Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 18:42



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Zgon na weselu - co robić? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz maja 12, 2011 15:12
Posty: 322
Post Re: Zgon na weselu - co robić?
Nie rozumiem dlaczego robić z tego jakąś wielką sprawę. Staję po stronie tej osoby, która w drodze do szpitala kazała się bawić. Jak ktoś również wspomniał ludzie umierają wszędzie i jak piszesz Ty była to osoba której praktycznie nikt nie znał. Dlaczego (dajmy na to) 150 ludzi ma się pogrążać w smutku gdy komuś prawie anonimowemu przytrafiło się umrzeć w niefortunnym miejscu? Zwłaszcza, że katolicy uznają śmierć za naturalny element życia.
Nie widzę powodu pogrążania się w smutku z powodu śmierci osoby _z którą nie ma się żadnej relacji_..
Być może zabrzmi to okrutnie ale niestety - za dzieciaka np. było mi bardziej smutno z powodu zgonu mojej świnki morskiej niż jakiegoś wujka, którego widziałem 2 razy w życiu ;)

P.S. Tytuł wątku trochę niefortunny, w polskich realiach zestawienie słów 'zgon' i 'wesele' przywodzi na myśl coś bynajmniej innego niż zejście śmiertelne sensu stricte :D


N cze 26, 2011 15:00
Zobacz profil

Dołączył(a): So cze 17, 2006 13:23
Posty: 454
Post Re: Zgon na weselu - co robić?
mr_fuchs napisał(a):
P.S. Tytuł wątku trochę niefortunny, w polskich realiach zestawienie słów 'zgon' i 'wesele' przywodzi na myśl coś bynajmniej innego niż zejście śmiertelne sensu stricte :D


dokładnie tak pomyślałem jak zobaczyłem ten temat ;)


N cze 26, 2011 15:40
Zobacz profil

Dołączył(a): So cze 05, 2010 13:07
Posty: 103
Post Re: Zgon na weselu - co robić?
Zoll napisał(a):
Dlaczego więc śpiewa się" ...od nagłej i niespodziewanej śmierci, uchowaj nas Panie?";


śpiewa się tak dlatego, że nagła i niespodziewana śmierć może zastać kogoś zupełnie na nią nieprzygotowanym, w stanie grzechu. Prosimy o to, abyśmy mieli szansę na przyjęcie sakramentów, na pojednanie się z Bogiem i ludźmi. Na spokojne przejście w łasce.




mr_fuchs napisał(a):
P.S. Tytuł wątku trochę niefortunny, w polskich realiach zestawienie słów 'zgon' i 'wesele' przywodzi na myśl coś bynajmniej innego niż zejście śmiertelne sensu stricte
No, nie mam pojęcia, z czym innym może się kojarzyć słowo "zgon". Dla mnie jednoznacznie - tylko ze śmiercią.


N cze 26, 2011 23:45
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz maja 12, 2011 15:12
Posty: 322
Post Re: Zgon na weselu - co robić?
Albo obracasz się głównie w towarzystwie purystów językowych, albo zgrywasz się na jakąś poprawność polityczną, że jak to zgon alkoholowy, nieee nikt prawy o tym nie słyszał...

http://www.miejski.pl/slowo-Zgon


Pn cze 27, 2011 0:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 08, 2010 13:25
Posty: 975
Post Re: Zgon na weselu - co robić?
:))) A propos tytułu, teraz to zauważyłam. Jednak nie odbierajmy słowu "zgon" pierwotnej powagi.

Mr fuchs, to nie był przypadek osoby, która jechała do szpitala i prosiła, by się bawić. Ten człowiek umierał na oczach gości, chyba wszyscy widzieli, jak charczy, walczy o życie, jak go reanimują, jak jego żona cierpi, jak płacze ojciec weselny. Kiedy taką scenę widzi się na żywo, wątpie że jest się w stanie podejść do tego obojętnie nawet, kiedy nie zna się człowieka.


Pn cze 27, 2011 11:24
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL