Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 9:17



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 ,,Teoria chaosu ,, [Widziałem półnagą kobietę w filmie] 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 26, 2012 11:51
Posty: 38
Post ,,Teoria chaosu ,, [Widziałem półnagą kobietę w filmie]
Podczas ogladania filmu TEORIA CHAOSU była taka scena gdy wyskoczyła bodajze półnaga kobieta, nie wiem dokładnie bo starałem sie nie przygladac ale górna czesc ciała była odsłonieta. Pewnie przesadzam ale dopiero jestem co po spowiedzi i nie wiem czy nie popełniłem grzechu widzac takie ujecia.

Moze ktos ogladał ten film, ja widziałem tylko urywek bo akurat wszedłem do pokoju i zamiast obrócic zwrok w inna strone to sie wstydziłem mamy i podejrzewam ze
byłby jakis komentarz w sstylu jaki swietoszek moze ale jakos mi to przyszło w tedy na mysl.

_________________
,,Bycie dobrym nie polega na tym, że nie popełnia się żadnego błędu: bycie dobrym polega na posiadaniu woli poprawy. ,,
świety Jan Bosco


Wt cze 26, 2012 22:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 17, 2012 9:05
Posty: 1335
Post Re: ,,TEORIA CHAOSU ,,
Ja nie oglądałam tego filmu. To, że ukazano tą półnagą kobietę to już tylko sprawa osób pracujących w przeszłości nad powstaniem tego filmu. Przypuszczam, że wcześniej tego filmu nie oglądałeś. Skąd więc mogłeś wiedzieć, że taka scena jest w tym filmie? Dręczą cię wyrzuty sumienia, ale nie jestem pewna czy grzech popełniłeś.

_________________
"Wszystko badajcie! Trzymajcie się tego, co dobre, a unikajcie wszystkiego, co złe" (1 Tes 5, 21-22)


Śr cze 27, 2012 15:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 22:01
Posty: 1342
Post Re: ,,TEORIA CHAOSU ,,
Całość była niezamierzona, ale jak masz wyrzuty sumienia, to po prosu opowiedz księdzu na spowiedzi co i jak i tyle.

_________________
ॐ नमः शिवाय

"Wachlarzem o aloes", czyli mój blog literacki o fantasy i science-fiction:
http://wachlarzemoaloes.blogspot.com - blog
https://www.facebook.com/Wachlarzem-o-aloes-1499129103717492/ - fanpage


Śr cze 27, 2012 16:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 26, 2012 11:51
Posty: 38
Post Re: ,,TEORIA CHAOSU ,,
dziekuje, :)
a gdy np ogladam demotywatory, czy czytam na o2.pl to tam czasami wystepuja zdjecia, których nie powinienem ogladac, choc wiem ze moga wystapic ale ja przegladam nie dla tych zdjec ale zupełnie dla innych korzysci.
Czy widzac takie zdjecia to wtedy grzesze ?

_________________
,,Bycie dobrym nie polega na tym, że nie popełnia się żadnego błędu: bycie dobrym polega na posiadaniu woli poprawy. ,,
świety Jan Bosco


Śr cze 27, 2012 16:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 22:01
Posty: 1342
Post Re: ,,TEORIA CHAOSU ,,
Jeśli nie szukasz ich wzrokiem, to raczej nie - sam przecież piszesz, że wchodzisz na ten portal w innym celu ;)
Poza tym, one tam nawet rozebrane nie są ;P

_________________
ॐ नमः शिवाय

"Wachlarzem o aloes", czyli mój blog literacki o fantasy i science-fiction:
http://wachlarzemoaloes.blogspot.com - blog
https://www.facebook.com/Wachlarzem-o-aloes-1499129103717492/ - fanpage


Śr cze 27, 2012 17:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 30, 2010 9:03
Posty: 1020
Post Re: ,,TEORIA CHAOSU ,,
MdCyt napisał(a):
Czy widzac takie zdjecia to wtedy grzesze ?

Po prostu odwracaj od nich wzrok. Pokusa to jeszcze nie grzech.

_________________
http://img407.imageshack.us/img407/7421/mjdomtowieczno1.jpg


Śr cze 27, 2012 17:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 26, 2012 11:51
Posty: 38
Post Re: ,,TEORIA CHAOSU ,, [Widziałem półnagą kobietę w filmie]
staram sie szybko przesunac suwakiem na dół na demotach to moze jakis sposób :)
ale jesl ichodzi o takie stony typu o2.pl czy wp.pl to tam obrazki sa z boku i jak czami zwro ktak kusi aby tam zobaczyc, czasami zerkne ale nie wiem czemu. a załurzmy ze niechcaco jednak zobacze ten obrazek to tak samo wyglada sytuacja ja kz tym filmem czy to juz jest inaczej bo ja przeciez wiem ze te obrazki tam wystepuja, przeciez prawie zawsze tam były to czemu ma ich nie byc tym razem. Co o tym sadzicie ?

PS:ARHIZ ,,Poza tym, one tam nawet rozebrane nie są ;P,, :-)

Tak w ogóle to wielkie dzieki za odpowiedzi :)

_________________
,,Bycie dobrym nie polega na tym, że nie popełnia się żadnego błędu: bycie dobrym polega na posiadaniu woli poprawy. ,,
świety Jan Bosco


Śr cze 27, 2012 17:47
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: ,,TEORIA CHAOSU ,, [Widziałem półnagą kobietę w filmie]
Czy takie rozdrabnianie Ci pomaga i rozwiązuje problem?

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Śr cze 27, 2012 17:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 26, 2012 11:51
Posty: 38
Post Re: ,,TEORIA CHAOSU ,, [Widziałem półnagą kobietę w filmie]
soul ja jestem skrupulantem i sam mi jest trudno odpoweidziec na to pytanie, boje sie ze zle odpoweim sobie i potem przystapie do komuni i popełnie swietokradzstwo.

Jakbym miał odpowiedz ,,jak na dłoni,, to juz tymi problemami tak sie nie kłopocze.
Z góry przepraszam ze tak własnie rozdrabniam te pytania, wiem ze to jest wkurzajace

_________________
,,Bycie dobrym nie polega na tym, że nie popełnia się żadnego błędu: bycie dobrym polega na posiadaniu woli poprawy. ,,
świety Jan Bosco


Śr cze 27, 2012 17:52
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn paź 31, 2011 16:34
Posty: 421
Post Re: ,,TEORIA CHAOSU ,, [Widziałem półnagą kobietę w filmie]
Ale to ludzie mają problemy. :?


Śr cze 27, 2012 18:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 23, 2008 15:06
Posty: 7
Lokalizacja: Częstochowa, Śląskie
Post Re: ,,TEORIA CHAOSU ,, [Widziałem półnagą kobietę w filmie]
hmm. wydaje mi sie że nie tędy droga.. A jak zobaczysz na ulicy dziewczynę w spódniczce to też odwrócisz wzrok? no ok.. to jeszcze można.. ale jeśli przyjdzie Ci rozmawiać z dziewczyną ubraną tak że mogłaby być przedmiotem Twoich fantazji (co nie znaczy wcale że ma być jakaś wyuzdana) .. to co wtedy zrobisz, nie będziesz na nią patrzył?
Granice są w Tobie.. nie wiem ile masz lat.. ale wiem że np 16 - 17 lat to wiek kiedy przypadkowy byle obrazek powoduje podniecenie.
Oczywiście na razie musisz walczyć z pokusą, jeśli to na Ciebie źle działa to unikaj.. ale przypadkowe spojrzenie to raczej próba..


Ostatnio edytowano Śr cze 27, 2012 18:27 przez tommi, łącznie edytowano 1 raz



Śr cze 27, 2012 18:03
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: ,,TEORIA CHAOSU ,, [Widziałem półnagą kobietę w filmie]
MdCyt napisał(a):
Jakbym miał odpowiedz ,,jak na dłoni,, to juz tymi problemami tak sie nie kłopocze.
Z góry przepraszam ze tak własnie rozdrabniam te pytania, wiem ze to jest wkurzajace

Jak kogoś to wkurza, to przecież nie musi czytać, nie ma problemu :)

A jak Ty sam uważasz? Czy czujesz, że zrobiłeś coś złego? Jak byś ocenił, gdyby ktoś zrobił to samo?

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Śr cze 27, 2012 18:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 9:16
Posty: 3755
Post Re: ,,TEORIA CHAOSU ,, [Widziałem półnagą kobietę w filmie]
Odsyłam do tematu "Czy to grzech (ciężki)?" - zanim zapytasz- jest tam napisane zarówno o tym jak rozróżniać grzech powszedni od śmiertelnego (czyli takiego, po którym musimy iść do spowiedzi), jak i o skrupulanctwie.

Zwróć szczególnie uwagę na ostatni z warunków koniecznych do zaistnienia grzechu śmiertelnego: "dobrowolność (tzn. zgoda na czyn na tyle dobrowolna, by stanowił on wybór osobisty)". Innymi słowy, grzechu śmiertelnego nie popełnia się niechcący, to zawsze jest dobrowolny czyn, wybór osobisty. Żeby to mógł być grzech śmiertelny, to musiałbyś oglądać to w celu zobaczenia nagich, nieprzyzwoitych zdjęć (nawet jeśli byłoby to przy okazji np. "chcę to oglądać, bo a nuż zobaczę jakieś miłe zdjęcia"). Jeśli jest to przypadkiem i nie czujesz, żeby wpływało to źle na Ciebie (np. nadmiernie pobudzało, rozbudzało myśli, pożądliwość, zachęcało do czegoś jeszcze), to prawdopodobnie nie jest to złe.

Ale pamiętaj: nie możesz brać tego co powiedziałem (ani tego co ktokolwiek tu napisał) jako wyroczni, jako z góry prawdy, bo jesteśmy tylko jakimiś internautami. Chciałem tylko zarysować tę kwestię, żeby Ci pomóc. Jedyną decydującą instancją w kwestii grzechu jest Twoje sumienie wsparte wiedzą o nauce Kościoła i światłem Bożym oraz spowiednik/duchowny, jeśli sumienie nie daje Ci satysfakcjonujących odpowiedzi.

_________________
Piotr Milewski


Śr cze 27, 2012 18:21
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 30, 2010 9:03
Posty: 1020
Post Re: ,,TEORIA CHAOSU ,, [Widziałem półnagą kobietę w filmie]
MdCyt napisał(a):
ale jesl ichodzi o takie stony typu o2.pl czy wp.pl to tam obrazki sa z boku i jak czami zwro ktak kusi aby tam zobaczyc, czasami zerkne ale nie wiem czemu. a załurzmy ze niechcaco jednak zobacze ten obrazek to tak samo wyglada sytuacja ja kz tym filmem czy to juz jest inaczej bo ja przeciez wiem ze te obrazki tam wystepuja, przeciez prawie zawsze tam były to czemu ma ich nie byc tym razem. Co o tym sadzicie ?

Musisz nauczyc sie odrozniac pokuse od grzechu. Jestes atakowany pokusami - ale to nie znaczy, ze grzeszysz. Zobacz tutaj: http://www.teologia.pl/m_k/zag10-5.htm#1

Pamiętaj też, że 'nieświadome zło nie może być grzechem': http://www.teologia.pl/m_k/zag10-4.htm#1

Powodzenia! :)

_________________
http://img407.imageshack.us/img407/7421/mjdomtowieczno1.jpg


Śr cze 27, 2012 18:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 26, 2012 11:51
Posty: 38
Post Re: ,,TEORIA CHAOSU ,, [Widziałem półnagą kobietę w filmie]
tommi:
,,nie wiem ile masz lat.. ,,
18

Soul33
,,A jak Ty sam uważasz? Czy czujesz, że zrobiłeś coś złego? Jak byś ocenił, gdyby ktoś zrobił to samo?,,

sprytne :) odpowiedział bym wtedy gdy wiedział ze takie zdjecia sa na tym forum a wszedł i jednak je przez chwile zobaczył lecz sie nie przygladał tylko odrazu odwrócił zwrok od tego to nie popełnił grzechu ciezkiego. Ale czy to jest prawda ? Nie wiem.
Moze mi sie tak zdaje bo chciałbym aby tak było ?

jumik rozumiem.

_________________
,,Bycie dobrym nie polega na tym, że nie popełnia się żadnego błędu: bycie dobrym polega na posiadaniu woli poprawy. ,,
świety Jan Bosco


Śr cze 27, 2012 18:36
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL