Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz cze 06, 2024 8:03



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 186 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna strona
 Islam 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr sty 11, 2012 19:17
Posty: 1188
Post Re: Islam
akbar napisał(a):
Powiedz mi w imię czego zabijają swoich, cudzoziemców, kobiety, dzieci? W imię" czego? Dlaczego każdy samobójca przed wysadzeniem sienie krzyczy Allah Akbar? Dlaczego każdy filmik z Afganistanu czy Iraku prezentowany przez muzułmanów , gdzie po wysadzeniu ludzi nastepuje


1)A możesz wskazac sury w Koranie które nawołują do ataków samobójczych na kobiety i dzieci?
2)Czy według ciebie ci samobójcy to prawdziwi muzłumanie?

Cytuj:
Jakie moga miec motywy? Rusz trochę głową i pomysl... O lalke Barbie walcza?

Podałeś dużo cytatów i co ciekawe wszystkie opatrzyłeś "piękną" formułą:"motywem zabójstw jest "święta wojna".Mnie takie generalizacje nie interesują.Każdy przypadek jest inny i może mieć różne przyczyny.A na temat lalek to na twoim miescu nie wypowiadałbym się :D

Cytuj:
Kolejna strona muzułmańska. Masz coś niemuzułmańskiego?

Czy możesz w końcu odnieść się do tresci tego artykułu który podałem czy nie?

Cytuj:
Ten sąd to tylko Twoja interpretacja.

Moja powiadasz?
To skomentuj poniższe wersety z Mat 25 41,46
"Wtedy odezwie się i do tych po lewej stronie: Idźcie precz ode Mnie, przeklęci, w ogień wieczny, przygotowany diabłu i jego aniołom!"

"byłem przybyszem, a nie przyjęliście Mnie; byłem nagi, a (46) I pójdą ci na mękę wieczną, sprawiedliwi zaś do życia wiecznego."

oraz 2 Tes 1:8,9
"w płomienistym ogniu, wymierzając karę tym, którzy Boga nie uznają i nie są posłuszni Ewangelii Pana naszego Jezusa. (9) Jako karę poniosą oni wieczną zagładę [z dala] od oblicza Pańskiego i od potężnego majestatu Jego"
I co? Miłość?
Cytuj:
Mahometa nie da sie porównać do Jezusa. Nie ma szans.

Zgadza sie.
Ilość ofiar Jezusa jest znacznie większa niż Mahometa. :)

Cytuj:
Tak pobocznie: czy uważasz że za słowa: Mahomet nie jeste prorokiem należy się śmierć?

Zdecydowanie nie.


Śr kwi 10, 2013 18:50
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 08, 2013 23:48
Posty: 438
Post Re: Islam
Cytuj:
1)A możesz wskazac sury w Koranie które nawołują do ataków samobójczych na kobiety i dzieci?
2)Czy według ciebie ci samobójcy to prawdziwi muzłumanie?


Nie wskaże i nikt nie wskaże. To skąd Ci szahidzi się wzięli?
Kto jest prawdziwym muzułmaninem? Sufita, wahabita? No własnie kto?

Cytuj:
Czy możesz w końcu odnieść się do tresci tego artykułu który podałem czy nie?

Już wcześniej o tym pisałem, że dżihad powinin byc walką wewnętrzną muzułmanina. Tak więc dlaczego jest także walką zewnetrzną z niewiernymi? I to nie tyczy tylko kilku procent muzułmanów. Po 11/9 w wielu państwach muzułmanskich na ulicach ludzie tańczyli z radości, bo zabito ok 3 tys. niewiernych. Każda śmierć zabitego żołnierza w Afganistanie to radość afgańczyków. Praktycznie nie mozliwe obecnie wskazanie który naród preferuje dżihad wew. a który zew. jak jesteś w stanie mi to wskazać bedę wdzięczny.

Cytuj:
Moja powiadasz?
To skomentuj poniższe wersety z Mat 25 41,46
"Wtedy odezwie się i do tych po lewej stronie: Idźcie precz ode Mnie, przeklęci, w ogień wieczny, przygotowany diabłu i jego aniołom!"

"byłem przybyszem, a nie przyjęliście Mnie; byłem nagi, a (46) I pójdą ci na mękę wieczną, sprawiedliwi zaś do życia wiecznego."

oraz 2 Tes 1:8,9
"w płomienistym ogniu, wymierzając karę tym, którzy Boga nie uznają i nie są posłuszni Ewangelii Pana naszego Jezusa. (9) Jako karę poniosą oni wieczną zagładę [z dala] od oblicza Pańskiego i od potężnego majestatu Jego"
I co? Miłość?

Nie rozumiem czego tutaj nie rozumiesz? Niby dlaczego do nieba ma pójść ktoś kto czyni zło? Cytu całość:
Cytuj:
Wtedy odezwie się i do tych po lewej stronie: "Idźcie precz ode Mnie, przeklęci, w ogień wieczny, przygotowany diabłu i jego aniołom!
42 Bo byłem głodny, a nie daliście Mi jeść;
byłem spragniony, a nie daliście Mi pić;
43 byłem przybyszem, a nie przyjęliście Mnie;
byłem nagi, a nie przyodzialiście Mnie;
byłem chory i w więzieniu, a nie odwiedziliście Mnie."

Cytuj:
Jana 3:16 Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne.

Tu mowa o miłości. Jesteś egoistą? nie masz prawa być w niebie. Proste. Za kilka lat powiedzmy Hosi ląduje na bruku. Przechodzi obok Akbar i daje jemu 100zł na jedzenie. Co mówi Hosi: dzięki! Albo: goń się :mrgreen: A co by Hosi powiedzieł jak Akbar powiedziałby: nie dam!? Niech cię piekło pochłonie! Chyba, że jest sadomacho i lubi sie umartwiać.
Egozim niestety nie jest czyms pożądanym w niebie.

Cytuj:
Zgadza sie.
Ilość ofiar Jezusa jest znacznie większa niż Mahometa

O Mahomecie piszemy gdzies indziej.

Cytuj:
Zdecydowanie nie.

Sa państwa jak np. Afganistan czy Arabia Suadyjska, gdzie prawo szariatu za bluźnierstwo przewiduje karę śmierci. To nie sa terroryści, ale normalne zwykłe prawo.


Pt kwi 12, 2013 15:02
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sty 11, 2012 19:17
Posty: 1188
Post Re: Islam
akbar napisał(a):
Nie wskaże i nikt nie wskaże. To skąd Ci szahidzi się wzięli?
Kto jest prawdziwym muzułmaninem? Sufita, wahabita? No własnie kto?


Jezeli Koran nie zacheca do ataków samobójczych,to wnosek dośc oczywisty że ci samobójcy nie mają za wiele wspólnego z Allahem.Aż dziw bierze że dałeś sie wpuscic w maliny twierdząc że jest inaczej :) .
Tak samo jak nie ma według mnie sensu formułować definicji chrzescijaniona na bazie przynależniosci konfesyjnej ,podobnie też nie wydaje mi sie aby mozna było stwierdzic jednoznacznie czy wahabita,sufita to prawdziwy muzłumanin.Wystarczy kryterium bardziej ogólne typu:"ten kto czyni dobro jest prawdziwym chrzescijaninem,muzłumaninem itp.

Cytuj:
Nie rozumiem czego tutaj nie rozumiesz? Niby dlaczego do nieba ma pójść ktoś kto czyni zło?

Czy są ludzie którzy czynią tylko samo zło?
A co z przebaczeniem o którym nauczał Jezus?Pamiętasz sławne 77 razy?

Cytuj:
Tu mowa o miłości. Jesteś egoistą? nie masz prawa być w niebie.

Aha, czyli tutaj to jest wszystko ok.Wyrżnąc wszystkich w imię miłosci,tak?
Jezus zachęca swoich do bezwarunkowego przebaczania,a sam dokona używając eufemizmu,eliminacji niepokornych?Mam to nazwac po imieniu?

Cytuj:
O Mahomecie piszemy gdzies indziej.

Klasyczny unik :)

Cytuj:
Sa państwa jak np. Afganistan czy Arabia Suadyjska, gdzie prawo szariatu za bluźnierstwo przewiduje karę śmierci.

Prawo dostosowane do społeczeństwa.Jak wszędzie.
Nie radziłbym ci tam jechać :D


Pt kwi 12, 2013 19:56
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 08, 2013 23:48
Posty: 438
Post Re: Islam
Cytuj:
ten kto czyni dobro jest prawdziwym chrzescijaninem,muzłumaninem itp.

Co to jest czynienie dobra? Dla niektórych muzułmanów to zabijanie niewiernych :-X, krzewienie szariatu, kamieniowanie kobiet itd.

Cytuj:
Czy są ludzie którzy czynią tylko samo zło?
A co z przebaczeniem o którym nauczał Jezus?Pamiętasz sławne 77 razy?


Owszem dlatego ja w przeciwieństwie do KK wierze w reinkarnację i to, że będziesz 77 razy schodził na tę Ziemię, aby poprawiać swój błąd. Widzisz ja nie jestem jakimś zagorzałym katolikiem, bo w bardzo wielu kwestiach nie zgadzam się z KK.

Cytuj:
Aha, czyli tutaj to jest wszystko ok.Wyrżnąc wszystkich w imię miłosci,tak?
Jezus zachęca swoich do bezwarunkowego przebaczania,a sam dokona używając eufemizmu,eliminacji niepokornych?Mam to nazwać po imieniu?

Celem duszy na Ziemi jest jej zbawienie. Zbawisz się jak zrozumiesz swoje błędy i nauczysz się wybaczać. Czy jeśli w zimie przy minus 10 stopni podejdzie do Ciebie bezdomny i poprosi o Twoją kurtkę, dasz jemu?

Cytuj:
Klasyczny unik :)

Gmatwanie wątków.

Cytuj:
Prawo dostosowane do społeczeństwa.Jak wszędzie.
Nie radziłbym ci tam jechać :D

Czyli to społeczeństwo czym sobie zasłużyło na taka karę?


So kwi 13, 2013 12:37
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sty 11, 2012 19:17
Posty: 1188
Post Re: Islam
akbar napisał(a):
Co to jest czynienie dobra? Dla niektórych muzułmanów to zabijanie niewiernych,kamieniowanie kobiet itd.

Phi,takie ciekawostki to zaleca i Twoja Biblia.Wielkie mi co :)
Sam widzisz,czynienie dobra-pojecie wzgledne.
Cytuj:
Widzisz ja nie jestem jakimś zagorzałym katolikiem, bo w bardzo wielu kwestiach nie zgadzam się z KK.

No a co z Jezusem?
Kazał przebaczac ,a sam nie przebaczy?Zgadzasz sie z tym?

Cytuj:
Celem duszy na Ziemi jest jej zbawienie. Zbawisz się jak zrozumiesz swoje błędy i nauczysz się wybaczać.

Czyli wszyscy którzy wybaczają zostaną zbawieni,bez wzgledu na to czy są muzłumnanmi,buddystami,tak?

Cytuj:
Czy jeśli w zimie przy minus 10 stopni podejdzie do Ciebie bezdomny i poprosi o Twoją kurtkę, dasz jemu?

Załozmy że nie dam.Zostane zbawiony?

Cytuj:
Czyli to społeczeństwo czym sobie zasłużyło na taka karę?

Jezeli ktos uważa że taka kara jest niesprawiedliwa,to może sie wyprowadzic do innego kraju.
Zrozum akbar,te społeczeństwa maja inne wzorce myslowe niz my.Dla nich to nie jest problem.


So kwi 13, 2013 18:06
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 08, 2013 23:48
Posty: 438
Post Re: Islam
Cytuj:
Phi,takie ciekawostki to zaleca i Twoja Biblia.Wielkie mi co :)
Sam widzisz,czynienie dobra-pojecie wzgledne.

Jasne. Skoro dla Ciebie zabijanie w imię Allacha jest dobrem tylko dlatego, że ktoś w niego nie wierzy to gratuluję.

Cytuj:
Czyli wszyscy którzy wybaczają zostaną zbawieni,bez wzgledu na to czy są muzłumnanmi,buddystami,tak?

Niekoniecznie tylko wybaczanie wchodzi w grę. A czym się rożni dla Boga muzułmanin od buddsty czy katolika?

Cytuj:
Załozmy że nie dam.Zostane zbawiony?

Spróbuj i się przekonasz po śmierci :biggrin:

Cytuj:
Jezeli ktos uważa że taka kara jest niesprawiedliwa,to może sie wyprowadzic do innego kraju.
Zrozum akbar,te społeczeństwa maja inne wzorce myslowe niz my.Dla nich to nie jest problem

Mylisz się. Muzułmanin nie może porzucić swojej wiary, bo powinien zostać zabity. jeśli tak by można było robić to podejrzewam, że połowa Afgańczyków dawno mieszkałaby ... no właśnie gdzie, bo większość muzułmańskich krajów ma prawo szariatu. Nie ma gdzie się wynieść...
Mówienie, że dla nich to nie jest problem jest skazywaniem ich na takie życie bez możliwości jego ulepszenia. Pozbawiasz ich szans na poprawę.


N kwi 14, 2013 20:19
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sty 11, 2012 19:17
Posty: 1188
Post Re: Islam
akbar napisał(a):
Jasne. Skoro dla Ciebie zabijanie w imię Allacha jest dobrem tylko dlatego, że ktoś w niego nie wierzy to gratuluję.

A gdzie ja napisałem że dla mnie?Patrze po prostu z perspektywy innych ludzi.

Napisz konkretnie, o jaki typ zabijania ci chodzi i kogo masz na mysli bo niestety ciągle operujesz pojeciami nieostrymi.
Aha.
Czy zabianie tzn:ataki samobójcze stawiasz na równi z zabijniem w obronie własnej?

A jezeli o mnie chodzi, to uwążam że muzłumanie którzy przeprowadzaja ataki samobójcze nie mają nic wspólnego z Allahem w związku z tym zaliczam ich do kategorii "muzłumnin"ale tylko z nazwy.

Cytuj:
Niekoniecznie tylko wybaczanie wchodzi w grę.

To co jeszcze?
Cytuj:
A czym się rożni dla Boga muzułmanin od buddsty czy katolika?

Zapytaj Boga.
Ale jak znasz jakieś wersety,sury na ten temat to chetnie się odniosę.

Cytuj:
Mylisz się. Muzułmanin nie może porzucić swojej wiary, bo powinien zostać zabity.

A Ty znowu upraszczasz.
Przeczytaj sobie po raz kolejny to:
http://www.islamreligiapokoju.com/artyk ... ierci.html
Cytuj:
Mówienie, że dla nich to nie jest problem jest skazywaniem ich na takie życie bez możliwości jego ulepszenia.


Człowiek urodzony w danej kulturze ma okreslona samoswiadomość i to co dla niego jest nioedpowiednie nie musi byc takie dla członka innej kultury.Widzisz wiekszośc muzłumanów zapewne stwierdziła by że dekadencki zachód należałoby ulepszyć,a Ty zapewne chciałbys żeby Islam przestał istnieć :) Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia,albo:każdy ma rację ze swojego punktu widzenia :)


Pn kwi 15, 2013 6:47
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 08, 2013 23:48
Posty: 438
Post Re: Islam
Poniżej film z UK. To nie sa terroryści. Po oglądnięciu prosze o odpowiedź czy to sa muzułmanie czy nie?

http://www.youtube.com/watch?v=kPOFM1pTew8

Cytuj:
A gdzie ja napisałem że dla mnie?Patrze po prostu z perspektywy innych ludzi.

Napisz konkretnie, o jaki typ zabijania ci chodzi i kogo masz na mysli bo niestety ciągle operujesz pojeciami nieostrymi.
Aha.
Czy zabianie tzn:ataki samobójcze stawiasz na równi z zabijniem w obronie własnej?

A jezeli o mnie chodzi, to uwążam że muzłumanie którzy przeprowadzaja ataki samobójcze nie mają nic wspólnego z Allahem w związku z tym zaliczam ich do kategorii "muzłumnin"ale tylko z nazwy.

No więc właśnie na czym polega prawdziwy Islam, bo opcji jest wiele?

Cytuj:
To co jeszcze?

Licze na Twoja inteligencję.

Cytuj:
Zapytaj Boga.
Ale jak znasz jakieś wersety,sury na ten temat to chetnie się odniosę.

Hehe. Widzę, że sam nie jestes w stanie odpowiedzieć, a krytykujesz Boga. Dla Boga każdy człowiek jest taki sam. Ma tą sama boską dusze i należy do Boga, ale ... Nie należy zabijać w imię Boga. Poki tego nie zrozumiesz to będziesz sie reinkarnował az do bólu. Bóg Ciebie zawsze przyjmie do siebie, ale daje Ci wolna wolę po to, aby to zrozumieć.

Cytuj:
8:67

Nie jest odpowiednie dla Proroka, aby brał jeńców, dopóki on nie dokona całkowitego podboju ziemi. Wy pragniecie tego, co przypadkowe na tym świecie, a Bóg chce życia ostatecznego. Bóg jest potężny, mądry!

Prorok ma zabijac nie brac jeńców. Nieważne kogo. Religia pokoju?

Cytuj:
9:5

A kiedy miną święte miesiące, wtedy zabijajcie bałwochwalców, tam gdzie ich znajdziecie; chwytajcie ich, oblegajcie i przygotowujcie dla nich wszelkie zasadzki! Ale jeśli oni się nawrócą i będą odprawiać modlitwę, i dawać jałmużnę, to dajcie im wolną drogę. Zaprawdę, Bóg jest przebaczający, litościwy!

Religia pokoju II?

Cytuj:
9:29

Zwalczajcie tych, którzy nie wierzą w Boga i w Dzień Ostatni, który nie zakazują tego, co zakazał Bóg i Jego Posłaniec, i nie poddają się religii prawdy - spośród tych, którym została dana Księga - dopóki oni nie zapłacą daniny własną ręką i nie zostaną upokorzeni.



9:30

Żydzi powiedzieli: "Uzajr jest synem Boga." A chrześcijanie powiedzieli: "Mesjasz jest synem Boga." Takie są słowa wypowiedziane ich ustami. Oni naśladują słowa tych, którzy przedtem nie wierzyli. Niech zwalczy ich Bóg! Jakże oni są przewrotni!

Religia pokoju III?

Cytuj:
9:41

Wyruszajcie - lekko i ciężkozbrojni! Walczcie waszymi majątkami i waszymi duszami na drodze Boga! To jest dla was lepsze, gdybyście mogli wiedzieć!

To jak to jest z tym dżihadem?

Cytuj:
9:111

Zaprawdę, Bóg kupił u wiernych ich dusze i ich majątki, w zamian za co otrzymają Ogród. Oni walczą na drodze Boga i zabijają, i są zabijani, zgodnie z Jego prawdziwą obietnicą w Torze, Ewangelii i w Koranie. A kto wierniej wypełnia swoje przymierze aniżeli Bóg? Cieszcie się więc z handlu, jaki z Nim zrobiliście! To jest osiągnięcie ogromne!

Jak widac Koran kipi brutalnością. Dziwi mnie, że jako znawca Koranu i Islamu wymagasz cytatów.

Chyba wystarczy tych cytatów.

Cytuj:
A Ty znowu upraszczasz.
Przeczytaj sobie po raz kolejny to:
http://www.islamreligiapokoju.com/artyk ... ierci.html

Czytałem i ... osoba, która zrezygnowała z Islamu staje sie niewiernym więc jest traktowana jak chrześcijanin czy żyd. Czyli ... wiadomo co znia trzeba zrobić.

Cytuj:
Człowiek urodzony w danej kulturze ma okreslona samoswiadomość i to co dla niego jest nioedpowiednie nie musi byc takie dla członka innej kultury.Widzisz wiekszośc muzłumanów zapewne stwierdziła by że dekadencki zachód należałoby ulepszyć,a Ty zapewne chciałbys żeby Islam przestał istnieć Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia,albo:każdy ma rację ze swojego punktu widzenia

Nie do końca się z Tobą zgadzam. O ile fakt, że to kulturaq nas kształtuje od urodzenia, to nie powiedziane, że nie mamy szans się zmienić tylko dlatego, że tak zostałem wychowany. Wielu muzułmanów przeszło na chrześcijaństwo, ale musiało ucuekać ze swoich państw przed śmiercią. nie każdy może sobie na to pozwolic więc siedzą i się męcza z tą chora wiarą.

Wytłumacz mi jedna rzecz jak znawca Koranu: dlaczego jest zakaz spożywania wina przez muzułmanów?


Pn kwi 15, 2013 11:08
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sty 11, 2012 19:17
Posty: 1188
Post Re: Islam
akbar napisał(a):
Poniżej film z UK. To nie sa terroryści. Po oglądnięciu prosze o odpowiedź czy to sa muzułmanie czy nie?

:brawo:
Tych dwóch panów przywódców zgromadzenia to Abu Rayach i Anjen Choudary, ekstremisci islamscy.Ten drugi powiedział że Barack Obama ,David Cameron oraz przywódcy Egiptu i Pakistanu to "szatani"i powinni zostac zamordowani.Po dugie Choudary ma zakaz w UK zarzadzania jakąkolwiek organizacją dotyczacą teroryzmu.

Widzisz na kogo się powołujesz.Teraz juz wiadomo kto dla ciebie jest prawdziwym muzłumaninem.Nic dodac nic ująć.

Odpowaiadam na pytanie:
Tak, to są muzłumnaie, tylko że nie mają nic wspólnego z Allahem.Etykietka nic wiecej.

Cytuj:
No więc właśnie na czym polega prawdziwy Islam, bo opcji jest wiele?

Prawdziwy muzłumanin nie morduje.oczywiscie nia zaliczam do tej kategorii zabijania w obronie własnej-zeby była jasność.Reszta kryteriów podobna jak w chrzescijanstwie:pomoc słabszym ,ucisnionym,akcje charytatywne itp.

Cytuj:
Licze na Twoja inteligencję.

Powiedziałeś "A"to teraz powiedz "B".

Cytuj:
Dla Boga każdy człowiek jest taki sam.

Taki sam?A co to znaczy?
Dlaczego nie okaże ludziom miłosierdzia podczas Dnia Sądu?Sam kazał ludziom tak czynić,a tu co?

Cytuj:
Prorok ma zabijac nie brac jeńców. Nieważne kogo. Religia pokoju?

Jahwe kazał zabijać, nie brac jeńców.
Patrz:PPr 20:16,Jozuego 10:28.
Bóg pokoju?

Cytuj:
Jak widac Koran kipi brutalnością.

Tak samo jak ST i ... Jezus podczas Dnia Sądu :)

Cytuj:
Czytałem i ... osoba, która zrezygnowała z Islamu staje sie niewiernym więc jest traktowana jak chrześcijanin czy żyd. Czyli ... wiadomo co znia trzeba zrobić.

A to ostatnie zdanie to koncepcja z Koranu?

Cytuj:
Wielu muzułmanów przeszło na chrześcijaństwo, ale musiało ucuekać ze swoich państw przed śmiercią. nie każdy może sobie na to pozwolic więc siedzą i się męcza z tą chora wiarą.

Jak wielu jest tych muzłumanów i z jakich krajów.
Dla mnie istotne jest to że Koran tak nie naucza.A wypaczenia zdażają się wszedzie.Przykładów jest mnóstwo.Po co wiec skupiać sie na negatywach?

Cytuj:
dlaczego jest zakaz spożywania wina przez muzułmanów?

Przeczytaj to:
http://www.alislam.pl/islam/zarys_islam ... _w_islamie.

Adwentysci dnia siódmego równiez zakazują picia alkoholu.

A tutaj możesz przeczytac o tabu żywieniowym róznych religii:
http://www.niam.pl/pl/artykul/525-tabu_ ... ch_religii.


Pn kwi 15, 2013 13:21
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 17, 2013 17:37
Posty: 2
Post Re: Islam
Ja niestety co raz bardziej jestem uprzedzony do muzułmanów, wiem że nie można oceniać ogółu przez pryzmat terrorystów, ale to chyba jedyna taka religia, w której jej wyznawcy urządzają święto po udanych zamachach terrorystycznych...


Śr kwi 17, 2013 17:42
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 04, 2011 12:01
Posty: 1123
Post Re: Islam
A czym jest dżihad i czy jest on również częścią doktryny muzułmańskiej?

To pytanie wydaje się być najważniejsze. Mówiąc islam mamy na myśli religię a w rzeczywistości islam to nie religia lecz walka religijna. To ewidentna różnica. Gdyby to była religia z wiarą w Jednego Boga, to istniałoby pragnienie wejścia w duchowy kontakt z tym Bogiem, a muzułmanie takiej możliwości nie szukają. Tak jak już powiedziałem, muzułmanin w shahada wypowiada jedno zdanie Nie ma innych bogów niż Allah, co oznacza, że muzułmanin jest gotowy zwalczyć wszystkich, którzy uważają inaczej – i to jest właśnie dżihad.

Często słyszymy, że istnieje islam nastawiony pokojowo i islam walczący.

Islam to dżihad . Nie można mówić, że są muzułmanie, którzy popierają dżihad i muzułmanie, którzy za nim nie są. Islam to dżihad. Islam to święta wojna. Islam przeciwstawia się wszystkim, którzy go nie wyznają, a w szczególności chrześcijanom wierzącym w Boga Trójjedynego!
Trzeba to zrozumieć aby pojąć sedno islamu. Dziś, jak oglądamy na stronach internetowych obrazy ataków na chrześcijan to słyszymy komentarze, że dokonała tego grupa jakiś ekstremistów, fundamentalistów, islamistów. Mówi się wtedy nie o islamie ale o islamizmie. Ale islam jest jeden i opiera się on na jednym źródle - Koranie.
to z ksiazki
Jean Alcader: Islam nie jest nową religiąhttp://www.fronda.pl/a/jean-alcader-islam-nie-jest-nowa-religia,5029.html


Śr kwi 17, 2013 18:47
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 08, 2013 23:48
Posty: 438
Post Re: Islam
Cytuj:
Odpowaiadam na pytanie:
Tak, to są muzłumnaie, tylko że nie mają nic wspólnego z Allahem.Etykietka nic wiecej.


Skoro tak twierdzisz to odnieś się do poniższego cytatu:

Cytuj:
Marokański dziennik Akhbar Al-Youm poinformował, że marokańska Najwyższa Rada Teologów Islamu (Ulemas) wydała fatwę zabraniającą muzułmanom wolności religijnej. Wolność ta została już wcześniej zakazana przez kodeks karny.

Fatwa została wydana na prośbę komisji ministerstwa „praw człowieka” (sic!), którą kieruje islamista Em Mahjuba El Haiba. Ministerstwo podjęło taki apel w ramach przygotowania cyklicznego raportu o prawach cywilnych i politycznych.

Dziennik Akhbar Al-Youn precyzuje, że Rada wydała „opinię prawną”, która potwierdza, że muzułmanin, zmieniający religię zasługuje na karę śmierci.

Źródło: Pch24.pl

To tez ekstremiści nie mający nic wspólnego z Allahem? :D

Cytuj:
Prawdziwy muzłumanin nie morduje.oczywiscie nia zaliczam do tej kategorii zabijania w obronie własnej-zeby była jasność.Reszta kryteriów podobna jak w chrzescijanstwie:pomoc słabszym ,ucisnionym,akcje charytatywne itp

Tak wiem, że tacy istnieją, ale oni to robią wśród swoich, wśród muzułmanów, lub wówczas kiedy czują się zagrożeni. Podejrzewam, że jest na prawdę niewielu, którzy buntują się przemocy w Islamie i działają tylko dlatego, że tak muszą. Wskaż mi ich...

Cytuj:
Taki sam?A co to znaczy?
Dlaczego nie okaże ludziom miłosierdzia podczas Dnia Sądu?Sam kazał ludziom tak czynić,a tu co?

Co to znaczy taki sam - posiada dusze o jednego Boga. Tyle.
Dalej jak małe dziecko czepiasz się jakiegoś wyimaginowanego przez siebie dnia Sądu, że Jezus z mieczem będzie stał i ... nie wiem odcinał głowy???? Ogarnij sie z tym cytatem, bo robi się to żenujące.

Cytuj:
Jahwe kazał zabijać, nie brac jeńców.
Patrz:PPr 20:16,Jozuego 10:28.
Bóg pokoju?

Kto daje i zabiera życie?

Cytuj:
Tak samo jak ST i ... Jezus podczas Dnia Sądu :)

Oczywiście, że Biblia kipi brutalnością. Ale skoro Jezus zniósł jej Prawo dla chrześcijanina to po co do tego wracać. Bóg daje i zabiera i nic Ci do tego waćpanie :D

Cytuj:
A to ostatnie zdanie to koncepcja z Koranu?

Jako muzułmanin powinieneś się domyślić, mimo że nie znasz tylko momentu opuszczenia Mekki przez Mahometa :-o

Cytuj:
Dla mnie istotne jest to że Koran tak nie naucza.A wypaczenia zdażają się wszedzie.Przykładów jest mnóstwo.Po co wiec skupiać sie na negatywach?

Bo muzułmanie, którzy np. chcą mieszkać w Europie stają się nagle radykalni. Możesz mi to wytłumaczyć?


Cytuj:
Przeczytaj to:
http://www.alislam.pl/islam/zarys_islam ... _w_islamie.

Adwentysci dnia siódmego równiez zakazują picia alkoholu.

A tutaj możesz przeczytac o tabu żywieniowym róznych religii:
http://www.niam.pl/pl/artykul/525-tabu_ ... ch_religii.

Samobój! To dlaczego na męczenników w niebie czeka wino? czyżby Allah był miłosierny i zezwalał na upajanie się do nieprzytomności tym, którzy zabili innych ludzi siebie wysadzając?

Czy panowie z Bostonu także byli ekstremistami? Gdzie sa muzułmanie, którzy nie są ekstremistami? Hę?

Cytuj:
Islam przeciwstawia się wszystkim, którzy go nie wyznają, a w szczególności chrześcijanom wierzącym w Boga Trójjedynego!

merkaba
Muzułmanie nie mogą wierzyć w Biblię i Jezusa jako Boga, bo jeśli by Mahomet to potwierdził to znaczy, że on byłby zbędny jak prorok. Poza tym jak twierdzi Hosi Jezus zabijał, mordował i gwałcił w ST. Szczerze to ja nie znam fragmentu, gdzie Bóg to robi. Zaraz ktoś napisze i zacytuje, że nakazał. Tylko czy pisarz tych tekstów nie wyolbrzymiał sytuacji? tego nie wiem i się nie dowiemy. Biblia to historia Izraela, gdzie jej twórcy często wspomagali się autorytetem Boga. Zaraz Hosi napisze, że usprawiedliwiam pisarza, że kłamie. Pozostawiam to pod rozwagę innym.

Dla mnie tak samo może istnieć Allach jak i Bóg jak i Baal - jeśli jego wyznawcy obecnie nie będą prowadzić polityki mordów i zabijać w imię Boga. W każdym bądź razie zawsze można poczytać teksty z Hadisów o jedzeniu i picu moczu i ekskrementów Mahometa. Zaiste On był prawdziwym prorokiem czyniącym cuda.

Pozdrawiam i nie w ST szukajmy Boga (skoro taki okrutny, ale w Jezusie) - excepto Hosi :razz:


Wt kwi 23, 2013 22:05
Zobacz profil
Post Re: Islam
akbar napisał(a):
Cytuj:
1)A możesz wskazac sury w Koranie które nawołują do ataków samobójczych na kobiety i dzieci?
2)Czy według ciebie ci samobójcy to prawdziwi muzłumanie?


Islam to nie tylko Koran.

Jesli nie- to wskaz co Koran mowi o karaniu cudzołóstwa i dlaczego ta kara jest kamieniowanie.

Co do dzieci to podaj granice w islamie- bo sie roznia, podaj co oni uznaja za "dzieci".

Nigdzie nie ma samobojczych atakow na kobiety i dzieci- kobiety i dzieci gina przy okazji "niechcacy" tak jak podczas walk Mahomeda i spółki.

Co do typowych samobojcow - zdania sheikow sa podzielone- wiec nie rozstrzygniemy tego tutaj.

Samobojcy to tylko czesc dzialan agresywnych.


Cz kwi 25, 2013 0:37

Dołączył(a): Pt mar 08, 2013 23:48
Posty: 438
Post Re: Islam
Teresse to wywód do mnie czy Hosiego? :P


Cz kwi 25, 2013 13:40
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sty 11, 2012 19:17
Posty: 1188
Post Re: Islam
akbar napisał(a):
To tez ekstremiści nie mający nic wspólnego z Allahem?

Odpowiem ci tak:
Jest wielu chrzescijan którzy nie maja nic wspólnego z chrzescijanstwem.
Ale:
Czy uważasz że "opinia prawna"tych panów wazniejsza jest od koranu?
Cytuj:
Tak wiem, że tacy istnieją, ale oni to robią wśród swoich, wśród muzułmanów, lub wówczas kiedy czują się zagrożeni.

Pytam sie w takim razie:
Kto to jest prawdziwy muzłumanin według ciebie?

Cytuj:
Dalej jak małe dziecko czepiasz się jakiegoś wyimaginowanego przez siebie dnia Sądu, że Jezus z mieczem będzie stał i ... nie wiem odcinał głowy???? Ogarnij sie z tym cytatem, bo robi się to żenujące.

Wyimaginowany?Jaja sobie robisz?
Odpowiedz w takim razie:
Jest w NT mowa o Dniu Sądu czy nie?Kto bedzie egzegutorem?
I nie wymiguj się od odpowiedzi,tylko o tyle proszę.

Cytuj:
Kto daje i zabiera życie?

Bóg pokoju czy nie?Odpowiedz wprost!
Cytuj:
Bo muzułmanie, którzy np. chcą mieszkać w Europie stają się nagle radykalni. Możesz mi to wytłumaczyć?

Radykalnych jest niewielu.Ale dla ciebie to pewnie grupa reprezentatywna co? :D

Przypominam sobie teraz twój nieszczęsny filmik :D

Cytuj:

To dlaczego na męczenników w niebie czeka wino?

A gdzie istnieją zakazy?W niebie czy na ziemi?
Mam wrazenie że tracisz już kontakt z rzeczywistością ;)

Cytuj:
Pozdrawiam i nie w ST szukajmy Boga (skoro taki okrutny, ale w Jezusie)


Tylko że to ten sam Bóg który uaktywni po raz kolejny swoją "miłośc" podczas Dnia sądu. :)


Cz kwi 25, 2013 14:37
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 186 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL