Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt maja 21, 2024 6:35



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 14 ] 
 Nie dojrzały katolik 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 11, 2008 19:05
Posty: 36
Post Nie dojrzały katolik
Dawno się nie logowałem, ale często przeglądałem te forum. Na szczęście zapamiętałem nick i hasło
Chce zadać wam pytanie na temat mojej nie dojrzałej wiary. Tak to nazywam. A mianowice, jak widze ludzi którzy się dziwnie zachowują (według mnie) na np Mszach o uzdrowienie, czy jak ten pan we fioletowym swetrze *link poniżej to, to się dziwnie czuje. Tak troche jakbym się wstydził ich. Jestem katolikiem z czego codziennie dziękuje Bogu, ale taka niedojrzałość u mnie występuje. Co robić? :(

http://www.tvp.pl/filmoteka/film-dokume ... c-6/279977

_________________
BÓG HONOR OJCZYZNA


So wrz 04, 2010 19:12
Zobacz profil

Dołączył(a): N cze 13, 2010 9:38
Posty: 129
Post Re: Nie dojrzały katolik
Filmik chwilowo nie działa. Czego się tak konkretnie wstydzisz??


So wrz 04, 2010 21:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 11, 2008 19:05
Posty: 36
Post Re: Nie dojrzały katolik
Jak ludzie tak cały czas w kółko powtarzają, alleluja, podnoszą ręce. Tak dziwnie się czuje, tak nie swojo, a przecież jakby nie było jestem wśród swoich. Co do filmu to pewnie jakiś błąd bo jeszcze dzisiaj popołudniu go oglądałem.

_________________
BÓG HONOR OJCZYZNA


So wrz 04, 2010 21:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 09, 2007 23:54
Posty: 1036
Post Re: Nie dojrzały katolik
widocznie--masz blokady ;) ..brak spontaniczności?...hmm..a może uczucie wyższości? (że nie będziesz się tak wygłupiał jak oni?)...ale czy to niedojrzałość?..może inne odbieranie wiary //ja też się dziwnie czułam uczestnicząc w takiej mszy..


So wrz 04, 2010 21:46
Zobacz profil

Dołączył(a): N cze 13, 2010 9:38
Posty: 129
Post Re: Nie dojrzały katolik
Może inaczej odbierasz wiarę, może czujesz się w jakiś sposób "wyższy", jak to ma poprzedniczka powiedziała, może Twoja wiara jeszcze nie zapuściła korzeni głęboko w ziemię - im bardziej wzrastasz duchowo, tym czulszy jesteś dla Jezusa, dostrzegasz więcej zła, stajesz się wrażliwszy - rozumiesz?Jak nie, to Ci jakoś to inaczej wytłumaczę xD.
To moje zdanie.

Pozdrawiam !


So wrz 04, 2010 21:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 11, 2008 19:05
Posty: 36
Post Re: Nie dojrzały katolik
hehe, nędzna, nie rozumie :D
Może jestem jeszcze młody i z wiekiem mi to przejdzie. Nie chce nikogo obrażać, ale w moich oczach ci ludzie wyglądają na fanatyków :(

_________________
BÓG HONOR OJCZYZNA


So wrz 04, 2010 22:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Nie dojrzały katolik
Z takim "podnoszeniem rąk" mam do czynienia czesto, ale sam unikam tego typu spontaniczności i nikt nie robi mi wyrzutu za to. Rzecz w tym że tego typu spotkania prezentuja pewna duchowość która pozwala "na więcej". Nie musisz się czuc dobrze, swojsko, masz prawo odczuwac blokadę szczególnie jeśli to nowoc dla Ciebie. Ważne tylko abyś nie ocenial tego negatywnie tylko dlatego że Ty tego nie czujesz.

_________________
Pozdrawiam
WIST


So wrz 04, 2010 22:33
Zobacz profil

Dołączył(a): N cze 13, 2010 9:38
Posty: 129
Post Re: Nie dojrzały katolik
BTC, chodzi mi o to, że im bardziej wzrastasz w Jezusie, to tym bardziej okazujesz Mu Miłość, np. takim podnoszeniem rąk, radosnym śpiewaniem w Kościele. A może jakoś inaczej mówisz do Pana Boga, że Go kochasz. Nie wiem. : )


N wrz 05, 2010 9:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 11, 2008 19:05
Posty: 36
Post Re: Nie dojrzały katolik
To ja widocznie nie umie go kochać tak jak inni. Myśle, że nie ma mi tego za złe. :)

_________________
BÓG HONOR OJCZYZNA


N wrz 05, 2010 9:53
Zobacz profil

Dołączył(a): N cze 13, 2010 9:38
Posty: 129
Post Re: Nie dojrzały katolik
Kochaj Go tak, jak umiesz Go kochać w tej chwili - z całego serca Twego, z całej duszy Twojej i ze wszystkich sił swoich.


Pozdrawiam.


N wrz 05, 2010 10:19
Zobacz profil
Post 
Wydaje mi się, że nie tyle jest to sprawa dojrzałości, ile temperamentu. Są wspólnoty w których podnoszenie rąk na modlitwie, a nawet taniec są na porządku dziennym. A są i takie, które koncentrują się bardziej na ciszy i wewnętrznej modlitwie, niż gestach. Co komu odpowiada. Trudno to oceniać, podobnie jak trudno wartościować na przykład gusty muzyczne. Jeden słucha Bajora, inny Iron Maiden. :)


N wrz 05, 2010 11:33

Dołączył(a): Wt wrz 01, 2009 14:28
Posty: 1680
Post Re: Nie dojrzały katolik
Jedni wznoszą ręce, zamykają oczy i modlą się "w językach" a inni po cichu odmawiają brewiarz.
Po prostu są różne "style" duchowości, nie gorsze ani nie lepsze od innych. To zależy głównie od charakteru i nie ma co oceniać podejścia innych. Także to, że ktoś się nie odnajduje w innym "stylu" nie oznacza że jest niedojrzały, tylko że potrzebuje odmiennego sposobu wyrażania wiary, modlitwy itp.

_________________
"Niech przeto ten, komu się zdaje, że stoi, baczy, aby nie upadł." (1 Kor 10, 12)


N wrz 05, 2010 16:43
Zobacz profil
Post Re: Nie dojrzały katolik
Silva napisał(a):
To zależy głównie od charakteru i nie ma co oceniać podejścia innych.

Powiedziałabym, że to zależy głównie od sposobu działania Łaski, a ten już w ogóle nie podlega naszej ocenie.

A tak à propos niedojrzałości: dla mnie niedojrzałym jest spłycanie Odnowy w Duchu Św. do dwóch charyzmatów – mówienia językami i zaśnięcia w Panu (mam wrażenie – być może mylne – że tak się dość często dzieje). I potem ktoś wychodzi z takiej mszy z poczuciem, że „jest gorszy”, bo nie otrzymał żadnego z darów… Tak jakby św. Paweł tylko te charyzmaty w Liście do Koryntian wymieniał, tak jakby nie pisał o „innych” owocach Ducha Św. w Liście do Galatów…


N wrz 05, 2010 17:44

Dołączył(a): Wt wrz 01, 2009 14:28
Posty: 1680
Post Re: Nie dojrzały katolik
Cytuj:
Powiedziałabym, że to zależy głównie od sposobu działania Łaski, a ten już w ogóle nie podlega naszej ocenie.

Jasne. Ale łaska buduje na naturze, czyli także na naturze :)
Cytuj:
A tak à propos niedojrzałości: dla mnie niedojrzałym jest spłycanie Odnowy w Duchu Św. do dwóch charyzmatów – mówienia językami i zaśnięcia w Panu (mam wrażenie – być może mylne – że tak się dość często dzieje). I potem ktoś wychodzi z takiej mszy z poczuciem, że „jest gorszy”, bo nie otrzymał żadnego z darów… Tak jakby św. Paweł tylko te charyzmaty w Liście do Koryntian wymieniał, tak jakby nie pisał o „innych” owocach Ducha Św. w Liście do Galatów…

"Owoce ducha" (i wcale nie "Ducha Świętego", jeśli mówimy o Ga 5, 22-23) to zupełnie co innego niż charyzmaty, więc nie mylmy tego.

Zgadzam się, że najczęściej Odnowę łączy się z modlitwą "w językach" i "spoczynkiem w Duchu Świętym", ale to z tego prostego powodu, że są to zjawiska najbardziej widoczne (i widowiskowe) dla osoby która "z zewnątrz" przychodzi na spotkanie czy mszę z modlitwą o uzdrowienie. Jednak nie sądzę, żeby to było "spłycanie", to po prostu pierwsze wrażenie, jak ktoś chce się więcej dowiedzieć o Odnowie to bez problemu się dowie.

_________________
"Niech przeto ten, komu się zdaje, że stoi, baczy, aby nie upadł." (1 Kor 10, 12)


N wrz 05, 2010 18:52
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 14 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL