Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr cze 05, 2024 7:31



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 423 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 29  Następna strona
 Masturbacja 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr gru 08, 2004 10:03
Posty: 12
Post 
Nie opuszczę, na pewno :-)

Jestem z nim cały czas i cały czas go wspieram i nie zamierzam przestać :-)

Dziękuję, i również pozdrawiam! :D

_________________
<<Módlcie się, abyście nie ulegli pokusie.>>


Pn gru 13, 2004 15:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 26, 2004 23:12
Posty: 1036
Post 
Cytuj:
Jeśli mnie kochasz - zrób to...
Jeśli mnie nie kochasz - nie rób tego...

Ja nie widzę w tym stwierdzeniu krzty miłości. Miłość, wg mnie zakłąda szacunek i zaufanie.


Też, ale miłość to również zmienianie się dla osoby, którą się kocha. A skoro on nie może zrezygnować dla niej z ... masturbacji, to śmiem wątpić w siłę takiego uczucia.


Wt gru 14, 2004 1:06
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 23, 2004 4:34
Posty: 1814
Post 
Owszem Qrczaku, ale nic na siłę :-)

Zresztą jak mogłeś przeczytać chłopak Osiołka podjął walkę z nałogiem i chce z nim zerwać. Twoje powątpiewanie jest więc nie na miejscu :-)

pzdr :-)

"Sądy kategoryczne niezwykle są dogodne
Modne i poniekąd godne
Gdy mówisz do tłumu...
Najwyższa pora stanąć po stronie rozumu!"

_________________
http://www.odnowa.jezuici.pl/


Wt gru 14, 2004 7:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 02, 2004 14:54
Posty: 109
Post 
Co wy widzicie w masturbacji złego??- ja nie wiem.


So sty 08, 2005 17:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 23, 2003 0:41
Posty: 4102
Post 
Cytuj:
Co wy widzicie w masturbacji złego??- ja nie wiem.


Może - zanim zadasz pytanie - zechciałbyś przeanalizować jednak wątek .... ? :clever:
Jak pewnie zauważyłeś to jest forum :D , jak się włączasz do jakiejś dyskusji, zapoznaj się najpierw z całym tematem - przynajmniej tak wypada ;) . Może się okazać, że już odpowiedź na twoje pytanie - została udzielona :) .

Dzika - kilka stron wcześniej podawała linka :

http://www.forum.wiara.pl/viewtopic.php ... sc&start=0

Zapoznaj się z tymi wypowiedziami, tam powinieneś znaleźć odpowiedź :D .

_________________
Mądremu tłumaczyć nie trzeba, głupi i tak nie zrozumie.


So sty 08, 2005 18:57
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lis 12, 2004 21:57
Posty: 2184
Post 
Osiolku, nie wiem czy jeszcze sledzisz ten temat, z doswiadczenie osobistego i innych raczej powiem ze to tylko silna wola i autosugestia sie nie da, potrzeba pomocy z zewnatrz. Np jaks wspolnotra czy grupa modlitewna ktora bedzie chodziacby wspierac modlitwa. Najwazniejsze jednak to podnosic sie po kazdym upadku. Bardzo wazne jest tez akceptowanie swojej slabosci, nie na zasadzie nigdy sie zmienia wiec i tak bede robil co musze. Ale raczej robie wszystko by tego nie robic, ale juz upadne biegne do Tego kto moze dac mi sile bym wstal.


Wt sty 11, 2005 23:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 23, 2004 4:34
Posty: 1814
Post 
wiking napisał(a):
tylko silna wola i autosugestia sie nie da


A ja wiem,że się da :)
Jednak !!

pzdr :)

_________________
http://www.odnowa.jezuici.pl/


Śr sty 12, 2005 7:05
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lis 12, 2004 21:57
Posty: 2184
Post 
To tylko pogratulowac, mi byla potrzebna laska sakramentalna.


Śr sty 12, 2005 11:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 23, 2004 4:34
Posty: 1814
Post 
Żebyśmy się zrozumieli Wikingu - nie przypisuję sobie zasługi :) Bóg pomógł i pomaga cały czas :)
Niemniej to moja osobista walka, nie angażowałem się w żadne wspólnotowe 'walczenie' szukałem pomocy bezpośrednio u Boga i znalzałem :)

pzdr ;-)

_________________
http://www.odnowa.jezuici.pl/


Śr sty 12, 2005 12:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 08, 2004 23:56
Posty: 573
Post 
Z masturbacji sie wyrasta - wiekszosc przypadkow spowodowana jest burza hormonalna i co za tym idzie ogromnym popedem seksualnym, pozniej czlowiek dojrzewa emocjonalnie i hormony mu sie stabilizuja i problem zaczyna zanikac sam :biggrin:

_________________
Obrazek


Pn sty 17, 2005 2:42
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lis 12, 2004 21:57
Posty: 2184
Post 
Z roznych rozmow jakie przeprowadzilem i jakis ksiazek kltore czytalem to nie jest takie proste, czesto w kryzysach malzenskich wraca sie do tego, tez czesto osoby samotne cale zycie ztym sie borykaja. Nie mowiac juz o wspolczesnej kulturze, przynajmniej w wielu krajach na zachodzie to sie prawie promuje masturbacje, przez cale zycie, nie zgodze sie z toba Tyrael, oczywiscie w wieku mlodzienczym jest tego intesyfikacja, ale to nie takie proste. To jest nie niewola czesto a z niewoli sie nie wyrasta, tylko trzeba byc uwolnionym.


Śr sty 19, 2005 9:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 08, 2004 23:56
Posty: 573
Post 
wiking napisał(a):
Z roznych rozmow jakie przeprowadzilem i jakis ksiazek kltore czytalem to nie jest takie proste, czesto w kryzysach malzenskich wraca sie do tego, tez czesto osoby samotne cale zycie ztym sie borykaja. Nie mowiac juz o wspolczesnej kulturze, przynajmniej w wielu krajach na zachodzie to sie prawie promuje masturbacje, przez cale zycie, nie zgodze sie z toba Tyrael, oczywiscie w wieku mlodzienczym jest tego intesyfikacja, ale to nie takie proste. To jest nie niewola czesto a z niewoli sie nie wyrasta, tylko trzeba byc uwolnionym.

Ja nigdzie nie twierdze ze problem jest prosty, ale gdy juz, jesli chodzi o hormony itd jestesmy na "prostej" to wystarczy odrobina dobrej woli zeby mocno ograniczyc taki proceder a jesli posiadamy silna wole to mozemy sie wyzbyc takiego nawyku calkowicie.

_________________
Obrazek


Śr sty 19, 2005 20:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 16, 2005 20:54
Posty: 7
Post 
Ja też dorzuce swoje 3 grosze przeczytajcie [/url]http://onanistadoniczego.webpark.pl/# Moim zdaniem ta stronka o wszystkim opowie


Cz sty 20, 2005 20:17
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 16, 2005 20:54
Posty: 7
Post 
http://onanistadoniczego.webpark.pl


Cz sty 20, 2005 20:19
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pt lis 12, 2004 21:57
Posty: 2184
Post 
U mlodego nastolatla moga to byc hormony, trudnosc zaakceptowania zmian itd.
Ale u doroslych osob masturbacja jest wyraz egoistycznego podchodzenia do zycia.
Bardzo czesto tez, wedlug tradycji Kosciola, pokazuje to ukryta pyche. Wiec walka nie jest tylko by miec silna wole by moc tego nie robic, ale pojsc glebiej, zobaczyc przyczyny i tam prosis o ich zmiane.


Pt sty 21, 2005 0:04
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 423 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 29  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL