic więcej :x


Wt kwi 19, 2005 22:12
Zobacz profil
Post 
Ja również bardzo się cieszę z wyboru kard. Ratzingera na Papieża. :)
Jest to bowiem wieloletni, najbliższy współpracownik Jana Pawła II, któremu Papa bardzo ufał i z którego zdaniem bardzo się liczył.
Sądzę, że to dobry wybór - jako człowieka doskonale znającego nauczanie i postępowanie Jana Pawła II oraz "współtwórcy" wielu Jego działań.
Zdrowego Konserwatyzmu połączonego z Przykazaniem Miłości i drogi wytyczonej przez Sobór Watykański II.
Wydaje mi się, że Benedykt XVI będzie dobrym kontynuatorem nauczania Jana Pawła Wielkiego.
Życzę nowemu Papieżowi błogosławieństwa Bożego i działania z natchnienia Ducha Świętego.


Wt kwi 19, 2005 22:35
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 22, 2003 8:58
Posty: 3890
Post 
podoba mi sie sposob, w jaki nowy papiez patrzy na Kościół, świat, ludzi :)

http://konklawe.wiara.pl/index.php?grup ... 1113936136

_________________
Staraj się o pokój serca, nie przejmując się niczym na świecie, wiedząc, że to wszystko przemija.[św. Jan od Krzyża]


Śr kwi 20, 2005 8:08
Zobacz profil
Post 
Kolegium Kardynałów wybrało - i to szybko - kandydata, który patrząc po ludzku najlepiej był przygotowany do godności papieskiej.

Zawdzięczamy mu, że począwszy od 1981r. starał się korygować sentymentalno-idealistyczne pomysły Jana Pawła II. To jego skromny dokument "Dominus Iesus" zahamował dość skutecznie szaleństwo posoborowej ekumanii.

J Św Benedykt XVI jest gorącym orędownikiem łaciny i powszechnego przywrócenia Kościołowi rytu trydenckiego Mszy świętej

por. http://www.christianitas.pl/liturgia/ra ... /fragm.htm

jeśli Ojciec Święty skorzysta z tej broni przeciwko diabłu, to jestem przekonany, że niebawem zobaczymy, jak Kościół powstaje z ruin pozostawionych przez papieży Montiniego i Wojtyłe !! Co daj nam Boże. Amen


Śr kwi 20, 2005 8:29
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Cytuj:
Zdrowego Konserwatyzmu

Czemu konserwatyzmu z dużej :?: Życzyć mu możemy... ale sam czas pokaże, co on zrobi... więc nie ma się jak na razie z czego cieszyć. W zestawieniu z jego osobą określenie konserwatyzmu jako zdrowego po prostu mi nie pasuje.

Crusader napisał(a):
Zawdzięczamy mu, że począwszy od 1981r. starał się korygować sentymentalno-idealistyczne pomysły Jana Pawła II

"Huraaaaaaaaaaa :!: Sentymentalno-idealistyczny papież umarł :!: :!:"... No po prostu weź się zastanów... :? :( Skąd się tacy ludzie biorą :?: Skoro tak Ci się nie podobał sobór - mało masz protestantów, czy choćby Lefebrystów :?: Droga wolna :mad:

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Śr kwi 20, 2005 8:37
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 22, 2003 6:36
Posty: 474
Post 
Cieszę się bardzo.
Chwała Bogu!!!

_________________
Mikael - Któż jak Bóg!


Śr kwi 20, 2005 8:37
Zobacz profil
Post 
ToMu napisał(a):
:!: :!:"... No po prostu weź się zastanów... :? :( Skąd się tacy ludzie biorą :?: Skoro tak Ci się nie podobał sobór - mało masz protestantów, czy choćby Lefebrystów :?: Droga wolna :mad:


[...]

to przedewszystkiem wy, postępowi katolicy, odeszliście od litery Vat2. A może mi powiesz, że zgodnie z jego postanowieniami znasz wszystkie odpowiedzi do Mszy św w języku Kościoła, tj. łacinie?

[...] - proszę pisać w języku polskim - jo_tka


Śr kwi 20, 2005 8:48
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 22, 2003 8:58
Posty: 3890
Post 
crusader - poczytaj wywiad z papiezem, kiedy jeszcze był kardynałem :) on tam sie odnosi do waszych sporów :) a nie sądze, by nagle gwałtownie zmienił zdanie ;)

_________________
Staraj się o pokój serca, nie przejmując się niczym na świecie, wiedząc, że to wszystko przemija.[św. Jan od Krzyża]


Śr kwi 20, 2005 8:53
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 128 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL