Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz cze 06, 2024 22:11



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Gigantyczny problem!!!! 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So wrz 19, 2009 19:20
Posty: 3
Post Gigantyczny problem!!!!
Do nie dawna byłem ateistą, sceptykiem, niemoralnym racjonalistą.
W moim życiu nastąpił przełom. Moją historie postaram opisac sie w kolejnym tamacie. Mam pytanie. Środowisko w którym żyłem (przyjaciele,znajomi itp.) nie jest w stanie zaakceptowac mojej zmiany.( nastąpiła ona bowiem bardzo szybko) Wiem że Bóg znaczy w moim życiu bardzo wiele, otoczenie traktuje mnie jak idiote, lecz wiem że nic nie przeszkodzi mi w pogłebianiu mojej wiary.

Co mam zrobić??



z góry dziekuje!!!


So wrz 19, 2009 21:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2008 22:30
Posty: 1191
Post 
Witam,
nie wiem co znaczy, że nie akceptują Twojej zmiany?
Wytykają Cię palcami, mówią, że głupio zrobiłeś, nie chcą z Tobą rozmawiać? Właściwe nic nie jesteś w stanie zrobić z ich zachowaniem - no chyba, że byś sobie odpuścił, ale jak piszesz - tego nie zrobisz. To raczej oni będa musieli zaakceptować Twój wybór... i już ;)
pozdrawiam

_________________
O Tobie mówi serce moje;
szukaj Jego oblicza...


So wrz 19, 2009 21:37
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt wrz 01, 2009 14:28
Posty: 1680
Post 
Jak to, co masz zrobić? Ciesz się chłopie, że się nawróciłeś i nie oglądaj się na środowisko! Rodzina i przyjaciele wcześniej czy później się przyzwyczają do tej nowej sytuacji, a może i patrząc na ciebie się nawrócą.

Zresztą - Jezus wielokrotnie powtarzał, że wiara w Niego będzie powodem problemów z otoczeniem, więc się nie przejmuj - dostałeś to w pakiecie ;)

A teraz może podziel się świadectwem twojego nawrócenia, ja bym je bardzo chętnie przeczytała.

_________________
"Niech przeto ten, komu się zdaje, że stoi, baczy, aby nie upadł." (1 Kor 10, 12)


So wrz 19, 2009 21:48
Zobacz profil
Post 
Z regulaminu działu "Żyć wiarą":
Cytuj:
Żyć wiarą to dział, w którym jest miejsce na dzielenie się swoją wiarą katolicką, jej przeżywaniem na co dzień i związanymi z tym radościami, a także trudnościami.

Dlatego, wszelkie uwagi krytyczne, jak również polemika osób niewierzących są nie na miejscu i będą konsekwentnie usuwane.


Edit: Uwaga odnosi się do osoby, której post został usunięty.


Ostatnio edytowano N wrz 20, 2009 10:45 przez Anonim (konto usunięte), łącznie edytowano 1 raz



N wrz 20, 2009 0:02
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 04, 2009 15:55
Posty: 728
Post Re: Gigantyczny problem!!!!
nodynody napisał(a):
Do nie dawna byłem ateistą, sceptykiem, niemoralnym racjonalistą.
W moim życiu nastąpił przełom. [...] Wiem że Bóg znaczy w moim życiu bardzo wiele, otoczenie traktuje mnie jak idiote, lecz wiem że nic nie przeszkodzi mi w pogłebianiu mojej wiary.

Co mam zrobić??
Przygotować się na dolinę, która niewątpliwie nadejdzie. Obyś nie utracił wtedy wiary.

_________________
Obrazek
Ten post jest opublikowany na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne 3.0 Polska.


N wrz 20, 2009 0:50
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt wrz 01, 2009 14:28
Posty: 1680
Post 
Żeś go pocieszył... ale masz rację.

_________________
"Niech przeto ten, komu się zdaje, że stoi, baczy, aby nie upadł." (1 Kor 10, 12)


N wrz 20, 2009 8:57
Zobacz profil
Post 
Są dwie możliwości (zapewne w praktyce będzie to ich kompilacja):
1/ Część Twoich znajomych zaakceptuje CIę, a być może niektórzy pójdą za Tobą
2/ Bóg da Ci nowych znajomych


N wrz 20, 2009 10:59
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 9:16
Posty: 3755
Post Re: Gigantyczny problem!!!!
nodynody napisał(a):
Do nie dawna byłem ateistą, sceptykiem, niemoralnym racjonalistą.
W moim życiu nastąpił przełom. Moją historie postaram opisac sie w kolejnym tamacie. Mam pytanie. Środowisko w którym żyłem (przyjaciele,znajomi itp.) nie jest w stanie zaakceptowac mojej zmiany.( nastąpiła ona bowiem bardzo szybko) Wiem że Bóg znaczy w moim życiu bardzo wiele, otoczenie traktuje mnie jak idiote, lecz wiem że nic nie przeszkodzi mi w pogłebianiu mojej wiary.

Co mam zrobić??


Pogłębiaj cały czas wiarę, idź za głosem Boga.

I pamiętaj, żeby odnosić się do tych znajomych z życzliwością i miłością - po chrześcijańsku. Mówię to, bo niektórzy neofici (czyli nowonawróceni) patrzą z góry na innych - różnie to bywa, więc w razie czego piszę.

Trzymaj się! Cieszę się, że się nawróciłeś i czekam na świadectwo! :)

_________________
Piotr Milewski


N wrz 20, 2009 15:25
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 06, 2007 20:29
Posty: 261
Post 
Droga z Bogiem to wspaniała przygoda, dar i łaska. Wszysko nagle staje się inne, to nie oznacza gorsze wręcz przeciwnie zaczyna miec sens. Dobrze cie rozumiem ja po tym jak Jezus dotknął mojego serca i poszłam za nim na calośc czulam się jak dinozaur. Z czasem zaczęłam umieć "być" z ludzmi którzy inaczej postrzegają rzewczywistośc, staram się patrzeć oczami Jezusa na ludzi poprostu widzieć w nich dobro.
Ciesz się z tego w jakim jesteś miejscu i szukaj Boga każdego dnia coraz bardziej a zobaczysz ze życie w Bogu to wielki dar i dopiero odkąd idziesz z nim "żyjesz naprawdę".

_________________
"Panie, wskaż mi drogi Swoje
ścieżek swoich naucz mnie !"
Psalm 25,4


N wrz 20, 2009 19:38
Zobacz profil

Dołączył(a): So wrz 19, 2009 21:21
Posty: 42
Post 
Spróbuj załapać się do jakiejś wspólnoty, jest ich naprawdę dużo, dobierz sobie jakąś, wedle własnych duchowych preferencji. Tam poznasz wielu ciekawych ludzi, którzy myślą tak jak Ty. Powodzenia!


N wrz 20, 2009 22:40
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt wrz 01, 2009 14:28
Posty: 1680
Post 
Bardzo słuszna rada.

_________________
"Niech przeto ten, komu się zdaje, że stoi, baczy, aby nie upadł." (1 Kor 10, 12)


Pn wrz 21, 2009 8:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 31, 2009 6:49
Posty: 110
Post 
polecam przeczytanie książek:
Maria Valtrota " Poemat Boga - Człowieka"
Maria z Agredy " Mistyczne Miasto Boże"
Anna Katarzyna Emmerich " Pasja"
bardzo pomagają w pogłębianiu wiary.


Pn wrz 21, 2009 10:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 04, 2009 15:55
Posty: 728
Post 
Przeczytaj ten wątek: Tysiące pytań, brak odpowiedzi, zanikanie wiary.
Podobne problemy mogą się przydarzyć i Tobie.

_________________
Obrazek
Ten post jest opublikowany na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne 3.0 Polska.


Pn wrz 21, 2009 10:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post 
Cytuj:
Maria Valtrota " Poemat Boga - Człowieka"
Maria z Agredy " Mistyczne Miasto Boże"
Anna Katarzyna Emmerich " Pasja"


Te objawienia o ile mi wiadomo nie zostały zatwierdzone przez Kościół, więc uważałbym z ich polecaniem. Zdecydowanym krytykiem M. Valtorty był kard. Ratzinger, obecny papież ( swego czasu z tego właśnie powodu przerwałem ich lekturę ).

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn wrz 21, 2009 10:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 31, 2009 6:49
Posty: 110
Post 
Johnny99 napisał(a):
Cytuj:
Maria Valtrota " Poemat Boga - Człowieka"
Maria z Agredy " Mistyczne Miasto Boże"
Anna Katarzyna Emmerich " Pasja"


Te objawienia o ile mi wiadomo nie zostały zatwierdzone przez Kościół, więc uważałbym z ich polecaniem. Zdecydowanym krytykiem M. Valtorty był kard. Ratzinger, obecny papież ( swego czasu z tego właśnie powodu przerwałem ich lekturę ).


czytając te książki nieznalazłam nic co byłoby sprzeczne z nauką kościoła.
opisują bardziej szczegółowo życie Jezusa i Maryji.
każdy powinien to przeczytać i rozważyc to we własnym sumieniu.
ja nie widze w tych książkach nic złego.


Pn wrz 21, 2009 12:03
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL