Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 1:14



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 od małpy czy Adama i Ewy ? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 29, 2011 0:45
Posty: 49
Post Re: od małpy czy Adama i Ewy ?
czyli mamy rozumiec ze Bog stworzył Adama czyli człowieka ale czy był tylko jeden Adam to tego nie wiemy, Ojciec mógł stworzyc wielu Adamów i wiele Ew - tak to mamy rozumieć ?

A jesli to sie zgadza co wyzej napisałem to który konkretnie Adam i która Ewa zerwało zakazane jablłko bo wszyscy naraz nie mogli je jednoczesnie zerwac chyba ze tak uczynili :)


Wt lip 10, 2012 21:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2012 21:23
Posty: 3341
Post Re: od małpy czy Adama i Ewy ?
Trzeba przepytać węża. : P

_________________
In my spirit lies my faith
Stronger than love and with me it will be
For always.

Orkiestra!


Wt lip 10, 2012 23:06
Zobacz profil

Dołączył(a): N lip 01, 2012 21:27
Posty: 411
Post Re: od małpy czy Adama i Ewy ?
aknenormin napisał(a):
A jesli to sie zgadza co wyzej napisałem to który konkretnie Adam i która Ewa zerwało zakazane jablłko bo wszyscy naraz nie mogli je jednoczesnie zerwac chyba ze tak uczynili :)


Ty zerwałeś jabłko a nie żaden Adam.


Wt lip 10, 2012 23:34
Zobacz profil
Post Re: od małpy czy Adama i Ewy ?
Lurker napisał(a):
Trzeba przepytać węża. : P


ha ha
węża nie spotkałam, ale zapytałam o ta kwestie teologa katolickiego.
oto odpowiedz:

"Biblijny opis stworzenia człowieka nie jest przedstawieniem wydarzeń historycznych. Od tego są naukowcy, więc niech szukają początków człowieka na ziemi. Póki co nadal niewiele wiedzą.
Biblia natomiast pod taką literacką szatą, wymysł natchnionego Autora ludzkiego, pokazuje prawdziwy początek człowieka na ziemi: czyli powołanie go do życia przez Boga a potem upadek. Przecież nikt nie był przy stworzeniu świata. Dobrze wiemy z badań naukowych, że człowiek zaistniał dopiero 500.000 lat temu a Abraham żył w XVIII wieku przed Chrystusem, a Pismo św. tworzyło się całe wieki i kanon Starego Testament został ustalony już po Chrystusie.
Oczekiwanie na historyczne wiadomości o początku człowieka na ziemi od Biblii jest totalną nieznajomością charakter Pisma św. Ono poucza o zbawieniu, o Bożej woli, o prawdzie o Bogu i powołaniu człowieka do przyjaźni z Bogiem, nie o botanice i zoologii. Od tego są naukowcy. Wiara w niczym nie przeczy nauce. Na ten temat wyszły osobne dokumenty Kościoła."


Wt lip 10, 2012 23:37

Dołączył(a): So sie 20, 2011 16:12
Posty: 5
Post Re: od małpy czy Adama i Ewy ?
mkb napisał(a):

"Biblijny opis stworzenia człowieka nie jest przedstawieniem wydarzeń historycznych. Od tego są naukowcy, więc niech szukają początków człowieka na ziemi. Póki co nadal niewiele wiedzą.
Biblia natomiast pod taką literacką szatą, wymysł natchnionego Autora ludzkiego, pokazuje prawdziwy początek człowieka na ziemi: czyli powołanie go do życia przez Boga a potem upadek. Przecież nikt nie był przy stworzeniu świata. Dobrze wiemy z badań naukowych, że człowiek zaistniał dopiero 500.000 lat temu a Abraham żył w XVIII wieku przed Chrystusem, a Pismo św. tworzyło się całe wieki i kanon Starego Testament został ustalony już po Chrystusie.
Oczekiwanie na historyczne wiadomości o początku człowieka na ziemi od Biblii jest totalną nieznajomością charakter Pisma św. Ono poucza o zbawieniu, o Bożej woli, o prawdzie o Bogu i powołaniu człowieka do przyjaźni z Bogiem, nie o botanice i zoologii. Od tego są naukowcy. Wiara w niczym nie przeczy nauce. Na ten temat wyszły osobne dokumenty Kościoła."


Dokładnie. Czyli w skrócie: " Chcesz wiedzieć jak powstał człowiek pytaj naukowca a nie księdza" Dobrze żeśmy to ustalili. A naukowcy wszystkich krajów, religii, płci, narodowości i dziedzin biologii archeologii i paleontologii zgadzają się że żadnego Adama nie było.

aknenormin napisał(a):
czyli mamy rozumiec ze Bog stworzył Adama czyli człowieka ale czy był tylko jeden Adam to tego nie wiemy, Ojciec mógł stworzyc wielu Adamów i wiele Ew - tak to mamy rozumieć ?

A jesli to sie zgadza co wyzej napisałem to który konkretnie Adam i która Ewa zerwało zakazane jablłko bo wszyscy naraz nie mogli je jednoczesnie zerwac chyba ze tak uczynili :)


Aknenormi- jako katolicy wierzymy że ludzkość została stworzona przez Boga, po czy zrobiła coś złego co ją z Bogiem rozłączyło. Jako ludzie żyjący w XXI wieku a nie w średniowieczu wiemy że ludzkość nie składała się z 2 ludzi (to tylko taki symbol, metafora) tylko kilku tysięcy, nie została ulepiona z gliny (kolejny symbol) tylko wyewoluowała z zupy pierwotnej, nie zerwała żadnego owocu (kolejny symbol) tylko popełniła jakiś inny grzech. Jaki? nie wiadomo. Biblia nie jest podręcznikiem paleontologii i wszystkie wersety sprzeczne z nauką, a nawet wszystkie wersety wchodzące w kompetencje nauki traktujemy przenośnie, nie dosłownie. Dlaczego? Bo Bóg je traktował przenośnie inspirując autorów natchnionych do napisania Biblii. Bóg powiedział "Hej, ty- napisz dla mnie Księgę Rodzaju. Masz tam napisać że stworzyłem ludzi i że przez własny grzech się ode mnie odłączyli. Jak masz to napisać? Słyszałeś o teorii ewolucji? Nie? No dobra, nie będę ci jej teraz tłumaczył, wymyśl jakąś bajeczkę, ale pamiętaj żeby zawrzeć tam te dwa elementy. Przecież ludzie i tak będą wiedzieli że to tylko metafora, nikt nie weźmie tego dosłownie." No najwyraźniej Pan Bóg w tej ostatniej kwestii się pomylił. Sorry za długi post


Śr lip 11, 2012 1:03
Zobacz profil
Post Re: od małpy czy Adama i Ewy ?
SpinningUni napisał(a):
Dokładnie. Czyli w skrócie: "Chcesz wiedzieć jak powstał człowiek pytaj naukowca a nie księdza" Dobrze żeśmy to ustalili.


:D
tylko, ze ten 'naukowiec' jest księdzem


Śr lip 11, 2012 2:30
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 23, 2012 6:24
Posty: 8
Lokalizacja: Göteborg
Post Re: od małpy czy Adama i Ewy ?
Teoria ewolucji i stwarzanie nie moga wspolistniec gdyz sobie wzajemnie zaprzeczaja.Dlaczeo wiec kk probuje je pogodzic?Robi to aby uchodzic za organizacje ludzi swiatlych.Niestety w tym przypadku sprawdzaja sie na nich slowa Pawla z Listu do Rzymian 1:21,22:"chociaż bowiem znali Boga, nie wychwalali go jako Boga ani mu nie dziękowali, lecz stali się pustogłowi w swych rozumowaniach, a ich bezrozumne serce ogarnęła ciemność. Mimo zapewniania, iż są mądrzy, stali się głupi ".Czyli uzyskali odwrotny efekt od zamierzonego.W oczach Boga oczywiscie.
Stwarzanie czyli tym samym istnienie Adama potwierdzaa ten ktory byl swiadkiem i wspoluczestnikiem tych wydarzen czli Jezus Chrystus w swym bycie przedludzkim(jako aniol)
Bedac na ziemi powiedzial:" On, odpowiadając, rzekł: „Czy nie czytaliście, że ten, który ich stworzył, od początku uczynił ich mężczyzną i kobietą i powiedział: ‚Z tego względu mężczyzna opuści ojca i matkę, a przylgnie do swej żony i oboje będą jednym ciałem’Mt 19:4,5
Jego samego Pawl nazywa drugim Adamem"Tak nawet jest napisane: „Pierwszy człowiek, Adam, stał się duszą żyjącą”. Ostatni Adam stał się duchem życiodajnym. A jednak pierwsze nie jest to duchowe, lecz to fizyczne, a dopiero potem duchowe. Pierwszy człowiek jest z ziemi i uczyniony z prochu, drugi człowiek jest z nieba"1 Kor.15:45-47.
Biblia mowi tez ze jezus jako czlowiek byl potomkiem Adama:"syna Enosza,
syna Seta,
syna Adama,
syna Bożego"Lk3:38
A wiec ten ktory zaprzecza istnieniu Adama zaprzecza tez istnieniu i potrzebie przyjscia Jezusa
A ma to dla nas bardzo istotne znaczenie:"Bo jak w Adamie wszyscy umierają, tak też w Chrystusie wszyscy zostaną ożywieni"1 kor 15:22
Taki czlowiek nie moze siebie nazywac chrzescijaninem.
I druga spawa.Zabojstwo Abla nie nastopilo w okresie jego mlodosci.Ale Kain i Abel byli blisko 100-letnimi mezczyznami.Tak wiec od buntu w Edenie uplynely juz 4 pokolenia .Ludzi na ziemi bylo zatem juz sporo.Kazirodztwo natomiast zostalo zakazane w prawie ponad 2000 lat pozniej gdy ludzie byli juz dalecy od doskonalosci i takie kontakty zagrazaly zdrowiu potomstwa.


Pn lip 23, 2012 8:13
Zobacz profil
Post Re: od małpy czy Adama i Ewy ?
JerzyAdamiak napisał(a):
Stwarzanie czyli tym samym istnienie Adama potwierdzaa ten ktory byl swiadkiem i wspoluczestnikiem tych wydarzen czli Jezus Chrystus w swym bycie przedludzkim(jako aniol)


tego, ze Jezus Chrystus był aniołem, nigdy nie słyszałam
i jest to raczej jakiś kolosalny wymysł.

JerzyAdamiak napisał(a):
Biblia mowi tez ze jezus jako czlowiek byl potomkiem Adama:"syna Enosza,
syna Seta,
syna Adama,
syna Bożego"Lk3:38
A wiec ten ktory zaprzecza istnieniu Adama zaprzecza tez istnieniu i potrzebie przyjscia Jezusa
A ma to dla nas bardzo istotne znaczenie:"Bo jak w Adamie wszyscy umierają, tak też w Chrystusie wszyscy zostaną ożywieni"1 kor 15:22


z tym się raczej zgodzę, ale nie podoba mi się, ze piszesz imię Jezusa z malej litery.


Pn lip 23, 2012 8:22

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: od małpy czy Adama i Ewy ?
silgar napisał(a):
Ty zerwałeś jabłko a nie żaden Adam.

Ciekawe, warto przemyśleć

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn lip 23, 2012 8:59
Zobacz profil

Dołączył(a): N lip 01, 2012 21:27
Posty: 411
Post Re: od małpy czy Adama i Ewy ?
JerzyAdamiak napisał(a):
Biblia mowi tez ze jezus jako czlowiek byl potomkiem Adama:"syna Enosza,

A może po prostu „być potomkiem Adama” = „być człowiekiem”
JerzyAdamiak napisał(a):
Taki czlowiek nie moze siebie nazywac chrzescijaninem.

Może, i w dodatku będzie to robił.
JerzyAdamiak napisał(a):
Stwarzanie czyli tym samym istnienie Adama potwierdzaa ten ktory byl swiadkiem i wspoluczestnikiem tych wydarzen czli Jezus Chrystus w swym bycie przedludzkim(jako aniol)

Powiedz na może na początek jakiego jesteś wyznania bo nie wiem czy mam się z Tobą ekumenizoawać czy wyśmiać.
Andy72 napisał(a):
silgar napisał(a):
Ty zerwałeś jabłko a nie żaden Adam.

Ciekawe, warto przemyśleć

Pewnie, że warto :)


Pn lip 23, 2012 9:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 23, 2012 6:24
Posty: 8
Lokalizacja: Göteborg
Post Re: od małpy czy Adama i Ewy ?
A za dni tych królów Bóg nieba ustanowi królestwo, które nigdy nie zostanie obrócone wniwecz. I to królestwo nie przejdzie na żaden inny lud. Zmiażdży ono wszystkie owe królestwa i położy im kres, lecz samo będzie trwać po czasy niezmierzone;


Pn lip 23, 2012 12:51
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: od małpy czy Adama i Ewy ?
Chodzi o królestwo Jezusa, które jest niewidzialne

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn lip 23, 2012 12:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 23, 2012 6:24
Posty: 8
Lokalizacja: Göteborg
Post Re: od małpy czy Adama i Ewy ?
Pojawila sie tylko koncowka mojego post.Przepraszam.
Otoz .Jak dlugo istnieje Jezus.
Abraham zyl okolo 2000 lat przed Jezusem,ale Jezus powiedzial ze istnial juz wczesniej:"Żydzi zatem rzekli do niego: „Jeszcze nie masz pięćdziesięciu lat, a widziałeś Abrahama?”  Jezus im rzekł: „Zaprawdę, zaprawdę wam mówię: Zanim Abraham zaczął istnieć, ja już byłem”. Chwycili więc kamienie, aby nimi w niego rzucać, ale Jezus się ukrył i wyszedł ze świątyni"Ew.Jana8:57,58.
Jednak z Bibli wynika ze istnial jeszcze wczesnie:"2 I przemówił Bóg: „Uczyńmy człowieka na nasz obraz, na nasze podobieństwo..."-pomagal wiec ojcu przy stwarzaniu czlowieka.
Ale to tez jeszcze nie jest jego poczatek:"Teraz więc ty, Ojcze, otocz mnie przy sobie tą chwałą, którą miałem przy tobie, zanim był świat."Ew.Jana 17:5-istnial wiec zanim powstal materialny wrzechswiat(a istnieje okolo 13 mld.lat)
To tez nie jest jeszcze poczatek Jezusa:„A do anioła zboru w Laodycei napisz: To mówi Amen, świadek wierny i prawdziwy, początek stworzenia Bożego" oraz List do Kolosan 1:15-17:"On jest obrazem niewidzialnego Boga, pierworodnym wszelkiego stworzenia;  bo za jego pośrednictwem zostało stworzone wszystko inne w niebiosach i na ziemi, co widzialne i co niewidzialne — czy to trony, czy zwierzchnictwa, czy rządy, czy władze. Wszystko inne zostało stworzone poprzez niego i dla niego.  On też jest przed wszystkim innym i za jego pośrednictwem wszystko inne zostało powołane do istnienia" -Jezus zostal wiec stworzony jako pierwszy aniol w niebie osobiscie przez Boga,wszystko inne powstalo przy jego wspolpracy!
A gdzie jest teraz.On sam przed smiercia i zmartwychwstaniem to powiedzial:"Jezus powiedział jej: „Przestań się mnie kurczowo trzymać. Jeszcze bowiem nie wstąpiłem do Ojca. Ale idź do moich braci i powiedz im: ‚Wstępuję do Ojca mego i Ojca waszego oraz do Boga mego i Boga waszego’Ew.Jana 20:17 -jest wiec znowu aniolem i pelni bardzo wazna funkcje:" Dlatego też Bóg wyniósł go na wyższe stanowisko i życzliwie dał mu imię, które przewyższa wszelkie inne imię, żeby w imię Jezusa zgięło się wszelkie kolano tych w niebie i tych na ziemi, i tych pod ziemią  i żeby wszelki język otwarcie uznał, że Jezus Chrystus jest Panem ku chwale Boga, Ojca."List do Filipian 2:9-11
Jezus jest juz Krolem i panuje w niebie nidlugo zaprowadzi rzady na Ziemi.On w imieni Boga,a nie ludzkie organizacje!:"A za dni tych królów Bóg nieba ustanowi królestwo, które nigdy nie zostanie obrócone wniwecz. I to królestwo nie przejdzie na żaden inny lud. Zmiażdży ono wszystkie owe królestwa i położy im kres, lecz samo będzie trwać po czasy niezmierzone;"Dn.2:44


Pn lip 23, 2012 13:28
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: od małpy czy Adama i Ewy ?
Ale to proroctwo moim zdaniem nie odnosi się do Królestwa które ma powstać tylko te które już mamy od 2000 lat, niewidzialne

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn lip 23, 2012 13:40
Zobacz profil
Post Re: od małpy czy Adama i Ewy ?
Jerzy, chyba byłoby łatwiej dyskutować, gdybyś odnosił się do wypowiedzi, czy pytań innych osób, bo tak to już nie wiem o czym mowa..


Pn lip 23, 2012 13:43
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL