Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 8:26



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
 Antykoncepcja i okolice 
Autor Wiadomość
Post 
Skaja napisał(a):
wiem, ze to moze być przesada i pewnie jest, ale niech mi to ktoś wyjaśni... dla mnie celibat od zawsze był maksymalna głupota, a z tym twierdzeniem o antykoncepcji też się nigdy do końca nie zgadzałam...

mam prośbe do duchowieństwa na forum, aby założyć topic poświęcony celibatowi. Ja chętnie usłyszę swiadectwo...podobnie jak to bylo z antykoncepcją w przypadku kilku osob.


N cze 08, 2003 23:37
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 15:37
Posty: 883
Post 
Pharisee link nie działa :?

_________________
Obrazek
d(~_~)b Psałterz wrześniowy
www.polskastacja.pl


Cz cze 12, 2003 18:20
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 15:22
Posty: 600
Post 
Http://www.pijarzy.pl/ewang/historia_ko ... libat.html
Przepraszam Skaju ale teraz już jest link poprawny, tylko że tam zamiast historia_kosc widnieje histiria_kosc drobna pomyłka w czasie pisania no i przeoczenie przed wysłaniem było.


Cz cze 12, 2003 20:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 15:37
Posty: 883
Post 
spox :)

_________________
Obrazek
d(~_~)b Psałterz wrześniowy
www.polskastacja.pl


Cz cze 12, 2003 20:56
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Śr maja 21, 2003 16:12
Posty: 656
Post 
Gapcio, polecam artykuł na onecie:
http://kiosk.onet.pl/art.html?DB=162&IT ... 03&KAT=240


Cz cze 12, 2003 21:04
Zobacz profil
Post Antykoncepcja i okolice
Nie moge się zgodzic z twierdzeniem ze ludzie stosuja antykoncepcję bo nie panuja na wlasna seksualnością. Jakie to piekne uproszczenie. Zgadam sie że sapweno tacy ktorzy z tego powodu ja stosuja ale na pewno nie wszyscy. Gdyby metody naturalne były tak wspaniale to wszyscy by je stosowali.
Drugim uproszczeniem jest stwierdzenie ze stosuje sie antykoncepcję to mąż podmiotowo traktuje żone - może ale nie musi.
Problem jest skoplikowany. Wiekszość katolików stosuje antykoncepcje bo maja problemy z NPR bez powodu tak dla kaprysu to mało osób stosuje antykoncepcje. Zupelnie przedniotwo zone mozna traktować i z NPRem lub bez zadnej kontroli. Mało takich przypadków kiedy to męzowie wręcz zmuszaja zony do wspołżycia? Plodząc przy tym gromadke dzieci i zostawiajac ich wychowanie zupelnie na glowie zony. W takich przypadkach to antykoncepcja jest własnie obrona godności kobiety a nie jej pogwałceniem.
Zresztą prosze zrobic wywiad środowiskowy jak to w wiekszości polskich rodzin jest ktróe chcą stosować NPR ale np ich zdolności do przyswojenia tej wiedzy sa ograniczone lub ze wzgledu na charakter pracy prowadzenie obserwacji wymaga olbrzymiego heriozmu np. praca zmianowa lub dyzurowa. Najczesciej bywa tak ze po jakiejs omylce i nieplanowanej ciązy jesli jest to kolejne dziecko np trzecie ludzie chcac postepować zgodnie z nauka Kościoła zaprzestaja wspołżyc to tylko krok do oddzielnych sypialni. I to jest obserwacja z zycia a nie jakies wydumane wywody teologiczo-moralne. Czy to jest dobre???


Cz lip 24, 2003 16:50

Dołączył(a): Pn cze 01, 2009 10:00
Posty: 5103
Post 
obecnie rozmowa m.in. na ten temat toczy się:

viewtopic.php?t=638&start=210


Wt maja 11, 2004 16:00
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL