Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 20:13



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 Koniec świata już blisko 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn sty 03, 2011 16:33
Posty: 107
Post Re: Koniec świata już blisko
A ja tam wole wstawiennictwo Jedynego pośrednika - Jezusa:) Po co mi inny jak mam doskonałego:)
Dlatego, jeszcze raz powtórzę - TRZEBA zawsze modlić się o nienawróconych i tych, którzy myślą, że będąc letnimi podobają się Bogu. Czasy ostateczne trwają już od 2 tys lat a więc tak jak i w czasach Jezusa tak i teraz mamy się modlić o grzeszników.
Proste jak drut, że nikt sam nie zarobi sobie na zbawienie, tak samo żaden inny człowiek nam nie pomoże. Zbawienie można osiągnąć tylko dzięki Jezusowi i nikomu innemu.

Co do homoseksualistów - my mamy kochać, a Bóg osądzi. Mówić im, że to co robią to grzech z łagodnością, modlić się i kochać. Resztą zajmie się Bóg.

_________________
Albowiem ja wiem, jakie myśli mam o was - mówi Pan - myśli o pokoju, a nie o niedoli, aby zgotować wam przyszłość i natchnąć nadzieją. Jer 29:11


Pn sty 10, 2011 18:57
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn gru 21, 2009 19:38
Posty: 503
Post Re: Koniec świata już blisko
Tak to wygląda ale święci pomagają nam zrozumieć co się dziej w sferze ducha i na tym poziomie.
Jak wygląda ta walka ciemności ze światłością i tu modlitwy egzorcyzmy, rzeczy ze sfery sacrum, pomoc naszego anioła stróża, modlitwy członków Kościoła, post, wyrzeczenia i szereg innych rzeczy pomaga w tej walce.
Sam miałem kilka doświadczeń gdzie to właśnie za wstawiennictwem Matki Bożej udało się odeprzeć coś co było bardzo mało przyjemne dla mej osoby.
Każdy z nas jest inny i inaczej przeżywa swą wiarę ale też są rzeczy uniwersalne wspólne dla wszystkich chrześcijan.

Tak mamy kochać i nie osądzać ludzi ale można mówić w prawdzie o ich czynach, które mogą stać się przyczyną upadkiem i zgorszeniem bliźnich, a o tym Ewangelia wypowiada się dość radykalnie


Pn sty 10, 2011 20:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Koniec świata już blisko
atryda napisał(a):
Każdy z nas jest inny i inaczej przeżywa swą wiarę
ale też są rzeczy uniwersalne wspólne dla wszystkich chrześcijan.
Dlaczego więc zmuszasz innych do przyjęcia twojego punktu widzenia:
atryda napisał(a):
Tylko pycha i głupota sprawia, że ludzie są pewni swej "kondycji zbawienia" i wierzą, że sami są wstanie to osiągnąć
odrzucając wstawiennictwo Tej, która najlepiej znała i najmocniej kochała Jezusa.
??
Szukasz pomocy innych czy masz raczej zamiar wytykać innym brak ODPOWIEDNIEJ wiary?

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


Pn sty 10, 2011 20:07
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn gru 21, 2009 19:38
Posty: 503
Post Re: Koniec świata już blisko
Nie nie szukam u innych tego czego nie ma, to nie ja w dyskusji o temacie przechodzę na osobę dyskutanta.
Co do mego punktu widzenia, pytam się więc jaki on jest?
Co do pomocy, każda się przyda ale raczę zauważyć, że współczesny świat jest daleki od doskonałości, a raczej bliższy temu, co ma się dziać w czasie końca czasów.


Pn sty 10, 2011 20:13
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 03, 2011 16:33
Posty: 107
Post Re: Koniec świata już blisko
Oczywiście, że musimy mówić otwarcie jeżeli coś jest grzechem, ale częśto zapominamy o łagodności i miłości.
Pewnie, że mamy słuchać świadectw innych i na nich się uczyć. W tym faktycznie ludzi pomagają. Jak chodzi o modlitwę to już zupełnie inny temat i nie ma go co w tym temacie rozgrzebywać.
Tak ten świat wygląda i szkoda, że często wiele ludzi nie zdaje sobie sprawy, że oprócz sfery sacrum są też zwierzchności i demony, które walczą z Bogiem - niszcząc i zabierając jego stworzenia.
oczywiście każdy jest inny: "wiele jest członków ale jedno ciało!" Amen! Nie można jednak przekraczać pewnej (często cienkiej) granicy pomiędzy dobrą wiarą a zwiedzeniem. Na szczęście Bóg dał nam pryzmat przez, który mamy patrzeć - Biblie. Akcent naszej wiary musi byś postawiony na Boga, jeżeli jest inaczej - coś tu nie gra.

_________________
Albowiem ja wiem, jakie myśli mam o was - mówi Pan - myśli o pokoju, a nie o niedoli, aby zgotować wam przyszłość i natchnąć nadzieją. Jer 29:11


Pn sty 10, 2011 20:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Koniec świata już blisko
atryda napisał(a):
Co do mego punktu widzenia, pytam się więc jaki on jest?
Z tego co zauważyłem (i pewnie nie tylko ja), jest ci bliższa wizja podziału
i skupienia się tylko na tym PRAWOWITYM przygotowaniu na koniec świata.
atryda napisał(a):
Co do pomocy, każda się przyda ale raczę zauważyć, że
współczesny świat jest daleki od doskonałości, a raczej bliższy temu, co ma się dziać w czasie końca czasów.
Skoro oznaki końca czasów są widoczne, to trzeba przedsięwziąć odpowiednie środki.

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


Pn sty 10, 2011 20:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 17, 2011 18:19
Posty: 39
Lokalizacja: w "sidłach" różańca? ;)
Post Re: Koniec świata już blisko
mojute napisał(a):
kasiula55 napisał(a):
Jak kilka lat temu w małym kościółku słuchałam kazań ks Natanka który głosił iż do Zbawienia jest konieczna Intronizacja Chrystusa Króla


Z tego, co mi wiadomo, to do zbawienia jest potrzebny Pan Jezus i to, co zrobił. I to nam spokojnie wystarczy.

Trzeba nam się bardziej przejąć Ewangelią, niż prywatnymi objawieniami.

ks. Natankowi mogło chodzic o "zbawienie" w sensie ocalenia przed nieszczęściami doczesnymi, a nie w sensie konkurowania z Ofiarą Jezusa. Natomiast bliżej w temacie się nie znam, nie wiem też, czy ten ksiądz jest zawieszony w wypowiedziach czy nie (jak to jest obecnie)


Ostatnio edytowano Pn kwi 04, 2011 15:58 przez Letharenion7, łącznie edytowano 1 raz



Pn kwi 04, 2011 15:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 17, 2011 18:19
Posty: 39
Lokalizacja: w "sidłach" różańca? ;)
Post Re: Koniec świata już blisko
tuti napisał(a):
A ja tam wole wstawiennictwo Jedynego pośrednika - Jezusa:)

"Pośrednictwo" świętych bazuje na Jedynym pośrednictwie Jezusa, podobnie jak nasz świętośc bazuje na Jedynym Prawdziwie Świętym - Bogu.


Pn kwi 04, 2011 15:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Koniec świata już blisko
Letharenion7 napisał(a):
Natomiast bliżej w temacie się nie znam,
nie wiem też, czy ten ksiądz jest zawieszony w wypowiedziach czy nie (jak to jest obecnie)
Zakaz jest ciągle podtrzymany:
viewtopic.php?f=22&t=27543 - Kazania ks. Piotra Natanka

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


Pn kwi 04, 2011 16:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 17, 2011 18:19
Posty: 39
Lokalizacja: w "sidłach" różańca? ;)
Post Re: Koniec świata już blisko
Aha, no, tak jak mówiłem, nie wiedziałem czy jest, no to teraz wiem. :)


Pn kwi 04, 2011 16:39
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt paź 09, 2012 11:58
Posty: 57
Post Re: Koniec świata już blisko
Losy świata i ludzi są w rękach Boga i tylko on wie kiedy skończy się nasz żywot.


Pt gru 07, 2012 11:43
Zobacz profil
Post Re: Koniec świata już blisko
Z psychologicznego punktu widzenia, przeświadczenie o zbliżającym się końcu świata jest kompensacją braku dostosowania do rzeczywistości i wymieszanej pół na pół pragnienia zmiany z nienawiścią do otoczenia.


Pn gru 10, 2012 22:41
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 24, 2013 8:59
Posty: 1
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Koniec świata już blisko
szkoda czasu na takie artykuły, jak napisane "nie znacie dni ani godziny" i tak tez sie stanie, gzie jest ten wasz koniec swiata 2012 co? Medialny blef, ci co mieli na ty zarobić już zarobili.

_________________
Kościół również powinien inwestować w druk plakatów i rozpowszechniać naszą religię.


Cz sty 24, 2013 10:31
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL