Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 21:14



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
 podatki, szara strefa a uczciwośc chrześcijańska:) 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 17, 2009 18:36
Posty: 2041
Post podatki, szara strefa a uczciwośc chrześcijańska:)
Oddajcie co cesarskie cesarzowi- znamy wszyscy to zdanie. A z drugiej strony państwo próbuje zedrzeć z nas ostatnią złotówkę w setkach oficjalnych i nienazwanych opłat, akcyz, podatków itp (czy to moralne?...)
Wiadomo ze wielokrotnie zatrudniając kogoś np do robót remontowych, do sprzatania, róznych drobnych prac itp nawet nie ma rozmowy o jakichś fakturach itp i de facto na czysto płacimy mu do ręki za wykonana pracę..
Czy jesli uczciwie płacimy tyle na ile się umówilismy- tak jak biblijny właściciel winnicy który dał każdemu po denarze- ale wiadomo że nie są od tego odprowadzane żadne pochodne ale pracownik tego nie wymaga- postępujemy źle?
Czy bedąc w relacji z osobą której zlecamy pracę uczciwym- ale może nie do końca uczciwym wobec nieokreślonego "państwa" (czyli studni bez dna pochłanijącej dużą częśc naszych wypracowanych pieniędzy..) wyrządzamy komuś krzywdę?
Każdy chyba zetknął się z podobnymi sytuacjami- i takie myśli czasem przychodzą do głowy....

_________________
Ania


Cz cze 04, 2009 14:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 29, 2008 1:36
Posty: 845
Post Re: podatki, szara strefa a uczciwośc chrześcijańska:)
@kropeczka_ns

wobec nieokreślonego "państwa" (czyli studni bez dna pochłanijącej dużą częśc naszych wypracowanych pieniędzy..) wyrządzamy komuś krzywdę?

Viva la communism! :(

_________________
Radio Italia, solo musica italiana


Cz cze 04, 2009 20:23
Zobacz profil
Post 
kropeczko - tak - robimy źle
za każdym razem kiedy oszukujemy państwo - robimy źle
nawet wtedy gdy nie płacimy abonamentu rtv - robimy źle

pozdrawiam wszystkich płacących abonament :)
wszystkich mających legalne programy w swych komputerach :)
i wszystkich słuchających legalnie muzykę i oglądających legalnie filmy :)

nie pozdrawiam złodziei i oszustów kradnących czyjąś własność i niepłacących podatków i abonamentu :)


Cz cze 04, 2009 22:12
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 25, 2009 17:05
Posty: 1061
Post 
ja nie płacę "abonamentu na telewizor" - mam wykupiony pakiet Cyfrowego Polsatu, nie będę płacił 2 razy za to samo. ale w ten sposób łamię najważniejsze przykazanie państwowe: Nie kradnij, władza nie znosi konkurencji! :(

_________________
"Jedynym dowodem na to, że istnieje jakaś pozaziemska inteligencja, jest to, że się z nami nie kontaktują." - Albert Einstein


Pt cze 05, 2009 5:54
Zobacz profil

Dołączył(a): So sie 18, 2007 13:38
Posty: 1656
Post 
A jak mamy złodziejskie państwo,które obdziera ze skóry swoich obywateli?Dla mnie stopa opodatkowania powyżej 15 procent to już jest okradanie obywateli.Nie mówiąc o grabieży w biały dzień jaką dokonuje w środku Europy instytucja o nazwie ZUS.Poza tym przypominam ,że nie wszystcy w niesprawiedliwym państwie polskim płaca podatek dochodowy.Nie płacą rolnicy i księża.


Pt cze 05, 2009 13:14
Zobacz profil
Post 
jesli ktokolwiek uważa, że prawo jest złe bądź niesprawiedliwe niech dokłada starań by to prawo zmienić...
jesli ktokolwiek uważa, że podatki są złe lub niesprawiedliwe niech ogłosi obywatelskie nieposłuszeństwo...
.... zamiast usprawiedliwiać swoje złodziejstwo złodziejstwem innych

pzdro dla uczciwych


Pt cze 05, 2009 13:20
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 25, 2009 17:05
Posty: 1061
Post 
Cyryl - z tego co mi wiadomo, księża płacą podatki od dochodu. nie są specjalnie traktowani. chyba, że się mylę, ale swoją wypowiedź opieram na słowach księdza w mojej parafii.

_________________
"Jedynym dowodem na to, że istnieje jakaś pozaziemska inteligencja, jest to, że się z nami nie kontaktują." - Albert Einstein


Pt cze 05, 2009 13:45
Zobacz profil

Dołączył(a): So sie 18, 2007 13:38
Posty: 1656
Post 
A ciekaw jestem w jaki sposób te dochody księży się oblicza.Czy tace ,kolędy,śluby ,pogrzeby uwzględniane są na PIT ? :D Ksiądz płaci podatek dochodowy jeśli ma umowę o pracę np.uczy w szkole religii.


Pt cze 05, 2009 15:04
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 17, 2006 19:45
Posty: 77
Post 
Cyryl, księża płacą zryczałtowany podatek dochodowy od osób duchownych. Obliczany jest na podstawie ilości osób w parafii. A kwota określona jest ustawą, inaczej płacą proboszczowie a inaczej wikarzy.


Pt cze 05, 2009 16:20
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz gru 07, 2006 8:54
Posty: 3956
Post 
outsider napisał(a):
nie pozdrawiam złodziei i oszustów kradnących czyjąś własność i niepłacących podatków i abonamentu :)


Thx man.

Ja dodam jeszcze od siebie, że warto oszukiwać na podatkach od:

- darowizny
- spadków
- wygranych (chociaż tutaj ciężej)

gdyż każda opłata pobierana za te czynności jest okradaniem obywatela, a jak wiemy przed złodziejem trzeba się bronić.

_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln


So cze 06, 2009 9:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 22, 2008 12:46
Posty: 1207
Post 
nie placenie podatków to kradziez, wkoncu sami wybieramy rzadzacych. polecam ksiazke zwiazana z tematyka kradziezy na roznych plaszczyznach pt. UCZCIWI INACZEJ - MACIEJ OSUCH

_________________
.--- . --.. ..- ... // --..-. -.-- .--- . // .- -- . -. __1 Kor 13__
www.teologia.pl www.pro-life.pl
Pro dolorosa Eius passione, miserere nobis et totius mundi. Sanctus Deus,miserere nobis et totius mundi.


So cze 06, 2009 12:17
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 19, 2006 16:23
Posty: 950
Post 
outsider napisał(a):
.... zamiast usprawiedliwiać swoje złodziejstwo złodziejstwem innych


nie pozwalać się okradać nazywasz złodziejstwem?

Wyobraź sobie taką sytuację. Idę ulicą i natrafiam na dwa razy większego i silniejszego kolesia, który mnie zaczepia i mówi, że mam mu oddać całą kasę jaką mam. A tak się składa, że mam w kieszeni 10 zł i schowany w skarpetce rulonik banknotów (razem 1000 zł). Wyjmuję z kieszeni 10 zł i mówię "tylko tyle mam", a bandyta bierze i mnie zostawia w spokoju. Czy to, że się nie przyznałem do tych 1000 zł w skarpetce nazwiesz złodziejstwem?

Od razu mówię, że podatki trzeba płacić. Ale w sytuacji, kiedy ktoś gdzieś tam chce sobie dorobić, to nie widzę tu czegoś niemoralnego. To samo się tyczy tego, co Mroczny Pasażer napisał czyli darowizny, spadki, wygrane (przecież tutaj państwo jest tym silniejszym od nas kolesiem i nie możesz nic na to poradzić).

AHAWA napisał(a):
nie placenie podatków to kradziez


Normalnych podatków owszem. Ale nie absurdalnych podatków.

_________________
arcarc


So cze 06, 2009 12:34
Zobacz profil

Dołączył(a): So sie 18, 2007 13:38
Posty: 1656
Post 
AHAWA, o wybieraniu tych co rządzą mów sam za siebie.Ja ich nie wybierałem.


N cze 07, 2009 7:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 22, 2008 12:46
Posty: 1207
Post 
Cyryl napisał(a):
AHAWA, o wybieraniu tych co rządzą mów sam za siebie.Ja ich nie wybierałem.


ja tez nie, co nie oznacza ze mam teraz krasc, NIC NIE USPRAWIEDLIWIA KRADZIEZY.

_________________
.--- . --.. ..- ... // --..-. -.-- .--- . // .- -- . -. __1 Kor 13__
www.teologia.pl www.pro-life.pl
Pro dolorosa Eius passione, miserere nobis et totius mundi. Sanctus Deus,miserere nobis et totius mundi.


N cze 07, 2009 13:32
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 25, 2009 17:05
Posty: 1061
Post 
Cytuj:
NIC NIE USPRAWIEDLIWIA KRADZIEZY

otóż to - nawet zapisy w ustawie :)

_________________
"Jedynym dowodem na to, że istnieje jakaś pozaziemska inteligencja, jest to, że się z nami nie kontaktują." - Albert Einstein


N cze 07, 2009 13:51
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL