Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt maja 10, 2024 18:14



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Śmierć w grzechu ciężkim 
Autor Wiadomość
Post Re: Śmierć w grzechu ciężkim
Rzymian_8_13 napisał(a):
czyli być może w ostatniej godzinie się nawrócił...

Nazywa się to chyba właśnie łaską żalu za grzechy. Postęp w rozwoju duchowym nastąpi po drugiej stronie.
Nawrócenie dotyczy chyba życia na ziemi, czyli otrzymuje i odpowiada się na nią jeszcze przed śmiercią.


So lut 11, 2012 23:03
Post Re: Śmierć w grzechu ciężkim
Liza napisał(a):
Najbardziej przykre jest to, że ktoś będąc przedszkolakiem próbuje uchodzić za eksperta...lub świadomie ośmiesza coś o czym nie ma pojęcia.

Dużo wielkich słów nie odnoszących się bezpośrednio do mojego postu.
A na końcu argument ad personam.

Jak juz napisałem: jeżeli w poście o pierwszych piątkach czy sobotach pobłądziłem, to prosze o sprostowanie z podaniem źródła.
Nie potrafisz odnieść się merytorycznie?


N lut 12, 2012 21:32
Post Re: Śmierć w grzechu ciężkim
Kozioł napisał(a):
A na końcu argument ad personam.

Nie jest to argument ad personam. Napisałam jedynie, że próbujesz pouczać/wprowadzać w błąd i nie przyjmujesz jakichkolwiek wyjaśnień. Takie mam doświadczenia w rozmowach z Tobą. Nie piszesz o swoim wyznaniu, nawet poproszony, a krytykujesz katolików- potem święte oburzenie. Tobie można pisać, że to prywatna opinia teologa i przedstawiać wykładnię UNK. Ty i tak jak mantra będziesz powtarzał zasługi teologa i podważał gradację. Tak też się stało i w tym przypadku.
Próbujesz zrównać modlitwę z wykładnią Prawa podaną w KKK. Tego nie wolno stawiać na równi!
Prywatne objawienia nie mogą uzupełniać Objawienia Chrystusa. Mogą wnosić nowe aspekty, przyczyniać się do nowych form pobożności lub pogłębiać istniejące. Mogą mieć charakter prorocki (1Tes5, 19-21) i skutecznie pomagać w lepszym rozumieniu i przeżywaniu Ewangelii w obecnej epoce.
Cytuj:
Jak juz napisałem: jeżeli w poście o pierwszych piątkach czy sobotach pobłądziłem, to prosze o sprostowanie z podaniem źródła.
Nie potrafisz odnieść się merytorycznie?

Napisałam i nic nie zrozumiałeś. Modlitwy i msze nie zbawiają, są formą pobożności. Mają prowadzić człowieka ku człowieczeństwu. Tyle i aż tyle.
Murami katolicyzmu jest Ewangelia wraz z Dekalogiem. Reszta to detale i w takim kontekście należy rozpatrywać objawienia prywatne. Ludzie lubią/potrzebują motywacje to mają w obietnicach...A że to działa...widocznie podoba się to Bogu.


N lut 12, 2012 22:35
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL