Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt cze 07, 2024 1:45



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 178 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12  Następna strona
 Prorok Mahomet- słowa i czyny (Sunna) 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt cze 18, 2010 11:21
Posty: 428
Post Re: Prorok Mahomet- słowa i czyny (Sunna)
Cytuj:
Tak-przepraszam- pomyliłam Ismaila z Isą-Ezawem.

przepros Ismaila, nie mnie


Pn cze 21, 2010 14:48
Zobacz profil
Post Re: Prorok Mahomet- słowa i czyny (Sunna)
Teresse napisał(a):
Tak-przepraszam- pomyliłam Ismaila z Isą-Ezawem.

Jednakże Izmaela podsumowano tak:

I mówił: Jesteś brzemienna i urodzisz syna, któremu dasz imię Izmael, bo słyszał Pan, gdy byłaś upokorzona. A będzie to człowiek dziki jak onager: będzie on walczył przeciwko wszystkim i wszyscy - przeciwko niemu; będzie on utrapieniem swych pobratymców. Hagar urodziła Abramowi syna. I Abram nazwał zrodzonego mu przez Hagar syna imieniem Izmael. Abram miał lat osiemdziesiąt sześć, gdy mu Hagar urodziła Izmaela. (Rdz. 16)

Ale rasizm.



Teresse, dobrze ze chociaz potrafisz sie przyznac do "pomylki". Choc gdyby Alus nie zacytowala, co naprawde pisze Pismo sw. o Izmaelu, smrod by zostal....


Teresse napisał(a):
Islam uznaje Biblię tam gdzie to dla niego wygodne- tam gdzie nie- uważa ją za skażoną. Nie wiem jak akurat zapatruje się na ten fragment. I pewnie się nie dowiem- bo wśród apologetów islamu kazdy ma inne zdanie i on właśnie jest rzekomo tym, który praktykuje prawdziwy islam. :p

Jest to taki nomen omen, ze w islamie nadaje się imiona człowieka, który :"będzie walczył przeciwko wszystkim i wszyscy - przeciwko niemu; będzie on utrapieniem swych pobratymców."


A tu juz mozesz pod "apologetow islamu" i "prawdziwy islam" podlozyc "apologetow chrzescijanstwa" i "prawdziwe chrzescijanstwo" i zastanow sie, czy zdanie tez nie pozostaje prawdziwe. No i co z tego wynika?

No i z tymi imionami, to juz przesadzasz. Naprawde nie masz sie do czego przyczepic?


Pn cze 21, 2010 15:00
Post Re: Prorok Mahomet- słowa i czyny (Sunna)
Cytuj:
czy wiesz, że nosisz imię jedynej osoby o której Bóg powiedział, że jej nienawidzi ?

No proszę, a do tej pory myślałem, że Bóg chrześcijan kocha wszystkich ludzi. Widać są jednak wyjątki :-D .


Śr cze 23, 2010 17:47

Dołączył(a): Pt cze 18, 2010 11:21
Posty: 428
Post Re: Prorok Mahomet- słowa i czyny (Sunna)
Cytuj:
Tak-przepraszam- pomyliłam Ismaila z Isą-Ezawem.

ja to nawet kiedys slyszalam ze my europejszycy pochodzimy od Ezawa :-D
na cale szczescie tylko slyszalam...Teresse,co ty na to?


Śr cze 23, 2010 18:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 20, 2010 14:05
Posty: 10
Lokalizacja: Podkarpackie
Post Re: Prorok Mahomet- słowa i czyny (Sunna)
Małe postscriptum a propos omawianej postaci - Mahomet twórca islamu :)


Wt lut 22, 2011 12:07
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 24, 2011 1:18
Posty: 32
Post Re: Prorok Mahomet- słowa i czyny (Sunna)
A czy ktoś może zacytować ostatnie słowa Mahometa?


Cz wrz 15, 2011 20:31
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 08, 2013 23:48
Posty: 438
Post Re: Prorok Mahomet- słowa i czyny (Sunna)
Pewien człowiek podszedł do Proroka gdy ten był w meczecie i powiedział: "O wysłanniku Allaha! Odbyłem cudzołożny stosunek seksualny !" Prorok odwrócił od niego swoją twarz, ale on powtórzył to cztery razy. Po tym jak poświadczył to czwarty raz Prorok zawołał pytając: "Czy jesteś szalony?"On odparł:"Nie". Po tym Prorok spytał: "Czy jesteś żonaty?" On odparł: "Tak". Wtedy Prorok powiedział: Zabierzcie go i ukamienujcie.
Dzabir bin 'Abdullah powiedział:" Byłem pośród tych uczestniczących w kamienowaniu i kamieniowaliśmy go w Musalli. Gdy kamienie zaczęły sprawiać mu ból, uciekł, ale złapaliliśmy go w Al-Harrze i ukamienowaliśmy.


No to Teresse powiedz mi co w tym przypadku zrobił Jezus i czy widzisz jakaś różnice w ich czynach (ich, czyli Jezus i Mahomet)?


So mar 09, 2013 17:08
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8963
Post Re: Prorok Mahomet- słowa i czyny (Sunna)
Różnica jest jak niebo i piekło. Czy ktoś może pomyśleć że 600 lat po Chrystusie pojawił się większy prorok?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn mar 11, 2013 16:24
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 08, 2013 23:48
Posty: 438
Post Re: Prorok Mahomet- słowa i czyny (Sunna)
hektorr
Nie wiem na ile sa one prawdziwe, ale ponoć to jego słowa. Wrzuć na google translate:
"May Allah curse the Jews and Christians for they built the places of worship at the graves of the prophets." Bukhari, Vol. 1, #427 [Muhammad had been poisoned years earlier by a Jewish woman whose husband was killed by the Muslims and the poison had slowly worked its effect. He said this while dying in the arms of his wife Aisha].


Wt mar 12, 2013 7:33
Zobacz profil
Post Re: Prorok Mahomet- słowa i czyny (Sunna)
akbar

Lepiej nic nie pisz tutaj moderacja jest tak oddana sprawie moderowania i tak tendencyjna, ze możesz za darmo dostac bana.....a na dodatek mogą cie oskarżyc o wszelkie bezeceństwa bez żadnych konsekwencji.
Taki styl chrzescijańskiego forum wiara.....


Wt mar 12, 2013 7:36

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Prorok Mahomet- słowa i czyny (Sunna)
akbar napisał(a):
hektorr
Nie wiem na ile sa one prawdziwe, ale ponoć to jego słowa. Wrzuć na google translate:


Leniu.
;)

"Niech Bóg przeklnie Żydów i Chrześcijan, bowiem pobudowali miejsca kultu na grobach proroków."

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Wt mar 12, 2013 7:38
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 08, 2013 23:48
Posty: 438
Post Re: Prorok Mahomet- słowa i czyny (Sunna)
Hehe czasami wyskakują badziewiaste tłumaczenia i z czystego lenistwa nie chcę mi się ich poprawiać :) Dzięki za pomoc!


Wt mar 12, 2013 7:47
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sty 11, 2012 19:17
Posty: 1188
Post Re: Prorok Mahomet- słowa i czyny (Sunna)
akbar napisał(a):
Pewien człowiek podszedł do Proroka gdy ten był w meczecie i powiedział: "O wysłanniku Allaha! Odbyłem cudzołożny stosunek seksualny !" Prorok odwrócił od niego swoją twarz, ale on powtórzył to cztery razy. Po tym jak poświadczył to czwarty raz Prorok zawołał pytając: "Czy jesteś szalony?"On odparł:"Nie". Po tym Prorok spytał: "Czy jesteś żonaty?" On odparł: "Tak". Wtedy Prorok powiedział: Zabierzcie go i ukamienujcie.
Dzabir bin 'Abdullah powiedział:" Byłem pośród tych uczestniczących w kamienowaniu i kamieniowaliśmy go w Musalli. Gdy kamienie zaczęły sprawiać mu ból, uciekł, ale złapaliliśmy go w Al-Harrze i ukamienowaliśmy.


No to Teresse powiedz mi co w tym przypadku zrobił Jezus i czy widzisz jakaś różnice w ich czynach (ich, czyli Jezus i Mahomet)?


Róznice częto wynikają z różnych sytuacji które stają sie w praktyce determinantem okreslonego postępowania.Zadaj sobie teraz pytanie jaka była sytuacja Jezusa a jaka Mahometa.
Ale mniejsza o to.
Zgodnie z Torą osoba która dopusiła sie cudzołóstwa zasługiwała na kare śmierci.Czy Jezus zanegował Prawo co do zasady okazując miłosierdzie?Zauważ że Bóg w ST czasami okazawał miłosierdzie(Dawid),a czasami nie (naruszenie sabatu,Liczb 15:32-36).Odpowiedz sobie teraz sam na pytanie które zadałeś Teresse.

Andy72 napisał(a):
Różnica jest jak niebo i piekło.

Rozumiem z tego, że postępowanie Boga oceniasz w ten sam sposób jak Mahometa i Jezusa.Zgadza się?


Cz mar 14, 2013 8:51
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Prorok Mahomet- słowa i czyny (Sunna)
Hosi napisał(a):
Róznice częto wynikają z różnych sytuacji które stają sie w praktyce determinantem okreslonego postępowania.Zadaj sobie teraz pytanie jaka była sytuacja Jezusa a jaka Mahometa.

Majstersztyk relatywizmu moralnego :twisted:


Cz mar 14, 2013 9:42
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sty 11, 2012 19:17
Posty: 1188
Post Re: Prorok Mahomet- słowa i czyny (Sunna)
SweetChild napisał(a):
Majstersztyk relatywizmu moralnego

A tak konkretnie,to w czym problem?


Cz mar 14, 2013 10:21
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 178 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL