Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt maja 10, 2024 20:21



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 6 ] 
 Nadużywanie miłosierdzia Bożego. 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So kwi 24, 2010 17:05
Posty: 36
Post Nadużywanie miłosierdzia Bożego.
Czy jeżeli walczę z masturbacją, walczę juz ponad 2 lata to czy jednocześnie nadużywam miłosierdzia Bożego? Staram sie cały czas trwać w czystosci, po każdym upadku wstaję idę do spowiedzi by na nowo sie przyznać, ze nie dałem rady i na nowo postanowić poprawę, postanowić mówienie sobie ''NIE! NIE MOŻESZ!" Czy jeżeli upadam, grzeszę (bo jestem zniewolony bo znowu nie udało mi sie dotrzymać poprawy) i jednocześnie wiem, ze pójdę jutro do spowiedzi by na nowo wyznać wszytko Panu i dostać szanse na poprawę to czy popełniam właśnie nadużycie? Po każdym upadku lecę do spowiedzi nie po to by tylko dostać przebaczenie i na nowo zgrzeszyć bo i tak znowu je dostane tylko po to by na nowo dostać przebaczenie by trwać z czystym sercem i sumieniem by na nowo podjąć walkę i ćwiczyć wytrwanie. Czy możecie mi pomóc?
bardzo mnie to meczy bo ja pełnym sercem pragnę żyć w czystości, pełnym sercem pragnę żyć dobrze, bez grzechów a szczególnie bez masturbacji bez tego zła :( :<


N sty 15, 2012 18:43
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz sty 20, 2011 13:19
Posty: 90
Post Re: Nadużywanie miłosierdzia Bożego.
Z serca Jezusa wylewa się bezkresna miłość dla nas tak wiec nigdy nie przekroczymy jakiegoś limitu. Jezus cieszy się jak zwracamy się upadli i bezradni do jego bezkresnego miłosierdzia.Moim zdaniem to nie jest nadużycie te myśli o przyszłości o kolejnych upadkach są jedynie dla nas szkodliwe. Odwracają uwagę od tego że Bóg wykupił wszystkie nasze grzechy również te z przyszłości. Należny troszczyć się o dzisiejszy dzień mówi Jezus nie wybiegać w przyszłość. Trwaj tylko nieustannie w postanowieniu walki z grzechem i pamiętaj że nie swoimi siłami ale dzięki łasce Jezus usunie ten grzech pozwól mu działać. Uwierz jego słowom. ;). Niektórzy święci też walczyli wiele lat ze swoimi grzechami.


N sty 15, 2012 19:00
Zobacz profil

Dołączył(a): So kwi 24, 2010 17:05
Posty: 36
Post Re: Nadużywanie miłosierdzia Bożego.
Wydaje mi sie, ze osoby które nie noszą w sercu chęci poprawy i chęci życia bez grzechu a chodzą do Spowiedzi Św. tylko po to by mieć czyste konto wtedy popełniają nadużycie. Czy dobrze uważam?


N sty 15, 2012 19:07
Zobacz profil
Post Re: Nadużywanie miłosierdzia Bożego.
MaciekDJ94 napisał(a):
Wydaje mi sie, ze osoby które nie noszą w sercu chęci poprawy i chęci życia bez grzechu a chodzą do Spowiedzi Św. tylko po to by mieć czyste konto wtedy popełniają nadużycie. Czy dobrze uważam?

Tak. Do spowiedzi powinniśmy iść z powodu chęci nawrócenia. Obraziliśmy Boga, przepraszamy i zamierzamy czynić lepiej. Stopniowo pracujemy nad swoimi grzechami, by nie wpaść w nałóg. Żal za grzechy i postanowienie poprawy to myślenie o lepszej przyszłości, a nie wyzerowanie konta sumienia.


N sty 15, 2012 19:17

Dołączył(a): Cz sty 20, 2011 13:19
Posty: 90
Post Re: Nadużywanie miłosierdzia Bożego.
Tak Maciek masz rację wtedy traktuje się boga jak pudełko życzeń to lekceważenie Boga ale raczej nadużyciem bym to nie nazwała. Bogu nigdy nie zabraknie cierpliwości i miłosierdzia dla nas;) nawet najgorszego grzesznika ;. To po prostu szkodzenie samemu sobie bo Bóg daje nam pewne normy i wytyczne nie dla własnego kaprysu ale aby nam służyły dla naszego szczęscia i wzrostu .Bóg który chce abyśmy świadomie go przyjęli i świadomie odrzucali grzech widząc jakie krzywdę nam robi. Dopóki nie ma chęci walki z grzechem Jezus nie ma zaproszenia do działania i nie może wylać na nas łaski którymi tak bardzo chce nas obdarować.


N sty 15, 2012 19:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 9:16
Posty: 3755
Post Re: Nadużywanie miłosierdzia Bożego.
eskimeaux, nie rób znowu offtopu (i to o tym samym co zwykle) - trzymajmy się tematu. Ale jeśli masz potrzebę podyskutować lub podzielić się swoimi odczuciami na ten temat, to oczywiście - tylko załóż jeden wątek przeznaczony do tego i tam o tym dyskutujmy, rozmawiajmy, dzielmy się odczuciami (mógłbym nawet przenieść usunięte posty). jumik

_________________
Piotr Milewski


Pn sty 16, 2012 22:35
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 6 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL