Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 15:53



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
 pytanie nietypowe - głównie do mężczyzn 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 27, 2010 14:27
Posty: 224
Post Re: pytanie nietypowe - głównie do mężczyzn
Wtrącę się troszkę. Jako facet lubię gotować, mogę odkurzać i zmywać naczynia. Jakoś ciężko przełamać mi się do prasowania, ale takiego ciągłego gdyż z wyprasowaniem sobie koszuli nie ma problemu :-D .
Seriale i komedie romantyczne jakoś mnie nie kręcą ale pobyt w górach z pięknymi widokami jak najbardziej.
Wydaje mi się, że jestem wrażliwy aczkolwiek czasami nie mogę sobie poradzić z problemami moich małych córek i żony :-D , gdyż wydają mi się takimi jak z kosmosu.

Pozdrawiam cieplutko.


Cz lip 21, 2011 15:03
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: pytanie nietypowe - głównie do mężczyzn
Po przeczytaniu pierwszego postu, chciałem napisać coś o kwestiach biologicznych i kulturowych ale to już było.

Powiem może zatem tylko jedno. Ogólnie zauważam, że mężczyźni potrzebują po prostu silniejszych bodźców, aby pobudzić ich wrażliwość. Aby poczuli się poruszeni, czy nawet wzruszeni. Osobiście mam się za człowieka dość wrażliwego jak na faceta ale do wielu kobiet, które znam, sporo mi oczywiście brakuje.

Z drugiej strony, mężczyźni mają też mniej rozwiniętą empatię i trzeba im czasem lepiej opisać swoje uczucia, aby mogli zrozumieć (a i tak może się nie udać :) ja jednak myślę, że zawsze w wystarczającym stopniu można zrozumieć innych, trzeba tylko porządnie to przemyśleć, nierzadko wymaga to czasu). Oczywiście są to kwestie statystyczne. Wiadomo, że praktyce bywa różnie.


Co do Rambo, to pierwsza część porusza m.in. kwestię trudności weteranów wojennych w ponownym zaadoptowaniu się do życia w społeczeństwie. Zagubiony człowiek po traumatycznych doświadczeniach. Conan natomiast, jeśli jeszcze dobrze pamiętam, był w niewoli, stracił ukochaną, walczył o wolność... taki niewrażliwy to on chyba nie był. Zasugeruję może zatem przykład całkiem bezpieczny, jeśli chodzi o niewielką wrażliwość: TERMINATOR :D

Na koniec polecam:
PERFECT SUNSET 30min (Full HD)

oraz - koniecznie - utwór z Terminatora (disco, lata '80!):
Tahee Cain - Burnin' In The Third Degree

Pozdrawiam

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Cz lip 28, 2011 22:19
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: pytanie nietypowe - głównie do mężczyzn
Soul33 napisał(a):
oraz - koniecznie - utwór z Terminatora (disco, lata '80!):
Tahee Cain - Burnin' In The Third Degree

W takim razie dołożę hit z drugiej części Terminatora: Guns N' Roses - You Could Be Mine.
A jak już jesteśmy przy "Terminatorze II", to jeszcze niezapomniane Hasta La Vista Baby.


Pt lip 29, 2011 10:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 21, 2011 12:43
Posty: 805
Post Re: pytanie nietypowe - głównie do mężczyzn
Gavia napisał(a):
(Zgodnie z tematem - pytanie może się niektórym wydać nietypowe albo wręcz głupie, ale korzystając z anonimowości internetu jednak zaryzykuję).

Panowie, czy Wy jesteście wrażliwi?

Moje pytanie bierze się stąd, że z racji różnych nie najlepszych przeżyć w życiu mam chyba dosyć niewłaściwy obraz świata i ludzi a mężczyzn w szczególności (jako osobników szorstkich i nieczułych, takich "twardych" co to "nie płaczą"). Kultura masowa promując stereotyp faceta albo w stylu Rambo albo Casanovy jakoś też nie jest dla mnie wiarygodnym źródłem wiedzy o ludziach. Kultura dobra a niemasowa (np. książki "Mężczyźni są z Marsa kobiety z Wenus" J. Gray, "Dzikie serce" J. Eldredge) sprawia że potrafię spojrzeć na ludzi może bardziej realistycznie a nie przez moje własne uprzedzenia, ale co innego jest przeczytać a co innego zobaczyć i doświadczyć.

Dlatego wciąż facet wrażliwy, szarmancki, pokorny, który potrafi zrozumieć innych ludzi jest dla osobliwością porównywalną do UFO i niezmiennie jestem zdumiona (pozytywnie) gdy spotykam mężczyzn którzy są empatyczni, potrafią zrozumieć innych ludzi i traktować ich z szacunkiem, zauważyć piękno świata, muzyki czy literatury, być spontaniczni i uśmiechnięci. W moim (wykrzywionym, choć cały czas pracuję nad tym żeby to zmienić) obrazie świata takie cechy jak wrażliwość, łagodność, okazywanie emocji, a szczególnie słabości, są "niemęskie" i za każdym razem gdy jakiś facet się wykazuje tymi cechami nie mogę wyjść z podziwu (no, może trochę przerysowuję, ale jest to dla mnie niezwykłe).

Więc, Panowie, jak to wygląda z Waszego punktu widzenia? Zdarza się wam np. oglądać zachody słońca, czytać (a może pisać?) wiersze, wzruszać na komediach romantycznych (albo jakichkolwiek innych fimach/książkach itd)? Mówić czasem o uczuciach, o tym co was boli, z czym sobie nie radzicie? Czy może uważacie że takie rzeczy są "niemęskie"?


Gdzieś ty się uchowała? Musisz obracać się w strasznie zamordystyczno-maskulinistycznym środowisku (tzw. czerwone karki).
Jeśli o mnie chodzi to:
1. Gotowanie - bardzo lubię gotować jak tylko mam czas i podawać mojej żonie w jakiś wymyślnym sposób;
2. Uwielbiam wpatrywać się w rozgwieżdżone niebo zwłaszcza w plenerze.
3. Zamiast okazywać emocje, wolę być ich świadomy bez oszukiwania się. To znaczy że przyznaje się przed sobą do tego co czuje, ale niekoniecznie przed innymi.
4. Cierpienia innych, zwłaszcza zwierząt, są dla mnie czymś tak okropnym, że ledwo jestem w stanie to znieść.
5. Świat, przyroda, góry wprowadzają mnie w zachwyt.
6. Jestem facetem

To jest tak, ze tak na parwdę to nie ma takiego stanu jak 100% facet, czy kobieta. W każdy mężczyźnie jest mniej bądź więcej kobiecej energii i vice-versa.


Pt lip 29, 2011 15:39
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn wrz 06, 2010 9:07
Posty: 131
Post Re: pytanie nietypowe - głównie do mężczyzn
Cytuj:
Gdzieś ty się uchowała? Musisz obracać się w strasznie zamordystyczno-maskulinistycznym środowisku (tzw. czerwone karki).

Nie no, tak źle to nie jest ;)

Obecnie obracam się w środowisku dość normalnym, ale kolegów/znajomych w ogóle mam mało (np. na moim roku studiów jest czterech chłopaków) a i z nimi jak rozmawiam to raczej na różne tematy codzienne/społeczne/hobby a nie o uczuciach, tak więc nie wiem co oni o tym myślą.

A nienormalne środowisko to miałam parę lat temu, w podstawówce i gimnazjum. I między innymi z tych szkół wyniosłam pewne uprzedzenia do ludzi a do facetów szczególnie. No ale na szczęście to było dawno. (Tak nawiasem - tego kto wymyślił gimnazjum powinni tam na trzy lata wysłać, może być w roli nauczyciela - szybko by zmienił zdanie).

_________________
"Wznosić toast w obliczu świata i nie szukać pociechy"


Pn sie 01, 2011 10:15
Zobacz profil
Post Re: pytanie nietypowe - głównie do mężczyzn
Gavia napisał(a):
A nienormalne środowisko to miałam parę lat temu, w podstawówce i gimnazjum. I między innymi z tych szkół wyniosłam pewne uprzedzenia do ludzi a do facetów szczególnie. No ale na szczęście to było dawno. (Tak nawiasem - tego kto wymyślił gimnazjum powinni tam na trzy lata wysłać, może być w roli nauczyciela - szybko by zmienił zdanie).


jeśli masz na myśli swoich kolegów z podstawówki i gimnazjum,to chyba bliżej im do dzieciaków niż do"facetów" :razz: .No chyba ze masz na myśli jakiegoś nauczyciela.


Pn sie 01, 2011 10:34

Dołączył(a): Pn wrz 06, 2010 9:07
Posty: 131
Post Re: pytanie nietypowe - głównie do mężczyzn
Kolegów, i oczywiście, że to były "dzieciaki". Tylko co z tego? Ja też wtedy byłam "dzieciakiem" a to byli dla mnie "faceci" w moim wieku.

Ale sęk w tym, że w gimnazjum miałam ogólnie bardzo kiepskie relacje z rówieśnikami i w efekcie jestem trochę uprzedzona do ludzi, i już mniejsza o to czy tych rówieśników nazwie się "dzieciakami" czy "facetami" (/"kobietami").

_________________
"Wznosić toast w obliczu świata i nie szukać pociechy"


Wt sie 02, 2011 12:16
Zobacz profil
Post Re: pytanie nietypowe - głównie do mężczyzn
Gavia napisał(a):
Ale sęk w tym, że w gimnazjum miałam ogólnie bardzo kiepskie relacje z rówieśnikami i w efekcie jestem trochę uprzedzona do ludzi, i już mniejsza o to czy tych rówieśników nazwie się "dzieciakami" czy "facetami" (/"kobietami").


pewnie jestes bardzo ufną i otwartą osobą.to dobrze,tylko trzeba sie przyzwyczaic,ze zawsze znajdzie sie ktos ,kto na to twoje calkowicie otwarte terytorium wejdzie z butami..
czasem trzeba dac do zrozumienia,ze sobie takiego wejscia nie zyczysz,po prostu :) pozdrawiam


Wt sie 02, 2011 13:02
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 08, 2011 13:30
Posty: 1518
Post Re: pytanie nietypowe - głównie do mężczyzn
Ja jestem nawet bardzo wrażliwy ;)

_________________
Zdrowego rozsądku życzę...


Śr sie 03, 2011 15:18
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL