Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 16:13



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 258 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 18  Następna strona
 Czy umarli nas słyszą? 
Autor Wiadomość
Post 
Póki co to - "jest mi dana wszelka władza na niebie i na ziemi"...szatan obraca się w ściśle wyznaczonych przez Boga granicach.


Pn maja 26, 2008 14:18

Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 0:03
Posty: 301
Post 
Alus napisałeś:

Zgoda - nie jesteśmy w stanie wystawiać nieomylnego atestu "świętości".


to laczego KK to robi?

_________________
Nie wstydzę się ewangelii Chrystusowej; jest ona bowiem mocą Bożą ku zbawieniu każdego, kto wierzy. (Rzymian 1:16)


Wt maja 27, 2008 10:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lut 09, 2008 16:40
Posty: 2603
Post 
Jeżeli ktoś jest święty to zdarzają się cuda świadczące o świętości tej osoby.

Np św. Bernadetta.

Bernadetta Soubirous, której objawiała się Matka Boża w Lourdes w 1858 r., wstąpiła do nowicjatu sióstr w Nevers w 1866 r. i pozostała tam aż do swojej śmierci. Zmarła 16 kwietnia 1879 roku. Od tego czasu mamy do czynienia ze spektakularnym, ciągle trwającym cudem, a mianowicie ciało św. Bernadetty, wbrew wszelkim prawom natury, w ogóle nie ulega procesowi rozkładu zarówno zewnętrznego jak i wewnętrznego, do dnia dzisiejszego zachowując zadziwiającą świeżość i piękno...

Jeżeli osoba zostanie potępiona lub nie jest jeszcze świętą to nie będzie (powiedzmy prosto" cudów świadczących o świętości tej osoby.

_________________
I pomyśleć, że na początku był tylko chaos... i komu to przeszkadzało?...
Tomasz Olbratowski.


Wt maja 27, 2008 10:50
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 21, 2008 8:30
Posty: 409
Post 
"Jeżeli osoba zostanie potępiona lub nie jest jeszcze świętą to nie będzie (powiedzmy prosto" cudów świadczących o świętości tej osoby."

jestes pewien ze te 'cuda' pochodza od Boga i sa to 'cuda' potwierdzajace swietosc danej osoby?
jak wiemy z Biblii swiety nie jest ten ktorego cialo sie nie rozklada tylko ten ktory wierzy.
zatem nie widze zwiazku.


Wt maja 27, 2008 20:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 02, 2003 20:44
Posty: 3436
Post 
Wypowiedzi nie zwiazane z tematem zostaly usuniete. Przypominam, ze temat dotyczy dogmatu o obcowaniu swietych, a nie dziewictwa Maryi, objawien prywatnych czy sposobow dzialania szatana. Pomijam juz fakt, ze wypowiedzi johanne na temat dziewictwa Maryi sa sprzeczne z nauczaniem Kosciola.

_________________
Oto wyryłem cię na obu dłoniach.
***
W swej wszechmocnej miłości BÓG ma zawsze przygotowane dla Ciebie wsparcie i pomoc na tyle, na ile tego potrzebujesz.


Śr maja 28, 2008 21:23
Zobacz profil
Post 
Pśdziwiatr - tniesz niemiłosiernie :( ...a przecież wizjonerzy też przez Kościół są ogłoszeni śwętymi, więc nie wybiegamy poza temat :)
A jeśli chodzi o pytanie czy swięci nas słyszą
- "Powiadam wam: tak samo w niebie większa bedzie radość z jednego grzesznika, który się nawraca, niż z dziewięćdziesięciu dziewięciu sprawiedliwych, którzy nie potrzebują nawrócenia' (Łk 15,7).
"W niebie" - Bóg chyba nie podaje nazwisk nawracających sie grzeszniow przez radiowezeł, aby mieszkańcy nieba wspóldzielili radość z Bogiem z tego faktu.


Cz maja 29, 2008 7:58

Dołączył(a): Wt maja 27, 2008 13:26
Posty: 22
Post 
Pędziwiatr, ciekawa polityka na tym forum panuje - czyjeś zdanie Ci się osobiście nie podoba, więc usuwasz post...
Fakt, że część rzeczy była tam nie konkretnie do tego tematu - podobnie jak wiele innych postów tutaj, których nie usunąłeś, ale część odnosiła się stricte do tematu...
Normalnie w takiej sytuacji moderator przenosi posty...

A to, co napisałam odnośnie dziewictwa (wiecznego, nie do momentu urodzenia Jezusa) zgodne jest z nauczaniem Pisma Świętego.

Problem jedynie w tym, że nauczanie kościoła się z Nim nie zgadza...

Naprawdę, przykra ta polityka tutaj...

_________________
Jeśli się kto nie narodzi na nowo, nie może ujrzeć Królestwa Bożego... J 3:3


Cz maja 29, 2008 8:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 02, 2003 20:44
Posty: 3436
Post 
jahanne, rzecz nalezy ujac troszke inaczej, to nie Kosciol nie zgadza sie z Objawieniem, tylko Ty wybierasz to, co Ci pasuje i interpretujesz tak, jak Ci wygodnie. Gdybym rzeczywiscie usuwala wszystko, co mi sie nie podoba, ten dzial bylby duzo szczuplejszy. Jesli napiszesz, ze jakas opinia jest Twoja wlasna opinia, nic mi do tego, ale jesli demagogicznie twierdzisz, ze cos jest wymyslem Kosciola i tylko Ty masz racje, to juz inna sprawa.

Alus, przykro mi, ze tak to odbierasz. Niestety, kiedy usuwam z jakiegos powodu jeden post (np. offtop), a Twoj, chociazby najlepszy jest odpowiedzia na niego, rowniez, zeby nie wisial w prozni, musi zostac wyciety, bo inaczej robi sie balagan.

_________________
Oto wyryłem cię na obu dłoniach.
***
W swej wszechmocnej miłości BÓG ma zawsze przygotowane dla Ciebie wsparcie i pomoc na tyle, na ile tego potrzebujesz.


Cz maja 29, 2008 14:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 22, 2008 18:56
Posty: 649
Post 
Alus napisał(a):
A jeśli chodzi o pytanie czy swięci nas słyszą
- "Powiadam wam: tak samo w niebie większa bedzie radość z jednego grzesznika, który się nawraca, niż z dziewięćdziesięciu dziewięciu sprawiedliwych, którzy nie potrzebują nawrócenia' (Łk 15,7).
"W niebie" - Bóg chyba nie podaje nazwisk nawracających sie grzeszniow przez radiowezeł, aby mieszkańcy nieba wspóldzielili radość z Bogiem z tego faktu.


Moim zdaniem nie masz racji. A już na pewno z tym radiowęzłem to demagogia. Nie ma co wnikać, jak informacja i emocje rozchodzą się w niebie. Może zresztą mają "radiowęzeł" - skąd wiesz? To, że święci w niebie wiedzą co Bóg chce, żeby wiedzieli, nie dowodzi, że muszą mieć zdolność niezależnej "percepcji" nawrócenia grzesznika na ziemi.


Cz maja 29, 2008 16:28
Zobacz profil
Post 
W modlitwach do świętych prosimy tylko o ich współudział w maszych modlitwach kierowanych do Boga - jedynie Bóg jest adresatem i siłą sprawczą.


Cz maja 29, 2008 17:23
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 22, 2008 18:56
Posty: 649
Post 
Tak, wiem. Nie tego jednak dotyczyło pytanie, tylko samej percepcji tych ludzkich słów, wymawianych przecież częstokroć w myśli, albo nawet w ogóle nie wysławianych.


Cz maja 29, 2008 17:41
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 21, 2008 8:30
Posty: 409
Post 
nie no swietna polityka na tym forum panuje.
jak ktos napisze cos niezgodnego z nauka kosciola jest 'out' generalnie i post usuniety.
ale dobrze, zyjcie sobie dalej w zaciemnieniu i nie dopuszczajcie zadnych innych argumentow.
az zal sciska...


"jedynie Bóg jest adresatem i siłą sprawczą."

Alus powiedz mi jakim cudem mowiac slowa "ZDROWAS MARYJO" Bóg jest adresatem ? wezmi to wytlumacz jak krowie na granicy bo ja juz nie rozumiem.
Maryja = Bóg ?
no bo przepraszam innej mozliwosci nie ma.

a jesli sie zwracasz do swietych to juz byla kwestia poruszana - musisz wiedziec kto jest swiety i miec pewnosc ze on jest wszechobecny i cie slyszy. masz taka pewnosc?


Cz maja 29, 2008 18:11
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 21, 2008 8:30
Posty: 409
Post 
a do moderatora jeszcze mam taka uwage:

JAKIM cudem chcesz poruszac temat tego czy modlic sie do swietych czy swieci nas slysza BEZ wspominania o ich obcowaniu, o tym dogmacie i sprawach z tym zwiazanych?

Zanim zglosisz jakiekolwiek pretensje, staraj sie najpierw zrozumiec, co czytasz:
Cytuj:
Wypowiedzi nie zwiazane z tematem zostaly usuniete. Przypominam, ze temat dotyczy dogmatu o obcowaniu swietych, a nie dziewictwa Maryi, objawien prywatnych czy sposobow dzialania szatana. Pomijam juz fakt, ze wypowiedzi johanne na temat dziewictwa Maryi sa sprzeczne z nauczaniem Kosciola.

pedziwiatr


Cz maja 29, 2008 18:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 22, 2008 18:56
Posty: 649
Post 
krystianman napisał(a):
Alus powiedz mi jakim cudem mowiac slowa "ZDROWAS MARYJO" Bóg jest adresatem ? wezmi to wytlumacz jak krowie na granicy bo ja juz nie rozumiem.
Maryja = Bóg ?
no bo przepraszam innej mozliwosci nie ma.


To chyba nawet ja mógłbym spróbowac wytłumaczyć. Modlitwa, o której wspominasz składa się z 2 części. Pierwsza to cytat z archanioła, słowa, którymi pozdrowił MB. Druga zaś wyraźnie mówi: "Święta Mario, Matko Boża, MÓDL SIĘ ZA NAMI...itd"


Cz maja 29, 2008 18:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 22, 2008 18:56
Posty: 649
Post 
O tyle masz rację, że rzeczywiście bezpośrednim adresatem nie jest Bóg. Bóg jest jednak adresatem docelowym, chodzi u uzyskanie Jego łaski, nie łaski MB.


Cz maja 29, 2008 18:23
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 258 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 18  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL