Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 19:52



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 3 ] 
 Ofiarowanie modlitwy 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt paź 16, 2009 19:26
Posty: 1
Post Ofiarowanie modlitwy
Witajcie! Chcialabym sie dowiedziec co to znaczy, ze kazda modlitwe trzeba ofiarowac? Dzisiaj uslyszalam, ze modlitwa nieofiarowana jest tylko pustym slowem. Dziekuje za odpowiedzi.


Pt paź 16, 2009 21:32
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt wrz 01, 2009 14:28
Posty: 1680
Post 
Hę?
Coś mi się wydaje, że to była pewna figura retoryczna, którą powinien wyjaśniać ten, kto jej użył, bo nikt inny nie może wiedzieć na pewno "co autor miał na myśli".

Ale jeśli miałabym wyjaśnić co ja bym przez to rozumiała to tak:
Wydaje mi się, że chodzi o ofiarowanie Panu Bogu swojego czasu i uwagi, to by wyjaśniało czemu modlitwa "nieofiarowana jest tylko pustym słowem" - w takim wypadku byłaby to tylko modlitwa bezmyślnie odklepana. Po prostu - jak ja to rozumiem - na modlitwie trzeba być skupionym, mieć świadomość że teraz poświęca się czas Panu Bogu i świadomie wymawiać słowa modlitwy, myśleć nad nimi.

Jeśli moja interpretacja jest poprawna to ktoś, kto powiedział to o "ofiarowaniu modlitwy" wyraził się niezbyt szczęśliwie. Stwierdzenie że "modlitwa nieofiarowana jest tylko pustym słowem" może sugerować że to "ofiarowanie modlitwy" jest jakimś obrzędem, czymś wręcz magicznym, co sprawia że modlitwa nagle staje się niejako "ważna". A czegoś takiego w modlitwie nie ma. Każda modlitwa, nawet jeśli jest odmówiona bez większego zastanowienia jest modlitwą, choćby była odmawiana np. w obcym języku.

_________________
"Niech przeto ten, komu się zdaje, że stoi, baczy, aby nie upadł." (1 Kor 10, 12)


So paź 17, 2009 10:06
Zobacz profil
Post 
Twoja modlitwa jest Twoją relacją z Bogiem.
Twoja modlitwa Bogu wcale nie jest potrzebna! Bardziej Tobie.
Jeżeli cokolwiek chcesz powiedzieć Bogu, to powiedz to tak - jak umiesz. Ofiarowujesz wtedy nie tylko swój czas, ale i swoje umiejętności, wolę i zaufanie do NIEGO.


N paź 18, 2009 15:12
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 3 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL