Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt cze 07, 2024 8:39



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 131 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona
 Pewność zbawienia jest biblijna. 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So wrz 17, 2016 15:45
Posty: 211
Post Re: Pewność zbawienia jest biblijna.
Ukasz, nie jestem Świadkiem Jehowy. Członkowie tej organizacji nie są chrześcijanami.


Pn wrz 26, 2016 14:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2837
Post Re: Pewność zbawienia jest biblijna.
Piotrek_ napisał(a):
...
Jak myślicie, dlaczego pierwsi chrześcijanie szli na śmierć ze śpiewem na ustach? Wszyscy, młodzi, starcy, kobiety i dzieci. Nikt się nie bał. ONI MIELI PEWNOŚĆ ZBAWIENIA!
...


A może wprost przeciwnie? Może wiedzieli, że gdy się sprzeniewierzą Bogu, to stracą szanse?

Ale, ale. Postępują słusznie, ma nadzieję, a nawet wierzę w to, że Bóg mnie przyjmie. Ale nie ma tu żadnego automatyzmu. Zbawienie następuje raz i wcale nie w czasie rzeczywistym pobytu naszego na ziemi. W czasie żywota, na każdym etapie własnego żywota, mogę wszystko wygrać lub wszystko stracić (jednak ma nadzieję, że nie wszystko, że zostanie ostatnia furtka nadziei, jaką jest CZYŚCIEC).


Pn wrz 26, 2016 14:52
Zobacz profil

Dołączył(a): So wrz 17, 2016 15:45
Posty: 211
Post Re: Pewność zbawienia jest biblijna.
andej napisał(a):
W czasie żywota, na każdym etapie własnego żywota, mogę wszystko wygrać lub wszystko stracić (jednak ma nadzieję, że nie wszystko, że zostanie ostatnia furtka nadziei, jaką jest CZYŚCIEC).

Radziłbym Ci na to nie liczyć. Jak i większość herezji po X w. Kościoła Rzymsko Katolickiego, ten wymysł powstał w chorym umyśle któregoś tam z papieży (nie pamiętam imienia, trzeba by popatrzeć), dopiero w XII w. aby umożliwić sprzedaż odpustów i mszy za zmarłych.
Naprawdę chłopie nie licz na to!
"postanowione jest raz umrzeć, a potem sąd"

Czyściec to będziesz miał jak narodzisz się na nowo. Wtedy Duch Święty Cię "wyprostuje". Uwierz, to jest prawdziwy ogień!


Pn wrz 26, 2016 15:02
Zobacz profil
Post Re: Pewność zbawienia jest biblijna.
Czyli wszystko, co sie Piotrkowi podoba i jego ego i uczucia glaszcze, to jest do niego, co mu wypomina brak aktywnosci i grzechy, to jest do "nie zbawionych". Ciekawe, ze tego ewangelisci i apostolowie tak nie roznicowali. Tylko wspolczesna egzegeza juzsamozbawionych im tak podpowiada.

To ja ci tylko powiem: Pan Bog na poczatku daje cukierki, takie mleko dla niemowlat, a potem te cukierki odbiera i zostawia noc wiary, zeby sie przykonac, czy wierzysz w Niego i Jemu, czy tylko emocje ci sie podobaly.

A na koncu rozliczy i ciebie z tych dobrych uczynkow, ktore dla ciebie przygotowal, zebyc ty je wypelnil. To juz jest na pewno do nieobrzezanych chrzescijan
Cytuj:
1 I wy byliście umarłymi na skutek waszych występków i grzechów, 2 w których żyliście niegdyś według doczesnego sposobu tego świata, według sposobu Władcy mocarstwa powietrza2, to jest ducha, który działa teraz w synach buntu. 3 Pośród nich także my3 wszyscy niegdyś postępowaliśmy według żądz naszego ciała, spełniając zachcianki ciała i myśli zdrożnych. I byliśmy potomstwem z natury zasługującym na gniew, jak i wszyscy inni. 4 A Bóg, będąc bogaty w miłosierdzie, przez wielką swą miłość, jaką nas umiłował,
5 i to nas, umarłych na skutek występków, razem z Chrystusem przywrócił do życia. Łaską bowiem jesteście zbawieni.
6 Razem też wskrzesił i razem posadził na wyżynach niebieskich - w Chrystusie Jezusie,
7 aby w nadchodzących wiekach przemożne bogactwo Jego łaski wykazać na przykładzie dobroci względem nas, w Chrystusie Jezusie. 8 Łaską bowiem jesteście zbawieni przez wiarę. A to pochodzi nie od was, lecz jest darem Boga: 9 nie z uczynków, aby się nikt nie chlubił. 10 Jesteśmy bowiem Jego dziełem, stworzeni w Chrystusie Jezusie dla dobrych czynów, które Bóg z góry przygotował, abyśmy je pełnili. Ef 2


Pn wrz 26, 2016 15:32
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: Pewność zbawienia jest biblijna.
Odstrasza mnie od tego, co Piotrku piszesz, Twoje dzielenie Pisma na: To dla tych, ale to już nie dla tych, bo to dla innych "tych"...
Z takim podejściem zawsze napotkasz na - słuszny - opór, bo pisarze biblijni nie robili takich wygibasów, które Ty wyczyniasz!

Aktualnie wychodzę z domu, więc nie mam czasu rozwijać tematu zbawienia, ale może jutro...

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


Pn wrz 26, 2016 15:49
Zobacz profil WWW
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Pewność zbawienia jest biblijna.
Piotrek_ napisał(a):
medieval_man napisał(a):
To oznacza, że św. Paweł nie znał doktryny Biblii, albo nie był biblijnym chrześcijaninem skoro upominał:
A przeto, umiłowani moi, skoro zawsze byliście posłuszni, zabiegajcie o własne zbawienie z bojaźnią i drżeniem nie tylko w mojej obecności, lecz jeszcze bardziej teraz, gdy mnie nie ma. Flp 2,12

Ap. Paweł pisał do świętych (już zbawionych) i do wierzących (jeszcze nie zbawionych).
Te wersety odnoszą się do wierzących.

Podaj fragment Biblii, który to wyraźnie stwierdza. Że pisał do nie świętych
Skoro we wstępie do tego listu napisał wyraźnie:
Paweł i Tymoteusz, słudzy Chrystusa Jezusa, do wszystkich świętych w Chrystusie Jezusie, którzy są w Filippi, wraz z biskupami i diakonami
Skąd nagle w dalszej części wzięli mu się nieświęci?

Ty w ogóle znasz Biblię?

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pn wrz 26, 2016 15:57
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): So wrz 17, 2016 15:45
Posty: 211
Post Re: Pewność zbawienia jest biblijna.
Kael napisał(a):
To ja ci tylko powiem: Pan Bog na poczatku daje cukierki, takie mleko dla niemowlat, a potem te cukierki odbiera i zostawia noc wiary, zeby sie przykonac, czy wierzysz w Niego i Jemu, czy tylko emocje ci sie podobaly.

Bóg nigdy nie bawi się naszymi emocjami. Jeśli narodziłaś się na nowo, Bóg objawia Ci Twoje powołanie etapami. Krok po kroku.


Pn wrz 26, 2016 17:04
Zobacz profil

Dołączył(a): So wrz 17, 2016 15:45
Posty: 211
Post Re: Pewność zbawienia jest biblijna.
medieval_man napisał(a):
Paweł i Tymoteusz, słudzy Chrystusa Jezusa, do wszystkich świętych w Chrystusie Jezusie, którzy są w Filippi, wraz z biskupami i diakonami
Skąd nagle w dalszej części wzięli mu się nieświęci?

Masz rację, odpowiedziałem na gorąco. Prawdą jest jednak, że Paweł dzielił w listach chrześcijan na świętych, czyli tych, którzy narodzili się już na nowo, czyli otrzymali łaskę oraz tych, którzy byli w trakcie poznawania Jezusa.
Medieval. Unikaj prób budowania teologii na pojedynczym wersecie. Tak nie można robić bo dochodzi się do herezji. Tak, jak doktryna czyśćca, zbudowana na jednym mętnym wersecie z ks. Machabejskiej.

Nie można pod to podpiąć tzw. pewności zbawienia. Ja mam pewność zbawienia ale nie jestem w stanie nikomu tego opisać tak aby zrozumiał ani udowodnić. Bo nie można tego zrobić. To należy przyjąć na wiarę.


Pn wrz 26, 2016 17:09
Zobacz profil

Dołączył(a): So wrz 17, 2016 15:45
Posty: 211
Post Re: Pewność zbawienia jest biblijna.
czytelnikBiblii napisał(a):
Odstrasza mnie od tego, co Piotrku piszesz, Twoje dzielenie Pisma na: To dla tych, ale to już nie dla tych, bo to dla innych "tych"...

czytelnikBiblii. Narodziłem się na nowo trzy lata temu. Ponad pół roku temu Jezus położył mi na sercu sprawę katolików. Dlatego tu jestem. Próbuję przekonać Was wszelkimi sposobami, że najważniejszą rzeczą w życiu jaką musicie zrobić, to przyjąć Pana Jezusa za swego Pana i Zbawiciela.
Tak, dzielę świadomie chrześcijan na zbawionych i niezbawionych. Obie grupy są w każdym kościele. Tylko, że np. w kościołach zielonoświątkowych ten stosunek jest jak 90/10 a w katolickich 10/90. W innych kościołach ludzie są bardziej otwarci. Są jak ci poganie z Dziejów Apostolskich łaknący łaski.


Pn wrz 26, 2016 17:24
Zobacz profil
Post Re: Pewność zbawienia jest biblijna.
@Piotrek_ trzy lata zycia z Bogiem to nic, to wlasnie mleko.
Herezje to ty glosisz, wybierajac sobie fragmenty dla siebie i dla innych. Pismo sw jest do wszystkich a juz na pewno do wszystkich chrzescijan. Jesli Pan Jezus sam cos mowil do swoich uczniowto ty nie mozesz twierdzic, ze to ciebie nie obowiazuje, bo ci do twoich przekonan nie pasuje.

Co do nawracania katolikow, to wlasnie tu buszuje katolik inaczej, czyli krzysiekniepieklo, ktoremu tez Pan Bog polozyl na sercu nawrocenie Kosciola katolickiego, ale on jakby mial zupelnie inny kierunek nawracania niz ty.

Co do etapow powolania, to i owszemm. Kiedys zaprowadzi ciebie na pewno na pustynie zmyslow i ducha dla oczyszczenia twoich intencji.
To ktoremmu z aktualnych "prorokow" na tym forum mamy wierzyc?

Tak wlasnie tworzyly sie tworza odlamy i odlamiki napewnoznawionychiswietych, ktorzy zwodza ludzi slabych na manowce i nic poza przezyciami im nie zapewniaja.


Pn wrz 26, 2016 17:31

Dołączył(a): So wrz 17, 2016 15:45
Posty: 211
Post Re: Pewność zbawienia jest biblijna.
Kael napisał(a):
Tak wlasnie tworzyly sie tworza odlamy i odlamiki napewnoznawionychiswietych, ktorzy zwodza ludzi slabych na manowce i nic poza przezyciami im nie zapewniaja.

Czy ja namawiam do podziałów w KRK? Czy w którymkolwiek miejscu to robiłem? Czy namawiam do odejścia?
Jedyne co robię w każdym temacie to zachęcam do osobistego spotkania z Jezusem.


Pn wrz 26, 2016 17:35
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Pewność zbawienia jest biblijna.
Piotrek_ napisał(a):
Masz rację, odpowiedziałem na gorąco. Prawdą jest jednak, że Paweł dzielił w listach chrześcijan na świętych, czyli tych, którzy narodzili się już na nowo, czyli otrzymali łaskę oraz tych, którzy byli w trakcie poznawania Jezusa.

Gdzie, w którym miejscy Listu do Filipian św. Paweł dokonuje tego podziału i jakimi słowami?
Piotrek_ napisał(a):
Medieval. Unikaj prób budowania teologii na pojedynczym wersecie. Tak nie można robić bo dochodzi się do herezji. Tak, jak doktryna czyśćca, zbudowana na jednym mętnym wersecie z ks. Machabejskiej.

Ty też unikaj.
Budowania teologii na próbie wprowadzania do tekstu tego, czego w nim nie ma.
Unikaj eisegezy.
Doktryna czyśćca wale nie jest zbudowana na wersecie z ks. Machabejskiej.
Piotrek_ napisał(a):
Nie można pod to podpiąć tzw. pewności zbawienia. Ja mam pewność zbawienia ale nie jestem w stanie nikomu tego opisać tak aby zrozumiał ani udowodnić. Bo nie można tego zrobić. To należy przyjąć na wiarę.

Sorry, ale czytałeś tekst o. Salija, jaki podał ci Yarpen?
Skoro nie potrafisz czegoś napisać tak, aby podać jakiekolwiek argumenty na swoje tezy, to po prostu:
- nie pisz tego
- rzuć taką teologię
- nie mąć ludziom w głowach

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pn wrz 26, 2016 17:40
Zobacz profil WWW
Post Re: Pewność zbawienia jest biblijna.
Cytuj:
Narodziłem się na nowo trzy lata temu. Ponad pół roku temu Jezus położył mi na sercu sprawę katolików. Dlatego tu jestem. Próbuję przekonać Was wszelkimi sposobami, że najważniejszą rzeczą w życiu jaką musicie zrobić, to przyjąć Pana Jezusa za swego Pana i Zbawiciela.
Tak, dzielę świadomie chrześcijan na zbawionych i niezbawionych. Obie grupy są w każdym kościele. Tylko, że np. w kościołach zielonoświątkowych ten stosunek jest jak 90/10 a w katolickich 10/90. W innych kościołach ludzie są bardziej otwarci. Są jak ci poganie z Dziejów Apostolskich łaknący łaski.

A nie powiedział Ci aby ten Pan Jezus, że Ojciec cały sąd przekazał Synowi (J 5,22) i tylko Jezus wie kto jest zbawiony, a kto potępiony.
Jeśli świadomie osądzasz uzurpując sobie prawo należne jedynie Jezusowi, to grzeszysz pychą odrzucając łaskę zbawienia.


Pn wrz 26, 2016 17:41
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Pewność zbawienia jest biblijna.
Piotrek_ napisał(a):
czytelnikBiblii napisał(a):
Odstrasza mnie od tego, co Piotrku piszesz, Twoje dzielenie Pisma na: To dla tych, ale to już nie dla tych, bo to dla innych "tych"...

czytelnikBiblii. Narodziłem się na nowo trzy lata temu. Ponad pół roku temu Jezus położył mi na sercu sprawę katolików. Dlatego tu jestem. Próbuję przekonać Was wszelkimi sposobami, że najważniejszą rzeczą w życiu jaką musicie zrobić, to przyjąć Pana Jezusa za swego Pana i Zbawiciela.
.

Skąd wiesz, że katolicy nie przyjęli Jezusa za swego Pana?
Jeśli Jezus położył Ci na sercu sprawę katolików to poproś Go, by załatwił Ci najpierw jakąś poważną szkołę teologii.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pn wrz 26, 2016 17:43
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): So wrz 17, 2016 15:45
Posty: 211
Post Re: Pewność zbawienia jest biblijna.
medieval_man napisał(a):
...by załatwił Ci najpierw jakąś poważną szkołę teologii.

"Biada wam faryzeusze i uczeni w piśmie..."
Należy odróżniać naukowe studiowanie Pisma od duchowego studiowania.


Pn wrz 26, 2016 18:04
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 131 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL