Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 14:18



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Myślistwo - zabijanie w imię Św. Huberta 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So maja 16, 2009 19:16
Posty: 30
Post 
trapper może i tak mówiłeś może powiem tak może teraz czyli 2-3lata tak jest ale przez prawie 30lat co ja wiem a mowilem tez mało mysliwym nie zostałem czyli byłem w kole konkretnie pieniądze dostawali konkretnie do ręki, az sie spytam kolegi mysliwego hehe jak rzeczywiście jest teraz. Co na koło to na koło ale część też dla mysliwego, mówiłem też iż niektórzy dzięki duzym ilościom odstrzelonej zwierzyny po prostu nie dopłacali do drogiego hobby jakim jest myslistwo a wręcz zarabiali. Więc kolego mozesz obstawać przy swojej teorii ale nie wprowadzaj innych w błąd.
A twierdzić iż mysliwi sa nie potrzebni oczywiście można ale wypada mieć trochę wiedzy na ten cały szeroko pojęty temat. Ponadto pewną hipokryzją jest płacz nad zwierzęciem zastrzelonym przez mysliwego a jednocześnie opychanie się kiełbasą itd. też mówiłem zachęcam do radykalizmu ewangelicznego, całkowitego przestrzegania przykazania nie zabijaj a wtedy i słowa mają wiekszą wartość.

_________________
Z Panem Bogiem


So cze 20, 2009 20:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 04, 2009 15:55
Posty: 728
Post 
Święci patroni mają prowadzić swoich podopiecznych do Boga. Może komuś się to wydawać niedzisiejsze i dziwne jakieś, ale dla chrześcijan nie ma niczego ważniejszego.

Cała ta dyskusja zaczęła się od pomyłki. Św. Hubert jest patronem myśliwych, a nie polowania. Podobnie jak św. Marcin (i nie tylko on) jest patronem żołnierzy, a nie wojny, a św. Florian jest patronem strażaków, ale przenież nie pożarów.

Czynić św. Huberta odpowiedzialnym za finansowe rozliczenia kół łowieckich, czy strzelanie przez maniaków cyngla do wszystkiego, co się rusza, to dokładnie to samo, co obciążać NMP odpowiedzialnością za to, co się dzieje ostatnio w polskiej polityce, jedynie na tej zasadzie, że jest tytułowana Królową Polski.

_________________
Obrazek
Ten post jest opublikowany na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne 3.0 Polska.


So cze 20, 2009 21:23
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 12, 2009 10:27
Posty: 33
Post 
djdomin - nikogo nie obrażam to po pierwsze. Po drugie, jak nie masz nic sensownego do powiedzenia w tym temacie to nie komentuj.

czes - Proszę, powiedz mi za co myśliwi dostają pieniądze oprócz nielicznych kół które wypłacają pieniądze za zabicie lisa (około 20 PLN). Tak mówisz i mówisz, że ta kasa im płynie, a nie dajesz przykładu. Jeśli się sam opychasz kiełbasą to nie wmawiaj, że ktoś inny to robi ! Ja osobiście kiełbasy nie lubię.

Kancermeister - Możesz mi powiedzieć jak Św. Hubert prowadzi myśliwych do Boga ? Z tego co widzę myśliwi stawiają mu kapliczki, swoje sukcesy i porażki zawdzięczają jemu itd itp. Z tego co w obecnych czasach wiemy o Świętym Hubercie został on biskupem i zaprzestał polować, proszę mi powiedzieć który myśliwy przestał chociaż zabijać myśliwych, o życiu w celibacie nie wspomnę ?


N cze 21, 2009 8:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 04, 2009 15:55
Posty: 728
Post 
trapper napisał(a):
Kancermeister - Możesz mi powiedzieć jak Św. Hubert prowadzi myśliwych do Boga ? Z tego co widzę myśliwi stawiają mu kapliczki, swoje sukcesy i porażki zawdzięczają jemu itd itp. Z tego co w obecnych czasach wiemy o Świętym Hubercie został on biskupem i zaprzestał polować, proszę mi powiedzieć który myśliwy przestał chociaż zabijać myśliwych, o życiu w celibacie nie wspomnę ?
Cóż to, zabraniasz myśliwym się modlić? Słyszałem już o takich, którzy chcieli, by kapłani nie chodzili do uwięzionych morderców, a także nie odprawiali Mszy św. dla żołnierzy, którzy idą do walki itd. W swoim zacietrzewieniu niebezpiecznie zbliżasz się do satanizmu (por. Ap 12,10B).

_________________
Obrazek
Ten post jest opublikowany na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne 3.0 Polska.


N cze 21, 2009 12:13
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 12, 2009 10:27
Posty: 33
Post 
Ja do Twojej wypowiedzi wcześniejszej zadałem pytanie na które oczekuje odpowiedzi bo zapewne taką posiadasz skoro tak mówisz. Jak Św. Hubert prowadzi myśliwych do Boga ? Z tego co w obecnych czasach wiemy o Świętym Hubercie został on biskupem i zaprzestał polować, proszę mi powiedzieć który myśliwy przestał chociaż zabijać , o życiu w celibacie nie wspomnę ?


N cze 21, 2009 12:28
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 12, 2009 10:27
Posty: 33
Post 
Jeszcze kilka filmików wam pokaże, żeby pokazać jak bardzo cierpią zwierzęta nie tylko zabijane przez myśliwych, ale również te na których myśliwi szkolą swoje psy, psy myśliwych również bardzo często zostają zabite w pojedynku ze zwierzęciem, o ranach i kontuzjach nie mówię ponieważ są na porządku dziennym, a więc myśliwi również wysyłają na śmierć swoje psy by móc się dobrze bawić.

http://www.youtube.com/watch?v=N7106SioWhE nie muszę chyba mówić ile ran na ciele ma ten niedzwiedz po takim "pojedynku".

http://www.youtube.com/watch?v=XyrsHMus ... re=related

http://www.youtube.com/watch?v=R366_nqk ... re=related pies atakuje, gryzie borsuka, zero współczucia dla zwierzęcia. Takie imprezy są również organizowane w naszym kraju pod nazwa "Zawody Norowców"

http://www.youtube.com/watch?v=Nv41O9_B ... re=related - ten filmik pokazuje chyba najbardziej jak myśliwi "kochają" przyrodę oraz są jej "obrońcami" - tak o sobie mówią

http://www.youtube.com/watch?v=L8kaQVZW ... re=related - szkolenie psów na niedzwiedziu oraz na dzikach, o ranych tych zwierząt nikt nie dba.

http://www.youtube.com/watch?v=lcNZVC-2 ... re=related - polowanie na bażanty

Po obejrzeniu tych filmików zastanówcie się nad tym kogo bronicie. Takie szkolenia psów muszą odbywać się regularnie, by psy jak to mówią myśliwy ... "nie wyszły z wprawy". W Polsce szkoli się psy na dzikach, lisach, borsukach, na niedzwiedziach psy szkoli sie u naszych wschodnich sąsiadow gdzie myśliwi często jeżdzą by pies wprawił się w boju z grubym zwierzem. Szkolenia na niedzwiedziach występują we wszystkich krajach w których nie ma ochrony tego gatunku. Mimo takich szkoleń psy bardzo często ponoszą śmierć do czego myśliwi się przyznają, rany, okaleczenia - brak oka, ucha,brak nogi oraz kontuzje są na porządku dziennym.


N cze 21, 2009 12:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 04, 2009 15:55
Posty: 728
Post 
trapper napisał(a):
Ja do Twojej wypowiedzi wcześniejszej zadałem pytanie na które oczekuje odpowiedzi bo zapewne taką posiadasz skoro tak mówisz. Jak Św. Hubert prowadzi myśliwych do Boga ? Z tego co w obecnych czasach wiemy o Świętym Hubercie został on biskupem i zaprzestał polować, proszę mi powiedzieć który myśliwy przestał chociaż zabijać , o życiu w celibacie nie wspomnę ?
Nie wiem, gdzie w moim poście przeczytałeś, że św. Hubert prowadzi myśliwych do Boga. Napisałe jedynie i powtórzę, że święci mają prowadzić swoich podopiecznych do Boga. Czy to się im udaje, zależy również od owych podopiecznych, którzy posiadają bowiem wolną wolę. Człowiek może się potępić na każdym etapie swojego życia. Ponadto, jak pisał C.S.Lewis - z czym się chętnie zgadzam - Bóg i diabeł tak bardzo się różnią, że żaden niegodziwy czyn nie może być dokonany w imię Boga, a żaden godziwy czyn nie może być dokonany w imię diabła. Dlatego, jeśli ktokolwiek czyni dobro w imieniu diabła, naprawdę czyni je w imię Boga i od Boga otrzyma zapłatę. Oraz, jeżeli ktoś czyni zło, to choćby zarzekał się, że czyni je w imię Boga, robi je naprawdę w imieniu diabła i od diabła zapłatę odbierze.

Jeżeli zaś chcesz zastawić tutaj sprytną pułapkę, poddając w wątpliwość świętych obcowanie, to wiedz, że przyjęcie nicka "trapper" nie powiększy zdolności łowienia dusz.

_________________
Obrazek
Ten post jest opublikowany na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne 3.0 Polska.


N cze 21, 2009 14:00
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lip 11, 2005 11:48
Posty: 821
Post 
trapper napisał(a):
djdomin - nikogo nie obrażam to po pierwsze. Po drugie, jak nie masz nic sensownego do powiedzenia w tym temacie to nie komentuj.
Obrażasz mnie, sugerując, że mój Kościół uczynił kogokolwiek patronem PSEUDOmyśliwych.

Jak dla mnie cała twoja wypowiedź, w kawałkach, gdzie nawiązuje do wiary, jest błędna. A w pozostałych nadaje się do działu "moralność", gdybyś raczył wykreślić z niej św. Huberta.

_________________
Dominik Jan Domin


Pn cze 22, 2009 12:19
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lip 11, 2005 11:48
Posty: 821
Post 
trapper napisał(a):
Jeszcze kilka filmików wam pokaże, żeby pokazać jak bardzo cierpią zwierzęta ...
Przerzuć się do działu moralność, a zejdź ze św. Huberta, który nie ma żadnego związku z tym, o czym tutaj piszesz.

_________________
Dominik Jan Domin


Pn cze 22, 2009 12:21
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 12, 2009 10:27
Posty: 33
Post 
Widze, że argumenty Ci się skończyły i zaczynasz wymyślać, ale ok.
Dział się nazywa "Maryja i święci" więc mowa o Patronie myśliwych i osobach pod patronatem Świętego Huberta jest jak najbardziej na miejscu.
Św. Hubert ma związek z tym co tutaj pisze ponieważ jest on patronem ludzi nazywanych powszechnie myśliwymi.

Kościół nie jest Twój, lecz NASZ.

Widze, że już argumenty obrońców myśliwych opadły gdy zobaczyli filmiki. No chyba, że ktoś chce dalej gadać głupoty w obronie myśliwych.

Chciałbym nawiązać raczej do sensu tej dyskusji ponieważ wielbiciele myślistwa troszkę zbili z kursu. A więc czy jest sens utrzymywania patrona zbrodniarzy ? Przecież Św. Hubert dał piękny przykład... przestał polować i został kapłanem. Czemu Kościół nie pomaga tym ludziom przestać polować, a wręcz przeciwnie... utwierdza ich w tym pogaństwie, bo Św. Hubert był poganinem gdy polował.


Pn cze 22, 2009 12:37
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lip 11, 2005 11:48
Posty: 821
Post 
Mówiłem, abyś przerzucił się do działu moralność. Zbrodniarzami nie są. Zbrodni nie popełniają (z urzędu, nie przeczę, że pojedynczy myśliwy, analogicznie jak pojedynczy ekolog, może być zbrodniarzem).

Myślistwo i polowanie na zwierzę zbrodnią NIE JEST. Jedzenie mięsa - zwierząt hodowlanych i dzikich - zbrodnią nie jest. Tak naucz MÓJ Kościół.

Myślistwo, jako gałąź ludzkiej działalności, sama w sobie nie jest ani pozytywna, a ni negatywna moralnie. I takich myśliwych św. Hubert jest patronem.

Filmików nie oglądałem i nie zamierzam, zatem żadne argumenty się nie skończyły. I niezależnie jak ohydne rzeczy tak pokazujesz - najpierw udowodnij, ze pokaz na tym filmie jest w 100% zgodny z prawem myśliwskim, bo jak nie, to pokazujesz wypaczenia, a nie myślistwo i kłamiesz i obrażasz myśliwych.

A piszę i będę pisać MÓJ Kościół, bo pisze o SWOIM Kościele, tym, do którego należę. Nie wiem, do którego TY należysz.

_________________
Dominik Jan Domin


Pn cze 22, 2009 15:17
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lip 11, 2005 11:48
Posty: 821
Post 
trapper napisał(a):
A więc czy jest sens utrzymywania patrona zbrodniarzy ? Przecież Św. Hubert dał piękny przykład... przestał polować i został kapłanem. Czemu Kościół nie pomaga tym ludziom przestać polować, a wręcz przeciwnie... utwierdza ich w tym pogaństwie, bo Św. Hubert był poganinem gdy polował.
Widocznie dla KOŚCIOŁA polowanie ZBRODNIĄ nie jest. Zatem nie utrzymuje KOŚCIÓŁ patrona ZBRODNIARZY, bo Kościół, w odróżnieniu od Ciebie, nie nazywa tych ludzi ZBRODNIARZAMI.

I widocznie Kościół nie uważa myślistwa za POGAŃSTWO - co dla normalnie myślącego człowieka jest zrozumiałe, ze myślistwo nie jest równoznaczne pogaństwu.

Ale mam pomysł dla Ciebie: Napisz list do Kongregacji, która zajmuje się świętymi z pytaniem. Albo choćby do własnego biskupa.

I tak się zastanawiam na marginesie (może moderator przenieść to do innego wątku): Czy nieuzasadnione nazywanie innych ludzi, całej grupy społecznej, negatywnym epitetem, typu "zbrodniarze", nie jest grzechem ciężkim?

_________________
Dominik Jan Domin


Pn cze 22, 2009 15:26
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 12, 2009 10:27
Posty: 33
Post 
Zajmij się lepiej swoimi grzechami.

Widocznie Kościół, ma inne sprawy na głowie niż zajmowanie się zabijaniem zwierząt.


Pn cze 22, 2009 18:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 02, 2003 20:44
Posty: 3436
Post 
Temat odblokowuje, ale prosze o rzeczowa dyskusje bez wzajemnego sie obrazania.

_________________
Oto wyryłem cię na obu dłoniach.
***
W swej wszechmocnej miłości BÓG ma zawsze przygotowane dla Ciebie wsparcie i pomoc na tyle, na ile tego potrzebujesz.


Pn cze 22, 2009 19:02
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 12, 2009 10:27
Posty: 33
Post 
Proszę... dla osób, które popierają myślistwo oraz dla osób, które nie mają swojego zdania.

http://czytelnia.onet.pl/wideo/283,5245 ... arzaj.html


Śr lip 08, 2009 13:15
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL