Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 15:52



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Myślistwo - zabijanie w imię Św. Huberta 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt cze 12, 2009 10:27
Posty: 33
Post 
Owszem, drapieżniki mają większe terytoria niż zwierzyna płowa, dlatego jest jej znacznie więcej niż drapieżników. Drapieżniki świetnie sobie radzą z pokonywaniem barier jakie stwarza im nowoczesna cywilizacja, przykładem aktualnym jest wilk który idzie obecnie przez nasz kraj od naszych zachodnich sąsiadów, z ostatnich raportów, które niedawno czytałem wskazuje na to że doszedł już do Mazur. Właśnie ten wilk przeszedł dwie autostrady korzystając z tunelów jakie są budowane przy autostradach dla przemieszczających się zwierząt co jest dowodem, że zwierzęta z takich miejsc korzystają - dane jakie tu wymieniłem pochodzą z nadajnika jaki jest umieszczony na szyji wilka, dzięki temu znamy dokładna drogę wilka.


Cz cze 18, 2009 14:41
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lip 11, 2005 11:48
Posty: 821
Post 
trapper napisał(a):
Owszem, drapieżniki mają większe terytoria niż zwierzyna płowa, dlatego jest jej znacznie więcej niż drapieżników. Drapieżniki świetnie sobie radzą z pokonywaniem barier jakie stwarza im nowoczesna cywilizacja, przykładem aktualnym jest wilk który idzie obecnie przez nasz kraj od naszych zachodnich sąsiadów, z ostatnich raportów, które niedawno czytałem wskazuje na to że doszedł już do Mazur. Właśnie ten wilk przeszedł dwie autostrady korzystając z tunelów jakie są budowane przy autostradach dla przemieszczających się zwierząt co jest dowodem, że zwierzęta z takich miejsc korzystają - dane jakie tu wymieniłem pochodzą z nadajnika jaki jest umieszczony na szyji wilka, dzięki temu znamy dokładna drogę wilka.


Była mowa o stawianiu płotów, ogradzaniu pól itepe - a to by znacznie zmieniło warunku poruszania się zwierzaków.

Ja tam wolę, aby było, jak jest. A jeśli myśliwi - czy biedni chłopi - kłusują, to powinni byc za to surowo karani.

_________________
Dominik Jan Domin


Cz cze 18, 2009 15:50
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 12, 2009 10:27
Posty: 33
Post 
Mówiłeś również o drogach szybkiego ruchu, jeśli chodzi o ogrodzenia to w minimalny sposób zostało by to zmienione, gwarantuje Ci, że zwierzęta wolałyby chodzić na około niż być zabijane przez speudo myśliwych, przypominam że jest również bardzo dużo terenów gdzie zwierzyna nie wyrządza szkód, a mimo to jest zabijana. Bo jak można nazwać człowieka który żeby zostać "myśliwym" musi odpowiedzieć na takie pytanie (pytania przykładowe) :
1.Jak nazywamy okres godowy Jeleni ?
2.Opisz wygląd zewnętrzny łosia.

itd itp Ludzie z takim pojęciem o przyrodzie dostają do ręki broń i są uważani za znawców ojczystej przyrody i uważają się za jej obrońców. Czy można czegoś bronić niszcząc to ?


Cz cze 18, 2009 17:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 19, 2005 9:35
Posty: 365
Post 
trapper napisał(a):
itd itpLudzie z takim pojęciem o przyrodzie dostają do ręki broń i są uważani za znawców ojczystej przyrody i uważają się za jej obrońców. Czy można czegoś bronić niszcząc to ?

JA osobiście nie spotkałem myśliwego który prawidłowo oznaczał by np. gatunki kaczek w terenie. W rezultacie panowie łowcy walą do wszystkiego co lata - a wiekszość naszych kaczek jest chroniona!
A , i jeszcze patologiczna nienawiść do ptaków drapieżnych. Jeszcze w 2007 roku zdarzyły się 2 wypadki zastrzelenia bielika!
Jak o mnie chodzi cały proceder jest do natychmiastowej delegalizacji.

_________________
"Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga, powinni pokazać listy uwierzytelniające".
Julian Tuwim


Cz cze 18, 2009 18:01
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 12, 2009 10:27
Posty: 33
Post 
Trzymałem te bieliki jako asa w rękawie gdy zacznie się rozmowa na temat ptaków, no ale cóż :D


Cz cze 18, 2009 18:09
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn cze 15, 2009 19:01
Posty: 29
Post 
dzisiaj w lasach koło autostrady a4 widziałam trzy śliczne młode jelonki albo sarenki, nie wiem dokładnie - jedno miało różki, to pewnie jelonek :) nie wyobrażam sobie, żeby ktoś mógł ich chcieć zabić, były takie śliczne, tak pięknie biegły! droga była ogrodzona płotem, więc im nie groziło rozjechanie :)


Cz cze 18, 2009 20:27
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 12, 2009 10:27
Posty: 33
Post 
Przypominam, że temat dotyczy sensu istnienia Św. Huberta jako patrona pseudo myśliwych zabijających dla zabawy, a nie problemu much i bakterii.


Pt cze 19, 2009 14:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 02, 2003 20:44
Posty: 3436
Post 
Podpisuje sie pod tym przypomnieniem i usuwam posty o muchach.

_________________
Oto wyryłem cię na obu dłoniach.
***
W swej wszechmocnej miłości BÓG ma zawsze przygotowane dla Ciebie wsparcie i pomoc na tyle, na ile tego potrzebujesz.


Pt cze 19, 2009 15:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 04, 2009 15:55
Posty: 728
Post 
trapper napisał(a):
Przypominam, że temat dotyczy sensu istnienia Św. Huberta jako patrona pseudo myśliwych zabijających dla zabawy, a nie problemu much i bakterii.
Zatem prawdziwy myśliwy nie zabija dla zabawy, tylko na poważnie?

_________________
Obrazek
Ten post jest opublikowany na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne 3.0 Polska.


Pt cze 19, 2009 22:24
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 12, 2009 10:27
Posty: 33
Post 
W obecnych czasach nie ma prawdziwych myśliwych, są oni tylko z nazwy


So cze 20, 2009 8:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 19, 2005 9:35
Posty: 365
Post 
Kancermeister napisał(a):
trapper napisał(a):
Przypominam, że temat dotyczy sensu istnienia Św. Huberta jako patrona pseudo myśliwych zabijających dla zabawy, a nie problemu much i bakterii.
Zatem prawdziwy myśliwy nie zabija dla zabawy, tylko na poważnie?

Myśliwy zabija by żyć. W Europie to oczywiście już niemożliwe.
Ci co sie tak mienia to po prostu banda sadystów którym mord na słabszych sprawia przyjemność. I jeszcze ubierają ten swój prymityw w piękne słówka!

_________________
"Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga, powinni pokazać listy uwierzytelniające".
Julian Tuwim


So cze 20, 2009 9:44
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 12, 2009 10:27
Posty: 33
Post 
Piękne słowa


So cze 20, 2009 12:55
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 16, 2009 19:16
Posty: 30
Post 
Kolego traper, dostają pieniądze za każdą odstrzeloną zwierzynę sarna-koza,kozioł, jeleń-łania,byk, dzik-locha,odyniec itd. Nie pamietam teraz kwot ale dostają, jak jakiś mysliwy jest tzw strzelcem czyli strzela do wszystkiego co sie rusza a na dzrzewo nie ucieka to wychodzi nawet na plus. Często się zdarza że by podreperować budżet swój prywatny jadą na kozy, wiadomo najprościej oczywiście z powodu też tego żeby odstrzelić przewidzianą ilość w każdym kole. A że kozy nie każdy strzela stąd nie którzy robią to hurtowo.
Ale to że tutaj taką informację wstawiam nie oznacza iż potępiam myslistwo. Rozumiem potrzebe jego istnienia, neguję również jedynie postawę myśliwych ich brak etyki łowieckiej i jego przestrzegania, stąd nie wielu prawdziwych mysliwych. Kiedyś posiadałem z kilkudziesięciu lat wydania gazety myśliwskiej Łowiec Polski,była tam przepiękna historia, przykład na czym polega owa etyka, gdybyście chcieli powiem znaczy napiszę.
Jednakże pastwienie się nad myśliwymi, myślistwem jak widzę się tutaj odbywa to też nie porozumienie. Jeśli krytykujecie to po prostu bądźcie lepsi od nich, tymczasem czytając widzę ziejącą nienawiść czyli mówiąć wprost z deszczu pod rynnę, tyle że se pogadacie do czego macie prawo.
Tribal kochanie zwierząt i wegetarianizm to brak szacunku dla Boga i drugiego człowieka, oczywiście to bzdura potrzebna jest tylko odpowiednia hierarchia miłości czyli Bóg, bliźni, zwierzęta. Brak owego porzadku rzeczywiście jest nieporozumieniem. Ale na pewno można i należy kochać zwierzęta, najlepszy przykład św. Franciszek.

_________________
Z Panem Bogiem


So cze 20, 2009 16:19
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 12, 2009 10:27
Posty: 33
Post 
Myślistwo w obecnych czasach nie jest potrzebne. Myślistwo było piękne jak myśliwi musieli podejść na kilka metrów do zwierza i rzucić dzidą lub strzelić z łuku, po czym udaje się do domu ze zdobyczą i dzieli miedzy członków rodziny.

Mówiłem już ze nie myśliwi dostają pieniądze, tylko z pieniędzy, które dostaną za odstrzał muszą się rozliczyć z kołem, więc całość pieniędzy idzie na konto koła


So cze 20, 2009 18:36
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lip 11, 2005 11:48
Posty: 821
Post 
pedziwiatr napisał(a):
Podpisuje sie pod tym przypomnieniem i usuwam posty o muchach.
Tylko czemu zniknął mój post przypominający, ze św. Hubert jest patronem prawdziwych myśliwych, a nie pseudo - jak twierdzi pewien forumowicz, OBRAŻAJĄC w ten sposób świętego i cały mój Kościół? Jeszcze chwila, i się okaże, ze mamy patronów złodziei i prostytutek...

_________________
Dominik Jan Domin


So cze 20, 2009 19:50
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL