Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 14:42



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 krzyż nad drzwiami 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So lis 15, 2008 19:17
Posty: 1
Post krzyż nad drzwiami
Witam
Mam pytanie odnośnie krzyż nad drzwiami. Słyszałem że to nie jest odpowiednie miejsce dla krzyża. W takim razie gdzie powinien wisieć krzyż w domu chrześcijanina.

pozdrawiam
Bartek


So lis 15, 2008 20:35
Zobacz profil
zbanowana na stałe

Dołączył(a): N wrz 21, 2008 10:05
Posty: 1111
Post 
a jest na to jakiś przepis gdzie ma wisieć?
Powieś go tam gdzie najczęściej przebywasz, gdzie często przebywasz, gdzie lubisz przebywać, gdzie Ci będzie przypominał kto na tym krzyżu wisi, czyli powieś go w centrum. Bo właśnie w centrum Twojego życia tam powinien być ten krzyż :) Oczywiście to jest taka przenośnia, ale ja bym tak zrobiła :)
Ja na przykład ,kiedy mam jakąś pokusę, albo chce często myśleć o Bogu, położę sobie obrazek Pana Jezusa z Całunu Turyńskiego na środku biurka , bo ,gdy wchodzę do niego od razu mi się to rzuca w oczy :)

Ale pierwszy raz słyszę , że nie można wieszać nad drzwiami :>:>
może ktoś wie ?


So lis 15, 2008 21:00
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 04, 2008 22:22
Posty: 5619
Post 
Myślę, że krzyż nad drzwiami jest we właściwy miejscu. Przypomina, wchodzącym do tego pomieszczenia, że jest to pomieszczenie, gdzie z nami także ma być Bóg. Przypomina, że to pomieszczenie nie jest "wolne" od Niego, ale jest tam obecny, co też zobowiązuje do pewnych norm zachowania (z szacunku dla tak zacnego Gościa).

_________________
Η αληθεια ελευθερωσει υμας...
Veritas liberabit vos...
Prawda was wyzwoli...
(J 8, 32b)


So lis 15, 2008 22:07
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 9:16
Posty: 3755
Post 
Też myślę, że to jest jak najbardziej odpowiednie miejsce, bo pokazuje to, o czym napisał szumi. Ale oczywiście nie ma żadnego przymusu trzymania go właśnie tam. Jeżeli to jest pokój, w którym śpisz, to możesz przy łóżku sobie powiesić (nad). Ogólnie to możliwości jest wiele, ważne, żeby go nie ukrywać :). I nie sądzę, aby istniały jakieś przepisy dotyczące miejsca stawiania go, poza "przepisami serca" :)

_________________
Piotr Milewski


N lis 16, 2008 12:25
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N lis 16, 2008 22:53
Posty: 2
Post Krzyż nad drzwiami
Widziałem kiedyś krzyż powieszony nad wejściem do natrysków i toalety na basenie. Czy sądzicie, że było to właściwe miejsce?


Pn lis 17, 2008 0:24
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt paź 07, 2008 12:44
Posty: 52
Post 
Ja również uważam że to najodpowiedniejsze miejsce na krzyż. Chociaż moja znajoma, nawiasem mówiąc ateistka, mówi że nie powinni się wieszać krzyżyka nad drzwiami. Ponieważ gdy się pod nim przechodzi, to wszystkie troski które wyrażamy w naszej modlitwie są w tym krzyżyku i spadają na nas. Hehe mnie to osobiście śmieszy :). Także uważam że krzyżyk najlepiej wieszać nad drzwiami.


Pn lis 17, 2008 11:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Jasne, a noszenie krzyża na szyi wróży/ściąga nieszczęście. Jeszcze kilka głupich przesądów z krzyżem istnieje, ale przypominam, że chrześcijanin nie powinien się nimi przejmować :-)

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Pn lis 17, 2008 13:53
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 16, 2006 4:23
Posty: 1814
Post 
A ja dodam, że krzyżyk noszony na szyi tak czy siak jest wnoszony do toalety, czy łazienki.

_________________
"Kochaj bliźniego jak siebie" - a jak kochasz siebie?


Pn lis 17, 2008 16:07
Zobacz profil

Dołączył(a): So lut 16, 2008 10:30
Posty: 317
Post Re: krzyż nad drzwiami
tonopah napisał(a):
Witam
Mam pytanie odnośnie krzyż nad drzwiami. Słyszałem że to nie jest odpowiednie miejsce dla krzyża. W takim razie gdzie powinien wisieć krzyż w domu chrześcijanina.

pozdrawiam
Bartek


Najprostsza odpowiedź, to - w domu chrześcijanina, krzyż nie powinien nigdzie wisieć. Dlaczego ? Krzyż służył za symbol religijny na długo przed Chrystusem i dlatego nie jest pochodzenia chrześcijańskiego.
Ponadto eksponowanie narzędzia mordu raczej nie mieści się w postępowaniu chrześcijanina.
Dom chrześcijanina powinien być rozpoznawany, po panującej w nim atmosferze miłości i wzajemnym szacunku osób w nim mieszkających. Nie powinno być tam miejsca na tolerowanie niemoralności w żadnej formie ani wulgarnej mowie. Jeżeli takie postępowanie ma miejsce i w domu tym wisi nawet kilka krzyży, to jest to dom chrześcijanina?
Jn 13:35
35. Po tym wszyscy poznają, żeście uczniami moimi, jeśli będziecie się wzajemnie miłowali.
(BT)

_________________
"Żaden człowiek nie umocni się niegodziwością, lecz korzeniami prawych nic nie zachwieje"
(Przysłów 12:3)


Pn lis 17, 2008 16:08
Zobacz profil
Post Re: krzyż nad drzwiami
zbyszek58-61 napisał(a):
Ponadto eksponowanie narzędzia mordu raczej nie mieści się w postępowaniu chrześcijanina.


A może popatrz na krzyż jak na narzędzie CHWAŁY Chrystusa ?


Pn lis 17, 2008 16:13
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 24, 2006 12:43
Posty: 275
Lokalizacja: Imielin
Post 
Cytuj:
Dom chrześcijanina powinien być rozpoznawany, po panującej w nim atmosferze miłości i wzajemnym szacunku osób w nim mieszkających. Nie powinno być tam miejsca na tolerowanie niemoralności w żadnej formie ani wulgarnej mowie. Jeżeli takie postępowanie ma miejsce i w domu tym wisi nawet kilka krzyży, to jest to dom chrześcijanina?


W Twoim znaczeniu jest to dom idealny, perfekcyjny itd.
No więc powiedz czy możesz powiedzieć, że Twój dom można nazwać "Domem Chrześcijanina"?

_________________
"ktokolwiek nas spotyka od Niego przychodzi
tak dokładnie zwyczajny że nie wiemy o tym.."


Pn lis 17, 2008 16:28
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 04, 2008 22:22
Posty: 5619
Post 
Ja dodam tylko dla Zbyszka:
Cytuj:
Tak więc, gdy Żydzi żądają znaków, a Grecy szukają mądrości, my głosimy Chrystusa ukrzyżowanego, który jest zgorszeniem dla Żydów, a głupstwem dla pogan, dla tych zaś, którzy są powołani, tak spośród Żydów, jak i spośród Greków, Chrystusem, mocą Bożą i mądrością Bożą.
(1 Kor 1, 22-24)

Cytuj:
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa, dzięki któremu świat stał się ukrzyżowany dla mnie, a ja dla świata.
(Gal 6, 14)

Krzyż jest dla chrześcijan powodem chluby. A owszem, dla pogan jest głupstwem go pokazywać... bo to tylko znak kaźni...

_________________
Η αληθεια ελευθερωσει υμας...
Veritas liberabit vos...
Prawda was wyzwoli...
(J 8, 32b)


Pn lis 17, 2008 16:32
Zobacz profil

Dołączył(a): So lut 16, 2008 10:30
Posty: 317
Post 
whistle napisał(a):
Cytuj:
Dom chrześcijanina powinien być rozpoznawany, po panującej w nim atmosferze miłości i wzajemnym szacunku osób w nim mieszkających. Nie powinno być tam miejsca na tolerowanie niemoralności w żadnej formie ani wulgarnej mowie. Jeżeli takie postępowanie ma miejsce i w domu tym wisi nawet kilka krzyży, to jest to dom chrześcijanina?


W Twoim znaczeniu jest to dom idealny, perfekcyjny itd.
No więc powiedz czy możesz powiedzieć, że Twój dom można nazwać "Domem Chrześcijanina"?

Musze przyznać, że przez wiele lat nim nie był - pomimo, że tak sam myślałem. Przyjmowałem bezkrytycznie nauki kościoła i ludzi odnośnie wiary i tego jak należy postępować aby móc być nazywanym tym zaszczytnym mianem.
Od kiedy moje życie podporządkowuje wymogom biblijnym a więc Boga i uznaję Jego miernika dobra i zła, mogę powiedzieć, że mój dom jest domem chrześcijanina. Przynajmniej do tej pory nie obawiam się późniejszej oceny mojej osoby i mego postępowania przez Boga i Jego Syna Jezusa Chrystusa. Zdaje sobie jednak sprawę ze swojej niedoskonałości i nie mogę powiedzieć, że tak będzie zawsze, chociaż dokładam wszelkich starań aby tak było.
Wiem natomiast na pewno, że dopóki będę pamiętał o słowach Jezusa, które poniżej zacytuję i potwierdzał to swoim postępowaniem, to tak będzie zawsze -
(Mateusza 6:33) (...)„Stale więc szukajcie najpierw królestwa oraz Jego prawości, a wszystkie te inne rzeczy będą wam dodane.

_________________
"Żaden człowiek nie umocni się niegodziwością, lecz korzeniami prawych nic nie zachwieje"
(Przysłów 12:3)


Pn lis 17, 2008 16:48
Zobacz profil

Dołączył(a): So lut 16, 2008 10:30
Posty: 317
Post 
szumi napisał(a):
Ja dodam tylko dla Zbyszka:
Cytuj:
Tak więc, gdy Żydzi żądają znaków, a Grecy szukają mądrości, my głosimy Chrystusa ukrzyżowanego, który jest zgorszeniem dla Żydów, a głupstwem dla pogan, dla tych zaś, którzy są powołani, tak spośród Żydów, jak i spośród Greków, Chrystusem, mocą Bożą i mądrością Bożą.
(1 Kor 1, 22-24)

Cytuj:
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa, dzięki któremu świat stał się ukrzyżowany dla mnie, a ja dla świata.
(Gal 6, 14)

Krzyż jest dla chrześcijan powodem chluby. A owszem, dla pogan jest głupstwem go pokazywać... bo to tylko znak kaźni...


Znam te wersety biblijne. Chciałbym zwrócić Twoją uwagę Szumi, że w pierwszym cytacie nie chodzi absolutnie o symbol krzyża tylko o nauki Jezusa Chrystusa, które wówczas jak i obecnie były ciernia dla wielu. Znawcy Prawa, przywódcy religijni i uczeni w Piśmie gorszyli się ponieważ Jezus demaskował ich fałsz i nie zgodność z naukami Boga. Natomiast poganie, czyli wówczas nie żydzi w większości jeszcze nie znali nauk Jezusa, więc jest normalnym, że nie rozumieli tego. Trzeba jednak zauważyć, że oni nie podawali się za chrześcijan a dzisiaj nie rozumie tego większość z tych, którzy za chrześcijan się podają. Jeżeli chodzi o werset z listu do Galatów, to powinieneś wiedzieć Szumi, że Apostoł Paweł nie chlubił się tym zbrodniczym narzędziem, ale tym czego Jezus Chrystus dokonał oddając swe doskonałe życie za nas wszystkich i mówieniem jakie to ma znaczenie dla każdego, kto uznaje tą ofiarę.
Chlubił się, że może tak jak Jezus podczas swego ziemskiego życia mówić o Bogu i Jego zamierzeniu co do ziemi i jej mieszkańców - a także potwierdzać swym życiem, że uznaje to za najważniejsze zadanie naśladowcy Jezusa Chrystusa.
Rz 10:10-13
10. Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia.
11. Wszak mówi Pismo: żaden, kto wierzy w Niego, nie będzie zawstydzony.
12. Nie ma już różnicy między Żydem a Grekiem. Jeden jest bowiem Pan wszystkich. On to rozdziela swe bogactwa wszystkim, którzy Go wzywają.
13. Albowiem każdy, kto wezwie imienia Pańskiego, będzie zbawiony.
(BT)

_________________
"Żaden człowiek nie umocni się niegodziwością, lecz korzeniami prawych nic nie zachwieje"
(Przysłów 12:3)


Pn lis 17, 2008 17:42
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 04, 2008 22:22
Posty: 5619
Post 
Ja też nie chlubię się tym niecnym znakiem, ale symbolem mojego odkupienia!

_________________
Η αληθεια ελευθερωσει υμας...
Veritas liberabit vos...
Prawda was wyzwoli...
(J 8, 32b)


Pn lis 17, 2008 18:19
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL