Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 9:49



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 116 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
 Wybory Prezydenckie 

Na kogo głosujesz?
Donald Tusk 55%  55%  [ 22 ]
Lech Kaczyński 45%  45%  [ 18 ]
Liczba głosów : 40

 Wybory Prezydenckie 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post 
serafin777 napisał(a):
Wiedz tylko, ze jestem swiadomym swych czynow moralnych katolikiem i na swoje zycie patrze w duzej mierze wlasnie przez pryzmat JPII, dlatego nie musisz sie w najmniejszym nawet stopniu obawiac, ze osmiele sie obrazic jego majestat - wszystko co czynie wynika z najglebszego poszanowania praw etycznych, a ze jestem rownoczesnie patriota, to tym lepiej potrafie zrozumiec postawe Naszego Sw.p. Papieza, ktorym sam byl sercem z Ruchami Solidarnosciowymi, dla ktorych idei poswiecil swoje zycie... jesli i Ty sledziles droge tego Najwiekszego Polaka jakiego nosila Nasza ziemia, to pewnie sam bez trudu w jego nauczaniu zwrociles uwage na jego antykomunistyczne nastawienie do "cywilizacji smierci", ktore wyznaja ku rozpaczy milionow sprawiedliwych rodakow stronnicy ukladu rozowo-czerwonego, tacy jak czlonkowie partii SLD czy PO.


Jan Paweł Drugi wypowiadał się wystarczająco jasno i zrozumiale, abym nie musiał tu wypisywać, na jaki element jego nauczania powinniśmy zwrócić szczególną uwagę. Nie zamierzam też przerzucać się na argumenty typu "Jan Paweł Drugi wybrałby X", bo w moim odczuciu jest to poważne nadużycie.


Pn paź 17, 2005 15:20
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 21, 2005 11:27
Posty: 31
Post 
jo_tka napisał(a):
Przeciwnikiem stosowania kary śmierci był Jan Paweł II, którego tak cenisz.


Na pewno w opozycji do Katechizmu Kosciola Katolickiego nie mogl byc, takze Twoje wnioski sa conajmniej bledne - prosilbym niniejszym o cytat, na ktory Ty sie z kolei powolujesz, bo o to moj podwazajacy Twoja wypowiedz w jawny sposob:

Cytuj:
2267 Kiedy tożsamość i odpowiedzialność winowajcy są w pełni udowodnione, tradycyjne nauczanie Kościoła nie wyklucza zastosowania kary śmierci, jeśli jest ona jedynym dostępnym sposobem skutecznej ochrony ludzkiego życia przed niesprawiedliwym napastnikiem.


Co zas sie tyczy aborcji i eutanazji, to donosze, ze Tusk byl zalozycielem m.in. na poczatku lat 90tych Kongresu Liberalno-Demokratycznego, znanego powszechnie ze swojego antyklerykalizmu, ktorego czlonkowie poza tym, ze byli wspolodpowiedzialni za zlodziejska prywatyzacje spolek panstwa, ktore za ich posrednictwem dostaly sie w lapska postPZPRowcow, to przy tym ostro zwalczali Koscoil Katolicki z zycia obywatelskiego, takze nie bylo dla nich bynajmniej zadnych swietosci juz nawet nie religijnych, a zwyczajnie etycznych (jak wyszperam konkretny cytat, to nie omieszkam go z ich stanowiskiem i tu zamiescic).

_________________
Pseudoliberalizm POpulistow, to w rzeczywistosci komunizm po liftingu

"Nocna zmiana", czyli "Lewy czerwcowy" - odfalszowywanie historii III RP lektura obowazkowa dla kazdego swiadomego wyborcy: http://www.wiosnapolakow.pl/?pg=wideo#wideoframe


Pn paź 17, 2005 15:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Istotnie. Tylko że ja nie stwierdziłam, że Jan Paweł II stwierdził, że Kościół jest przeciwny karze śmierci z założenia, tylko że wypowiadał się przeciw jej stosowaniu.

Wedle życzenia cytat:
Cytuj:
Te gesty kładą głębokie fundamenty owej „cywilizacji miłości i życia”, bez której egzystencja osób i społeczeństwa traci swój sens najbardziej ludzki. Nawet gdyby ich nikt nie zauważał i gdyby pozostawały one zakryte przed większością ludzi, wiara daje nam pewność, że Ojciec, „który widzi w ukryciu” (Mt 6, 4), nie tylko je wynagrodzi w przyszłości, ale już teraz sprawia, że przynoszą trwały pożytek wszystkim.

Do znaków nadziei trzeba także zaliczyć fakt, że w wielu kręgach opinii publicznej wzrasta nowa wrażliwość coraz bardziej przeciwna wojnie jako metodzie rozwiązywania konfliktów między narodami i coraz aktywniej poszukująca skutecznych sposobów powstrzymywania — choć „bez użycia przemocy” — uzbrojonych agresorów. W tej samej perspektywie należy widzieć coraz powszechniejszy sprzeciw opinii publicznej wobec kary śmierci, choćby stosowanej jedynie jako narzędzie „uprawnionej obrony” społecznej: sprzeciw ten wynika z przekonania, że współczesne społeczeństwo jest w stanie skutecznie zwalczać przestępczość metodami, które czynią przestępcę nieszkodliwym, ale nie pozbawiają go ostatecznie możliwości odmiany życia.


http://papiez.wiara.pl/index.php?grupa= ... 4117&katg= str.30

I tylko przypomnę, że prosiłam o dowód, że PO wypowiada się za aborcją i eutanazją, a nie że KLD było antyklerykalne, bo to są dwie różne rzeczy.

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Pn paź 17, 2005 17:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
A cały punkt z Katechizmu brzmi w ten sposób...

Cytuj:
2267 Kiedy tożsamość i odpowiedzialność winowajcy są w pełni udowodnione, tradycyjne nauczanie Kościoła nie wyklucza zastosowania kary śmierci, jeśli jest ona jedynym dostępnym sposobem skutecznej ochrony ludzkiego życia przed niesprawiedliwym napastnikiem.
Jeżeli jednak środki bezkrwawe wystarczą do obrony i zachowania bezpieczeństwa osób przed napastnikiem, władza powinna ograniczyć się do tych środków, ponieważ są bardziej zgodne z konkretnymi uwarunkowaniami dobra wspólnego i bardziej odpowiadają godności osoby ludzkiej.
Istotnie dzisiaj, biorąc pod uwagę możliwości, jakimi dysponuje państwo, aby skutecznie ukarać zbrodnię i unieszkodliwić tego, kto ją popełnił, nie odbierając mu ostatecznie możliwości skruchy, przypadki absolutnej konieczności usunięcia winowajcy "są bardzo rzadkie, a być może już nie zdarzają się wcale".

http://www.katechizm.diecezja.elk.pl/rkkkIII-2-2.htm

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Pn paź 17, 2005 17:30
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 21, 2005 11:27
Posty: 31
Post 
Bynajmniej nie rozne, bo Ci sami ludzie wchodza wsklad PO, co wczesniej zasiadali w KLD - partie sie zmieniaja, ale ludzie pozostaja Ci sami.

_________________
Pseudoliberalizm POpulistow, to w rzeczywistosci komunizm po liftingu

"Nocna zmiana", czyli "Lewy czerwcowy" - odfalszowywanie historii III RP lektura obowazkowa dla kazdego swiadomego wyborcy: http://www.wiosnapolakow.pl/?pg=wideo#wideoframe


Pn paź 17, 2005 17:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Ale ludzie czasem też zmieniają poglądy.

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Pn paź 17, 2005 17:52
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 21, 2005 11:27
Posty: 31
Post 
Nie daj sie zwiesc POpulistycznej propagandzie, ktora obieca Ci obludnie wszystko bez najmniejszych oznak szczerych checi - lepiej przeanalizuj dotychczasowe czyny kandydatow, to w mig sie do sprzedajnego Tuska zniechecisz, a z kolei praworzadnosc i uczciwosc Kaczynskiego moze Cie skutecznie do niego przekonac tj. ze mna bylo :)

_________________
Pseudoliberalizm POpulistow, to w rzeczywistosci komunizm po liftingu

"Nocna zmiana", czyli "Lewy czerwcowy" - odfalszowywanie historii III RP lektura obowazkowa dla kazdego swiadomego wyborcy: http://www.wiosnapolakow.pl/?pg=wideo#wideoframe


Pn paź 17, 2005 17:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 22, 2005 23:45
Posty: 3638
Post 
:o serafin777
po przeczytaniu twoich postów niektórych i częściowo zastanawiam sie czy ty w to co piszesz wierzysz czy tylko się wygłupiasz i robisz tutaj desant na tyłach wroga podszywając sie pod katolików
potem po takich postach wytykaja katolików palcami jak jakieś dziwadła


co do tego co i jak z PO i co popiera to podaje dwa linki

http://www.kolumbowie.pl/index.php?opti ... 4&Itemid=2

http://pl.wikipedia.org/wiki/Platforma_ ... polityczny


ja bedę głosował na Kaczyńskiego i kropka
jestem przeciwko liberalizmowi
a ta partia i jej członkowie popierają liberalizm
to mi wystarcza za powód by być przeciwko

_________________
Niech żyje cywilizacja łacińska !!!

więc śpiewaj duszo ma... BÓG JEST MIŁOŚCIĄ...


Pn paź 17, 2005 18:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt wrz 27, 2005 15:08
Posty: 63
Post 
jo_tka napisał(a):
Równie dobrze ja mogę zapytać, dlaczego nie odpowiadasz na prośby o uściślenie informacji, które podajesz. Zwłaszcza, że przynajmniej jedna jest pomówieniem. W tej chwili interesuje mnie odpowiedź na moje pytania, zarówno z Twojej jak i Mieszka strony.

Które informacje? Chodzi Ci o tego dyrektora? Pół mojej rodziny to lekarze i osoby związane ze służbą zdrowia i wiem ile kto zarabia. Mogę nawet dodać że wielkość o której mówiłem, czyli 100 tys rocznie, to znaczy około 8 300 miesięcznie to pensja ordynatora oddziału a nie dyrektora.
(Zresztą zawsze możesz podać własne źródła skoro nie wierzysz w to co piszę)

jo_tka napisał(a):
I chyba tyle, bo dyskusja z kimś, kto wkłada w moje usta niewypowiedziane słowa czy bezpodstawnie zarzuca mi kłamstwo (te kwestie już Mieszka nie dotyczą) bez załatwienia tych kilku kwestii dla mnie nie ma sensu.

Jeśli byś przeczytała co napisałem poprzednio to byś wiedziała, że wziąłem Twoją wypowiedź za ironię, cynizm i że przeprosiłem za nieporozumienie. Ale widocznie łatwiej jest się czepiać, łapać za słówka i nie odpowiadać za konkrety i to nie tylko moje. Serafin777 w swoim poście zawarł mnóstwo argumentów przeciw Tuskowi, a Ty, jak i inni nie poruszyliście żadnego. Dopiero teraz wiem skąd wzięły się pieniądze na gigantyczną kampanię PO i Tuska. To raczej ja nie widzę dalszego sensu dyskusji.

SweetChild napisał(a):
I na religii uczono Cię też, aby innych zmuszać do pomocy wszystkim?

Zabawne, ale ateiści też używają słowa „zmuszać”. Mówią np. że kościół zmusza ich do czystości przed ślubem. Dla mnie jest to po prostu nauka kościoła. Oczywiście wszystkim potrzebującym, bo bogatym dawać nie będę.

SweetChild napisał(a):
Aby zabierać bogatym i rozdawać biednym?

Trudno żeby było odwrotnie.

SweetChild napisał(a):
Mi też jest bardzo przykro, może nie tyle z powodu uważania jo_tki, ile z powodu istnienia tej opisywanej przez Ciebie niesocjalnej sytuacji w kraju, który od niepamiętnych czasów był rządzony przez socjalistów. Przykro mi też, że nie dostrzegasz różnicy między psedusocjalnością deklarowaną (czyli socjalistyczną) a realną socjalnością liberalną (czyli taką, w której pomoc socjalna jest na minimalnym poziomie, bo niewielu jej potrzebuje).

To raczej Ty nie dostrzegasz różnicy miedzy komunizmem a zwiększaniem wydatków socjalnych. Czy państwo naprawdę nie ma pieniędzy na ciepły posiłek dla dzieci w szkole. Dla nas jest to tylko 2.50, dla nich jest to czasami jedyny posiłek w ciągu dnia. ( Tutaj odwołuje się do ostatniej akcji Danon i fundacji Polsat )
Więc kto tu dopuszcza się pomówień? Ja chce nakarmić kilka głodnych dzieci, a jestem nazywany wyznawcą Lenina :/


Pn paź 17, 2005 20:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 16, 2003 21:19
Posty: 5389
Post 
To jeszcze raz - forum to nie słup ogłoszeniowy i proszę naprawdę nie wklejać postów gdzie treścią jest tylko artykuł że "pan X głaosuje lub nie na pana Y"... wolałabym widzieć argumentowanie niż na wykładanie tylko swojego słusznego punktu widzenia.

Póki co temat do jutrzejszego popołudnia zamykam, tak na odetchnięcie, przemyślenie (i moje wycięcie tego co jest nie na temat, albo jest ciosem poniżej pasa... serafin wiesz co mam na myśli).

Pozdrawiam
moderator
________________
dop. 18.10.2005
wyjaśnienie o "zaginionych" wypowiedziach w pierwszym poście serafina777, proszę trzymać się w miarę możliwości jednego wątku.
Temat zostaje odblokowany.

_________________
Nie nam, Panie, nie nam, lecz Twemu imieniu daj chwałę za łaskę i wierność Twoją...

Użytkownik rzadko obecny na forum.


Pn paź 17, 2005 22:30
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post 
zakochanyaniolek napisał(a):
SweetChild napisał(a):
I na religii uczono Cię też, aby innych zmuszać do pomocy wszystkim?

Zabawne, ale ateiści też używają słowa „zmuszać”. Mówią np. że kościół zmusza ich do czystości przed ślubem. Dla mnie jest to po prostu nauka kościoła. Oczywiście wszystkim potrzebującym, bo bogatym dawać nie będę.


Nie zauważasz różnicy między Kościołem a państwem? Kościół nie ma aparatu przymusu, więc ogranicza się do nauczania. Państwo nakazuje i zakazuje i wymusza stosowanie tego prawa.
I nie chodzi mi o to, czy Ty będziesz pomagał bogatym czy biednym. Pytam, czy na religii uczono Cię, że masz mnie zmuszać do pomagania bliźnim?

SweetChild napisał(a):
To raczej Ty nie dostrzegasz różnicy miedzy komunizmem a zwiększaniem wydatków socjalnych. Czy państwo naprawdę nie ma pieniędzy na ciepły posiłek dla dzieci w szkole. Dla nas jest to tylko 2.50, dla nich jest to czasami jedyny posiłek w ciągu dnia. ( Tutaj odwołuje się do ostatniej akcji Danon i fundacji Polsat )


Nie o to chodzi, nie daj się zwieść socjalistycznej propagandzie ;-) Po prostu w gospodarce liberalnej nie ma masowego problemu głodnych dzieci w szkole, bo rodzice mają za co je "dożywiać". Problemem jednostkowym powinny zająć się społeczności lokalne (przecież wszyscy chcemy pomagać), które w tej skali potrafią działać efektywniej niż państwo.
W modelu socjalistycznym problem dożywiania staje się masowy, bo państwo zabiera pieniądze obywatelom. A potem gra dobrego wujka i rozdaje co zabrało, zostawiając sobie (nie)swoją działkę. Skrajnym przejawem tego modelu jest komunizm, gdzie państwo zabiera wszystko a obywatel nie posiada nic.
Zasadnicza różnica między liberalizmem a socjalizmem jest więc taka, że liberalizm wierzy w człowieka a socjalizm w biurokrację. Wybór należy do Ciebie ;-)

zakochanyaniolek napisał(a):
Więc kto tu dopuszcza się pomówień? Ja chce nakarmić kilka głodnych dzieci, a jestem nazywany wyznawcą Lenina :/


Ładne, możesz podesłać Kaczyńskiemu ;-) Tyle że Ty chcesz te dzieci nakarmić rękoma innych, nie rób więc z siebie takiego... aniołka :)


Wt paź 18, 2005 18:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 22, 2005 23:45
Posty: 3638
Post 
Cytuj:
Nie o to chodzi, nie daj się zwieść socjalistycznej propagandzie Po prostu w gospodarce liberalnej nie ma masowego problemu głodnych dzieci w szkole, bo rodzice mają za co je "dożywiać".


za to problemem czy zarabianie w ten czy inny sposób jest moralne nie nastręcza im zbytnio kłopotu
bo sie tym nie interesują
dla nich dobry człowiek to człowiek skuteczny w życiu publicznym
etyka to śmieć publiczny ,kompletnie nie potrzebny


tak czy siak i komunizm i liberalizm reprezentowany przez pewnych polityków to wróg polskiego światopogladu

_________________
Niech żyje cywilizacja łacińska !!!

więc śpiewaj duszo ma... BÓG JEST MIŁOŚCIĄ...


Wt paź 18, 2005 21:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Cytuj:
Chodzi Ci o tego dyrektora? Pół mojej rodziny to lekarze i osoby związane ze służbą zdrowia i wiem ile kto zarabia.

Cóż - ja jestem lekarzem i nigdy nie obchodziło mnie kto ile zarabia. Ale nie pytałam, ile zarabia przeciętny ordynator (choć kwota mnie dziwi) tylko ile zarabia ten dyrektor i skąd to wiesz?
Cytuj:
Jeśli byś przeczytała co napisałem poprzednio to byś wiedziała, że wziąłem Twoją wypowiedź za ironię, cynizm i że przeprosiłem za nieporozumienie. Ale widocznie łatwiej jest się czepiać, łapać za słówka i nie odpowiadać za konkrety i to nie tylko moje.

Ok - rzeczywiście nie doczytałam, przepraszam. Wycofuję zarzut o obrażaniu.

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Wt paź 18, 2005 22:37
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 21, 2005 11:27
Posty: 31
Post 
UWAGA - z ostatnich doniesien prasowych:

Urban popiera Tuska - bracia w wierze lacza sie :!:
Prokomunistycznego pseudoliberala Tuska juz nawet [...] Urban popiera, takze potwierdza sie zatem czarny scenariusz, ze zelazny elektorat PZPR murem stanal za swoim towarzyszem Kwasniewskim na BIS [...]


Chcecie wiedziec czemu Tusk te poparcie zawdziecza, to prosze o to powody:

"Konstruktywna opozycja" w ukladzie z PZPR - PO zdradza RP :!:
http://www.usopal.com/index.php?option= ... iew&id=236

Teraz juz nie powinno byc zadnych watpliwosci o co tu na prawde chodzi - Tusk gwarantem utrzymania rzadow PZPR na przyszla kadencje prezydencka :!:

A teraz odnosnie sprawy mediow na uslugach ukladu PO-SLD, dzialajacych na rzecz utrzymania w mocy rzadow Komuny w III RP:
http://www.radiomaryja.pl/x2/20051007ski02.htm

Oby Wam teraz te klapki z oczu spadly, bo az zal Was czytac, gdy brniecie nieswiadomie jak cieleta na rzez, ufajac [...] Tuskowi, ktory dba jedynie o interesy najbogatszej klasy prozniaczej, rozliczajacych sie obecnie w najwyzszym 3 progu podatkowym, czyli tym ktorych pensje kilkadziesieciokrotnie przekraczaja zarobki szarego obywatela 8)

_________________
Pseudoliberalizm POpulistow, to w rzeczywistosci komunizm po liftingu

"Nocna zmiana", czyli "Lewy czerwcowy" - odfalszowywanie historii III RP lektura obowazkowa dla kazdego swiadomego wyborcy: http://www.wiosnapolakow.pl/?pg=wideo#wideoframe


Wt paź 18, 2005 23:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Epitety postaraj się wypowiadać wyłącznie w myśli.

Linki zostawiam, mimo że poparcie kogoś, kto pisze takie teksty (zajrzałam pod środkowy) powinno być przyczyną co najmniej zakłopotania przede wszystkim dla Lecha Kaczyńskiego.

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Śr paź 19, 2005 6:19
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 116 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL