Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 23:11



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 213 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna strona
 Prawybory 

Poprę kandydatów z listy:
1. Ruchu Patriotycznego 0%  0%  [ 0 ]
2. Ligi Polskich Rodzin 7%  7%  [ 4 ]
3. Samoobrony 2%  2%  [ 1 ]
4. Polskiego Stronnictwa Ludowego 0%  0%  [ 0 ]
5. Platformy Obywatelskiej 45%  45%  [ 25 ]
6. Sojuszu Lewicy Demokratycznej 2%  2%  [ 1 ]
7. Prawa i Sprawiedliwości 23%  23%  [ 13 ]
8. Socjaldemokracji Polskiej 4%  4%  [ 2 ]
9. Partii Demokratycznej - demokraci.pl 7%  7%  [ 4 ]
10. Platformy Janusza Korwina - Mikke 11%  11%  [ 6 ]
Liczba głosów : 56

 Prawybory 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 16, 2003 21:19
Posty: 5389
Post 
Ostatnio poczyniłam umartwienie, włączyłam TV i oglądałam godzinny blok wyborczy, ze spotami różnych partii. Nic konkretnego nie znalazłam, jednak ubawiłam się do łez, choćby z kadru gdzie kilkuletni wyrostek stoi koło czołgu (rekamówka PPN) i mówi tekst w styly "Jeśli Wy teraz nie pójdziecie do wyborów, to My za kilka lat będziemy musiali użyć tego [czołgu]"...
patrząc na te spoty to naprawdę niewielki jest wybór ;) :D

_________________
Nie nam, Panie, nie nam, lecz Twemu imieniu daj chwałę za łaskę i wierność Twoją...

Użytkownik rzadko obecny na forum.


N wrz 18, 2005 12:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 05, 2005 12:10
Posty: 1239
Post 
Panowie PG i sWET Child z uwaga sledzę rozwój waszej dyskusji.mam jeszcze tydzien na podjecie ostatecznej decyzji.,,Zmarnowac głos" na JKM czy .....no własnie nie wiem na kogo miałabym zagłosować w przeciwnym wypadku.Na sprawę patrzę także przez pryzmat lokalnych kandydatow partii.W moim małym miasteczku dotąd od wieków rzadziło SLD.Było wspierane przez posłów tej partii.Teraz mówi się ,ze pałeczkę przejmie PIS. Ze smutkiem muszę przyznać rację Swet childowi-nasze społeczenstwo nie chce wziać swego losu w swoje ręce.Chce państwa opiekuńczego i manny z nieba.Z resztą ilu ludzi czyta programy wyborcze?
Ot od czasu do czasu spojrzy człowiek w telewizor.
A dzis namieszał mi w głowie list pasterski naszego biskupa. Zaleca głosować na partie walczacą o biednych,pokrzywdzonych bez patrzenia(tak było napisane)na rachunek ekonomiczny.Najwięcej to chyba obiecuje LEpper-o zgrozo! No chyba ,że chodziło o PIS w kontekscie PO.:)


N wrz 18, 2005 13:34
Zobacz profil
Post 
Tak się nad tym PiS-em ostatnio zastanawiałem. jedna rzecz mi sie wybitnie nie podoba. Powrót do centralnego sterowania służba zdrowia. Toz to kolejny minister zdrowia o słabowitym umysle (ostatnio samych takich mamy).

Tak niech znów jakiś nieudacznik siedzacy na stołku i mieniacy sie "fachowcem" zacznie rozdzielac kase po szpitalach (część zawłaszczając do kieszeni)...po jakims czasie bedzie jeszcze gorzej niż jest. Centralizacja jakiejkolwiek władzy jest czynnikiem wyjatkowo sprzyjajacym korupcji.

Jakos żaden lekarz nie sprawdza sie w roli ministra zdrowia...proponuje wiec oddac te teka jakiemus weterynarzowi...może on bedzie lepszy, a ludzie zdrowsi bo skończa sie eksperymenty.

W tym wzgledzie popieram całkowicie PO - czyli decentralizacje NFZ i wprowadzenie konkurencji wśród ubezpieczycieli..

To samo sie dotyczy samorządów..Pis chce scentralizowanej władzy...a to mi nie pasuje wyjatkowo...bo znów sie zacznie sponsorowanie "warszawki" ( nie mylic z Warszawą ), przez resztę kraju...

pozdrówka


N wrz 18, 2005 16:53
Post 
No i zapomniałem :) (starość nie radość )

Abp Leszek Sławoj Głódź stwierdził:
"Nieuczestniczenie w głosowaniu jest grzechem zaniedbania i trzeba się z tego spowiadać"

Hmmm...nie to żebym nie chciał pójść (zawsze chodzę na wszystkie wybory). Tylko czy mógłby mi ktos uzasadnic dlaczego to GRZECH? Z jakiego przykazania to wynika?


N wrz 18, 2005 16:58
Post 
Święci są drogowskazami, wskazują, wytyczają kierunki.
Przytaczanie słów Papieża, to nie szarganie świętości, ale wskazanie na problem, który on dostrzegał i którym mówił:
- "Po upadku w Europie obu tych systemów staje przed społeczeństwami, zwłaszcza dawnego bloku sowieckiego, problem LIBERALIZMU" - "Pamięć i tożsamość".
Nie - "Róbta co chceta" - lecz św. Augustyna - "Kochaj i rób co chcesz"...Kochaj, to dostrzegaj bliźniego, nawet tego "nieudacznika".
Nie trzeba dawać tylko "rybę", należy mu dać "wędkę"...
I nie Lenin, Bierut...to Chrystus powiedział - "Brzemiona jedni drugich noście" , "Cokolwiek uczyniłeś jednemu z tych najmniejszych braci moich".....


N wrz 18, 2005 17:03
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 01, 2005 22:00
Posty: 435
Post 
Awa napisał(a):
A dzis namieszał mi w głowie list pasterski naszego biskupa. Zaleca głosować na partie walczacą o biednych,pokrzywdzonych bez patrzenia(tak było napisane)na rachunek ekonomiczny.


Posłuchaj biskupa i zagłosuj na PJKM :D

Jest to partia proponujące najniższe obciążenia podatkowe dla ludzi najbiedniejszych (podatek pogłówny, zniesienie akcyz, w dalszej perspektywie VAT-u).

_________________
"Nie ma nic gorszego jak życie, którego nikt nie obserwuje."
Irving Yalom


N wrz 18, 2005 18:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 01, 2005 22:00
Posty: 435
Post 
Pan Gąsienica napisał(a):
Jest to partia proponujące najniższe obciążenia podatkowe dla ludzi najbiedniejszych (podatek pogłówny, zniesienie akcyz, w dalszej perspektywie VAT-u).


A także uwłaszczenie właścicieli mieszkań spółdzielczych, wolną konkurencję w opłatach za prąd, ciepłą wodę, tanią importowaną żywność (zniesienie ceł) itd. itd....

_________________
"Nie ma nic gorszego jak życie, którego nikt nie obserwuje."
Irving Yalom


N wrz 18, 2005 18:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 23, 2005 19:22
Posty: 120
Post 
Mój głos oddam na Janusza Korwina Mikke
http://www.pjkm.pl

_________________
Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła!


N wrz 18, 2005 18:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 27, 2003 22:40
Posty: 1707
Post 
Cytat
Cytuj:
Chce państwa opiekuńczego i manny z nieba.
Ulubione hasło PO .
W tym haśle zawarte jest kłamstwo.. Polska już dzisiaj ma najgorsze świadczenia socjalne w całej UE.. O jaki opiekuńczym państwie wy mówicie.. ???
Ja bym po wyborach życzyłbym sobie aby z tego ostatniego państwa w UE przesunąć się na przedostatnie.. Nic więcej !!
Czy mogę mieć takie skromne życzenie.. ?? O rozwiązaniach socjalnych w krajach starej unii , Może lepiej nie pisać. Tam aby jeść nie być głodnym nie trzeba pracować My dożywmy może nasze głodujące dzieci na początek.. W kraju gdzie prawie 100 procent ludzi wierz podobno w Boga . Żenujące ale prawdziwe !!
... Dzisiaj platforma proponuje biednym wsparcie.. bo liczy na głos wyborczy !! PO Partia spadochroniarzy chorągiewek etc


N wrz 18, 2005 18:55
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post 
Alus napisał(a):
Nie trzeba dawać tylko "rybę", należy mu dać "wędkę"...

Po co komu wędka, jak dostanie rybę?

Alus napisał(a):
I nie Lenin, Bierut...to Chrystus powiedział - "Brzemiona jedni drugich noście" , "Cokolwiek uczyniłeś jednemu z tych najmniejszych braci moich".....


Ale ani Chrystus, ani Apostołowie nie zorganizowali aparatu przymusu, który "motywowałby" do wspólnego noszenia brzemion. Dopiero Lenin czy Bierut tak wzięli sobie to do serca, że postanowili na siłę zbawić wszystkich obywateli.
A co takiego uczyniło tym najmniejszym państwo opiekuńcze? Ja nie chcę brać współodpowiedzialności za to "dobro". Czy nie lepiej zdać się na siebie? Albo organizować w lokalne społeczności, które znają faktyczne potrzeby najuboższych?


N wrz 18, 2005 20:41
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post 
godunow napisał(a):
Polska już dzisiaj ma najgorsze świadczenia socjalne w całej UE.. O jaki opiekuńczym państwie wy mówicie.. ???


Polska dzisaij ma najniższy PKB na mieszkańca w całej UE... Aby dzielić, trzeba najpierw mieć co. Na początku jest PKB, a potem dopiero sposoby jego dystrybucji. Z pustego i Salomon nie naleje.
Ciekawe, że nie brakuje specjalistów od podziału PKB, trudniej o pomysły na jego wypracowanie. Tymczasem nawet nasza najnowsza historia gospodarcza ostatnich dwóch lat pokazuje, że obniżka podatu CIT spowodowała wzrost wpływów z tego tytułu do budżetu państwa. Wprawdzie wywołalismy tym "święte oburzenie" prosocjalnych państw starej unii, ale czy nie było warto?


N wrz 18, 2005 20:55
Zobacz profil
Post 
"Platformę trzeba zatopić. Może przydałoby się tsunami?" - żartował dyrektor Radia Maryja.

Oj dowcipny ten nasz Ojciec Dyrektor.....dowcipny. nigdy bym go nie podejrzewał o takie poczucie humoru. Ciekawe od kogo to przejał....chociaz , Stalin tez był dowcipny mówiąc o tym, ze zabicie tysiecy to tylko statystyka...

Miał racje Lechu...ze tam sie az roji od pscyholi...z głownym na czele.

Moge tez pozartować?
[...] - w taki sposób (kpiąc) nie.


:o :o :o


Pn wrz 19, 2005 8:49

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post 
Belizariusz napisał(a):
"Platformę trzeba zatopić. Może przydałoby się tsunami?" - żartował dyrektor Radia Maryja.


Po co sięgać do metod dalekowschodnich, obcych naszej kulturze i tradycji?
Czyżby w naszej Rzece nie dość było wody, aby zatopić Platformę rodzimym wodolejstwem? ;-)


Pn wrz 19, 2005 9:27
Zobacz profil
Post 
Szkoda , ze moderator nie ma poczucia humoru ....

Ja chciałem tylko w ramach radiomaryjnego stylu zartowania odstrzelic Ojca Dyrektora w ramach akcji "sprzatania swiata"...


Pn wrz 19, 2005 19:24
Post 
"W środowym sondażu OBOP przeprowadzonym dla dziennika Fakt pierwsze miejsce zajęło Prawo i Sprawiedliwość z 34-procentowym poparciem."

... a potem szybko spadło na drugie miejsce. O co tu chodzi???

Ja popieram PiS. :)


Cz wrz 22, 2005 10:39
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 213 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL