Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 9:13



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 116 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
 Wybory Prezydenckie 

Na kogo głosujesz?
Donald Tusk 55%  55%  [ 22 ]
Lech Kaczyński 45%  45%  [ 18 ]
Liczba głosów : 40

 Wybory Prezydenckie 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Równie dobrze ja mogę zapytać, dlaczego nie odpowiadasz na prośby o uściślenie informacji, które podajesz. Zwłaszcza, że przynajmniej jedna jest pomówieniem. W tej chwili interesuje mnie odpowiedź na moje pytania, zarówno z Twojej jak i Mieszka strony.

I chyba tyle, bo dyskusja z kimś, kto wkłada w moje usta niewypowiedziane słowa czy bezpodstawnie zarzuca mi kłamstwo (te kwestie już Mieszka nie dotyczą) bez załatwienia tych kilku kwestii dla mnie nie ma sensu.

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


N paź 16, 2005 23:09
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post 
zakochanyaniolek napisał(a):
SweetChild napisał(a):
A socjalizm (nazwa handlowa "solidaryzm") ideowo zakłada, że państwo powinno zajmować się wszelką pomocą wszystkim obywatelom, bo w końcu każdy jest w jakiś sposób niepełnosprawny.


Na religii też mnie uczono, żeby pomagać wszystkim ;)


I na religii uczono Cię też, aby innych zmuszać do pomocy wszystkim? Aby zabierać bogatym i rozdawać biednym? Jak tak, to zajrzyj do teczki IPN tej katechetki/ tego katechety/ tego księdza, bo mi to bardziej przypomina nauczanie Lenina niż Chrystusa ;-)


Pn paź 17, 2005 11:50
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post 
zakochanyaniolek napisał(a):
jo_tka napisał(a):
Istotnie - ale też nie deklaruje zwiększania wydatków na cele socjalne.

Według Ciebie nasz kraj jest za mało socjalny? Kraj gdzie tyle ludzi żyje poniżej minimum socjalnego, gdzie dzieci nie mają w ciągu dnia ciepłego posiłku, gdzie nie mają w co się ubrać na nadchodzącą zimę, gdzie ich rodziców nie stać na chleb, a co dopiero na książki, czy cokolwiek innego, gdzie jest tyle wielodzietnych rodzin i samotnych matek nie mających za co żyć i gdzie mieszkać… Jest mi bardzo przykro że tak uważasz :(


Mi też jest bardzo przykro, może nie tyle z powodu uważania jo_tki, ile z powodu istnienia tej opisywanej przez Ciebie niesocjalnej sytuacji w kraju, który od niepamiętnych czasów był rządzony przez socjalistów. Przykro mi też, że nie dostrzegasz różnicy między psedusocjalnością deklarowaną (czyli socjalistyczną) a realną socjalnością liberalną (czyli taką, w której pomoc socjalna jest na minimalnym poziomie, bo niewielu jej potrzebuje).


Pn paź 17, 2005 12:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Sweet - a gdzie ja napisałam, że tak uważam? ;)

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Pn paź 17, 2005 12:54
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post 
jo_tka napisał(a):
Sweet - a gdzie ja napisałam, że tak uważam? ;)


Dlatego zostawiłem Twoja wypowiedź w cytatcie, aby każdy bez przeszkód mógł zapoznać się oryginałem, a nie tylko interpretacją zakochanegoaniolka. Ja pozwoliłem sobie na "komfort samodzielnego myślenia" i nie jest mi przykro z powodu Twojego uważania ;)

Ale też nie czuje się upoważniony do wyjaśniania, co jo_tka uważa :-)


Pn paź 17, 2005 13:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
I całe szczęście ;) (nie dotarło do mnie znaczenie cytatu - koniec dygresji).

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Pn paź 17, 2005 13:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 16, 2003 21:19
Posty: 5389
Post 
hmm... no dobra ale wracajcie już do głównego wątku dyskusji ;) :D

_________________
Nie nam, Panie, nie nam, lecz Twemu imieniu daj chwałę za łaskę i wierność Twoją...

Użytkownik rzadko obecny na forum.


Pn paź 17, 2005 13:40
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 21, 2005 11:27
Posty: 31
Post 
[...]

Komunistyczny rezim od poczatku III RP tworza takie dzisiejsze partie jak SLD/SdPL/PSL/UW/PD/PO, ktore to niszcza spoleczenstwo niezmiennie pod sztandarami mafii korupcyjno-biznesowej w ukladzie rozowo-czerwonym od poczatku lat 90tych - i to jest fakt niepodwazalny, znany doskonale kazdemu swiadomemu obywatelowi, znajacemu nowozytna historie Naszego kraju.


Ten kto biernie akceptuje zło, jest za nie tak samo odpowiedzialny jak ten, co je popełnia - pamietajcie o tym przy urnach wyborczych, bowiem tacy wielcy ludzie jak M.L.King oddali za nie swoje zycie: AVE LECH KACZYNSKI - praworzadna wizja RP powinna zostac zrealizowana: CZESC I CHWALA LUDZIOM PRAWEGO SUMIENIA :!:

Cytowany artykuł można znaleźć TUTAJ.



I wybrane komentarze internautow z WP do powyzszego artykulu:


- Wspaniala wiadomosc. To wazny prognostyk dla ewentualnych rzadow Tusk LTD. Maja twardy elektorat wsrod zlodziei, mordercow i zboczencow za kratami. Czy to solidarnosc srodowiskowa? Moze to jest przygotowanie gruntu dla wspolnego dalszego pozycia za kratami?

- Głosowali na swego.

- Więżniowie, to też ludzie myślący. Wiedzą, że Tusk będzie realizował politykę liberalną przez wychowywanie, a nie karania przestępców. W związku z tym złagodzi kary. Będzie wypuszczał na leczenie, dawał wyroki w zawieszeniu. Czy ma to służyc wprowadzaniu strachu wśród zwykłych ludzi? Zastraszonym człowiekiem można łatwiej rządzic. Widac to w relacji pracownik-pracodawca.

- p. Tusk ma już zaplecze.

- Kaczyńskiego boją się przestępcy, a popierają uczciwi. Tusk, to środowisko, które krzywdy przestępcom nie zrobi.

- Nie trzeba komentować. Komentarzem są te wyniki.



Artykul Katarzyny Pazur "Kasa na urne" w Tygodniku Nasza Polska w nr 30 z 20 wrzesnia br.:

Znajduje się TUTAJ



Z Januszem Szewczakiem, ekonomistą rozmawia Teresa Wójcik:
Tusk jak Mandaryna - wielkie nic w blyszczacym opakowaniu.


Wywiad znajduje się TUTAJ


Za pewnym forumowiczem cytuje:
Stąd: LINK
Cytuj:
7 grzechów głównych Pana Donalda czyli 7 powodów na NIE:

1. NIGDY nie rządził żadną instytucją państwową ani samorządową. Nie ma więc w rządzeniu doświadczenia.
2. Nie ma stałych poglądów, zmienia je w zależności od koniunktury. Kiedyś był popierającym prawo do aborcji anytklerykałem, teraz robi kampanię pokazując się z biskupami i zabiegając o głos Kościoła.
3. Nie umie dyskutować na argumenty co pokazały dotychczasowe debaty telewizyjne. Przypomina raczej reklamę jakiegoś produktu dopracowaną przez specjalistów od PR niż szczerego człowieka, który mówi to co myśli, a nie to co go wyuczono.
4. Popierają go Wałęsa, Kwaśniewski, SDPL i w delikatny sposób SLD.
5. W związku z pkt. 4 - Tusk nie będzie gwarantem rozliczenia mafii biznesowo-politycznej, której wpływy w ostatnich 15 latach były ogromne. Kiedy Kaczyńscy w I połowie lat 90-tych trafnie diagnozowali sytuację w kraju będąc wyzywani od oszołomów, Tusk działał w środowisku, w którym mówiło się otwarcie, że "pierwszy milion trzeba ukraść".
6. Jako liberał będzie mógł blokować zmiany prowadzące do budowy nowego państwa.
7. Za bardzo sprawia wrażenie Kwaśniewskiego-bis.



"Nocna zmiana", czyli "Lewy czerwcowy" - odfalszowywanie historii III RP lektura obowazkowa dla kazdego swiadomego wyborcy (mozna sciagnac ten dokument np. z eMule - tutaj tylko przytocze jego zwiastun "Kto mial racje?": http://www.wiosnapolakow.pl/?pg=wideo )


________________________
1. nie bronię nikomu mieć swojego zdania, ale uwzględniając specyfikę tego forum nie pozwolę aby powszechnym autorytetem wycierać brudne palce polityków. Jeśli chcesz możesz agitować do głosowania na swojego ulubieńca, ale zapomnij o argumentach, w stylu "mój kandydat jako jedyne pojął naukę Kościoła/papieża/biskupa" itp. Każdy kolejny post próbujący przemycić taką treść będzie niezależnie od ogólnej treści usuwany. Proszę szanować odczucia pozostałych użytkowników tego forum

2. Forum to nie słup ogłoszeniowy, proszę linkować do dłuższych wypowiedzi/artykułów zamiast wklejać tutaj ich całość. Cytując jakiś fragment wypadałoby podać źródło.


3. Posty odnoszące się bezpośrednio do osoby JPII i niestosowności tego argumentu zostały usunięte. Jednocześnie dziękuję wszystkim, którzy zwrócili uwagę użytkownikowi o niestosowności jego argumentacji.

Moderator działu
zielona_mrowka


Pn paź 17, 2005 13:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Pozwolę sobie przypomnieć ten tekst:
Cytuj:
Każdy człowiek obdarzony przez Stwórcę rozumem, wolą i sumieniem winien, w miarę swoich możliwości, posługiwać się tymi darami, starając się pomnażać dane mu talenty oraz służąc dobru wspólnemu. Do spełnienia tego ewangelicznego nakazu przyczyniać się ma między innymi zasada pomocniczości. Jest ona nie tylko przedmiotem nauki społecznej Kościoła Katolickiego, wpisano ją także do Konstytucji RP. Podstawowym założeniem tej zasady jest wymóg, aby to czemu może podołać poszczególna osoba lub niższa struktura społeczna, nie było przejmowane przez struktury wyższe, w tym przede wszystkim przez państwo. Tylko w przypadku, gdyby z różnych przyczyn jednostki lub owe struktury niższe nie były w stanie sprostać swoim obowiązkom, należałoby im pomóc. Pomijanie tej zasady, upowszechnianie postaw roszczeniowych oraz domaganie się zwiększania roli państwa we wszystkich przejawach życia człowieka, często stanowi próbę przerzucenia na innych odpowiedzialności za własne życie. Gromadzenie przez państwo dóbr wcześniej zabranych społeczeństwu, a następnie równe ich rozdzielanie bez uwzględniania możliwości oraz rzeczywistej sytuacji, w jakiej znajdują się poszczególne osoby, osłabia w nich inicjatywę działania, jest niesprawiedliwe, powoduje trudności ekonomiczne państwa i uzależnia człowieka od innych. Uzależnienie to prowadzić może nawet do zniewolenia, czego drastycznym przykładem były obydwa skrajnie lewicowe totalitaryzmy XX wieku, oparte na ideologii kolektywistycznej: narodowy socjalizm i komunizm. Pomoc nie powinna ograniczać poszczególnych osób, naruszać ich godności i skłaniać do przyjmowania postawy biernego oczekiwania. Przyczyniać się natomiast powinna do rozwoju człowieka przez wyzwalanie jego inicjatywy i stwarzanie warunków, w których będzie mógł on rozwijać swoje talenty i brać za to odpowiedzialność.


Źródło: Oświadczenie Rady Społecznej przy Arcybiskupie Poznańskim w kwestii udziału katolików w życiu publicznym
http://info.wiara.pl/?grupa=4&art=1118134819&dzi=0

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Pn paź 17, 2005 14:36
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 21, 2005 11:27
Posty: 31
Post 
Wiedz tylko, ze jestem swiadomym swych czynow moralnych katolikiem i na swoje zycie patrze w duzej mierze wlasnie przez pryzmat JPII, dlatego nie musisz sie w najmniejszym nawet stopniu obawiac, ze osmiele sie obrazic jego majestat - wszystko co czynie wynika z najglebszego poszanowania praw etycznych, a ze jestem rownoczesnie patriota, to tym lepiej potrafie zrozumiec postawe Naszego Sw.p. Papieza, ktorym sam byl sercem z Ruchami Solidarnosciowymi, dla ktorych idei poswiecil swoje zycie... jesli i Ty sledziles droge tego Najwiekszego Polaka jakiego nosila Nasza ziemia, to pewnie sam bez trudu w jego nauczaniu zwrociles uwage na jego antykomunistyczne nastawienie do "cywilizacji smierci", ktore wyznaja ku rozpaczy milionow sprawiedliwych rodakow stronnicy ukladu rozowo-czerwonego, tacy jak czlonkowie partii SLD czy PO.

_________________
Pseudoliberalizm POpulistow, to w rzeczywistosci komunizm po liftingu

"Nocna zmiana", czyli "Lewy czerwcowy" - odfalszowywanie historii III RP lektura obowazkowa dla kazdego swiadomego wyborcy: http://www.wiosnapolakow.pl/?pg=wideo#wideoframe


Pn paź 17, 2005 14:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Co to jest antykomunistyczne nastawienie do cywilizacji smierci, wyznawanej przez PO?
Bo przyznam, że trudno mi zrozumieć ten skrót myslowy...

I w jaki sposób PO wyznaje cywilizację śmierci?

PS. Proponowałabym raczej po prostu nie traktować Jana Pawła II jak maskotki wyborczej... Ja się nie obawiam, że chcesz obrazić - po prostu widze co robisz...

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Pn paź 17, 2005 14:40
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 21, 2005 11:27
Posty: 31
Post 
Powtarzam po raz kolejny: Jana Pawla II traktuje z najwyzszym szacunkiem i bynajmniej swoimi postami nie przyspazam mu przykrosci, a wrecz jestem swiecie przekonany, iz raduje sie jego serce, kiedy widzi rodakow, walczacych o lepsze solidarnosciowe jutro, z jego imieniem na ustach.


Marionetkowo jest co najwyzej traktowany sam Tusk przez swoich pobratymcow komunistycznych z SLD (sam Kwasniewski, Olejniczak i Borowski go przeciez wraz z zelaznym elektoratem postPZPR poparli w tych wyborach), ktorzy poklepuja go po ramieniu za swoje manipulatorskie machlojki w czasie tej kampanii, robiace przy udziale z korumpowanych mediow wyborcom wode z mozgow.

_________________
Pseudoliberalizm POpulistow, to w rzeczywistosci komunizm po liftingu

"Nocna zmiana", czyli "Lewy czerwcowy" - odfalszowywanie historii III RP lektura obowazkowa dla kazdego swiadomego wyborcy: http://www.wiosnapolakow.pl/?pg=wideo#wideoframe


Pn paź 17, 2005 14:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Mam rozumieć, że uzasadnienia zarzutu sie nie doczekam?

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Pn paź 17, 2005 14:55
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 21, 2005 11:27
Posty: 31
Post 
Nie musze chyba dodawac, ze zarowno komunistyczne SLD, jak i prokomunistyczne PO sa zagorzalymi przeciwnikami kary smierci, za to nie maja oporow przeciw eutanacji, czy tez aborcji - "cywilizacja smierci" w dzialaniu jako zywo.

_________________
Pseudoliberalizm POpulistow, to w rzeczywistosci komunizm po liftingu

"Nocna zmiana", czyli "Lewy czerwcowy" - odfalszowywanie historii III RP lektura obowazkowa dla kazdego swiadomego wyborcy: http://www.wiosnapolakow.pl/?pg=wideo#wideoframe


Pn paź 17, 2005 15:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Przeciwnikiem stosowania kary śmierci był Jan Paweł II, którego tak cenisz. Poczytaj Evangelium vitae.

I proszę o dowód, że PO popiera eutanazję i aborcję.

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Pn paź 17, 2005 15:17
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 116 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL