Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 21:13



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
 Myślistwo - zabijanie w imię Św. Huberta 
Autor Wiadomość
Post 
trapper napisał(a):
Proszę... dla osób, które popierają myślistwo oraz dla osób, które nie mają swojego zdania.

http://czytelnia.onet.pl/wideo/283,5245 ... arzaj.html


Każdy może mieć swoje zdanie ;
Piętnując myśliwych nie zpomnij o setkach zabitych zwierząt na drogach -czy ludzi którzy zabili zająca ,sarnę ,czy lisa -jadąc samochodem też nazwiesz odpowiednim epitetem ?
Tak zaraz powiesz ze to nie na temat itp.-to o co ci chodzi o zwierzęta ?
Jak znam myślistwo -to mogę cię zapewnić że celny strzał ,dobrze dobrany nabój, "wprawna"ręka i oko myśliwego -wręcz błyskawicznie kończy żywot zwierzęcia bez zbędnego bólu ..
Tak, popatrz jak dogorywa potrącona przez samochód sarna -leżąca w rowie,czy poturbowany zając ...były i takie filmiki w internecie.

A co powiesz o innych ludziach którym nikt nie patronuje -żaden święty ;
lekką ręką -niszczą środowisko ;wodę ,powietrze ,niszczą lasy -wycinają drzewa itp.
Bezmyślni rolnicy wypalający trawę,zakopujący w lesie śmieci czy topiący w pobliskich torfownikach i stawach eternit ze stodoły ..bo nikt nie widzi i nie trzeba będzie płacić płacić ...
Nie zrozum mnie żle -nie jestem zwolennikiem zabijania ale trzeba również powiedzieć o ogromnej pracy kół myśliwskich w walce z kłusownictwem -dokarmianie zwierzyny i odstrzał -to trzeba traktować jako swoistą "gospodarkę "zasobami -jak w życiu jedni robią to dobrze inni źle ale nie ma co potępiać wszystkiego co związane jest z myślistwem .

Święty Hubert -jest patronem nie dlatego że był myśliwym ale dlatego że jest prekursorem ochrony,rozwagi i zastanowienia się nad śmiercią -którą możesz zadać..
Te cechy powinien mieć każdy myśliwy ;
Co roku ginie,lub doznaje kalectwa na polowaniach pewna liczba myśliwych ...ta "zabawa "-jest ostra jak nóż przyłożony do żyły ..
I uwierz mi trzeba wielu lat by z "mięsiarza" -"wychodować "-propagatora ochrony przyrody -ludzie są tylko ludźmi ;ale ideał świętego Huberta -jest żywy wśród braci myśliwskiej i wielu już "chodzi 'tylko z flintą po lesie -przedkładając kontak z naturą i dobre towarzystwo i odpoczynek nad "trochę mięsa"

Pozdrawiam !


Cz lip 09, 2009 6:12

Dołączył(a): So sie 18, 2007 13:38
Posty: 1656
Post 
Widząc po ilości zabitych szczególnie kotów i jeży na polskich drogach mozna dojśc do wniosku ,że spora ilość kierowców to zwyrodniali kretyni.
Takim epitetem obdarzę tych kierowców.
Ja posiadam prawo jazdy od 25 lat,przejeżdżam ok 2 tys.kilometrów miesięcznie i w ciągu tego czasu raz zdarzyło mi sie najechać na psa ,który wskoczył wprost pod zderzak i nie miałem szans wyhamować.
Jeśli chodzi o mysliwych to mamy tam przestawicieli tzw.elit i przykre jest,że tym procederem parają się również niektórzy księża czy lekarze,bo widok prokuratora czy funkcjonariusza ABW ze strzelbą mnie nie dziwi.To nie są ludzie,dla których polowanie stanowi żdódło utrzymania.Zabijają zwierzęta dla sportu i dawki adrenaliny.Ja bym takich poszukiwaczy wrażen posłał z oszczepem na niedżwiedzia.
Myśliwych można zastąpić drapieżnikami,które przynajmniej potrafią przerowadzić prawidłową selekcję w przeciwieństwie do myśliwego,który strzela do wszystkiego w polu rażenia,a dokarmianiem zwierząt moga się zajmowac pracownicy leśni czy ekolodzy.
Jak ktoś chce mieć kontakt z naturą i towarzystwo,to wcale mu strzelba nie jest potrzebna.Kłusownikami również powinni sie zająć pracownicy leśni i policja.


Cz lip 09, 2009 10:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 04, 2009 15:55
Posty: 728
Post 
@Cyryl
Twoje rozumowanie nie uwzględnia terytoriów łowieckich samej zwierzyny. Zapoznaj się, proszę, z dokumentem Zagrożone ekosystemy.
Magdalena Popławska napisał(a):
Traszka potrzebuje godziny, by przejść przez wąską jezdnię. Nawet mały ruch 100 aut na godzinę, sprawia, że prawdopodobieństwo przeżycia traszki jest równe zeru. Większość zwierząt migruje na wiele kilometrów w poszukiwaniu partnerów do rozrodu, żeru, schronienia, np. zając na 15 km, kuna i lis do 100 km, sarna 70 km, jeleń 150 km, dzik 250 km, łoś 350 km. Zwierzęta mają też rewiry. Muszą być to duże powierzchnie zapewniające schronienie, pokarm, możność rozmnażania się. Rewir wilka wynosi 250 km², rysia 100km².
Myśliwych w istocie można zastąpić drapieżnikami. Problem w tym, że jeśli w rewirze łowieckim wilka znajdzie się jakaś wieś, to będzie on tam polował. Będzie stanowił zagrożenie, może nie dla ludzi (zwłaszcza nachlanych bimbrem), ale na pewno dla zwierząt gospodarczych. Łatwiej jest mu zabić uwiązaną krowę niż jelenia. Myśliwy natomiast nie będzie strzelał do bydła, bo - jak sam stwierdziłeś - nie dostarczy mu to odpowiedniej dawki adrenaliny.

_________________
Obrazek
Ten post jest opublikowany na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne 3.0 Polska.


Cz lip 09, 2009 15:05
Zobacz profil
Post 
Cyryl napisał(a):
Widząc po ilości zabitych szczególnie kotów i jeży na polskich drogach mozna dojśc do wniosku ,że spora ilość kierowców to zwyrodniali kretyni.
Takim epitetem obdarzę tych kierowców.
Ja posiadam prawo jazdy od 25 lat,przejeżdżam ok 2 tys.kilometrów miesięcznie i w ciągu tego czasu raz zdarzyło mi sie najechać na psa ,który wskoczył wprost pod zderzak i nie miałem szans wyhamować.
Jeśli chodzi o mysliwych to mamy tam przestawicieli tzw.elit i przykre jest,że tym procederem parają się również niektórzy księża czy lekarze,bo widok prokuratora czy funkcjonariusza ABW ze strzelbą mnie nie dziwi.To nie są ludzie,dla których polowanie stanowi żdódło utrzymania.Zabijają zwierzęta dla sportu i dawki adrenaliny.Ja bym takich poszukiwaczy wrażen posłał z oszczepem na niedżwiedzia.
Myśliwych można zastąpić drapieżnikami,które przynajmniej potrafią przerowadzić prawidłową selekcję w przeciwieństwie do myśliwego,który strzela do wszystkiego w polu rażenia,a dokarmianiem zwierząt moga się zajmowac pracownicy leśni czy ekolodzy.
Jak ktoś chce mieć kontakt z naturą i towarzystwo,to wcale mu strzelba nie jest potrzebna.Kłusownikami również powinni sie zająć pracownicy leśni i policja.


Ręce opadają ...
Tak to jest sport i hobby ELITARNE-i możesz sobie "pogdakać "bo jestem pewny że nie było by cię stać na wpisowe nie mówiąc o "wsparciu "koła a już sam "sprzęt "-to majątek ...
Dlatego nie dziw się że zajmują się tym ludzie majętni,na stanowiskach -czy wręcz elity.
Nie mam nic ,przeciw temu że spotkają się ,pogadają w miłym towarzystwie -postrzelają do "rzutków "-tak, tak zawody do tarczy czy ruchomego celu [makiety]sa bardzo popularne -ale co ci będę mówił ty i tak wiesz lepiej :D
Nienawiść do ludzi bogatych ,majętnych czy zamkniętych swer..to normalne i ludzkie.
A właściwie to co ty wiesz o myślistwie ,regulaminie łowieckim ,czy okresach ochronnych ,a może to jakaś nienawiść do broni -tez znam taką wiarę że idą do więzienia by nie dotknąć broni.
A umiejętności strzeleckie mogą mieć ogromne znaczenie np.w czasie wojny ;masz armię wyszkolonych i "przestrzelanych" żołnierzy.
Czy wiesz że gdy żołnierz nie strzela choć raz na dwa tygodnie -traci "umiejętności "-ale to już inny temat ...obrona Ojczyzny jest obowiązkiem -chlubnym i wspaniałym -no ale co tam wszyscy sa "kretyni"-według ciebie ...
Życzę trochę rozwagi


Cz lip 09, 2009 18:27

Dołączył(a): So sie 18, 2007 13:38
Posty: 1656
Post 
Wyobraż sobie,że stać mnie na wpisowe i tym procederem zajmują się niektórzy znajomi z moich kregów.Nigdy mnie to nie pociagało ,znam bardziej inteligentne rozrywki niż strzelanie do bezbronnych zwierzat.
Jesli zaś chodzi o polskie współczesne elity, to mają jedną widoczną cechę,a mianowicie wystająca słomę z butów.I niestety z takimi osobnikami muszę przestawać.Często należenie do koła łowieckiego stanowi dla tych ludzi jakieś poczucie nobilitacji,ja się dowartościowywać nie muszę .Niestety w naszym kraju w krótkim okresie czasu za dużo ludzi przesiadło się z furmanek na mercedesy,a jak wiadomo,chłop żywemu nie przepuści.
Kancermaister ,jakie znasz przypadki zagryzienia ludzi przez wilki w ciagu ostatnich 50 lat.


Cz lip 09, 2009 21:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 04, 2009 15:55
Posty: 728
Post 
@Cyryl
Najprościej jest zadawać pytania samemu: przypadki zagryzienia ludzi przez wilki, w Google.

_________________
Obrazek
Ten post jest opublikowany na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne 3.0 Polska.


Cz lip 09, 2009 22:16
Zobacz profil

Dołączył(a): So sie 18, 2007 13:38
Posty: 1656
Post 
Nie ma przypadków zagryzień ludzi przez wilki,jeśli zaś chodzi o tzw.inwentarz to nie ma rzetelnych statystyk.


Cz lip 09, 2009 22:26
Zobacz profil

Dołączył(a): So sie 18, 2007 13:38
Posty: 1656
Post 
kiedyś ogladałem film przyrodniczy o badaczu,który żył posród stada wilków na Uralu.Zwierzeta nie atakowały go,z czasem zaczęły traktować jak swojego.I to wymaga odwagi ,założe się że bohaterowie kół łowieckich chodzący z flintą po lesie,bez flinty otoczeni przez wilki narobiliby w gacie ze strachu.


Cz lip 09, 2009 22:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 02, 2003 20:44
Posty: 3436
Post 
Poniwaz moja prosba o kulturalna rozmowe nie przynosi pozadanego skutku, temat zamykam ponownie bez obietnicy odblokowania.
Pozdrawiam

_________________
Oto wyryłem cię na obu dłoniach.
***
W swej wszechmocnej miłości BÓG ma zawsze przygotowane dla Ciebie wsparcie i pomoc na tyle, na ile tego potrzebujesz.


Pt lip 10, 2009 17:54
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL