Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N maja 12, 2024 7:52



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Niedziela Bożego Miłosierdzia - odpust 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz lip 01, 2010 13:11
Posty: 317
Lokalizacja: Biała-Kolonia koło Suchowoli
Post Niedziela Bożego Miłosierdzia - odpust
Za kogo można ofiarować Mszę w Niedzielę Bożego Miłosierdzia, czy za rodzinę , można .
Proszę , objaśnijcie mi meandry łask Tego Święta.


Cz kwi 12, 2012 19:54
Zobacz profil
Post Re: Niedziela Bożego Miłosierdzia - odpust
Monteclarus napisał(a):
Za kogo można ofiarować Mszę w Niedzielę Bożego Miłosierdzia, czy za rodzinę , można .
Proszę , objaśnijcie mi meandry łask Tego Święta.

Odpusty można zdobywać za siebie i za zmarłych. Nie można za żywych, ponieważ żywi mogą je mieć sami. To normalna procedura, jak przy otrzymywaniu odpustów z innej okazji. Czyli- komunia św, modlitwy w intencjach Ojca św., intencja odpustu. Ja zwykle zostawiam decyzję NMP, niech sama zdecyduje komu jest najbardziej potrzebny. Bardzo trudno zdobyć odpust zupełny, pozostaje jednak cząstkowy. Cząstkowe odpusty można zdobywać jednak codziennie.
Pan Jezus obiecał czcicielom koronki do Miłosierdzia Bożego pomoc w doskonaleniu duchowym i zbawieniu. A święto w najbliższą niedzielę będzie dniem deszczu łask z nieba. Przygotowaniem do święta jest nowenna, którą się obecnie odmawia, codziennie za inne dusze.
Wykręć Bogu numer prosząc o łaskę dla siebie, żebyś mógł pomóc w zbawieniu innym członkom rodziny. W końcu to Miłosierny Ojciec- zrozumie . :-D


Cz kwi 12, 2012 20:25
Post Re: Niedziela Bożego Miłosierdzia - odpust
Całość masz szczegółowo omówione w tym artykule. Jak widzisz w KK odpust możesz uzyskać codziennie na dziesiątki sposobów.

Wystarczyło google i hasło "odpust zupełny"


Cz kwi 12, 2012 21:39

Dołączył(a): Cz sie 12, 2004 15:17
Posty: 1998
Post Re: Niedziela Bożego Miłosierdzia - odpust
Odpust jak już wspomniano można uzyskać za siebie lub osobę zmarłą - nigdy za żyjącą.

Dodam jeszcze że z Niedzielą Miłosierdzia wiążą się szczególne łaski, to coś więcej niz zwykły odpust ponieważ w zwykłym odpuscie darowane są kary a w Niedzielę Miłosierdzia także i winy, temu kto wypełni warunki tego odpustu.
"kto w dniu tym przystąpi do Źródła Życia,
ten dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar”.
(Dz. 300)

http://www.chwilkawytchnienia.com/Milos ... _Boze8.htm


So kwi 14, 2012 6:19
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr wrz 16, 2009 14:36
Posty: 87
Post Re: Niedziela Bożego Miłosierdzia - odpust
A to jakaś nowa nauka w wykonaniu akacji. O ile mi wiadomo w spowiedzi św. grzech zostaje darowany co do winy i kary wiecznej, natomiast odpust dotyczy darowania co do kary doczesnej. Każdy odpusty zupełny daruje w całości karę doczesną o ile jest godnie przeżyty. Więc nie mieszaj ludziom w głowach. Odpust zupełny można uzyskać zawsze w tym samym znaczeniu przy okazji różnych Świąt, nie tylko Bożego mIłosierdzia. Ignorancja Twoja mnie zaniepokaja.

_________________
''Kochajcie i odmawiajcie różaniec''


So kwi 14, 2012 12:50
Zobacz profil
Post Re: Niedziela Bożego Miłosierdzia - odpust
Questa napisał(a):
Odpust zupełny można uzyskać zawsze w tym samym znaczeniu przy okazji różnych Świąt, nie tylko Bożego mIłosierdzia.

Ech, wasz Kościół naucza, że odpust zupełny/cząstkowy można uzyskać codziennie nowy. Co więcej może być ich wiele po jednej spowiedzi.
Po kolei:
1) spowiedź sakramentalna,
2) Komunia eucharystyczna,
3) modlitwa w intencjach Ojca Świętego.
4) i tu dziesiątki możliwości, m.in. "czytanie Pisma św. z szacunkiem należnym słowu Bożemu, przynajmniej przez pół godziny"
i tak codziennie, przy czym p.1) nie trzeba powtarzać aż do takiej potrzeby (grzech cięzki)

Mam dziwne wrażenie, że w swoich krótkich, kilkutygodniowych zainteresowaniu KK przyswoiłem więcej niz wiele osób po wieloletniej katechezie. :?


So kwi 14, 2012 17:50

Dołączył(a): Cz sie 12, 2004 15:17
Posty: 1998
Post Re: Niedziela Bożego Miłosierdzia - odpust
Questa napisał(a):
A to jakaś nowa nauka w wykonaniu akacji. O ile mi wiadomo w spowiedzi św. grzech zostaje darowany co do winy i kary wiecznej, natomiast odpust dotyczy darowania co do kary doczesnej. Każdy odpusty zupełny daruje w całości karę doczesną o ile jest godnie przeżyty. Więc nie mieszaj ludziom w głowach. Odpust zupełny można uzyskać zawsze w tym samym znaczeniu przy okazji różnych Świąt, nie tylko Bożego mIłosierdzia. Ignorancja Twoja mnie zaniepokaja.

Questa, cytuję za stroną:
Cytuj:
Która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski (Dz. 699). W wielu objawieniach Pan Jezus określił nie tylko miejsce święta w kalendarzu liturgicznym Kościoła, ale także motyw i cel jego ustanowienia, sposób przygotowania i obchodzenia oraz wielkie obietnice. Największą z nich jest łaska „zupełnego odpuszczenia win i kar” związana z Komunią świętą przyjętą w tym dniu po dobrze odprawionej spowiedzi (bez przywiązania do najmniejszego grzechu), w duchu nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego, czyli w postawie ufności wobec Boga i czynnej miłości bliźniego. Jest to – jak tłumaczy ks. prof. Ignacy Różycki – łaska większa od odpustu zupełnego. Ten polega bowiem tylko na darowaniu kar doczesnych należnych za popełnione grzechy, ale nie jest nigdy odpuszczeniem samychże win. Najszczególniejsza łaska jest zasadniczo również większa niż łaski 6–ciu sakramentów z wyjątkiem sakramentu chrztu: albowiem odpuszczenie wszystkich win i kar jest tylko sakramentalną łaską chrztu świętego. W przy- toczonych zaś obietnicach Chrystus związał odpuszczenie win i kar z Komu- nią świętą przyjętą w święto Miłosierdzia, czyli pod tym względem podniósł ją do rzędu „drugiego chrztu”.


http://www.faustyna.pl/index.php?option ... mitstart=1


So kwi 14, 2012 18:29
Zobacz profil
Post Re: Niedziela Bożego Miłosierdzia - odpust
Istnieje haczyk: bez przywiązania do żadnego grzechu. To najtrudniejszy warunek do spełnienia. Niewiele osób posiada taką dyspozycję psychiczno- duchową.


So kwi 14, 2012 18:34
Post Re: Niedziela Bożego Miłosierdzia - odpust
akacja napisał(a):
Jest to – jak tłumaczy ks. prof. Ignacy Różycki – łaska większa od odpustu zupełnego. Ten polega bowiem tylko na darowaniu kar doczesnych należnych za popełnione grzechy, ale nie jest nigdy odpuszczeniem samychże win.

Buuuuu!
To katolicy nie mają odpuszczonych win na spowiedzi ??? To po co macie spowiedź? W celach terapeutycznych? :twisted:


So kwi 14, 2012 18:38

Dołączył(a): Cz sie 12, 2004 15:17
Posty: 1998
Post Re: Niedziela Bożego Miłosierdzia - odpust
Liza napisał(a):
Istnieje haczyk: bez przywiązania do żadnego grzechu. To najtrudniejszy warunek do spełnienia. Niewiele osób posiada taką dyspozycję psychiczno- duchową.

Dlatego też odpusty powinniśmy zyskiwać jak najczęściej. A jeśli nie spełnimy tego warunku - odpust będzie cząstkowy a nie całkowity.
Rok temu rozwiązałam to tak, że przystąpiłam do spowiedzi w same święto Miłosierdzia wyznajac grzechy co do których mam przywiązanie. I w ten sposób wydaje mi się uzyskałam wolność od przywiązania do tych grzechów
Cytuj:
To katolicy nie mają odpuszczonych win na spowiedzi ? To po co macie spowiedź? W celach terapeutycznych?

Tu mowa jest o odpuście ofiarowanym za zmarłą osobę. Każdy z nas ma jeszcze szansę, że może przystąpić do spowiedzi i zyskać odpuszczenie win. Ale osoba zmarła takiej możliwości już nie posiada. Odpust ofiarowany w Niedzielę Miłosierdzia gładzi winy i kary tej osoby.


So kwi 14, 2012 19:07
Zobacz profil
Post Re: Niedziela Bożego Miłosierdzia - odpust
akacja napisał(a):
Tu mowa jest o odpuście ofiarowanym za zmarłą osobę.
Z wypowiedzi nic a nic to nie wynika :twisted: :
Cytuj:
Która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar.


So kwi 14, 2012 20:04

Dołączył(a): Cz sie 12, 2004 15:17
Posty: 1998
Post Re: Niedziela Bożego Miłosierdzia - odpust
W KK odpusty można zyskać za siebie lub za osobę zmarłą.
W domyśle można powiedzieć :
"Która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar" - dla duszy zmarłej lub siebie.


So kwi 14, 2012 20:15
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lip 01, 2010 13:11
Posty: 317
Lokalizacja: Biała-Kolonia koło Suchowoli
Post Re: Niedziela Bożego Miłosierdzia - odpust
Liza napisał(a):
Istnieje haczyk: bez przywiązania do żadnego grzechu. To najtrudniejszy warunek do spełnienia. Niewiele osób posiada taką dyspozycję psychiczno- duchową.


Zgadza się, jednak nie ma sensu mierzyć Oceanu Miłosierdzia przelewającego się z Łona Ojca Przedwiecznego , miarą ludzką, Miłość Boga nie jest do pojęcia przez ludzki umysł, jesteśmy w stanie pojąć tą Miłość dopiero po śmierci, stąd cierpienia czyścowe - kiedy dusze już rozumieją jak nabroiły i jak znieważyły ten Ocean Miłości nie mogą sekundy wytrwać w odłączeniu od tej miłości ,
więc
Róbmy co nam przykazano, podchodźmy do ceremonii i odpustu poważnie ,a resztę połóżmy w zaufaniu na Miłosierdziu Boga który nie zna gniewu, zawiści, nie jest skrupulatny, ale wszechłagodny.


Pn kwi 16, 2012 8:10
Zobacz profil
Post Re: Niedziela Bożego Miłosierdzia - odpust
akacja napisał(a):
W KK odpusty można zyskać za siebie lub za osobę zmarłą.
W domyśle można powiedzieć :
"Która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar" - dla duszy zmarłej lub siebie.

Już po spowiedzi jesteś oczyszczona z win nie rozumiem więc specjalnej mocy co do żyjących.
A co do zmarłych: czy z tego wynika, ze TYM odpustem możesz wyciągnąć duszę z piekła?


Pn kwi 16, 2012 8:19
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Niedziela Bożego Miłosierdzia - odpust
Kozioł napisał(a):
A co do zmarłych: czy z tego wynika, ze TYM odpustem możesz wyciągnąć duszę z piekła?


Weź poczytaj Katechizm, bo wbrew twoim dumnym deklaracją zdajesz się wiedzieć o KK mniej niż nawet przeciętny protestant.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn kwi 16, 2012 8:48
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL