Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 6:02



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Koniec świata już blisko 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn gru 21, 2009 19:38
Posty: 503
Post Re: Koniec świata już blisko
atryda napisał(a):
Ale w Ewangelii (Listy) też jest napisane by czytać i słuchać ale poddawać to rozumowi.

mojute napisał(a):
Czytać - co? Słuchać - kogo? Poddawać rozumowi... No właśnie! Rozumowi!
Możesz podać sigle fragmentu, na który się powołujesz?


1 Św. Jana 4, 1
Umiłowani, nie dowierzajcie każdemu duchowi, ale badajcie duchy, czy są z Boga, gdyż wielu fałszywych proroków pojawiło się na świecie.

1 Św. Jana 5, 20-21
Wiemy także, że Syn Boży przyszedł i obdarzył nas zdolnością rozumu, abyśmy poznawali Prawdziwego. Jesteśmy w prawdziwym Bogu, w Synu Jego, Jezusie Chrystusie. On zaś jest prawdziwym Bogiem i Życiem wiecznym.
Dzieci, strzeżcie się fałszywych bogów.


Cz wrz 23, 2010 17:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
W sobotę, gdy robiłem zakupy, zaatakowała mnie właśnie pani z koszulką z dużym napisem w stylu "Koniec świata (coś tam)...", i dostałem ulotkę, która uświadomiła mnie, że koniec świata nastąpi... Dokładnie 21.05.2011.

Z jednej strony - skąd wie? Z drugiej - jaka lipa, 4 dni przed urodzinami, nie da się później? :D

Ulotka - gęsto zadrukowana z obu stron kartka A4, w której wyliczenie matematyczne to aż 1 linijka. Bazowanie na tym, że do jakieś tam daty, rzekomo biblijnie pewnej, należy dodać 7000 lat - i wyjdzie ten nieszczęsny 21.05.2011.

Że też ludziom się chce coś takiego pisać, łazić i wtykać innym :)

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Pn paź 04, 2010 14:17
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 09, 2007 23:54
Posty: 1036
Post Re: Koniec świata już blisko
jeśli taka ulotka-miałaby kogoś zastanowić..lub nakłonić do modlitwy---to mi to nie przeszkadza


Pn paź 04, 2010 14:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 24, 2009 21:23
Posty: 806
Post Re: Koniec świata już blisko
Może i nakłoni na jedną modlitwę, ale jak się nie sprawdzi, to niesmak pozostanie.

_________________
Szukaj mnie
Bo sama nie wiem już
Bo nie wiem kiedy sama się odnajdę.


Pn paź 04, 2010 17:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 09, 2007 23:54
Posty: 1036
Post Re: Koniec świata już blisko
hmm..ale co się nie sprawdzi?..a jak to sprawdzi?--jeśli koniec świata rzeczywiście nastąpi..to już raczej nikt z nas nic do gadania mieć nie będzie-a jeśli nie?--no to tylko dziękować Panu Bogu-że nasze modlitwy dały rezultat


Pn paź 04, 2010 17:39
Zobacz profil
Post Re: Koniec świata już blisko
Niestety, z dobrem nie jest jak ze złem. Zło jest złem gdy robi się je z jakiegokolwiek powodu.
Dobro czynione ze złego powodu nie jest dobrem.
Nie można kłamstwem (czy nawet bzdurą) nakłaniać do dobra.


Pn paź 04, 2010 18:51
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 09, 2007 23:54
Posty: 1036
Post Re: Koniec świata już blisko
co za różnica zresztą kiedy to nastąpi?..w piśmie pisze,że nawet Syn nie wie..tylko Ojciec//po za tym uważam,że człowiek który żyje czystością sumienia-raczej nie ma się czego obawiać..a umrzeć i tak każdy musi--temat końca świata,jest głupi..człowiek nigdy nie zgłębi zamierzeń Boga..choćby nie wiem jak się wysilał.
Marek nie chodzi o nakłanianie złym do dobrego--bo informacja o końcu świata,o przyjściu mesjasza..powinna być znana każdemu-a nie każdy o niej wie ..nie każdy pamięta-jeden się pomodli,inny się nawróci..trzeci popuka w czoło-ale faktem jest,że nikomu nie do śmiechu umierać--i przydaje się refleksja nad własnym życiem


Pn paź 04, 2010 19:32
Zobacz profil
Post Re: Koniec świata już blisko
renata155 napisał(a):
(...)faktem jest,że nikomu nie do śmiechu umierać--i przydaje się refleksja nad własnym życiem
W takim razie powinien z utęsknieniem oczekiwać końca świata - bo to jedyna możliwość uniknięcia śmierci :)


Pn paź 04, 2010 21:06
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 09, 2007 23:54
Posty: 1036
Post Re: Koniec świata już blisko
nie jestem taki (censored)..hmm dziwne..to może inaczej-nie jestem tak odważna ;)


Pn paź 04, 2010 22:19
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 03, 2011 16:33
Posty: 107
Post Re: Koniec świata już blisko
Uważam, tak jak ktoś już napisał, że takie rozważania nie mają sensu. Mamy być zawsze gotowi na Jego przyjście. Fakt, faktem jeszcze nie zostały wypełnione wszystkie proroctwa Apokalipsy, ale przecie Bóg może wszystko, wcale nie musi czekać.

_________________
Albowiem ja wiem, jakie myśli mam o was - mówi Pan - myśli o pokoju, a nie o niedoli, aby zgotować wam przyszłość i natchnąć nadzieją. Jer 29:11


Pt sty 07, 2011 20:35
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn gru 21, 2009 19:38
Posty: 503
Post Re: Koniec świata już blisko
tuti napisał(a):
Uważam, tak jak ktoś już napisał, że takie rozważania nie mają sensu. Mamy być zawsze gotowi na Jego przyjście. Fakt, faktem jeszcze nie zostały wypełnione wszystkie proroctwa Apokalipsy, ale przecie Bóg może wszystko, wcale nie musi czekać.

Tak ale też odczytując znaki oraz wsłuchując się w orędzia, które kierowane są do dzisiejszych mistyków powinniśmy podjąć modlitwę o nawrócenie grzeszników, o bożą opiekę na Kościołem o ratunek dla Polski i świata.
Te czasy wymagają by nie rozstawać się z różańcem i wszystkie modlitwy zanosić i oddawać Matce Bożej jeśli się oczywiście jest katolikiem bo dla protestantów jest chyba tylko usiąść na czterech literach i czekać.
Jak się mylę to przepraszam.


Pn sty 10, 2011 11:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Koniec świata już blisko
atryda napisał(a):
bo dla protestantów jest chyba tylko usiąść na czterech literach i czekać.
Jak się mylę to przepraszam.
Mylisz się.

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


Pn sty 10, 2011 14:25
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn gru 21, 2009 19:38
Posty: 503
Post Re: Koniec świata już blisko
To wylałeś łyżkę miodu na me serce.


Pn sty 10, 2011 15:48
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 03, 2011 16:33
Posty: 107
Post Re: Koniec świata już blisko
O nawrócenie grzeszników trzeba się modlić ZAWSZE. Niezależnie od tego czy uważamy, że żyjemy w czasach ostatecznych czy nie. Te wszystkie orędzia Maryjne pt "ochronię Polskę swoim płaszczem od Apokalipsy" są śmieszne. W Biblii wyraźnie pisze, jak będzie. Na całym świecie będzie ucisk i zagłada. Jeżeli jesteśmy w łączności z Bogiem to nic nam nie zagrozi. On dał nam zbroje i możemy czekać - głosząc ewangelię i modląc się za nienawróconych. No ale najlepiej wyciągać z powietrza argumenty przeciw protestantom. Są zbory, które zaczęły hodować ogródki bo są pewni rychłego nadejścia znamienia bestii a co za tym idzie zakazu kupowania dla wierzących. Są zbory, które 24 h na dobę modlą się o przebudzenie na świecie min w Polsce. Są też zbory modlące się nieustannie o nawrócenie Izraela, bo dopiero gdy to nastąpi przyjdzie Pan. Każdy indywidualnie powinien rozsądzić czy to już czy nie. Opierając się na wiarygodnym źródle - Piśmie Świętym.

_________________
Albowiem ja wiem, jakie myśli mam o was - mówi Pan - myśli o pokoju, a nie o niedoli, aby zgotować wam przyszłość i natchnąć nadzieją. Jer 29:11


Pn sty 10, 2011 18:20
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn gru 21, 2009 19:38
Posty: 503
Post Re: Koniec świata już blisko
Tak w tym świecie jest tak dobrze, że ci co żyją mają zbroję ale dzieci nie narodzone już nie.
W tym świecie jest tak, że jeśli o sodomitach powie się jak jest to zaraz robi się nagonkę na tych co w prawdzie mówią o nich.
A sprawa wygląda tak, że gdyby teraz w tej chwili odbył się Sąd nad ludzkością to jak wielu miało by problem ze swym zbawieniem.
Tylko pycha i głupota sprawia, że ludzie są pewni swej "kondycji zbawienia" i wierzą, że sami są wstanie to osiągnąć odrzucając wstawiennictwo Tej, która najlepiej znała i najmocniej kochała Jezusa.


Pn sty 10, 2011 18:41
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL