Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz cze 06, 2024 8:55



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 3 ] 
 Motyw krzyża w moim życiu 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 27, 2008 13:26
Posty: 163
Post Motyw krzyża w moim życiu
Podnoszę ten temat w związku z liturgicznym świętem Podniesienia Krzyża, które właśnie dziś przypada.
W aktualnym numerze"Gościa Niedzielnego" przeczytałam świetny artykuł Marcina Jakimowicza pt." Pokrzyżowane historie". Są to krótkie historie życia kilku osób z wątkiem krzyża w tle, o tym w jaki sposób krzyż znalazł się w ich centrum życia, od momentu, w którym niespodziewanie go odkryli, a skoro jego, to i oczywiście Jezusa Chrystusa, jak radykalnie odmienił On ich dotychczasowe życie, aby stało się wartością...i co krzyż przedstawia dla Daniela Ange a.
Jeśli o mnie chodzi, śmierć Chrystusa na krzyżu, to,że zbawił nas umierając w takim poniżeniu...jest miarą najwyższej Miłości- ten fakt niezachwianej dla mnie pewności, jest moją opoką w życiu i nieustannym trwaniu przy Bogu!!! :) :)


N wrz 14, 2008 16:17
Zobacz profil
Post 
Co do tematu - kiedy jeszcze wierzyłam, miałam mieszane odczucia w stosunku do krzyża. Modląc się, poszukiwałam zawsze siły, wsparcia, a trudno było mi to znaleźć, patrząc na cierpiącego człowieka, przybitego do drewnianej konstrukcji.

Zawsze odnosiłam wtedy ciche wrażenie, że ten ukrzyżowany jest tak samo bezsilny, jak ja. I było mi go zwyczajnie, po ludzku szkoda, jak każdej cierpiącej istoty.

Zastanawiałam się wtedy, czy nie piękniej by było, gdyby chrześcijanie zamiast krzyża obrali za symbol wizerunek zmartwychwstałego Jezusa, bo przecież to jego powstanie z grobu ma największy wydźwięk w całej historii zbawienia, zdaniem Kościoła. A tak, to jakby całe chrześcijaństwo dobrowolnie naznaczało się przede wszystkim cierpieniem. Nie umiałam tego zrozumieć.

Teraz nadal postrzegam krzyż jako symbol raczej bolesny, smutny i w pewnym sensie przygnębiający. Zwłaszcza teraz, gdy postrzegam Jezusa już tylko jako człowieka.


N wrz 14, 2008 17:48
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 27, 2007 15:17
Posty: 1233
Lokalizacja: Nowy Sącz
Post 
Vide temat "czym dla Was jest krzyż?" na trzeciej stronie działu "Wierzyć, nie wierzyć?".

Pozdrawiam

_________________
"Nauka robi 95 kroków. Pozostałe 5 trzeba przejść na klęczkach."
Zenon Ziółkowski

http://blog.wiara.pl/nomines/ zapraszam :)


Pn wrz 15, 2008 7:03
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 3 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL