Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz cze 06, 2024 20:50



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 423 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 29  Następna strona
 Masturbacja 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr paź 06, 2010 22:27
Posty: 44
Post Re: masturbacja
Aiveena napisał(a):
Cytuj:
Dlatego ten świętoszek który wyrzuca moje posty niech się nad tym zastanowi, bo uważam że doputy ktoś uważa że masturbacja to grzech to problemem jego bardziej jest słaba wiara niż masturbacja.

Jaki związek ma słaba wiara do masturbacji ?? Problemem ludzi masturbujących się jest to, że podporządkowują prawo Boże pod swoje widzimisię. Radzę wybrać się do osoby duchownej, która z pewnością zna pismo, i potrafi wyciągnąć z niego odpowiednie wnioski.



Bo gdyby miał wiekszą wiare to nie wywyższał by sie ponad Boga uznawając masturbacje za grzech.
Nie ma dowodów ani w Pismie Świętym ani w treściach podawanych przez Świętych że masturbacja to grzech,dlatego nie widze tutaj podporządkowywania prawa Bożego pod swoje widzimisie, to raczej dotyczy tych którzy chcą uznac to za grzech .

Po za tym również jest Pan albo duchem pychym czyli wywyższającym się podan Boga przynajmniej w momencie uważania masturbacji za grzech albo duchem letnim .


Wt paź 19, 2010 18:12
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr paź 06, 2010 22:27
Posty: 44
Post Re: masturbacja
beneg napisał(a):
gacek7777777 napisał(a):
Słuchaj masturbacja to nie jest robienie tego z kobietą.
Także nie masz racji w tym co piszesz.
Pożądliwe spojrzenie na kobietę odnosi sie do cudzołustwa a masturbacja cudzołustwem nie jest.
Po za tym poczytaj co pisze w poprzednim poście bo najwyrażniej należysz do dusz wymienionych przeze mnie w poprzenim mailu czyli albo jesteś duchem letnim albo duchem pychym czyli wywyższasz się jeszcze ponad to co Bóg ustanowił jako grzech.


przeczytaj jeszcze raz , jak nie rozumiesz dalej to już i tak ci nie wytłumaczę
beneg napisał(a):
jak się masturbujesz to potrzebujesz się jakoś pobudzić obrazem takim czy innym, kobiety albo mężczyzny , a Jezus powiedział , że wystarczy z porządaniem spojrzeć na kobietę i juz popełniasz z nią grzech w swoim sercu...


Słuchaj, Chrystus nie powiedział w ten sposób że masturbacja to grzech.
Spojrzenie na kobietę odnosi sie do cudzołustwa - którym masturbacja nie jest.
Po za tym poczytaj co pisze w poprzednim poście bo najwyrażniej należysz do dusz wymienionych przeze mnie w poprzenim mailu czyli albo jesteś duchem letnim albo duchem pychym czyli wywyższasz się jeszcze ponad to co Bóg ustanowił jako grzech.


Ostatnio edytowano Wt paź 19, 2010 18:19 przez gacek7777777, łącznie edytowano 1 raz



Wt paź 19, 2010 18:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 24, 2009 21:23
Posty: 806
Post Re: masturbacja
Ale Chrystus powiedział, że efekt naszych działań mamy rozpoznać po owocach. Jakie owoce daje masturbacja dobre czy złe? Których jest więcej?

_________________
Szukaj mnie
Bo sama nie wiem już
Bo nie wiem kiedy sama się odnajdę.


Wt paź 19, 2010 18:17
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr paź 06, 2010 22:27
Posty: 44
Post Re: masturbacja
zagubiona_21 napisał(a):
Ale Chrystus powiedział, że efekt naszych działań mamy rozpoznać po owocach. Jakie owoce daje masturbacja dobre czy złe? Których jest więcej?


Wcale tak nie powiedział.
Powiedział że ludzi poznamy po owocach.
Prosze nie przeinaczać słów Chrystusa.


Wt paź 19, 2010 18:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 31, 2009 4:54
Posty: 1993
Post Re: masturbacja
Wymień złe :D Jedyne co mi przychodzi na myśl to jak ktoś jest tak uzależniony że zaniedbuje w TYCH SPRAWACH partnera a zamiast tego woli samemu. Ale to patologia.


Wt paź 19, 2010 18:26
Zobacz profil

Dołączył(a): So cze 05, 2010 9:27
Posty: 234
Lokalizacja: Opole, Opolskie
Post Re: masturbacja
Cytuj:
Bo gdyby miał wiekszą wiare to nie wywyższał by sie ponad Boga uznawając masturbacje za grzech.
Nie ma dowodów ani w Pismie Świętym ani w treściach podawanych przez Świętych że masturbacja to grzech,dlatego nie widze tutaj podporządkowywania prawa Bożego pod swoje widzimisie, to raczej dotyczy tych którzy chcą uznac to za grzech .

Po za tym również jest Pan albo duchem pychym czyli wywyższającym się podan Boga przynajmniej w momencie uważania masturbacji za grzech albo duchem letnim .

Ale nadal nie widzę związku między wywyższaniem się ponad Boga, a uznawaniem czegoś za grzech. Zajmowanie się wróżbiarstwem uważam za grzech, czyli wywyższam się ponad Boga ? Czy działa to tylko w stronę masturbacji ?
Poza tym nie jestem panem, tylko panią, i tak proszę się do mnie zwracać. ;-)
Wszystkie świadome działania które mają na celu wywołanie podniecenia seksualnego, lub zaspokojeniu żądz są grzechem. Można to łatwo wytłumaczyć na przykładzie nienaturalnych metod antykoncepcji. Ktoś kiedyś na forum ciekawie to określił, że przyjemność (w gruncie rzeczy taka, jaką uzyskujesz podczas masturbacji) jest efektem ubocznym podczas płodzenia potomka (mogłam coś przekształcić...). Również uważasz, że stosowanie ich nie jest grzechem ?

_________________
когда кто - то показывает палъцем на небо, толъко дурак смотрит на палец.


Wt paź 19, 2010 18:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 24, 2009 21:23
Posty: 806
Post Re: masturbacja
CzłowiekBezOczu napisał(a):
Wymień złe :D Jedyne co mi przychodzi na myśl to jak ktoś jest tak uzależniony że zaniedbuje w TYCH SPRAWACH partnera a zamiast tego woli samemu. Ale to patologia.

A oprócz kierunku przyjemne-nieprzyjemne?
Ja widzę większość złych.

_________________
Szukaj mnie
Bo sama nie wiem już
Bo nie wiem kiedy sama się odnajdę.


Wt paź 19, 2010 18:39
Zobacz profil

Dołączył(a): So paź 16, 2010 14:14
Posty: 53
Post Re: masturbacja
gacek7777777 napisał(a):
beneg napisał(a):
gacek7777777 napisał(a):
Słuchaj masturbacja to nie jest robienie tego z kobietą.
Także nie masz racji w tym co piszesz.
Pożądliwe spojrzenie na kobietę odnosi sie do cudzołustwa a masturbacja cudzołustwem nie jest.
Po za tym poczytaj co pisze w poprzednim poście bo najwyrażniej należysz do dusz wymienionych przeze mnie w poprzenim mailu czyli albo jesteś duchem letnim albo duchem pychym czyli wywyższasz się jeszcze ponad to co Bóg ustanowił jako grzech.


przeczytaj jeszcze raz , jak nie rozumiesz dalej to już i tak ci nie wytłumaczę
beneg napisał(a):
jak się masturbujesz to potrzebujesz się jakoś pobudzić obrazem takim czy innym, kobiety albo mężczyzny , a Jezus powiedział , że wystarczy z porządaniem spojrzeć na kobietę i juz popełniasz z nią grzech w swoim sercu...


Słuchaj, Chrystus nie powiedział w ten sposób że masturbacja to grzech.
Spojrzenie na kobietę odnosi sie do cudzołustwa - którym masturbacja nie jest.
Po za tym poczytaj co pisze w poprzednim poście bo najwyrażniej należysz do dusz wymienionych przeze mnie w poprzenim mailu czyli albo jesteś duchem letnim albo duchem pychym czyli wywyższasz się jeszcze ponad to co Bóg ustanowił jako grzech.


ci to lepiej wytłumaczę :
żeby się masturbować musisz się podkręcić jakąś kobietą (wyobrażoną albo zobaczoną oczami ) - musisz jej porządać - a co za tym idzie grzeszysz z nią w sercu .......
Ty dalej nie rozumiesz ???jeżeli nie to nie polecam żadnych innych przemyśleń ......
Napisałem ci coś logicznego na podstawie Prawa i tu wiara letnia czy inna nie ma znaczenia , bo prawo i logika nie są zależne od mojej wiary czy mojego widzi mi się....


Wt paź 19, 2010 18:51
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr paź 06, 2010 22:27
Posty: 44
Post Re: masturbacja
Aiveena napisał(a):
Cytuj:
Bo gdyby miał wiekszą wiare to nie wywyższał by sie ponad Boga uznawając masturbacje za grzech.
Nie ma dowodów ani w Pismie Świętym ani w treściach podawanych przez Świętych że masturbacja to grzech,dlatego nie widze tutaj podporządkowywania prawa Bożego pod swoje widzimisie, to raczej dotyczy tych którzy chcą uznac to za grzech .

Po za tym również jest Pan albo duchem pychym czyli wywyższającym się podan Boga przynajmniej w momencie uważania masturbacji za grzech albo duchem letnim .

Ale nadal nie widzę związku między wywyższaniem się ponad Boga, a uznawaniem czegoś za grzech. Zajmowanie się wróżbiarstwem uważam za grzech, czyli wywyższam się ponad Boga ? Czy działa to tylko w stronę masturbacji ?
Poza tym nie jestem panem, tylko panią, i tak proszę się do mnie zwracać. ;-)
Wszystkie świadome działania które mają na celu wywołanie podniecenia seksualnego, lub zaspokojeniu żądz są grzechem. Można to łatwo wytłumaczyć na przykładzie nienaturalnych metod antykoncepcji. Ktoś kiedyś na forum ciekawie to określił, że przyjemność (w gruncie rzeczy taka, jaką uzyskujesz podczas masturbacji) jest efektem ubocznym podczas płodzenia potomka (mogłam coś przekształcić...). Również uważasz, że stosowanie ich nie jest grzechem ?


Jeżeli uważa ktoś coś za grzech czegu Bóg nie uznał za grzech to wywyższa się ponad Boga.
Wróżabiartstwo w Pismie Świętym Starego Testamenu zostało zabronione przez Boga, masturbacja nie.
Propo tych żądz seksualnych - prosze znaleść dowód w Pismie Świętym lub treści Jakiegoś Świętego która coś na ten temat pisze.
Bo jak na razie to są Pani wymysły.

A stosowanie czego ma niby byc grzechem?Antykoncepcja?
Tego Pani nie powiem, bo nie wiem.
Tak samo jak z mastyrbacją Chrystus w sposób zrozumiały by powiedział lub powinien powieidzeć przez treść Pisma Świętego lub Jakiegoś Świętego.
Być może gdzieś mozna sie doszukac czegoś o antykoncepcji, ja na razie nie znalazłem.
Dlatego doputy nie ma dowodów to tak samo jak z masturbacją.
Grzech nie polega na tym że cos jest rozumowo jakby nie prawidłowe - tylko na tym czy Bóg się z tym zgadza czy nie.
A w którym miejscu Chrystus zakazał nam przyjemności?

Po za tym również jest Pani albo duchem pychym czyli wywyższającym się ponad Boga przynajmniej w momencie uważania masturbacji za grzech albo duchem letnim.


Ostatnio edytowano Wt paź 19, 2010 19:26 przez gacek7777777, łącznie edytowano 1 raz



Wt paź 19, 2010 19:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 31, 2009 4:54
Posty: 1993
Post Re: masturbacja
zagubiona_21 napisał(a):
CzłowiekBezOczu napisał(a):
Wymień złe :D Jedyne co mi przychodzi na myśl to jak ktoś jest tak uzależniony że zaniedbuje w TYCH SPRAWACH partnera a zamiast tego woli samemu. Ale to patologia.

A oprócz kierunku przyjemne-nieprzyjemne?
Ja widzę większość złych.


A ja uciekam do innego działu bo zasady są jednoznaczne i nie powinienem tu szerzyć herezji różnych :-D


Wt paź 19, 2010 19:03
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr paź 06, 2010 22:27
Posty: 44
Post Re: masturbacja
"ci to lepiej wytłumaczę :
żeby się masturbować musisz się podkręcić jakąś kobietą (wyobrażoną albo zobaczoną oczami ) - musisz jej porządać - a co za tym idzie grzeszysz z nią w sercu .......
Ty dalej nie rozumiesz ???jeżeli nie to nie polecam żadnych innych przemyśleń ......
Napisałem ci coś logicznego na podstawie Prawa i tu wiara letnia czy inna nie ma znaczenia , bo prawo i logika nie są zależne od mojej wiary czy mojego widzi mi się...."

Więc pytam sie w którym miejscu Chrystus powiedział że masturbacja to grzech? Tzn.grzech pewny bo grzechem indywidualnie może być wiele uczynków.
Spojrzenie na kobietę odnosi sie do cudzołustwa czym masturbacja nie jest.Bo nie robisz tego z kobietą.
Chodzi o twój zamiar do tej kobiety ale rzeczywisty a nie wirtualny.O zamiar to znaczy że np. z innych powodów nie doszło do uprawiania seksu z dana kobietą ale masz czy miałeś w sobie taki zamiar który byłbys w stanie zrealizowac w rzeczywistości.
To o czym mówisz odnośnie masturbacji to sprawa wirtualna nie musząca mieć odniesienia do rzeczywistego uprawiania seksu z dana kobietą.


Wt paź 19, 2010 19:18
Zobacz profil

Dołączył(a): So paź 16, 2010 14:14
Posty: 53
Post Re: masturbacja
jak się masturbujesz to myślisz o ?:
A)jabłku
B)stoliku
c)kobiecie
Jeżeli masz żonę , dziewczynę ,narzeczoną to myślisz o niej tylko oczywiście?? bo jeżeli pomyślisz o innej(nawet bliżej nie sprecyzowanej) to to jest cudzołóstwo .....


Wt paź 19, 2010 19:23
Zobacz profil

Dołączył(a): So cze 05, 2010 9:27
Posty: 234
Lokalizacja: Opole, Opolskie
Post Re: masturbacja
Cytuj:
Jeżeli uważa ktoś coś za grzech czegu Bóg nie uznał za grzech to wywyższa się ponad Boga.

W Biblii niektórych rzeczy trzeba domyślić się samemu.
Doszukałam się takiego fragmentu:
"Wtedy Juda rzekł do Onana: "Idź do żony twego brata i dopełnij z nią obowiązku szwagra, a tak sprawisz, że twój brat będzie miał potomstwo". Onan wiedząc, że potomstwo nie będzie jego, ilekroć zbliżał się do żony swego brata, unikał zapłodnienia*, aby nie dać potomstwa swemu bratu. Złe było w oczach Pana to, co on czynił, i dlatego także zesłał na niego śmierć.( Rdz 38, 8 -10 )
38,9 Hebr.dosł.mówi: "i marnował je [wylewając] na ziemię", mając na myśli nasienie. <-- tłumaczenie z Biblii Tysiąclecia.
Cytuj:
Tak samo jak z mastyrbacją Chrystus w sposób zrozumiały by powiedział lub powinien powieidzeć przez treść Pisma Świętego lub Jakiegoś Świętego.

Podejrzewam, że w czasach w których żył Pan Jezus nie było potrzeby masturbowania się, więc i temat nie był chyba zbyt istotny.
Cytuj:
Po za tym również jest Pani albo duchem pychym czyli wywyższającym się ponad Boga przynajmniej w momencie uważania masturbacji za grzech albo duchem letnim.

Już nie mogę czytać o tych duchach letnich .....

_________________
когда кто - то показывает палъцем на небо, толъко дурак смотрит на палец.


Wt paź 19, 2010 19:27
Zobacz profil

Dołączył(a): So paź 16, 2010 14:14
Posty: 53
Post Re: masturbacja
gacek7777777 napisał(a):
"ci to lepiej wytłumaczę :
żeby się masturbować musisz się podkręcić jakąś kobietą (wyobrażoną albo zobaczoną oczami ) - musisz jej porządać - a co za tym idzie grzeszysz z nią w sercu .......
Ty dalej nie rozumiesz ???jeżeli nie to nie polecam żadnych innych przemyśleń ......
Napisałem ci coś logicznego na podstawie Prawa i tu wiara letnia czy inna nie ma znaczenia , bo prawo i logika nie są zależne od mojej wiary czy mojego widzi mi się...."

Więc pytam sie w którym miejscu Chrystus powiedział że masturbacja to grzech? Tzn.grzech pewny bo grzechem indywidualnie może być wiele uczynków.
Spojrzenie na kobietę odnosi sie do cudzołustwa czym masturbacja nie jest.Bo nie robisz tego z kobietą.
Chodzi o twój zamiar do tej kobiety ale rzeczywisty a nie wirtualny.O zamiar to znaczy że np. z innych powodów nie doszło do uprawiania seksu z dana kobietą ale masz czy miałeś w sobie taki zamiar który byłbys w stanie zrealizowac w rzeczywistości.
To o czym mówisz odnośnie masturbacji to sprawa wirtualna nie musząca mieć odniesienia do rzeczywistego uprawiania seksu z dana kobietą.


Jezus powiedział ,że wystarczy popatrzeć na kobietę porządliwie i już grzeszysz z nią w sercu-
wystarczy spojrzenie , nie musi być kontaktu fizycznego -tak On powiedział nie ja...a był to tak poważny grzech ,że powiedział ,że lepiej sobie prawe oko wydłubać jeśli jest ci powodem do grzechu niż wpaść całemu do piekła.....


Wt paź 19, 2010 19:28
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr paź 06, 2010 22:27
Posty: 44
Post Re: masturbacja
beneg napisał(a):
jak się masturbujesz to myślisz o ?:
A)jabłku
B)stoliku
c)kobiecie
Jeżeli masz żonę , dziewczynę ,narzeczoną to myślisz o niej tylko oczywiście?? bo jeżeli pomyślisz o innej(nawet bliżej nie sprecyzowanej) to to jest cudzołóstwo .....


To nadal sprawa wirtualna, jeżeli nie masz rzeczywistego pragnienia uprawiac seksu z innymi kobietami niz ze swoją żoną czy dziewczyna czy narzeczoną.
Tak samo jak pisałem wcześniej.


Wt paź 19, 2010 19:30
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 423 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 29  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL