Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 15:15



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 Czy Bóg może odwrócic się od człowieka? 
Autor Wiadomość
Post Re: Czy Bóg może odwrócic się od człowieka?
saraaa to jest normalne co przechodzisz i pewnie masz trochę racji, ze to szatan próbuje cie zniechęcić...skoro jest jak piszesz świeżo po nawróceniu. jednak moim zdaniem powinnaś trochę ochłonąć..nie wiem, to słowo przyszło mi do głowy, gdy przeczytałam dzisiaj twoje posty w tym temacie.
ciągle pytasz, czemu Bóg zwleka...Bóg to Bóg, nie da się Go popędzić.
To, ze tak pytasz, świadczy o tym, ze gdzieś pędzisz, coś chcesz..jesteś niezadowolona.
W takim stanie ducha, nie radziłabym ci odmawiać jakiś długich skomplikowanych modlitw, które wymagałby od ciebie totalnego otwarcia serca. Bo jeśli tobie będzie się wydawało, ze się idealnie otwarłaś,
a twoja modlitwa nie będzie natychmiast wysłuchana, to będziesz w stanie zwątpić w Boga.
Uwazaj!
Myślę, ze tu krzysztofff powyżej dobrze i prosto ci poradził, zwykła modlitwa do Boga Ojca, jak nas uczył Jezus Chrystus: "Niech się dzieje Twoja wola Boże, nie moja"...zmawiaj ja często i wtedy będziesz bezpieczna, bo to co będzie się działo odbierzesz po prostu jako wole Pana Boga, a nie jako wciągającą w zwątpienie niewysłuchaną modlitwę.
Kiedyś słyszałam, ze miłość do Boga jest czysta wtedy, gdy w równym stopniu dziękujemy mu za chwile szczęścia co za chwile cierpienia. No cóż, wiem ze to trudne..nie twierdze, ze ja już tak umiem, ale można się nad tym zastanowić.

...z drugiej strony, to wszyscy radzimy ci w ciemno bo żeby ci coś sensownego poradzić,
to trzeba byłoby znać choć trochę twoja sytuacje, ale to już od ciebie zależy, ile chcesz napisać.

pozdrawiam


Pn cze 04, 2012 23:44

Dołączył(a): Pn lis 15, 2010 14:15
Posty: 189
Post Re: Czy Bóg może odwrócic się od człowieka?
Cytuj:
Jeśli ktoś, (tak jak ja) jest świeżo po nawroceniu, z calego serca pragnie trwac z Jezusem, stara sie jak najczesciej przystępować do Komunii, brac udział w nabożeństwach, a miewa często uczucie odrzucenia przez Boga


To są naturalne odczucia, kiedy nie ma relacji między Tobą a Bogiem.
A taka relacja tworzy się wtedy, kiedy przechodzisz z Nim przez piekło i niebo, kiedy po prostu idziesz z Nim przez życie. Wtedy wiesz, że jesteś Jego córką. I będziesz wiedziała, mimo wszystko co mówią ludzie, co będzie próbował oszukiwać szatan, co będziesz mówić Ty sama. Bo Ty sama też jesteś wrogiem w tej walce. Będzie walczył Twój wewnętrzny egoista, "ta mała sara". I żeby na prawdę pójść za Bogiem, to ten mały egoista musi umrzeć. A taki proces umierania bardzo boli.
Ale kiedy przejdzie największy ból, kiedy przyjdzie ten moment przełomowy - wtedy będziesz mogła wybrać, czy poddać się rozpaczy, czy poddać się Bogu. Od tego momentu będzie lżej - minie strach, ponieważ już jakby "umarłaś". Przyjdzie wolność.

Przynajmniej w moim przypadku była taka droga :). Każdy ma swoją drogę, ale fundamentalna zasada jest taka sama - trzymaj się Boga i przygotuj się na zasadzki, cierpienie ale i też piękne momenty :).

Pozdrawiam


Wt cze 05, 2012 22:52
Zobacz profil
Post Re: Czy Bóg może odwrócic się od człowieka?
dobrze opisane.


Śr cze 06, 2012 3:56
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 26, 2012 10:12
Posty: 848
Post Re: Czy Bóg może odwrócic się od człowieka?
Bóg nie odwraca się od człowieka, swoich dzieci, które kocha wszystkich tak samo.
Jeśli masz Pokój w sercu, to masz Boga, bo Bóg jest Pokojem. Bóg jest Miłością. Bóg daje Nadzieję.
Jeśli odczuwasz niepokój lub wątpliwość, to sygnał, że coś w sercu lub uczynkach jest nie tak. Pytaj samą siebie w modlitwie do Boga, co? Te co znajdziesz, ale wymaga to pracy nad sobą, codziennej walki swojego ducha z zmysłami i pożądaniami ciała.
Pomoże w tym modlitwa, rachunek sumienia, lektura Biblii, karmienie się Ciałem Jezusa i post, przez pokorę do otaczającego świata. Cierpliwości wszystko przyjdzie w swoim czasie, a módl się nie Panie daj mi to czy tamto, ale Niech się dzieje Twoja Wola, nie moja, bo Ty znasz mnie lepiej. Amen
Jezus uczy: "Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje!"

_________________
Mt.22.37-40 Miłość-na tym opiera się całe Prawo i Prorocy
Ef.4.30-32 Nie zasmucajcie Bożego Ducha Świętego, którym zostaliście opieczętowani na dzień odkupienia... Przebaczajcie sobie, tak jak i Bóg nam przebaczył w Chrystusie.


Śr lip 18, 2012 9:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 03, 2012 16:01
Posty: 107
Post Re: Czy Bóg może odwrócic się od człowieka?
kooool napisał(a):
Jezus uczy: "Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje!"

jakie to cięzkie, zwlaszcza, jesli nic się nie zmienia, cierpliwosc jest potrzebna, wiem..
Dziękuję za odpowiedz:)


Śr lip 18, 2012 16:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 26, 2012 10:12
Posty: 848
Post Re: Czy Bóg może odwrócic się od człowieka?
Nie mów i nie myśl, że to ciężkie :) Jeśli Kocham, to Miłość i dawanie siebie nie jest ciężkie :) na kazaniu czasem słychać,"jakie ciężkie zadania nam Jezus daje, bądźcie doskonali jak Ja jestem doskonały, to nie możliwe i interpretacja własna, złagodzenia grzechów" Tak nie powinno być. Grzech jest zły i odetnij się od niego. Jezus mówi odrąb rękę (czyn) wyłup oko (przez patrzenie i karmienie się złym), poprostu odetnij źródło grzechu i wszystko będzie proste :) Zaufaj Bogu już Dziś :)

_________________
Mt.22.37-40 Miłość-na tym opiera się całe Prawo i Prorocy
Ef.4.30-32 Nie zasmucajcie Bożego Ducha Świętego, którym zostaliście opieczętowani na dzień odkupienia... Przebaczajcie sobie, tak jak i Bóg nam przebaczył w Chrystusie.


Cz lip 19, 2012 9:35
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL