Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 7:08



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 158 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona
 Cud JP2 na Euro? 
Autor Wiadomość
Post Re: Cud JP2 na Euro?
Tomek44 napisał(a):
Alus.
Jak byś przeczytała na spokojnie księgę Objawienia, tobyś nie wydawała tak pochopnych komentarzy.

Armageddon to będzie niejako "wykonanie wyroku". Oznacza bowiem zagładę nie tylko istniejących dziś Państw i wszelkich organizacji politycznych (ONZ, NATO, UE itd.) ("królestwa" z Daniela 2:44, przeczytaj proszę; a także Bestia i fałszywy Prorok z 19 rozdziału Objawienia), zagładę Wielkiej Nierządnicy zwanej Babilonem Wielkim (Objawienie 17 i 18 rozdział), czyli fałszywe religie, ale przede wszystkim oznacza zagładę niegodziwych ludzi.
Tym samym w 1000-letnim Królestwie Bożym które zapanuje nad całą ziemią znajdą się tylko posłuszni Bogu ludzie. (opisani m. in. w 7 rozdziale Objawienia).
Tak więc Sąd w Armageddonie będzie sądem ludzi, którzy jeszcze nie umarli.
Natomiast Sąd opisany w Objawienia 20 rozdział, odbędzie się na końcu 1000-letniego okresu panowania Królestwa Bożego i będzie on dotyczył przede wszystkim tych, którzy uniknęli Armageddonu (gdyż wcześniej "zdążyli" umrzeć).

Natomiast przypowieść to tylko przypowieść.
Przeczytaj Alus jeszcze raz te wersety, które zapodałem z księgi Hioba.

Przypowieść to baza nauki Jezusa - nauka postaw życia, kolei losu człowieka i przykłady uniwersalnych prawideł życia: doczesnego i wiecznego.


So cze 16, 2012 9:55
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 04, 2010 20:18
Posty: 1593
Post Re: Cud JP2 na Euro?
Jezus posługiwał się licznymi przypowieściami. Choć każda z nich ma praktyczną wartość to jednak ich celem jest właśnie wyciąganie przez słuchaczy i dzisiejszych czytelników Biblii praktycznych wniosków z tych przypowieści. Nie są one jednak historycznymi opisami zjawisk które miały miejsce w rzeczywistości.


So cze 16, 2012 10:02
Zobacz profil
Post Re: Cud JP2 na Euro?
Tomek44 napisał(a):
Jezus posługiwał się licznymi przypowieściami. Choć każda z nich ma praktyczną wartość to jednak ich celem jest właśnie wyciąganie przez słuchaczy i dzisiejszych czytelników Biblii praktycznych wniosków z tych przypowieści. Nie są one jednak historycznymi opisami zjawisk które miały miejsce w rzeczywistości.

Ale nie są fantazjami, zawsze są oddaniem, odzwierciedlemiem rzeczywistosci.


So cze 16, 2012 10:19
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 04, 2010 20:18
Posty: 1593
Post Re: Cud JP2 na Euro?
Na szczęście można odróżnić w słowach Jezusa mataforyczne i alegoryczne a nawet hiperboliczne przypowieści, od opisów stanów faktycznych czy też proroctw.
Na szczęście czytając całą Biblię można zrozumieć, iż Bóg rzeczywiście jest miłością.
Usilnie sugerowane przez Ciebie wieczne męki w ogniu nie tylko nie mają nic wspólnego z miłością, lecz nawet z elementarnym poczuciem sprawiedliwości.
Jeremiasza 7:30-31 BT:
Cytuj:
Albowiem synowie Judy czynili nieprawość przed moimi oczami - wyrocznia Pana - umieścili swe obrzydliwe bożki w domu, nad którym wzywano mojego imienia, aby go zbezcześcić. (31) I zbudowali wyżynę Tofet w dolinie Ben-Hinnom, aby palić w ogniu swoich synów i córki, czego nie nakazałem i co nie przyszło Mi nawet na myśl.

Tak więc ogniste męki to wytwór fałszywych religii.
Natomiast np. "jezioro ognia" wymienione w Apokalipsie i do którego "wrzucono śmierć i piekło" - to po prostu druga śmierć. Obj. 20:14.


So cze 16, 2012 10:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2012 19:51
Posty: 13
Post Re: Cud JP2 na Euro?
Dla Mnie JP II to Człowiek mający zasady, książek nie pisywał a wszystkie notatki Mistyczne spłonęły. Dla Mnie zostaje wielkim Sługą Boga.


So cze 16, 2012 13:22
Zobacz profil
Post Re: Cud JP2 na Euro?
Ajisukitakahikone napisał(a):
Dla Mnie JP II to Człowiek mający zasady, książek nie pisywał a wszystkie notatki Mistyczne spłonęły. Dla Mnie zostaje wielkim Sługą Boga.


za wiki:
Cytuj:
Książki, które wydał jako Karol Wojtyła

Renesansowy psałterz – Kraków 1999; młodzieńczy zbiór wierszy, powst. przed II wojną światową
Świętego Jana od Krzyża nauka o wierze (tytuł w innym przekładzie: Zagadnienie wiary w dziełach świętego Jana od Krzyża) – rozprawa doktorska obroniona w 1948 na Uniwersytecie Angelicum w Rzymie, napisana po łacinie (tytuł: Doctrina de fide apud S. Ioannem de Cruce[9]) o św. Janie od Krzyża, czytanym w oryginale, ogłoszona w czasopiśmie „Collectanea Theologica” XXI: 1950, a streszczenie polskie w „Ateneum Kapłańskim” 1950, z. 1; promocja doktorska w Polsce: 16 XII 1948 na Uniwersytecie Jagiellońskim; pełna wersja w przekładzie polskim (istnieją 2 tłumaczenia), jako książka: od 1991; liczne przekłady na obce języki nowożytne
Wykłady lubelskie – Lublin, KUL, 1986; zapis wykładów z filozofii głoszonych na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim w latach 1954–1956
Elementarz etyczny – Kraków 1983; szkice zamieszczane pierwotnie w „Tygodniku Powszechnym” w roku 1957
Ocena możliwości zbudowania etyki chrześcijańskiej przy założeniach systemu Maksa Schelera – Lublin, KUL, 1959; książka habilitacyjna na temat Maxa Schelera, czytanego w oryginale niemieckim; habilitacja przyjęta 3 XII 1953 na Uniwersytecie Jagiellońskim, ostatnia przed likwidacją Wydziału Teologicznego UJ przez władze stalinowskie
Miłość i odpowiedzialność – Lublin, KUL, 1960; monografia przedstawiająca analizę psychologiczną, filozoficzną i teologiczną zjawiska miłości; wielokrotnie wznawiana; liczne przekłady na języki obce
Osoba i czyn – Kraków 1969; najważniejsza monografia filozoficzna; studium z zakresu antropologii chrześcijańskiej, inspirowane przez fenomenologię i tomizm; w duchu humanizmu budowana koncepcja osoby ludzkiej jako suwerennego podmiotu; wiele przekładów na języki obce
U podstaw odnowy. Studium o realizacji Vaticanum II – Kraków 1972; pisana przez jednego z głównych jego uczestników monografia na temat II Soboru Watykańskiego i jego dorobku intelektualnego; po 16 X 1978 liczne przekłady na języki obce
Znak, któremu sprzeciwiać się będą – Poznań, Pallottinum, 1976 (wersja ocenzurowana przez cenzurę prewencyjną PRL); edycja pełna: Znak sprzeciwu. Paryż, Editions du Dialogue, 1980; zapis rekolekcji głoszonych w Watykanie na prośbę papieża Pawła VI
Poezje i dramaty – Kraków, Znak, 1979; całość dorobku artystycznego autora (prócz młodzieńczych psalmów oraz późnego Tryptyku rzymskiego); utwory poetyckie, m.in. poematy; Pieśń o Bogu ukrytym, Stanisław; dramaty, m.in.: Brat naszego Boga (o malarzu św. Adamie Chmielowskim, znanym jako Brat Albert), Przed sklepem jubilera, Promieniowanie ojcostwa; także esej O teatrze słowa (na temat Teatru Rapsodycznego Mieczysława Kotlarczyka); liczne wznowienia i przekłady na języki obce
Aby Chrystus się nami posługiwał – Kraków, Znak, 1979; zbiór esejów z całego okresu pracy twórczej sprzed pontyfikatu; m.in.: Apostoł (o Janie Tyranowskim), O humanizmie św. Jana od Krzyża, Personalizm tomistyczny (o św. Tomaszu z Akwinu; także przedruk cyklu szkiców Elementarz etyczny
Zagadnienie podmiotu moralności – Lublin, KUL, 1991; zespół rozpraw z zakresu etyki; tu przedruk książki habilitacyjnej z 1959 roku

Książki, które wydał jako Jan Paweł II

Mężczyzną i niewiastą stworzył ich. Odkupienie ciała a sakramentalność małżeństwa – Watykan 1986; pełna, książkowa (i opatrzona przypisami) wersja środowych wykładów do wiernych; wysnuta z Biblii, a nawiązująca do encykliki Pawła VI Humanae vitae, monografia na temat, jak to nazwał autor, „teologii ciała”, także godności integralnie ujętej osoby ludzkiej.
Przekroczyć próg nadziei – Lublin, 1994, KUL. ISBN 83-228-0395-8.
Dar i Tajemnica – 1996.
Tryptyk rzymski (poemat) – Kraków, 2003, Wydawnictwo Literackie. ISBN 83-88971-43-3.
Wstańcie, chodźmy! – Kraków, 2004, Wydawnictwo św. Stanisława. ISBN 83-88971-86-7.
Pamięć i tożsamość – Kraków, 2005, Społeczny Instytut Wydawniczy Znak. ISBN 83-240-0525-0.


Słabo znasz swojego idola :(


So cze 16, 2012 14:17
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 04, 2010 20:18
Posty: 1593
Post Re: Cud JP2 na Euro?
Kozioł
Dla Boga nie ma znaczenia liczba napisanych książek, tylko czy ktoś jest "sługą Bożym", jak to ujął przedmówca.


So cze 16, 2012 15:24
Zobacz profil
Post Re: Cud JP2 na Euro?
Tomek44 napisał(a):
Na szczęście można odróżnić w słowach Jezusa mataforyczne i alegoryczne a nawet hiperboliczne przypowieści, od opisów stanów faktycznych czy też proroctw.
Na szczęście czytając całą Biblię można zrozumieć, iż Bóg rzeczywiście jest miłością.
Usilnie sugerowane przez Ciebie wieczne męki w ogniu nie tylko nie mają nic wspólnego z miłością, lecz nawet z elementarnym poczuciem sprawiedliwości.
Jeremiasza 7:30-31 BT:
Cytuj:
Albowiem synowie Judy czynili nieprawość przed moimi oczami - wyrocznia Pana - umieścili swe obrzydliwe bożki w domu, nad którym wzywano mojego imienia, aby go zbezcześcić. (31) I zbudowali wyżynę Tofet w dolinie Ben-Hinnom, aby palić w ogniu swoich synów i córki, czego nie nakazałem i co nie przyszło Mi nawet na myśl.

Tak więc ogniste męki to wytwór fałszywych religii.
Natomiast np. "jezioro ognia" wymienione w Apokalipsie i do którego "wrzucono śmierć i piekło" - to po prostu druga śmierć. Obj. 20:14.

Czyli Bóg nie uznaje stosowanej od zarania przez ludzkość zasady - za zło odpłatą jest kara.
A słowa Jezusa - Idżcie precz ode Mnie przeklęci w ogień wieczny - to taka luzacka przenośnia.


So cze 16, 2012 16:15
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 04, 2010 20:18
Posty: 1593
Post Re: Cud JP2 na Euro?
Alus napisał(a):
Tomek44 napisał(a):
Na szczęście można odróżnić w słowach Jezusa mataforyczne i alegoryczne a nawet hiperboliczne przypowieści, od opisów stanów faktycznych czy też proroctw.
Na szczęście czytając całą Biblię można zrozumieć, iż Bóg rzeczywiście jest miłością.
Usilnie sugerowane przez Ciebie wieczne męki w ogniu nie tylko nie mają nic wspólnego z miłością, lecz nawet z elementarnym poczuciem sprawiedliwości.
Jeremiasza 7:30-31 BT:
Cytuj:
Albowiem synowie Judy czynili nieprawość przed moimi oczami - wyrocznia Pana - umieścili swe obrzydliwe bożki w domu, nad którym wzywano mojego imienia, aby go zbezcześcić. (31) I zbudowali wyżynę Tofet w dolinie Ben-Hinnom, aby palić w ogniu swoich synów i córki, czego nie nakazałem i co nie przyszło Mi nawet na myśl.

Tak więc ogniste męki to wytwór fałszywych religii.
Natomiast np. "jezioro ognia" wymienione w Apokalipsie i do którego "wrzucono śmierć i piekło" - to po prostu druga śmierć. Obj. 20:14.

Czyli Bóg nie uznaje stosowanej od zarania przez ludzkość zasady - za zło odpłatą jest kara.
A słowa Jezusa - Idżcie precz ode Mnie przeklęci w ogień wieczny - to taka luzacka przenośnia.

Ja wiem, że OGNIEM i mieczem katolicy nawracali, że w czasie inkwizycji zdarzały się OGNISTE przesłuchania i egzekucje, więc z tej to przyczyny dla co po niektórych katolików "ogień wieczny" to LUZACKA przenośnia.
Niemniej jednak Objawienie 20:14 wyraźnie i POWAŻNIE a nie LUZACKO wyjaśnia, iż "jezioro ognia" to druga śmierć.
Pisze wyraźnie jak byk.
Oczywiście możesz udawać, że ten ostatni werset nie istnieje, albo, że Bóg się pomylił dając takie wyjaśnienie tej wizji.
Możesz też udawać, że Jer. 7: 30-31 też nie istnieje - ale nie kpij sobie z Boga przez niestosowne komentarze do słów Jezusa.
Zresztą, aż dziw bierze, że katolicy "zapominają" tez o wyroku Boga: "Z prochu powstałeś w proch się obrócisz". Wolą twierdzić: "W ogień wieczny sie obrócisz".
A karą za zjedzenie owocu z drzewa poznania dobra i zła miała być właśnie śmierć a nie ogień wieczny. Rodz. 2:17.
"... bo gdy z niego spożyjesz, niechybnie umrzesz". Bóg nigdy nie straszył wiecznymi mękami.
Tak samo Ap. Paweł powiedział: "zapłatą za grzech jest śmierć" - a nie "zapłatą za grzech jest ogień wieczny". Rzym. 6:23.
Co więcej: w innym miejscu napisał:
"kto bowiem umarł, uwolniony jest od grzechu" Rzym. 6:7.
Daleko Ap. Pawłowi do fałszywych nauk o wiecznych mękach.

Tak swoją drogą - zastanawiam się jakimż trzeba być człowiekiem aby uważać za rzeczą dobrą czyjeś wieczne niewyobrażalne cierpienia.
Żal mi każdego człowieka, który cierpi na chorobę związaną z bardzo silnym bólem, gdzie już nawet morfina nie pomaga.
Żal mi nawet ślimaków, które żywcem sa wrzucane na patelnie z rozpalonym tłuszczem, przy sporządzaniu z nich potraw.
Niektóre religie potrafią naprawdę robić z ludzi bezdusznych potworów.


So cze 16, 2012 17:19
Zobacz profil
Post Re: Cud JP2 na Euro?
I ujrzałem umarłych......I osądzono zmarłych z tego, co w ksiegach zapisano, wedle ich uczynków

Jesli sie ktoś nie znalazł zapisany w księdze życia został wrzucony do jeziora ognia
Także Apokalipsa rozdział 20 - kim jest ów "KTOŚ wedle wasze wykładni?....znależliście jakieś kolejne rewelacyjne wyjaśnienie pasujace do waszej koncepcji?


So cze 16, 2012 22:52
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Cud JP2 na Euro?
No i JP2 zawiódł na całej linii!!!

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


So cze 16, 2012 23:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 08, 2011 13:30
Posty: 1518
Post Re: Cud JP2 na Euro?
Żadnego cudu nie ma!!! :(

_________________
Zdrowego rozsądku życzę...


So cze 16, 2012 23:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Cud JP2 na Euro?
A byłby niezaprzeczalny dowód na świętość....
a propos, jest jakiś patron piłki kopanej może?

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


So cze 16, 2012 23:23
Zobacz profil
Post Re: Cud JP2 na Euro?
Jajko napisał(a):
No i JP2 zawiódł na całej linii!!!

:D :D :D
Genialny komentarz!
Cudu dziś, niestety, nie było ;)


So cze 16, 2012 23:26
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 04, 2010 20:18
Posty: 1593
Post Re: Cud JP2 na Euro?
Alus
I śmierć i piekło zostały wrzucone do jeziora ognistego; owo jezioro ogniste, to druga śmierć Obj. 20:14.

A co do cudu na Euro - no cóż......


N cze 17, 2012 4:18
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 158 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL