Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 18:28



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Co zrobić? Aborcja dozwolona ??? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 03, 2011 15:37
Posty: 4
Post Re: Co zrobić? Aborcja dozwolona ???
MilaMi napisał(a):
Ups!.. To nie Humalog. To Elbrus... Wybacz proszę Humalog, jak mogłam Cię o coś takiego posądzić...

Poprawiłam na właściwą osobę. Jak już mówiłam zwykle nie wypowiadam się na forach, więc jeszcze nie do końca wszystkie funkcje opanowałam :oops: . Dziękuję za zwrócenie uwagi :)


N lip 03, 2011 17:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Co zrobić? Aborcja dozwolona ???
smilende napisał(a):
MilaMi napisał(a):
Jeśli ktoś miałby poważnie zaszkodzić Kościołowi,
to mógłby on zostać zabity dopiero po swoich narodzinach - nie wcześniej.

ale zaraz po urodzeniu?
Trudno powiedzieć, czy zaraz po.
Jeśli nie byłoby żadnych dowodów ani nadprzyrodzonego objawienia,
to warunkowo powinno mu się dać szansę życia.
smilende napisał(a):
czym by się to różniło od grzechu aborcji?
Za dokonanie aborcji nakładana jest automatycznie ekskomunika,
za wykonanie wyroku śmierci (a nawet zabójstwa) - nie.


@MilaMi
viewtopic.php?p=527445#p527445
viewtopic.php?f=47&t=25299&p=608752#p608752
(czy płód to też człowiek?)

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


N lip 03, 2011 17:18
Zobacz profil
Post Re: Co zrobić? Aborcja dozwolona ???
Cytuj:
Jeśli nie byłoby żadnych dowodów ani nadprzyrodzonego objawienia,
to warunkowo powinno mu się dać szansę życia.


Chciałeś napisać "bzdurnego bełkotu chorego umysłu", a wyszło ci "nadprzyrodzonego objawienia".

Na czym ono miałoby polegać? Na wskazaniu, ze Kowalski jest synem szatana?

Wybacz, ale z takimi teoriami to mozesz pisac scenariusze do hollywoodzkich horrorów :)


N lip 03, 2011 17:23
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 28, 2010 23:24
Posty: 624
Lokalizacja: Pustynia
Post Re: Co zrobić? Aborcja dozwolona ???
Ola_1989 napisał(a):
Mam taki problem. Ostatnio oglądałam film Dziecko Rosemary i tam kobieta urodziła dziecko diabła - antychrysta. Ja wiem, że to tylko film i wogóle, ale co jeśli coś takiego się wydarzy? Tamta kobieta miała męża, wiec to tez nie pomogło. Czy to jest możliwe? Co jeśli kobieta ma podejrzenia, że jej dziecko moze sprzeciwić się w przyszłości Kościołowi? Przecież takie przeczucia i głos sumienia to też są wskazówki od Boga. Martwię się, bo niedługo wychodzę za mąż i jeśli będę (w przyszłości) w ciąży to też mogę mieć takie myśli. Czy to jest w ogóle możliwe? Czy ten film kłamie? Cały czas mam myśli na temat tego filmu.

http://freaks.monstrous.com/pictures/Devil_Baby.jpg
Poważna sprawa

Elbrus napisał(a):
Czy uważasz, że tego typu filmy KŁAMIĄ :?:

Ten film nie odnosi się do faktów, nie jest dokumentem a wizją pisarza, więc nie kłamie, ale prosta odpowiedź "nie" udzielona kobiecie bojącej się przed ślubem tego, że w czasie ciąży Bóg mógłby podpowiedzieć jej aborcję z tego wzgledu, że dziecko sprzeciwi się Bogu wraz ze stwierdzeniem możliwości życia kobiety z krwią szakala jest podsycaniem obłędu. BTW Do not use the "f" word on this forum, even in pics :)

_________________
Obrazek
Być wolnym to móc nie kłamać.


N lip 03, 2011 18:40
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N lip 03, 2011 15:10
Posty: 9
Post Re: Co zrobić? Aborcja dozwolona ???
Widzę, że kilka osób tutaj wyśmiewa się z tego co piszę, smuci mnie to, naprawdę :( Po co pisać na takim forum, jeśli chce się tylko wyśmiewać z innych? :(


N lip 03, 2011 19:03
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn wrz 06, 2010 9:07
Posty: 131
Post Re: Co zrobić? Aborcja dozwolona ???
Przede wszystkim to pytanie jest źle postawione - mogę Cię zapewnić że taka rzecz jak urodzenie "dziecka szatana" na pewno się nie zdarzy. Na 1000(dopisz dowolną ilość zer)%.
A gdyby jednak pojawiły Ci się takie myśli to chyba trzeba byłoby to skonsultować z psychologiem. Szczerze mówiąc "Dziecko Rosemary" jest utworem bardzo sugestywnym (filmu nie oglądałam, zaczęłam tylko czytać książkę) i jak ktoś ma delikatną psychikę to może mu zaszkodzić. Ale zapewniam Cię że to tylko czyjaś niezdrowa fantazja.

Jeśli chodzi o aborcję to jest ona ogólnie niedozwolona (ale dozwolone jest ratowanie zdrowia i życia matki, nawet jeśli miałoby to zaszkodzić dziecku), także w przypadku podejrzenia chorób lub innych ewentualnych problemów jakie mogą spotkać dziecko.

Taka odpowiedź Cię satysfakcjonuje czy coś jeszcze wyjaśnić?

_________________
"Wznosić toast w obliczu świata i nie szukać pociechy"


Ostatnio edytowano N lip 03, 2011 19:30 przez Gavia, łącznie edytowano 1 raz



N lip 03, 2011 19:25
Zobacz profil
Post Re: Co zrobić? Aborcja dozwolona ???
Ola_1989 napisał(a):
Widzę, że kilka osób tutaj wyśmiewa się z tego co piszę, smuci mnie to, naprawdę :( Po co pisać na takim forum, jeśli chce się tylko wyśmiewać z innych? :(

A bramy piekielne go nie przemogą zapewnia Jezus, zatem szatan ma władzę ograniczoną sługa nie jest większy od swego pana(J 13,16).
Więc miast zamartwiać się wydumanym, nierealnym problemem, pamiętaj stale...Bądźcie więc poddani Bogu, przeciwstawiajcie się diabłu, a ucieknie od was(Jk 4,7)


N lip 03, 2011 19:30

Dołączył(a): Śr mar 09, 2011 12:28
Posty: 382
Post Re: Co zrobić? Aborcja dozwolona ???
Ola_1989 napisał(a):
Widzę, że kilka osób tutaj wyśmiewa się z tego co piszę, smuci mnie to, naprawdę :( Po co pisać na takim forum, jeśli chce się tylko wyśmiewać z innych? :(


Nie obraź się ale branie na poważnie treści filmów fabularnych, jest faktycznie dość dziwaczne. "Dziecko Rosemary" to film i tylko film. Zwyczajna fikcja. Tak samo jak "Krasnoludki i Sierotka Marysia". Moja rada jest taka - nie twórz sobie sztucznych problemów...


Pn lip 04, 2011 8:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 17, 2009 18:36
Posty: 2041
Post Re: Co zrobić? Aborcja dozwolona ???
Olka jesteś dorosłą kobietą, pomyśl dziewczynko! A Zmierzch oglądałaś? To wampiry są dobre czy złe? A co zrobić z dzieckiem wampira? Ola !!!!!
Oglądałaś sobie fikcyjny film, horrorek, bajkę poprostu. Film który do życia ma się nijak.
Kobiety nie rodzą dzieci diabłów ani wampirów tylko dzieci facetów i swoje. Te dzieci są normalnymi ludźmi i nie rodzą się nigdy złe, tylko z natury dobre. Mają pewne cechy charakteru wrodzone które sprawiają że jedno będzie spokojne, inne bardzo żywe itp a cała reszta to wychowanie i to co dziecko wyniesie z domu. Matka jest częściowo odpowiedzialna jeśli jej dziecko stanie się złym człowiekiem bo być może źle go wychowała, nie przekazała wartości, na wszystko pozwalała itp -ale to już osądzi Bóg.

_________________
Ania


Pn lip 04, 2011 13:57
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lip 04, 2011 11:29
Posty: 1541
Post Re: Co zrobić? Aborcja dozwolona ???
czy jest w ogóle jakaś wiarygodna przekonująca przesłanka że dziecko w łonie ma w jakiś sposób zaszkodzić komukolwiek? skąd taka przesłanka ?

_________________
Króluj nam Chryste !
http://www.duchprawdy.com
http://sacerdoshyacinthus.wordpress.com


Pn lip 04, 2011 15:11
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lip 04, 2011 11:29
Posty: 1541
Post Re: Co zrobić? Aborcja dozwolona ???
i przestań oglądać głupie filmy (w ogóle tv) może na rzecz poczytania jakiś sensownych książek ? :)
(to da sie zrobić :) )

_________________
Króluj nam Chryste !
http://www.duchprawdy.com
http://sacerdoshyacinthus.wordpress.com


Pn lip 04, 2011 15:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 09, 2010 19:21
Posty: 16
Post Re: Co zrobić? Aborcja dozwolona ???
Ludzie to mają pomysły!!! :o :o

Życie jest święte. Tylko Bóg daje życie - nie szatan.

Bóg - Stwórca
szatan - stworzenie

stworzenie nie stwarza

Ps. Nie oglądaj głupich filmów...


N lip 10, 2011 11:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 18, 2011 19:01
Posty: 20
Lokalizacja: Warszawa, Mazowieckie
Post Re: Co zrobić? Aborcja dozwolona ???
Ola_1989 napisał(a):
Mam taki problem. (...) Co jeśli kobieta ma podejrzenia, że jej dziecko moze sprzeciwić się w przyszłości Kościołowi? Przecież takie przeczucia i głos sumienia to też są wskazówki od Boga. Martwię się, bo niedługo wychodzę za mąż i jeśli będę (w przyszłości) w ciąży to też mogę mieć takie myśli. (...)

Olu, wydaje mi się, że powinnaś zasięgnąć porady psychiatry i księdza. pisze całkiem na serio i nie ma w tym żadnego nabijania się.

_________________
[color=#FF0000]------------------[/color]
[color=#FF0000]Ziemia jest płaska![/color]


Pn lip 18, 2011 20:47
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL