Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 0:58



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 9 ] 
 jedno pytanko..... 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr mar 11, 2009 14:18
Posty: 6
Post jedno pytanko.....
Sytuacja jest taka - w niedzielę nie byłam się na mszy świętej, bo już od samego rana byłam w podróży - jechałam 3 godzinki na eliminacje. Tam już tylko czekanie na swoją kolej i powrót do domu znów trwający 3 godziny. Czy mogę to nazwać sytuacją usprawiedliwioną z mszy świętej, albo inaczej, czy to wykroczenie pozbawia mnie tu łaski uświęcającej? Przepraszam, że poruszam tak łatwy i banalny temat, ale czasem się gubię w najprostszych sprawach... proszę o wasze opinie


Wt lis 10, 2009 22:19
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 04, 2008 22:22
Posty: 5619
Post 
Pytanie brzmi:
1. Co to za eliminacje?
2. O której był wyjazd?
3. O której był powrót?

_________________
Η αληθεια ελευθερωσει υμας...
Veritas liberabit vos...
Prawda was wyzwoli...
(J 8, 32b)


Wt lis 10, 2009 22:32
Zobacz profil
Post 
4. Czy miałaś możliwość iść na Mszę w sobotę wieczorem? Jeśli tak, to dlaczego na niej nie byłaś?


Wt lis 10, 2009 22:34

Dołączył(a): Cz sie 05, 2004 17:05
Posty: 1914
Post 
Jeżeli wiedziałaś wcześniej, że nie będzie możliwości udziału we Mszy Świętej to usprawiedliwienia nie ma. Należało pójść w sobotę wieczorem. Jeżeli miałaś tak ułożony harmonogram, że miałaś przewidziany czas na Mszę Świętą, ale nieprzewidziane okoliczności sprawiły, że na Mszę dotrzeć nie mogłaś, to nie będzie to grzech ciężki i wypadałoby pójść w tygodniu na Mszę Świętą.


Wt lis 10, 2009 23:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2008 22:30
Posty: 1191
Post 
Jeśli nie wiedziałaś, że Msza w sobotni wieczór jest Mszą niedzielną to najlepiej porozmawiaj ze spowiednikiem, a z włąsnej dobrej woli możesz wybrać się w tygodniu. Sam fakt, że zadajesz takie pytanie świadczy o tym, że Twoja wiara nie jest Ci obojętna - to dobrze ;).
pozdrawiam

_________________
O Tobie mówi serce moje;
szukaj Jego oblicza...


Śr lis 11, 2009 0:06
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz sie 05, 2004 17:05
Posty: 1914
Post 
Właśnie... Czy było to:
- w pełni świadome?
- w pełni dobrowolne?
- dotyczyło ważnej sprawy?

Trzeci warunek mamy spełniony, jeżeli odpowiesz twierdząco na pierwsze dwa pytania to proponuję iść do spowiedzi, bo spełnione są wszystkie wymagania do popełnienia grzechu ciężkiego. Jeżeli więc wiedziałaś, że nie pójdziesz na Mszę Świętą to sprawa będzie jasna. Zastanów się dobrze, a fakt, że Cię to gryzie jest pozytywny...


Śr lis 11, 2009 0:21
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr mar 11, 2009 14:18
Posty: 6
Post 
hmm.. mój weekend był bardzo zakręcony. W sobotę od rana do wieczora byłam na konkursie wokalnym i po powrocie do domku to msza święta w mojej parafii się już odbyła. W niedzielę natomiast pobudka o 4.30 i o 5 rano wyjazd do Krakowa na eliminacje do szansy na sukces. Na miejscu posiłek i czekanie na swoją kolej. Po przesłuchaniu powrót do domku - to było jakoś ok 16 godziny. No i po powrocie również msze wszystkie się skończyły....


Śr lis 11, 2009 9:15
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr mar 11, 2009 14:18
Posty: 6
Post 
wiecie co, tak właściwie to moderator może już zamknąć ten temat. Znalazłam wyjście z tej sytuacji - nie ma sensu się usprawiedliwiać na siłę i szukać bieli w czarnej plamie;/ dziękuję za wsze odpowiedzi:) pozdrawiam serdecznie:*


Śr lis 11, 2009 10:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 02, 2003 20:44
Posty: 3436
Post 
Zgodnie z zyczeniem zamykam :)

_________________
Oto wyryłem cię na obu dłoniach.
***
W swej wszechmocnej miłości BÓG ma zawsze przygotowane dla Ciebie wsparcie i pomoc na tyle, na ile tego potrzebujesz.


Śr lis 11, 2009 17:06
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 9 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL