Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 18:31



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 3 ] 
 NIEDZIELA nasz "święty" dzień powszedni 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr sie 19, 2009 12:33
Posty: 16
Post NIEDZIELA nasz "święty" dzień powszedni
Mam proste pytanie i proszę o prostą odpowiedź gdzie w całej biblii występuję chociaż jedno słowo na temat czczenia niedzieli. W wersji elektronicznej bilii nie znalazłem.

Trafiłem za to na interesujący wykład, który objaśnia to dość klarownie, ale bardzo zaskakująco dla katolików, dlaczego świętuje w dawny pogański dzień Słońca (stąd m.in. SUNday (dzień słońca) - niedziela)

Cały wykład jest jest tutaj:
http://www.viddler.com/explore/ciekawewyklady/videos/5/

A dla leniwych i malkontentów krótki fragment z treści w wersji dźwiękowej na zachętę;
http://www.speedyshare.com/431864408.html

_________________
-Największe zagrożenie dla wolności człowieka jest wtedy, gdy się go zniewala, mówiąc, że czyni się go wolnym(JPII)
-Nikt nie jest tak beznadziejnie zniewolony, jak ktoś, kto BŁĘDNIE wierzy, że jest wolny(Goete)
-Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli:)


Cz sie 20, 2009 22:26
Zobacz profil
Post 
Chrześcijanie świętują w niedzielę, ponieważ jest to dzień, w którym zmartwychwstał Chrystus.


Cz sie 20, 2009 22:56
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post 
Jeśli skorzystasz z wyszukiwarki to zapewne znajdziesz temat który tą kwestię poruszał. Mówiąc w skrócie, jest to stary argument, mojej wiary nie podważa, za to przyznam że czuję się tym znużony. A że w Biblii nie jest napisane, widocznie nikt oczywistych dla Autorów rzeczy nie zapisywał. W Biblie nie ma tego, w Biblii nie ma tamtego, paradoksalnie to przeciwnicy Kościoła traktują Biblię bardziej autorytatywnie niż sami wierzący, bo jak czegoś w niej nie ma to nie istnieje. Naprawdę, czy nie ma większych problemów niż przywoływanie ciągle tej niedzieli? Wystarczy trochę rozsądku i wyjaśnienie się znajdzie, mój poprzedni odpowiedzi udzielił.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Pt sie 21, 2009 0:20
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 3 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL