Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 14:11



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Dlaczego ludzie tak boją się iśc do nieba 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So wrz 10, 2011 8:40
Posty: 234
Post Dlaczego ludzie tak boją się iśc do nieba
Dlaczego ludzie tak boją się iśc do nieba.
Choroba człowieka przyśpiesza do zejścia na te lepszą stronę rajskiego życia w niebie, a oni uganiaja sie za lekarzami, stoja w kolejkach, zapisuja sie na operacje, lataja po znachorach aby jeszcze trochę pożyć tu i teraz.


Wt maja 29, 2012 7:30
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego ludzie tak boją się iśc do nieba
Iroon napisał(a):
Dlaczego ludzie tak boją się iśc do nieba.
Choroba człowieka przyśpiesza do zejścia na te lepszą stronę rajskiego życia w niebie, a oni uganiaja sie za lekarzami, stoja w kolejkach, zapisuja sie na operacje, lataja po znachorach aby jeszcze trochę pożyć tu i teraz.

To instynkt życia, więc zachowanie właściwe człowiekowi. Zawsze ma plany i chce je realizować.


Wt maja 29, 2012 7:37
Post Re: Dlaczego ludzie tak boją się iśc do nieba
bo tu za życia, jeszcze możemy coś zrobić dla własnego zbawienia, po śmierci już nic nie możemy..


Wt maja 29, 2012 7:43
Post Re: Dlaczego ludzie tak boją się iśc do nieba
A ja uwazam, ze nauka, medycyna to błogosławieństwo od Boga. Jezus leczył nawet ze śmiertelnych chorób, także i wskrzeszał. Apostołowie szli jego tropem (oni z kolei prosili Boga i uzdrowienie, wskrzeszenie i to z niezła skutecznością).

@Iroon
Najlepszy czas na śmierć to czas Boga. Rezygnacja z leczenia gdy jest choćby szansa na wyleczenie jest wciskaniem nosa w sprawy Boga.


Wt maja 29, 2012 9:22
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Dlaczego ludzie tak boją się iśc do nieba
Iroon
Jezus leczył i wskrzeszał. Tu nie trzeba komentarza.
Co prawda św. Paweł mówi w swoim liście, że ma swoisty dylemat, chce odejśc już do Jezusa, ale z drugiej strony wie że gdy pozostanie, będzie mógł jeszcze wiele zdziałać wśród braci i sióstr.
Myślę że pragnienie życie to zupełnie zdrowe zachowanie i jest oznaką zdrowia. Życie jest darem od Boga, tylko nieliczni są w sytuacji konieczności rezygnacji z tego daru i to dla wyższej wartości. Póki jednak żyję mogę wiele zdziałać, choćby po to aby być w niebie i innych zachęcić aby tego chcieli. Korzystanie z pomocy medycznej nie jest obawą przed niebem, ale normalnym zachowaniem. Jeśli sam nie masz takiej potrzeby i śpieszysz się na tamten świat to mam nadzieję że masz jedynie szczere intencje bycia z Bogiem. Czy tak jednak jest, trudno ocenić przez szklany ekran.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Wt maja 29, 2012 10:05
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego ludzie tak boją się iśc do nieba
Kto się boi, ten się boi. Dla mnie pociechą i oparciem jest myśl, że Bóg może mnie zabić w każdej chwili.


Wt maja 29, 2012 10:06
Post Re: Dlaczego ludzie tak boją się iśc do nieba
Cawilian napisał(a):
Bóg może mnie zabić w każdej chwili.


Myślę, ze błędem jest używanie tak pejoratywnych slow na określenie działań Boga.


Wt maja 29, 2012 10:31
Post Re: Dlaczego ludzie tak boją się iśc do nieba
mkb napisał(a):
Myślę, ze błędem jest używanie tak pejoratywnych slow na określenie działań Boga.

Pejoratywnym określeniem jest "morderstwo".
Ale rzeczywiście Cawilian użył zastanawiającego, a może prowokującego zestawienia słów :-)


Wt maja 29, 2012 10:39
Post Re: Dlaczego ludzie tak boją się iśc do nieba
jest przykazanie: "nie zabijaj"...a nie: "nie dokonuj morderstwa",
choć oczywiście chodzi o to samo.

a co do Boga i śmierci człowieka, to Bóg opuszcza człowieka, dlatego ten umiera.
nie ma w nim już "tchnienia Boga", tchnienia, życia.


Wt maja 29, 2012 10:43
Post Re: Dlaczego ludzie tak boją się iśc do nieba
mkb napisał(a):
a co do Boga i śmierci człowieka, to Bóg opuszcza człowieka, dlatego ten umiera. nie ma w nim już "tchnienia Boga", tchnienia, życia.
Bardzo ryzykowna teza, szczególnie przy rozumieniu człowiek=ciało+dusza, ale i przy człowiek=ciało+duch+dusza.

Przypuszczam, ze rozumiesz to jako pewna przenośnie i niech tak lepiej zostanie.


Wt maja 29, 2012 10:54
Post Re: Dlaczego ludzie tak boją się iśc do nieba
Sam Jezus Chrystus na Krzyżu wzdychał "Boże czemuś mnie opuścił" po czym skonał,
tak wiec nie jest to żadna teza.


Wt maja 29, 2012 11:07
Post Re: Dlaczego ludzie tak boją się iśc do nieba
mkb napisał(a):
Sam Jezus Chrystus na Krzyżu wzdychał "Boże czemuś mnie opuścił" po czym skonał,
tak wiec nie jest to żadna teza.

Co najmniej nadinterpretacja.
Ty na prawdę jesteś od dawna wierząca, czy tylko masz tak kiepskiego księdza i takie kazania głosi?
Jezeli Biblia za trudna, to katechizm własnego kosciola poczytaj.

Edit:
Przeczytaj chociaż kazanie z tygodnika katolickiego Niedziela, mniej juz nie można od wierzącego człowieka wymagać.


Wt maja 29, 2012 11:11
Post Re: Dlaczego ludzie tak boją się iśc do nieba
a dlaczego to w/g ciebie nadinterpretacja?

...ty kozioł, lepiej się nie wywyższaj, bo źle się to dla ciebie skończy,
znasz przecież fragment o tych co się wywyższali ? ;-)

do linków mnie nie odsyłaj, bo nie chce mi się tego czytać.


Wt maja 29, 2012 11:19
Post Re: Dlaczego ludzie tak boją się iśc do nieba
mkb napisał(a):
a dlaczego to w/g ciebie nadinterpretacja?

...ty kozioł, lepiej się nie wywyższaj, bo źle się to dla ciebie skończy,
znasz przecież fragment o tych co się wywyższali ? ;-)

do linków mnie nie odsyłaj, bo nie chce mi się tego czytać.

Skoro chcesz sie dowiedzieć dlaczego, to dla ciebie chyba lepsze kazanie katolickiego księdza. No to czytaj.


Wt maja 29, 2012 12:29
Post Re: Dlaczego ludzie tak boją się iśc do nieba
W samotności przychodzimy na ten świat i moment opuszczenia duszy też nas przeraża. Musimy to uczynić sami, nie znamy przyszłości. Wydaje mi się, że to ból fizyczny schorowanego ciała i ból psychiczny, bo nie wiemy co będzie za chwilę. Czy czeka nas jeszcze jeden egzamin? Czy go zdamy?
Sądzę, że lęk przed śmiercią jest wpisany w naturę ludzką.


Wt maja 29, 2012 12:34
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL