Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 6:44



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 15 ] 
 temat adwentowy 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 15:37
Posty: 883
Post temat adwentowy
Z czystej ciekawoście pytam...

Jakie macie postanowienia adwentowe :?:

_________________
Obrazek
d(~_~)b Psałterz wrześniowy
www.polskastacja.pl


Pt lis 28, 2003 22:48
Zobacz profil WWW
Post 
Ja postanawiam ograniczyć do jednego posta dziennie obecność na Forach i zero chat'ów. :D


So lis 29, 2003 0:00
Post 
Witam

Ja postanowilem, ze...........

...........ze mam takie postanowienie, by nie mowic o moich postanowieniach....bo wtedy postawie sie w sytuacji sprzecznej z moimi postanowieniami.....a byla by to zla postawa wobec postanowien....itp...itd....


pozdrowka :lol: :lol:


So lis 29, 2003 0:36
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 15:22
Posty: 600
Post 
Postanowienia są postanowieniami, ale zdaża sie że z jakiś przyczyn te postanowienia nie są wypełniane.

Brak postanowienia to też postanowienie (chyba się nie zgodzę - Skaja )


So lis 29, 2003 3:16
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr cze 04, 2003 15:49
Posty: 236
Post Postanowienie - brak postanowienia?
Belizariusz - właśnie się chyba postawiłeś w takiej sprzecznej sytuacji... Czyli... postanowień nie wypełniłeś?


N lis 30, 2003 13:44
Zobacz profil
Post 
No fakt Pielgrzymie...masz calkowita racje :D

Na szczescie to bylo pisane zanim adwent sie zaczal......no to moge jeszcze cokolwiek zmienic :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
....bom sie "zapetlil" :lol:

pozdrowka :D


N lis 30, 2003 14:41
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 15:22
Posty: 600
Post Papież wyjaśia znaczenie adwentu
A teraz z innej beczki, ale też o adwencie z informacji KAI
Cytuj:
Papież wyjaśnia znaczenie Adwentu


KATOLICKA AGENCJA INFORMACYJNA 30-11-2003, ostatnia aktualizacja 30-11-2003 13:41

Czas Adwentu to szlak odnowy duchowej w ramach przygotowań do Bożego Narodzenia, gdy nadchodzi Chrystus - Książę Pokoju. Mówił o tym w pierwszą niedzielę Adwentu Jan Paweł II w rozważaniach przed południową modlitwą maryjną Anioł Pański.

Podkreślił, że godne przygotowanie się do świąt oznacza obudzenie w sobie i w całym świecie nadziei na pokój, zwłaszcza w sercach, który buduje się, odkładając na bok oręż nienawiści, odwetu i wszelkiej formy egoizmu.

- Dziś, gdy w Kościele rozpoczyna się Adwent, będący szlakiem odnowy duchowej w ramach przygotowań do Bożego Narodzenia, w liturgii słyszymy głosy proroków zapowiadających Mesjasza oraz wzywających do nawrócenia serca i do modlitwy. Ostatni i największy z nich, św. Jan Chrzciciel nawołuje do przygotowywania drogi Pana, gdyż przybędzie On do swego ludu w pokoju - powiedział Ojciec Święty.

Zwrócił uwagę, że przygotowania do obchodów narodzin Chrystusa - Księcia Pokoju oznaczają więc "wzbudzenie w nas i w całym świecie nadziei pokoju, szczególnie w sercach", ten zaś buduje się, odrzucając oręż gniewu, zemsty i wszelkiej formy egoizmu. Papież zaznaczył, że świat bardzo potrzebuje tego pokoju i dodał, że myśli zwłaszcza "z głębokim bólem o ostatnich epizodach przemocy na Bliskim Wschodzie i w Afryce, jak również o tych, które kroniki codzienne odnotowują w tak wielu częściach Ziemi". Ponownie wezwał przywódców wielkich religii do zespolenia wysiłków w głoszeniu wyrzeczenia się przemocy, do przebaczenia i pojednania.

"Na tym szlaku oczekiwania i nadziei, jakim jest Adwent, wspólnota kościelna łączy się bardziej niż kiedykolwiek przedtem z Najświętszą Maryją Panną. Niech będzie Ona Panną oczekiwania i pomoże w otwarciu serc na Tego, który przynosi, wraz ze swym przybyciem do nas, nieoceniony dar pokoju całej ludzkości" - powiedział na zakończenie swych niedzielnych rozważań Ojciec Święty. (....)


Ps Skaja zgadzać sie możesz albo i nie, ale jeśli sie niezakłada popstanowienia to znaczy ze sie wie że sie takiego postanowienia niewypełni z wczesniej wiadomych czynności.


N lis 30, 2003 16:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 15:37
Posty: 883
Post 
Pharisee :arrow: No ja też narazie nie mam postanowienia mniej więcej z tego typu przyczyn ;)
...jak już jedno sobie wymyśliłam, to niestety siła wyższa spowodowała, że nic z tego... :(

_________________
Obrazek
d(~_~)b Psałterz wrześniowy
www.polskastacja.pl


N lis 30, 2003 16:30
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 15:22
Posty: 600
Post 
No widzisz Skaju, zazwyczaj jest takie przysłowie które mówi że "niema tego złego co by na dobre niewyszło" może właśnie tak miało być.

Więc brak postanowienia może też być postanowieniem.
A Adwent jest radosnym czasem oczekiwania.


N lis 30, 2003 16:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 15:37
Posty: 883
Post 
Pharisee - nie będe się kłócić...
A tak mi się przypomniało, że przecież jedno takie generalne postanowienie adwentowe to mam "od maleńkości" - chodzić rano na roraty :!:
:D Tyle, że teraz to sie będzie niemilościernie łaczyło z nie przesiadywaniem przed kompem do późnych godzin nocnych... życie jest cieżkie. :D

Ktoś jeszcze ma jakieś ciekawe postanowienia :?:

_________________
Obrazek
d(~_~)b Psałterz wrześniowy
www.polskastacja.pl


N lis 30, 2003 17:17
Zobacz profil WWW
Post posty
ja do 16grudnia gdy mam egzamin jem tylko chleb, potem przez tydzien nic nie jem


Pn gru 08, 2003 15:02
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Uczciwie mówiąc, wątpię czy to jest rozsądne, Kris...

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Pn gru 08, 2003 15:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 22, 2003 8:58
Posty: 3890
Post 
kris-ten post po egzaminie to rowniez wtedy, jak nie zdasz? ;)


Pn gru 08, 2003 15:21
Zobacz profil
Post 
Kris

Ty chcesz zdac egzamin i uczyc sie dalej???.........czy twoim prawdziwym postanowieniem jest znalezienie sie w szpitalu na intensywnej terapii???


pozdrowka :lol:


Pn gru 08, 2003 22:05
Post 
"Człowiek myśli, Pan Bóg kreśli" - zmacie to przysłowie?


Wt gru 09, 2003 9:16
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 15 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL