Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 12:45



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 10 ] 
 Czy palenie marihuany to grzech? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 04, 2011 18:43
Posty: 12
Lokalizacja: między Łodzią, a Warszawą
Post Czy palenie marihuany to grzech?
Naprawdę trudno jest mi odmawiać propozycjom znajomych... Nie wytrzymuję już tego, że cały czas słyszę, że jestem 'święta', bo nic nie biorę. Nie daję sobie z tym rady. Wiem, że nie powinnam przywiązywać tak dużej wagi do pozycji wśród znajomych (którą nieśmiałym osobom, jak ja, zapewniają tylko używki). Sprawy duchowne są ważniejsze, ale jednocześnie nie chcę być takim odludkiem... Proszę, spróbujcie zrozumieć moją sytuację.

Nie chcę pić alkoholu, ani palić papierosów, bo jest to grzech chyba głównie dlatego, że szkodzą zdrowiu. Natomiast marihuana podobno nie powoduje jakiś negatywnych skutków zdrowotnych. Mój kolega nawet twierdzi, że wtedy czuje głębszą więź z bogiem... Jednak najpierw wolę się upewnić, czy coś, co jest niezgodne z prawem, jest też grzechem.


N maja 06, 2012 21:28
Zobacz profil
Post Re: Czy palenie marihuany to grzech?
Wyszukiwarka się kłania ;)
Marihuana- czemu Kościół jej zabrania
.
marsz wyzwolenia konopii
.
[url=http://forum.wiara.pl/viewtopic.php?f=27&t=9397&hilit=mi%C4%99kkie+narkotyki]
Narkotyki - Pytanie do niewierzących[/url]

Czy palenie marihuany jest grzechem? -> ten ostatni jest dokładnie tym samym co Twój wątek, więc go zamknie moderacja.

Ale możesz skorzystać z tego co tu zostało powiedziane.
Marihuana jest lekkim narkotykiem, nie powoduje jakichś ekstremalnych doznań. I nie poczujesz nic ekscytującego. No chyba, że jakieś końskie ilości weźmiesz.


Ostatnio edytowano N maja 06, 2012 21:36 przez Anonim (konto usunięte), łącznie edytowano 3 razy



N maja 06, 2012 21:34

Dołączył(a): Pt cze 03, 2011 8:17
Posty: 2586
Post Re: Czy palenie marihuany to grzech?
Na pewno tak.


N maja 06, 2012 21:35
Zobacz profil
Post Re: Czy palenie marihuany to grzech?
Tak.

Cytuj:
Nie chcę pić alkoholu, ani palić papierosów, bo jest to grzech chyba głównie dlatego, że szkodzą zdrowiu


Między innymi dlatego ale nie tylko.

Cytuj:
Natomiast marihuana podobno nie powoduje jakiś negatywnych skutków zdrowotnych. Mój kolega nawet twierdzi, że wtedy czuje głębszą więź z bogiem


Na litość...

Ode mnie rada - weź do ręki Nowy Testament i zacznij czytać, zacznij poszukiwać a wszelkie niepewności i słabości znikną. Póki próbujesz sama przeciwstawiać się pokusom szukasz usprawiedliwień - to oczywiście zrozumiałe. Jak jednak się zagłębisz w duchowość to wierz mi - choćby koledzy z siebie wyszli i stanęli obok to Cię do niczego nie namówią i mimo to będziesz autentycznie szczęśliwa i wolna :)


Masz łatwiej bo już Cię znają jako "świętą" więc tylko umocnisz i uwiarygodnisz swój wizerunek.


Ostatnio edytowano N maja 06, 2012 21:45 przez Anonim (konto usunięte), łącznie edytowano 1 raz



N maja 06, 2012 21:36
Post Re: Czy palenie marihuany to grzech?
Kolega tak powiedział specjalnie, aby zachęcić Clumsy do spróbowania. Naprawdę nic nie poczujesz, więc wszelkie superlatywy jakie Ci opowiedzą to pic na wodę fotomontaż. Cudów nie będzie, ani ciężkich powikłań zdrowotnych.



2291 Używanie narkotyków wyrządza bardzo poważne szkody zdrowiu i życiu ludzkiemu. Jest ciężkim wykroczeniem, chyba że wynika ze wskazań ściśle lekarskich. Nielegalna produkcja i przemyt narkotyków są działaniami gorszącymi; stanowią one bezpośredni współudział w działaniach głęboko sprzecznych z prawem moralnym, ponieważ skłaniają do nich.


A papierosy, to nie są za grzech uznawane? Bo to narkotyk i doskonale wpisuje się pod wykładnię KK. No i jest narkotykiem, tyle że legalnym. Papieros jest znacznie bardziej szkodliwy niż marihuana :|


N maja 06, 2012 21:44
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Czy palenie marihuany to grzech?
viewtopic.php?f=50&t=3023 - Czy palenie marihuany jest grzechem ?

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


N maja 06, 2012 21:46
Zobacz profil
Post Re: Czy palenie marihuany to grzech?
Tu się bardziej rozchodzi o trzeźwość umysłu - ostatecznie słonina też jest niezdrowa i spozywanie jej w takiej częstotliwośći w jakiej pali się papierosy doprowadziło by do rychłego odejścia z tego łez padołu.


Umysł ma być stale trzeźwy, stale "czujny".


N maja 06, 2012 21:48
Post Re: Czy palenie marihuany to grzech?
Ona ma 15 lat, w styczniu pytała o picie alkoholu.


Ostatnio edytowano N maja 06, 2012 22:08 przez Anonim (konto usunięte), łącznie edytowano 1 raz



N maja 06, 2012 21:54
Post Re: Czy palenie marihuany to grzech?
Cóż, jesli w wieku 15 lat jest otoczona takimi znajomymi a mimo to ma jakieś wątpliwości i pyta o cokolwiek to warto się choćby z tego cieszyć :)


N maja 06, 2012 21:59
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 18, 2011 0:17
Posty: 139
Lokalizacja: Gotania, Lubelskie
Post Re: Czy palenie marihuany to grzech?
Marihuana może być przyczyną depresji i schizofrenii ( źródło : czasopismo Lubelskiej Izby Lekarskiej "Medicus").


N maja 06, 2012 22:10
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 10 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL