Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 8:29



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 3 ] 
 Zamyślenia nad środą popielcową... 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 18, 2004 15:45
Posty: 1883
Post Zamyślenia nad środą popielcową...
Prochem jesteś i w proch się obrócisz........
Takimi słowami Kapłan powita nas i postawi znak - krzyż na czole. Ale czy to wszystko? A może chwila zastanowienia nad bytem ludzkim?
Co po sobie zostawimy na ziemskim Padole? Czy tylko proch, czy jeszcze wspomnienie o tym kim byliśny i jakim byliśmy człowiekiem ?
Wydaje mi się że dobrze by było zrobić reminiscencję ze swojego dotychczasowego życia...
Co po sobie zostawię, złość i krzywdę, czy miłość i radość wspomnienia ?
A właśnie to tylko zależy od nas, jakim jesteśmy i jakim będziemy człowiekiem - chrześcianinem.
Jeżeli posłuchamy przykazań Chrystusa o miłości, i będziemy głęboko je stosować to mamy nadzieję, że pozostawimy po sobie coś dobrego.
I tu nie chodzi o to by przesadnie zabiegać o uśmiechy, "zbierać punkty" bądźmy po prostu dobrymi ludźmi, ofiarującymi innym radość istnienia i radość tworzenia, wtedy nam i naszym współtowarzyszom ziemkiego bytu będzie lepiej, łatwiej i weselej...
A co do postanowień postnych.....hm, łatwo by było postanowić coś co posiada cechy rezygnacji z czegoś kolwiek, ja jednak proponuję coś łatwiejszego i nie tylko na okres postu lecz na całe życie.
Proponuję żebyśmy postanowili iść przez życie z radością, miłością i uśmiechem dla każdego, bez żadnych uprzedzeń.
Byśmy nie dzielili nas na białych i czarnych, Euro - za i euro - przeciw, młodych i starszych, wtedy przekonamy się jak łatwo jest żyć i przeżywać, oraz jak przyjemnie jest obcować z Bogiem, ze sobą.
Tego życzę wam wszystkim i sobie. Niech okres Postu da nam okazję do takich przeżyć i do miłości...

Kefas_Piotr

_________________
Obrazek
"Przejmij mnie dreszczem Twojego Istnienia, dreszczem wiatru w dojrzałych kłosach..."
JP II


Śr lut 25, 2004 9:08
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 18, 2004 22:39
Posty: 28
Post 
Kazdy z nas osobno w okresie wilkiego postu moze doswiadczyc-przemiany odwrocic sie od grzechu.

KKK :przypomina ze " modlitwa jest zyciem nowego serca. Powinna ozywiać nas w kazdej chwili" warto sie zastanowic nad tymi slowami.
Moze rozpoczac ten okres Spowiedza co gwarantuje nam czystosc serca.


pytasz, kefas cytuje
:)
Co po sobie zostawimy na ziemskim Padole? Czy tylko proch, czy jeszcze wspomnienie o tym kim byliśny i jakim byliśmy człowiekiem ?

kazdy sam powinnien odpowiedziec na to pytanie na ile potrafilam - (em)być czlowiekiem w stosunku do blizniego czy wiara moja
szła w parze z dobrymi uczynkami.

Tak jak powiedziales ; nie dzielmy sie na tych i tamtych ,podajmy sobie dlonie wlasnie w tym okresie zadummy i refleksji.
wiem ze dla mnie bedzie trudne to co sobie postanowilam ale stawiam na Jezusa i wiem ze mnie nie zawiedzie:

zycze wszystkim wytrawniu do konca w swoich postanowieniach.

pozdrawiam

[/url]

_________________
Bóg Cie kocha to nie sa puste słowa...


Cz lut 26, 2004 2:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 26, 2004 16:10
Posty: 1251
Post 
Ostatnio byłem na zjeździe charyzmatycznym Odnowy w Duchu Świętym.
Była tam świetna katecheza nt EWANGELIZACJI.

Co ona ma wspólnego z postem?

Otóż.

Kapłan zapytał:

-Dlaczego JEZUS wsiadł do Łodzi Piotra?

Wszyscy się zastanawiali,ale nikt nie udzielił dobrej odpowiedzi.

odp.Bo Go tam nie było. ;)

(Czy w naszym działaniu zawsze jest JEZUS?)

Pyta dalej:

-Od czego,jak myślimy,zależy nawrócenie ludzi?

Od nawrócenia Ewangelizującego(Księdza,Katechety,Rodzica,itp)
To,że jestem bardzo wierzący,nie oznacza,że zatrzymuję się nad rozwojem duchowym.Środa Popielcowa i Post wzywa nas do większego zaangażowania przez nawrócenie od grzechów i słabości.

Z Bogiem
cieplutki@poczta.wiara.pl
www.odnowa-ostroleka.prv.pl


So lut 28, 2004 13:51
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 3 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL