Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 12:21



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 9 ] 
 Zdarza sie... 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 29, 2011 0:45
Posty: 49
Post Zdarza sie...
Zdarza sie, ze mój instruktor jezdzi w niedziele i kiedys sie spytał czy ja sam zaproponowałem jazdy w ten dzien. Oczywiscie nie musiałem. Teraz nie wiem czy przypadkiem nie popełniłem grzechu pamietaj abys dzien swiety swiecił i niewykonuj prac niekoniecznych w dni swiete. Niby co to za praca ale jest to niedziela. Czy jest to rzeczywiście grzech ? Co o tym sadzicie ?

Drugim moim problemem jest taki, napisze prosto z mostu bedzie najlepiej. Gdy byłem w miescie chciało mi sie sikac, zabardzo nie wiedziałem gdzie moge złatwic swoja potrzebe i wybrałem takie miejscie gdzie droga z chodnikiem znajdowała sie pomiedzy dwoma jakimis budynkami, bodajze mieszkalnymi taka jakby alejka czy cos takiego. I tam załatwiłemn swoja potrzebe. Czy tez źle postapiłem ?


Pt cze 22, 2012 21:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 22:01
Posty: 1342
Post Re: Zdarza sie...
Hmmm, no z tą alejką to... zdarza się ;P

Co do instruktora, wydaje mi się, że można byłoby to zaliczyć do "pamietaj abys dzien...", więc jak chcesz żyć zgodnie ze swoją religią, to lepiej profilaktycznie się z tego wyspowiadaj.

_________________
ॐ नमः शिवाय

"Wachlarzem o aloes", czyli mój blog literacki o fantasy i science-fiction:
http://wachlarzemoaloes.blogspot.com - blog
https://www.facebook.com/Wachlarzem-o-aloes-1499129103717492/ - fanpage


Pt cze 22, 2012 22:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Zdarza sie...
To dziś spory problem i nie Ty pierwszy pytasz o święcenie niedzieli. Wielu ludzi ma różne zajęcia które zajmują im szczelnie również soboty i niedziele. Dla mnie osobiście bardzo istotne jest czy ta niedziela mogła by być jednak jakoś uwolniona od zajęć które z odpoczynkiem i świętowaniem się nie kojarzą. Są sytuacje gdy nie ma takiej możliwości. Nie wiem czym się kierowałeś przy wyborze takiego, a nie innego dnia na jazdy. Warto jednak udać się do konfesjonału i tam przedstawić sprawę do oceny kapłana. Co prawda pytasz o opinie, ale nie wiem czy czyste opinie jedynie Cie interesują, czy chcesz się nimi sugerować.

_________________
Pozdrawiam
WIST


So cze 23, 2012 0:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 17, 2012 9:05
Posty: 1335
Post Re: Zdarza sie...
Poradziłabym jak poprzednicy pójść do spowiedzi. Niedziela to przecież dzień zupełnie inny od wszystkich (a przynajmniej powinien taki być). Jazdę przecież można zaplanować w każdy inny dzień tygodnia.

_________________
"Wszystko badajcie! Trzymajcie się tego, co dobre, a unikajcie wszystkiego, co złe" (1 Tes 5, 21-22)


So cze 23, 2012 9:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 29, 2011 0:45
Posty: 49
Post Re: Zdarza sie...
Dobrze czyli jazda - zrezygnowac, a z tą moją potrzebą jak uwazacie spowiadac sie, czy nie trzeba ? Jesli tak to mozna powiedziec załatwiałem swoje potrzeby nieodpowiednim do tego miejscu ?


So cze 23, 2012 10:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 22:01
Posty: 1342
Post Re: Zdarza sie...
aknenormin - gdybyś robił to specjalnie, by zrobić komuś na złość czy coś, to tak - ale po prostu nie mogłeś wytrzymać, to nie twoja wina przecież. Daj sobie z tym spokój ;)

_________________
ॐ नमः शिवाय

"Wachlarzem o aloes", czyli mój blog literacki o fantasy i science-fiction:
http://wachlarzemoaloes.blogspot.com - blog
https://www.facebook.com/Wachlarzem-o-aloes-1499129103717492/ - fanpage


So cze 23, 2012 11:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Zdarza sie...
Myślisz że ktokolwiek z nas chce oceniać takie sytuacje? Każdy uzna to po swojemu. Czy zrobiłeś źle? Nie wiem. Miałeś potrzebę i ją załatwiłeś. Ja raczej nie będę wdawał się w rozważanie co mogłeś, gdzie mogłeś i komu tym wyrządziłeś krzywdę. A jeśli masz więcej takich problemów, to radzę zapoznać się z problemem skrupulanctwa.

_________________
Pozdrawiam
WIST


So cze 23, 2012 11:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 17, 2012 9:05
Posty: 1335
Post Re: Zdarza sie...
aknenormin napisał(a):
Dobrze czyli jazda - zrezygnowac, a z tą moją potrzebą jak uwazacie spowiadac sie, czy nie trzeba ? Jesli tak to mozna powiedziec załatwiałem swoje potrzeby nieodpowiednim do tego miejscu ?


Ja raz spotkałam osobę, która chciała załatwić potrzebę przy kościele w mieście i jakoś bez wyrzutów sumienia :-D

_________________
"Wszystko badajcie! Trzymajcie się tego, co dobre, a unikajcie wszystkiego, co złe" (1 Tes 5, 21-22)


So cze 23, 2012 12:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 29, 2011 0:45
Posty: 49
Post Re: Zdarza sie...
dzięki wszystkim za pomoc :)


So cze 23, 2012 19:49
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 9 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL