Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 09, 2024 19:43



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 14 ] 
 Pełne zaufanie. 
Autor Wiadomość
Post Pełne zaufanie.
Jakie to jest wspaniałe uczucie, kiedy można komuś całkowicie zaufać. Jest się całkowicie pewnym, że osoba której się ufa nigdy nie zdradzi, ani nie zawiedzie. Oczywiście takie uczucie może być pełne jedynie, gdy ze swojej strony też ofiaruje się pełną wierność osobom ufającym w dobru, oraz gdy ma się pewność że osoba, której się ufa, na pewno nie zdradzi i nie zawiedzie.
Wyznawcy religii chrześcijańskiej mają dużo osób, którym mogą tak ufać. Pierwszym jest Pan Bóg, który nigdy nie zawodzi i nie zdradza. Wie o tym każdy, kto Mu ufa. Dalej są Aniołowie i Święci, którzy też nie zawodzą im ufającym. Następnie są chrześcijańscy rodzice i prawdziwi współwyznawcy w Chrystusie. Użyłem słowa "prawdziwi", ponieważ obecnie jest dużo osób deklarujących tylko, albo udających chrześcijan.
Jakie to jest wspaniałe, kiedy człowiek uświadamia sobie, że jest Bóg, który jest nieskazitelnie dobry i NIGDY nie zawodzi, oraz że wokół Pana Boga jest rzesza osób , którym w pełni można zaufać. Fundamentem tej ufności jest miłość, która uzdalnia do ufności i uzdalnia do wierności, a źródłem tej miłości jest Bóg w Trójcy Świętej Jedyny, który jest całkowicie wypełniony nieskazitelną miłością. Dzięki Ci Panie Boże za niezmierne dary, jakimi nas obdarzyłeś.


Pn kwi 09, 2012 9:15

Dołączył(a): Śr sty 25, 2012 11:23
Posty: 302
Post Re: Pełne zaufanie.
A jaki ma być temat dyskusji?


Pn kwi 09, 2012 9:52
Zobacz profil
Post Re: Pełne zaufanie.
Pewnie Maluczki nie ma konta na facebooku czy twitterze więc tutaj dzieli sie swoimi przeżyciami :D

Maluczki napisał(a):
Użyłem słowa "prawdziwi", ponieważ obecnie jest dużo osób deklarujących tylko, albo udających chrześcijan.

Maluczki to oczywiscie ten prawdziwy xD


Pn kwi 09, 2012 11:04
Post Re: Pełne zaufanie.
Dyskusja jest wtedy, gdy są zdania przeciwne, lub nie ma jasności sprawy.
Godne dyskusji są jedynie sprawy dotyczące życia człowieka.
Sprawy dotyczące kultu mamoniarskiego (kto ma nową "żonę", jaki pałac jest najmodniejszy, które auto jest najdroższe itd.) nie są godne rozważania.


Pn kwi 09, 2012 11:22

Dołączył(a): Cz lut 17, 2011 15:56
Posty: 162
Post Re: Pełne zaufanie.
Maluczki jak dawno sie nawrociles?

_________________
"Bóg zawsze nad nami czuwa, i znajduje rozwiązanie, tam gdzie ludzki umysł już go nie widzi."
św. Faustyna Kowalska

http://swietoscwcodziennosci.blogspot.com/


Pn kwi 09, 2012 11:28
Zobacz profil
Post Re: Pełne zaufanie.
Od urodzenia się nawracałem do niedawna, a mam 60 lat.


Pn kwi 09, 2012 15:37
Post Re: Pełne zaufanie.
ZycieJestPiekne napisał(a):
Maluczki jak dawno sie nawrociles?

Pewnie niedawno, sądząc po jego mentalności neofity :D
Stąd z taką furią atakuje to czym jeszcze był niedawno i co nadal w sobie dostrzega.


Pn kwi 09, 2012 17:09
Post Re: Pełne zaufanie.
Popatrzcie się! Z braku rzeczowej argumentacji wrogowie chrześcijaństwa udali się do obrzucania epitetami!
Gdzie to u mnie jest widoczna jakaś furia? Czy nazywanie rzeczy po imieniu, u osób żyjących w zakłamaniu, powoduje takie odruchy?
Mówię całkiem spokojnie to co jest, a że komuś nie pasuje to do tego co mu nagrali w świadomości, to przecież nie moja wina.


Pn kwi 09, 2012 19:26

Dołączył(a): Śr sty 25, 2012 11:23
Posty: 302
Post Re: Pełne zaufanie.
Maluczki napisał(a):
Dyskusja jest wtedy, gdy są zdania przeciwne, lub nie ma jasności sprawy.
Godne dyskusji są jedynie sprawy dotyczące życia człowieka.
Sprawy dotyczące kultu mamoniarskiego (kto ma nową "żonę", jaki pałac jest najmodniejszy, które auto jest najdroższe itd.) nie są godne rozważania.


Dzięki za odpowiedź ni w pięć ni w dziewięć. Liczyłem na objaśnienie w kwestii jaka była Twoja intencja w zakładaniu tematu na forum było nie było dyskusyjnym. Pomyliłeś z blogiem?


Pn kwi 09, 2012 20:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 24, 2009 21:23
Posty: 806
Post Re: Pełne zaufanie.
Złośliwi jesteście :evil:

Autor ma rację, takie zaufanie piękna sprawa, ja nie ufam :(

_________________
Szukaj mnie
Bo sama nie wiem już
Bo nie wiem kiedy sama się odnajdę.


Pn kwi 09, 2012 20:30
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lut 17, 2011 15:56
Posty: 162
Post Re: Pełne zaufanie.
moje pytanie nie sluzylo aby byc zlosliwa to kwesia ylko tego ze wielu nawroconych ze okresle swiezo ma wlasnie takie mocne poczucie Bozej Milosci. z czasem po tych Bozych cukierkach Bog przyzwala zjesc troche cytryny.

_________________
"Bóg zawsze nad nami czuwa, i znajduje rozwiązanie, tam gdzie ludzki umysł już go nie widzi."
św. Faustyna Kowalska

http://swietoscwcodziennosci.blogspot.com/


Pn kwi 09, 2012 20:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 24, 2009 21:23
Posty: 806
Post Re: Pełne zaufanie.
Wiem, co masz na myśli ZycieJestPiekne, neofici wymiatają :) Trzeba być wyrozumiałym :)

_________________
Szukaj mnie
Bo sama nie wiem już
Bo nie wiem kiedy sama się odnajdę.


Pn kwi 09, 2012 20:46
Zobacz profil
Post Re: Pełne zaufanie.
WZasadzieNiegroźny!

Rzuciłem myśl, kto chce, niech zabiera głos, kto nie, to niech nie zabiera. Przeszkadza Ci to?


Wt kwi 10, 2012 7:49
Post Re: Pełne zaufanie.
Wiara neofity, jest przeważnie płytka, nie ma jeszcze głębokiego uzasadnienia. Owszem neofita jest oszołomiony nowym swoim odkryciem, ale to normalny tok ludzkiego bycia. Ta cytryna, to dopiero wgryzanie się w fundamenty, a to jest proces żmudny i długotrwały. Po jego zakończeniu, kiedy całość się zamknie w logiczną całość, wiara jest silna i raczej nie do ruszenia. Diabeł jednak nie przestaje atakować. Zmienia się jego taktyka. Słabo wierzącego w Boga, atakuje głównie kłamstwem i różnymi omamieniami. W sytuacji wiary silnej, atakuje frontalnie i trzeba sobie zdawać sprawę, że atakował będzie do końca życia, bo ten świat, to jego pole działania. Po śmierci może już tylko oddziaływać na tych, którzy mu się oddali.


Wt kwi 10, 2012 8:07
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 14 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL