Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 17:28



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 9 ] 
 Profanacja? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 05, 2012 20:40
Posty: 51
Post Profanacja?
Witam. Mam takie pytanie. Właściwie to możecie dawac spostrzeżenia co o tym sądzicie.
Nie wiem jakby nazwac pewne zjawisko. Otóż u niektórych osób, które czasami widzę, widac rażące znaki antychrześcijańskie (niektóre osoby świadomie, niektóre nie) - np. pierścienie atlantów, sam ubiór i zachowanie, jakieś pacyfki i na szyi wisi wielki krzyż..(nasz katolicki, łaciński, czasem z postacią Jezusa). Czy to można nazwac jakimś sposobem profanacji symboli chrześcijańskich?

Proszę o odpowiedź.
Pozdrawiam.


Wt mar 06, 2012 0:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 05, 2012 20:40
Posty: 51
Post Re: Profanacja?
Hmm.. Jest ktoś?


Cz mar 08, 2012 15:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 20, 2012 22:55
Posty: 414
Post Re: Profanacja?
Ja sądzę, że wszystko zależy zawsze od intencji...w sensie, że wszystko na raz noszą czy jak? byłoby łatwiej, jakbyś jakiś bardziej konkretny przykład podał:)


Cz mar 08, 2012 15:34
Zobacz profil
Post Re: Profanacja?
Ja uważam, że przede wszystkim trzeba wejrzeć w siebie, bo sami swą myślą, swym podejrzeniem częściej profanujemy krzyż, niż dane osoby mają takie intencje.


Cz mar 08, 2012 15:37
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 05, 2012 20:40
Posty: 51
Post Re: Profanacja?
Hmm.. No na przykład.. Idę sobie ulicą i stoi pewien znajomy chłopak ubrany cały na czarno, koszulka z pentagramem narysowanym, wiem że chłopak cpa, do koscioła nie chodzi. A na szyi ma krzyż . Sądzę ze jest to zderzenie dwóch różnych aspektów: chrześcijańskiego i antychrześcijańskiego.
Więc jak?


Pt mar 09, 2012 18:51
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2611
Post Re: Profanacja?
Wielu ludzi którzy wydają się jawnogrzesznikami nosi krzyże czy inne symbole religijne ...
Ubranie na czarno jeszcze nie jest czymś złym. Pentagram - ten symbol ma bardzo złożona symbolikę...
Ćpa ... skąd wiesz ze nie chce z tego wyjść ... ?
Skąd wiesz ze nie chodzi do kościoła ? Być może chodzi tylko nie tego do którego chodzisz Ty.

To na pewno nie jest w porządku kiedy ktoś dla zabawy czy dla ozdoby nosi krzyż czy inne symbole religijne.
Istnieją kolczyki w kształcie krzyża czy inne ... dewocjonalia jeśli można tak to nazwać... - to już jest przesada. Ogromna przesada.

Krzyż tak jak i Biblia nie jest jednak własnością Kościoła Katolickiego, Papieża, Świadków Jehowy, pojedynczego Chrześcijanina czy wyznania. Nie da się opatentować Krzyża czy Biblii czy przyznać że są czyjąś własnością...

Katolików obowiązują jakieś zasady ... obwieszanie się symbolami religijnymi ... liczy się wnętrze człowieka. Jeden łańcuszek, brelok, różaniec na palcu wystarczą ... nie ma granicy : można założyć tylko jeden krzyżyk, tylko jeden medalik ...

_________________
MODERATOR


So mar 10, 2012 12:30
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lut 27, 2012 14:46
Posty: 48
Post Re: Profanacja?
mikolaj2009 napisał(a):
Otóż u niektórych osób, które czasami widzę, widac rażące znaki antychrześcijańskie - np. pierścienie atlantów, sam ubiór i zachowanie, jakieś pacyfki i na szyi wisi wielki krzyż..(nasz katolicki, łaciński, czasem z postacią Jezusa). Czy to można nazwac jakimś sposobem profanacji symboli chrześcijańskich?

Ależ ci chrześcijanie są przewrazliwieni. Gdziekolwiek spojrzą tam ktoś na nich czycha, obraża, profanuje, prześladuje...
Zamiast zajać się swoim wnetrzem i własnym rozwojem duchowym, ogladają się na innych czy lubuja sie w zewnetrznych formach religijności.

mikolaj2009 napisał(a):
No na przykład.. Idę sobie ulicą i stoi pewien znajomy chłopak ubrany cały na czarno, koszulka z pentagramem narysowanym,

Straszne :D

mikolaj2009 napisał(a):
wiem że chłopak cpa,

Zaraz ćpa, pewnie sporadycznie marihuanę zapali a ten juz ćpuna z niego robi.

mikolaj2009 napisał(a):
do koscioła nie chodzi.

Może ma ciekawsze rzeczy do robienia.
Jedni na przykład nie lubią spacerowac po centrach handlowych.


So mar 10, 2012 12:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 20, 2012 22:55
Posty: 414
Post Re: Profanacja?
mikolaj2009 napisał(a):
Hmm.. No na przykład.. Idę sobie ulicą i stoi pewien znajomy chłopak ubrany cały na czarno, koszulka z pentagramem narysowanym, wiem że chłopak cpa, do koscioła nie chodzi. A na szyi ma krzyż . Sądzę ze jest to zderzenie dwóch różnych aspektów: chrześcijańskiego i antychrześcijańskiego.
Więc jak?

Dopóki nie wiesz, co dzieje się w jego sercu, to wstrzymaj się z pochopną opinią :)


So mar 10, 2012 14:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 05, 2012 20:40
Posty: 51
Post Re: Profanacja?
No to podałem tylko taki przykład, dzięki za odpowiedź :)


So mar 10, 2012 19:36
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 9 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL