Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 11:13



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 JEST JEDEN BÓG, Allah, Jahwe, Chrystus, Kryszna. 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 12, 2003 20:35
Posty: 109
Post 
Ani razu nie wspominałem o tym że Kryszna umarł za moje grzechy, pisałem tylko że wymazuje winę za zabijanie roslin, jeżeli służą mi do jedzenia.
Objawił sie, zostawił wedy i Bhagavad-gite. Moją wiedze o tym aspekcie BOGA wyciągam z tych pism.


So gru 13, 2003 20:47
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lip 11, 2003 18:46
Posty: 677
Post 
Nie żebym to krytykował, lecz podaj linki do wiedzy o tym bóstwie czy jak wolisz Bogu. Bo ja znam Jednego - ale poczytać o kimś co zmazuje winy ,nie zaszkodzi?.

_________________
Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy
św. Jan Kasjan


So gru 13, 2003 21:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 12, 2003 20:35
Posty: 109
Post 
Bhagavad-gita
http://www.seva.sotiko.pl/harek/texts/bg/bg.html
lub
http://www.bogowie.org/baza.php3?ido=23&poz=4


So gru 13, 2003 21:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 03, 2003 10:57
Posty: 42
Post 
łamacz szczękowy napisał(a):
Oto mail który właśnie dostałem, bardzo mi sie nie spodobał, ale widać że autor też sie go wstydzi bo nie zamieścił go na forum.

To się nazywa dochować tajemnicy korespondencji :-D

_________________
Ukłony i pozdrowienia :-)


Pn sty 12, 2004 14:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 12, 2003 20:35
Posty: 109
Post 
niestety Hubertusie, ale tajemnica korespondencji to nieczytanie cudzych listow

pozdrawiam

_________________
Only God Can Judge Me


N sty 18, 2004 15:27
Zobacz profil
Post 
witajcie
dopiero dzisiaj zauważyłem ciekawą dyskusję wiec do rzeczy

odnośnie krishny to nawet hindusi nie wszyscy uznaja go za boga a ruch świadomości krishny rzez hindusów jest uznawany jako sekta coś na kształt swiadków jechowy w świecie chrześcijańskim

myślę że możemy zobaczyć czy to na pewne te same osoby stoją za tymi religiami w prosty sposób
tzn. porównać czy to co mowią i jak postępuja jest zgodne w każdej z tych religii
Allah islamistów jest bogiem bardziej zemsty niż milości i miłosierdzia
tam nie ma miejsca dla Boga oszalałego na punkcie człowieka a Jego szaleństwo jest tak ogromne że zaprowadzilo go to az na krzyż... w islamie allah jest raczej aptekarzem który odmierzy ci za to co czynisz...
oprócz tego funkcjonuje tam pomysł raju który jest rajem mężczyzn i jako nagrodę maja oni doznawać rozkoszy z nimi
kolejna sprawa to przekonanie islamistów że w nocy można grzeszyć bo Allah nie widzi
więc nie jest to ten sam Bóg co Jezus IMHO
Krishna natomiast nie bardzo jest święty w pojeciu świętości chrześcijańskiej... uwodzi pasterki itp.
w filozofii wschodu nie ma potrzeby odkupienia bo nie ma filozofii grzechu i odzielenia od Boga jest tylko rozpad bóstwa i każdy z nas jest jej częścia i nalezy tylko wyzwolić się z kręgu sansary
idea reinkarnacji mocno kłóci się z ideą zmartwychwstania
hinduizm zakłada system samozbawienia przez ileś tam wcieleń w postaciach różnych bytów począwszy od roslinek na czlowieku skończywszy
chrześcijaństwo zakłada że "czlowiekowi dane jest raz się narodzić umrzeć a potem sąd..." św.Paweł tak pisze ....
czyli nie jest to ten sam Bóg co Jezus
wyróżnia Jezusa jeszcze pokora wobec Ojca i wiele jeszcze czynników których na próżno szukać w innych religiach.....

natomiast całkiem inna sprawa to czy w innych religiach świata jest jakieś poznanie Boga?
według KK kazda religia ma jakieś poznanie Boga
SVII mówi o tym że pełnia poznania jest w KK następnie w kościołach chrześcijańskich itd. aż do religii naturalnych... chyba sie nie pomyliłem ale nie jestem teologiem.


N sty 18, 2004 22:52
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL