Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 23, 2024 5:43



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 664 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 45  Następna strona
 Pascha - Ostatnia Wieczerza - Eucharystia 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8960
Post Re: Pascha - Ostatnia Wieczerza - Eucharystia
Ja to rozumiem tak: cierpimy bo z powodu naszej wielkiej godności. Bo nie jesteśmy jakimiś maskotkami, kotkami, którym Bóg mógł by zapewnić bezstresowy żywot ale samymi Jego Synami. Mamy wzrastać i być wielcy, dlatego Bóg nie pozwala nawet na rzeczy które nikogo nie krzywdzą, jak strachliwość czy nieczystość w samotności. Bóg ma wielkie oczekiwania. Jest tak jak w Różańcu, najpierw są tajemnice radosne, potem niestety trzeba przejść przez bolesne, aby były chwalebne, a ja najchętniej chciałbym tylko radosne, ale wtedy nie było by chwalebnych.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn kwi 24, 2017 15:41
Zobacz profil
Post Re: Pascha - Ostatnia Wieczerza - Eucharystia
servus napisał(a):
Małgosiu. Przeczytałem powyższy wpis o baptystach i kościele protestanckim. I chciałbym Ci tutaj wyraźnie coś zaznaczyć. Dzisiejsi chrześcijanie odcinają się od dzisiejszych kościołów protestanckich, ponieważ przyszło tam zwiedzenie. To zwiedzenie przyszło do wszystkich kościołów chrześcijańskich. Jest to gigantyczne zwiedzenie czasów końca. W Kościele Katolickim mogą to być niektóre ruchy Odnowy w Duchu. Pisałem już w innym miejscu, że prawdziwi chrześcijanie, którzy chcą zachować swoją czystą wiarę, tworzą dzisiaj małe zbory domowe. Spotykają się w małych grupach. Chociaż niektórzy chodzą jeszcze do kościołów, ale nie do wszystkich. Ja osobiście nie utożsamiam się już z żadnym kościołem.
Więc proszę aby nie szufladkować mnie w żadnym z nich.

A największe zwiedzenie spreparował Seba i jego wyznawcy, nawet Jezusa zaliczyli do grona heretyków budującego swój Kościół, którego bramy piekielne nie przemogą.


Pn kwi 24, 2017 15:54

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Pascha - Ostatnia Wieczerza - Eucharystia
Andy72 napisał(a):
Tak, tylko czasami bycie osobą jest takie ciężkie
A, to akurat prawda.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Pn kwi 24, 2017 15:56
Zobacz profil WWW
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Pascha - Ostatnia Wieczerza - Eucharystia
servus napisał(a):
Małgosiu, czy mogę pomodlić się za Ciebie? Abyś poznała Boga żywego...

Nie będę dyplomatką i napiszę wprost: NIE. Za mnie modlą się katolicy i prawosławni (przynajmniej jeden, to wiem na pewno) i nie o poznanie Boga żywego, bo na tyle na ile człowiek może ogarnąć Boga, na tyle Go znam. Modlą się o to, abym wytrwała w wierze.
NIE, bo nie jestem pewna z kim jesteś w kontakcie: z Bogiem czy z bogiem.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Ostatnio edytowano Pn kwi 24, 2017 16:03 przez Małgosiaa, łącznie edytowano 1 raz



Pn kwi 24, 2017 16:01
Zobacz profil

Dołączył(a): N kwi 16, 2017 10:49
Posty: 185
Post Re: Pascha - Ostatnia Wieczerza - Eucharystia
chwat napisał(a):
A nie chciałbyś pomodlić się z Małgosią razem? Np. w kościele.

Napisałem tak, ponieważ wyczułem agresję ze strony Małgorzaty, proszę przeczytać te teksty... A taka agresja nie może pochodzić od Boga. Ponieważ owocem Ducha jest radość, spokój i brak obaw o przyszłość. W kościele można się również modlić ale myślę, że najbardziej właściwa modlitwa w istotnej sprawie powinna być odmówiona we własnej komorze.
Mateusza 6
(6) Ale ty, gdy się modlisz, wejdź do komory swojej, a zamknąwszy drzwi za sobą, módl się do Ojca swego, który jest w ukryciu, a Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odpłaci tobie.
(7) A modląc się, nie bądźcie wielomówni jak poganie; albowiem oni mniemają, że dla swej wielomówności będą wysłuchani.
(8) Nie bądźcie do nich podobni, gdyż wie Bóg, Ojciec wasz, czego potrzebujecie, przedtem zanim go poprosicie


Pn kwi 24, 2017 16:03
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Pascha - Ostatnia Wieczerza - Eucharystia
servus napisał(a):
Napisałem tak, ponieważ wyczułem agresję ze strony Małgorzaty, proszę przeczytać te teksty... A taka agresja nie może pochodzić od Boga.

Mówienie prawdy nazywasz agresją? W takim razie Pan Jezus też był agresywny mówiąco grobach pobielanych czy wyrzucając kupczących ze świątyni.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pn kwi 24, 2017 16:07
Zobacz profil
Post Re: Pascha - Ostatnia Wieczerza - Eucharystia
servus napisał(a):
że najbardziej właściwa modlitwa w istotnej sprawie powinna być odmówiona we własnej komorze.
Jak wiemy "modlitwa we własnej komorze" polega na tym, że się wchodzi na forum publiczne i ogłasza wszem i wobec, za kogo się będzie modliło.

Natomiast rzeczywiście postawa Małgosi jest trochę przesadzona (choć nie nazwałbym jej "agresją"). Widać wyraźnie, że najwyższym bogiem servusa jest servus. Nie jest to bóstwo budzące strach.


Pn kwi 24, 2017 16:18
Post Re: Pascha - Ostatnia Wieczerza - Eucharystia
servus napisał(a):
chwat napisał(a):
A nie chciałbyś pomodlić się z Małgosią razem? Np. w kościele.

Napisałem tak, ponieważ wyczułem agresję ze strony Małgorzaty, proszę przeczytać te teksty... A taka agresja nie może pochodzić od Boga. Ponieważ owocem Ducha jest radość, spokój i brak obaw o przyszłość. W kościele można się również modlić ale myślę, że najbardziej właściwa modlitwa w istotnej sprawie powinna być odmówiona we własnej komorze.
Mateusza 6
(6) Ale ty, gdy się modlisz, wejdź do komory swojej, a zamknąwszy drzwi za sobą, módl się do Ojca swego, który jest w ukryciu, a Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odpłaci tobie.
(7) A modląc się, nie bądźcie wielomówni jak poganie; albowiem oni mniemają, że dla swej wielomówności będą wysłuchani.
(8) Nie bądźcie do nich podobni, gdyż wie Bóg, Ojciec wasz, czego potrzebujecie, przedtem zanim go poprosicie

Normalnie do obozu cię chciała zamknąć.
Ogarnij się. Zwróciła ci uwagę w normalny sposób ze błądzisz. Ze to co piszesz nie mieści się w chrześcijaństwie. Ze na swój sposób próbujesz przeinterpretowaniem Biblię żeby pasowało do twoich wymysłów, ze uczyniłeś sobie guru i głos tego guru jest ważniejszy niż głos Boga w Kościele.
Jak dla mnie wszystko to co piszesz to sekciarska nowomowa. Tak mówisz żeby zakłamać ewangelie


Pn kwi 24, 2017 16:25
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Pascha - Ostatnia Wieczerza - Eucharystia
zefciu napisał(a):
Natomiast rzeczywiście postawa Małgosi jest trochę przesadzona (choć nie nazwałbym jej "agresją").

Małgosiaa wyczuwa na odległość złośliwe wirusy, a te potrzebują radykalnych środków, aby sie ich pozbyć, czyli nazwać je po imieniu. :D

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pn kwi 24, 2017 16:30
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Pascha - Ostatnia Wieczerza - Eucharystia
Cytujesz, Obłudniku,Mateusza 6
(6) Ale ty, gdy się modlisz, wejdź do komory swojej, a zamknąwszy drzwi za sobą, módl się do Ojca swego, który jest w ukryciu, a Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odpłaci tobie.
(7) A modląc się, nie bądźcie wielomówni jak poganie; albowiem oni mniemają, że dla swej wielomówności będą wysłuchani.
(8) Nie bądźcie do nich podobni, gdyż wie Bóg, Ojciec wasz, czego potrzebujecie, przedtem zanim go poprosicie

choć przed chwilą właśnie ogłosiłeś wszem i wobec, że się chcesz modlić za Małgorzatę :)
W dodatku zrobiłeś to, by zasugerować jej mniejsze niż Twoje poznanie Boga.
Brniesz w obrzydliwe rzeczy.

O, widzę że Zefciu też to zauważył:
Zefciu napisał(a):
Jak wiemy "modlitwa we własnej komorze" polega na tym, że się wchodzi na forum publiczne i ogłasza wszem i wobec, za kogo się będzie modliło.
:D

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Pn kwi 24, 2017 17:02
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8960
Post Re: Pascha - Ostatnia Wieczerza - Eucharystia
Ja przypuszczam że był szczery, wierzy że jest we wspólnocie która jest najbliższa nauk Jezusa.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn kwi 24, 2017 17:07
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Pascha - Ostatnia Wieczerza - Eucharystia
Andy72 napisał(a):
Ja przypuszczam że był szczery, wierzy że jest we wspólnocie która jest najbliższa nauk Jezusa.
Zapewne, choć nie jest ti zbyt mądre.
Jednak ja piszę o tym, co napisał do Małgosi, a nie o szczerości jego mniemań.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Pn kwi 24, 2017 17:39
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Cz lut 23, 2017 0:53
Posty: 1505
Post Re: Pascha - Ostatnia Wieczerza - Eucharystia
Marek_Piotrowski napisał(a):
Tymczasem Bóg chce zbawić nas całych - nie przypadkowo, dla naszego zbawienia nastąpiło Jego Wcielenie - i od tek chwili stał się także człowiekiem. I zostanie nim już na zawsze.


Jeżeli stał się człowiekiem już na zawsze, to jak może rzeczywiście/substancjalnie/prawdziwie, przebywać w opłatku na każdej Mszy? i do tego oddzielony od swojej krwi, która jest w kielichu? Na prawdę Marku, już coraz trudniej nadążyć za twoja intepretacją nauki Kościoła.


Wt kwi 25, 2017 0:19
Zobacz profil
Post Re: Pascha - Ostatnia Wieczerza - Eucharystia
Przeemek napisał(a):
Jeżeli stał się człowiekiem już na zawsze, to jak może rzeczywiście/substancjalnie/prawdziwie, przebywać w opłatku na każdej Mszy? i do tego oddzielony od swojej krwi, która jest w kielichu?
Nie wiemy jak może. Tak jak nie wiemy, jak Bóg mógł stać się człowiekiem. W ogóle Bóg i jego Wcielenie jest nieogarnioną tajemnicą. Więcej wiemy o tym, czym Wcielenie nie było, niż czym było (stąd Dogmat Chalcedoński zawierający 4 x α-)
Cytuj:
Na prawdę
Już raz pytałem, dlaczego nie możesz pisać po polsku i nie doczekałem się odpowiedzi. Naprawdę mnie to ciekawi - to nie jest pytanie retoryczne.
Cytuj:
Marku, już coraz trudniej nadążyć za twoja intepretacją nauki Kościoła.
Nie ma żadnej "Marka interpretacji".


Wt kwi 25, 2017 5:38
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Pascha - Ostatnia Wieczerza - Eucharystia
A no nie ma Marka interpretacji. Jest interpretacja Przemka, Przemku jaka jest Twoja interpretacja nauki Kościoła? Że Bóg był człowiekiem kilkadziesiąt lat?

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Wt kwi 25, 2017 5:39
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 664 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 45  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL