Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 10:28



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 ,,Teoria chaosu ,, [Widziałem półnagą kobietę w filmie] 
Autor Wiadomość
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: ,,TEORIA CHAOSU ,, [Widziałem półnagą kobietę w filmie]
Zatem obawiasz się, że możesz nie mieć racji, tak? Czy coś w tej możliwości budzi w Tobie jakiś lęk lub niechęć?

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Śr cze 27, 2012 19:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 22:01
Posty: 1342
Post Re: ,,TEORIA CHAOSU ,, [Widziałem półnagą kobietę w filmie]
MdCyt napisał(a):
staram sie szybko przesunac suwakiem na dół na demotach to moze jakis sposób :)
ale jesl ichodzi o takie stony typu o2.pl czy wp.pl to tam obrazki sa z boku i jak czami zwro ktak kusi aby tam zobaczyc, czasami zerkne ale nie wiem czemu. a załurzmy ze niechcaco jednak zobacze ten obrazek to tak samo wyglada sytuacja ja kz tym filmem czy to juz jest inaczej bo ja przeciez wiem ze te obrazki tam wystepuja, przeciez prawie zawsze tam były to czemu ma ich nie byc tym razem. Co o tym sadzicie ?

Zmniejsz sobie okno! Zamiast pełnego ekranu zmniejszasz i potem ustawiasz szerokość i wysokość "obcinając" niepożądane obrazki ;)

_________________
ॐ नमः शिवाय

"Wachlarzem o aloes", czyli mój blog literacki o fantasy i science-fiction:
http://wachlarzemoaloes.blogspot.com - blog
https://www.facebook.com/Wachlarzem-o-aloes-1499129103717492/ - fanpage


Śr cze 27, 2012 19:17
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 04, 2011 12:01
Posty: 1123
Post Re: ,,TEORIA CHAOSU ,, [Widziałem półnagą kobietę w filmie]
szatan już atakuje
takie myśli sa od szatana


nawet ojciec Pio miał obrazki za darmo tak pisał

Bluźniercze myśli nieustannie przychodzę do głowy, a jeszcze bardziej pokusy, niewierności i niedowierzania L...). Szatan krzyczy i ryczy nieustannie wokół mej biednej woli. Nie robię niczego w tym
stanie, jak tylko to, że mówię zdecydowanie, chociaż bez uczucia: „Niech będzie chwała Jezusowi 1...). Najgęstsze ciemności nadal panują nad wszystkim, co czynię”
Jest to tekst o fundamentalnym znaczeniu, który powinien moim zdaniem przynieść wiele pociechy osobom pogrążonym — jak pisze ojciec Pio — w smutku z powodu duchowej udręki, strasznych myśli bluźnierczych, pokus niewierności i niedowierzania, Mówię o tym, bo takie myśli często

prowadzą niewinne dusze do przekonania, że grzeszyły. Ojciec Pio pisze jednak, że takie myśli „nieustannie przychodzą mu do głowy” — do głowy, a nie do serca! Powinno to być zupełnie jasne: w drzwiach serca znajduje się od wewnątrz klamka, którą jest twoja wola; pokusa pokonuje cię, gdy podnosisz tę klamkę i wpuszczasz Szatana — wtedy serce zostaje zatrute grzechem. Dopóki jednak pokusa pozostaje w myśli, nie ma grzechu. Pokusa jest jak ognista strzała, która niespodziewanie razi umysł myślą lub obrazem, stąd walka toczy się w umyśle. Dopóki pokusa pozostaje w umyśle, nigdy nie ma grzechu, nawet gdyby człowiek pocił się jak Jezus w Getsemani, kiedy Szatan podsuwał Mu myśl, że Jego ofiara jest niepotrzebna. Mogą więc nam przychodzić do głowy najbardziej bluźniercze obrazy i najgorsze przekleństwa, dopóki jednak nie wyrazimy na nie zgody, w sercu będzie panował pokój.
Demon oczywiście nie poddaje się, „krzyczy i ryczy”, krążąc wokół wali człowieka. Wywiera presję na wolę, żeby otworzyła bramę serca; niekiedy próbuje wręcz siać zamęt w sumieniu i wtedy człowieka ogarniają wątpliwości, czy już nie wyraził zgody, mimo iż nie doszło do tego. Tym, co Ojcu Pio pozwalało zachować spokój, było trwanie na modlitwie i wzywanie imienia Jezusa.
Udręki, jakich doznawał Ojciec Pio, świadczą, że kłamstwo i zwodzenie są główną bronią, którą Szatan posługuje się, wpędzając dusze we własne sidła.

z ksiazki godzina szatana


Śr cze 27, 2012 20:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 08, 2011 13:30
Posty: 1518
Post Re: ,,TEORIA CHAOSU ,, [Widziałem półnagą kobietę w filmie]
Naga kobieta,to dzieło boże,warte poznania.A półnaga :?

_________________
Zdrowego rozsądku życzę...


Śr cze 27, 2012 20:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 26, 2012 11:51
Posty: 38
Post Re: ,,TEORIA CHAOSU ,, [Widziałem półnagą kobietę w filmie]
Soul33 niechec to raczej nie, predzej ten lęk, który sie pojawia że popełnie jeden
z najcięższych grzechów: świetokradzstwo.


ARHIZ nawet dobry pomysł :)

merkaba dzieki wielkie za ten fragment. Bardzo mi pomógł, wytłumaczył to wszsytko, nawet ostatnio gdy zauwazyłem taka pania i przyszły do mnie jakies głupie mysli, obrazliwe. Teraz wiem ze tymi myslami nie trzeba sie tak przejmowac, poprostu je przepuscic, dac im dalej płynac. O tym przepływaniu mysli juz gdzies kiedys słyszałem.

Kris65 a półnaga... tez ładna :)


Dzieki wszsytkim za odpowiedzi. Fajnie ze jestescie :)

_________________
,,Bycie dobrym nie polega na tym, że nie popełnia się żadnego błędu: bycie dobrym polega na posiadaniu woli poprawy. ,,
świety Jan Bosco


Śr cze 27, 2012 21:12
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: ,,TEORIA CHAOSU ,, [Widziałem półnagą kobietę w filmie]
MdCyt napisał(a):
...predzej ten lęk, który sie pojawia że popełnie jeden
z najcięższych grzechów: świetokradzstwo.

Przypuśćmy, że się pomyliłeś. Jak myślisz, co Bóg by o tym sądził?

Bóg jest miłością. Bóg jest kochającym rodzicem. Wyobraźmy sobie zatem, że masz dziecko. Kochasz je bardzo i starasz się mądrze wychować. Co byś o tym sądził?

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Śr cze 27, 2012 21:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 26, 2012 11:51
Posty: 38
Post Re: ,,TEORIA CHAOSU ,, [Widziałem półnagą kobietę w filmie]
raczej nic przeciez chciał dobrze, ale wyszło jak zawsze :)

_________________
,,Bycie dobrym nie polega na tym, że nie popełnia się żadnego błędu: bycie dobrym polega na posiadaniu woli poprawy. ,,
świety Jan Bosco


Śr cze 27, 2012 22:00
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: ,,TEORIA CHAOSU ,, [Widziałem półnagą kobietę w filmie]
To "wyszło jak zawsze" brzmi bardzo krytycznie, a raczej nawet krzywdząco. Spodziewałbyś, że Bóg mógłby coś takiego powiedzieć?

A wracając do Ciebie w roli rodzica, czy sądzisz, że dziecku należałaby się w tej sprawie jakaś kara?

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Śr cze 27, 2012 22:11
Zobacz profil
Post Re: ,,TEORIA CHAOSU ,, [Widziałem półnagą kobietę w filmie]
MdCyt napisał(a):
soul ja jestem skrupulantem i sam mi jest trudno odpoweidziec na to pytanie, boje sie ze zle odpoweim sobie i potem przystapie do komuni i popełnie swietokradzstwo.

Jakbym miał odpowiedz ,,jak na dłoni,, to juz tymi problemami tak sie nie kłopocze.
Z góry przepraszam ze tak własnie rozdrabniam te pytania, wiem ze to jest wkurzajace


Przede wszystkim powinieneś mieć stałego spowiednika,który pomoże Ci ukształtować sumienie tak aby nie było `skrupulanckie`.
Co do grzechu o który pytasz to grzechem śmiertelnym jest ten, który „dotyczy materii poważnej i który został popełniony z pełną świadomością i całkowitą zgodą” (zob. KKK 1857)
Poczytaj sobie:
http://mateusz.pl/pow/020119.htm
Jak sam mówisz u Ciebie nie ma pragnienia czy chęci oglądania takich obrazów więc nie ma grzechu.


Cz cze 28, 2012 13:38
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 26, 2012 11:51
Posty: 38
Post Re: ,,TEORIA CHAOSU ,, [Widziałem półnagą kobietę w filmie]
Soul33 raczej nie, lecz z drugiej strony, gdy cos robi sie zle to mała kara jest przydatna :) taka nauczka.

MNICH_PUSTELNIK dzieki. :)

_________________
,,Bycie dobrym nie polega na tym, że nie popełnia się żadnego błędu: bycie dobrym polega na posiadaniu woli poprawy. ,,
świety Jan Bosco


Pt cze 29, 2012 14:32
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL