Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 11:31



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 9 ] 
 Oto nasz pierwszy odcinek Bloga Apologetycznego 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N lut 03, 2013 17:54
Posty: 4
Post Oto nasz pierwszy odcinek Bloga Apologetycznego
Szczęść Boże!

Nazywam się Michał i reprezentuję nową inicjatywę apologetyczną - Blog Apologetyczny

Będziemy zajmować się wszystkimi tematami związanymi z obroną Świętej Wiary Katolickiej, a także pobocznymi. Na początek proponujemy filmik o Piusie XII i o jego stosunku do Żydów i Hitlera.
W tym momencie na kanale jest jeszcze umieszczony film o podboju Ameryki, planujemy w najbliższym czasie wrzucenie klipów o prymacie papieża, pedofilii w Kościele Katolickim i inne interesujące tematy.

Od razu nadmienię że filmy trwają ok 6-10 minut i z tego względu nie maja charakteru encyklopedycznego.

Jeśli chcesz pogłębić swoją wiedzę albo uzbroić się w argumenty do dyskusji z atakującymi Kościół i Wiarę albo niezdecydowanymi zapraszamy do oglądania naszego kanału.

Zachęcamy również do zapoznania się z linkami podanymi pod każdym filmem które stanowią rodzaj bibliografii uwierzytelniającej naszą "twórczość".

Pozdrawiam!

https://www.youtube.com/watch?v=sWEHROgEVLw


N lut 03, 2013 18:59
Zobacz profil
Post Re: Oto nasz pierwszy odcinek Bloga Apologetycznego
Niom...dobre!!! :D

Podoba mi sie, ale wkrótce zostaniecie zmieszani z błotem za "brak miłosci" :D

Ja chętnie poogladam nastepne odcinki. Powodzenia! :D

P.S.
Jesteście może na FB?


N lut 03, 2013 20:20

Dołączył(a): N lut 03, 2013 17:54
Posty: 4
Post Re: Oto nasz pierwszy odcinek Bloga Apologetycznego
Na Fb jeszcze nie, ale to dobry pomysl.

Pozdr!


Wt lut 05, 2013 10:15
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Oto nasz pierwszy odcinek Bloga Apologetycznego
Fajnie, fajnie zrobione, obejrzałem ze szczególnym zainteresowaniem drugi film, tj, ten o konkwiście. No i - rozczarowałem się. Nic nowego. Okrucieństwo Azteków znów zostaje pokazane jako jej (tj. konkwisty) uzasadnienie. Ciekawe, że o pierwszych ofiarach konkwisty, setkach tysięcy Tainów, napadniętych, zniewolonych i wytępionych przez rycerzy Kolumba (tych oryginalnych) - cisza. O innych ludach, które nie dostarczają swoim okrucieństwem uzasadnień działaniom Hiszpanów - nic. Faktem natomiast jest oczywiście, że głównym powodem depopulacji były przywleczone przez białych nieintencjonalnie choroby, ale to też chyba żadne odkrycie?

Właściwie nie za bardzo rozumiem intencję tego odcinka - chodziło o poinformowanie widza, że Aztekowie byli okrutni, więc w sumie dostali na co zasłużyli, a zresztą Indianie ginęli głownie z powodu chorób?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pt lut 08, 2013 14:09
Zobacz profil
Post Re: Oto nasz pierwszy odcinek Bloga Apologetycznego
Nie obejrzałe odcinka o konkwiście, ale.....JedenPoście nie zwróciłes uwagi na pewien bardzo istotny aspekt sprawy. Otóż:
Sami Konkwistadorzy nie daliby rady podbić Azteków, gdyby nie pomoc tubylców czyli ludów wcześniej zniewolonych przez Azteków.....a ludy te miłością do swoich gnebicieli nie pałały


Pt lut 08, 2013 14:23

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Oto nasz pierwszy odcinek Bloga Apologetycznego
Wiem o tym, tzn. nieźle orientuję się, jak to wyglądało. Wg. różnych szacunków, Cortez miał pod swoją wodzą od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy Indian podczas ostatecznej rozprawy z Tenochtitlan. Później zresztą, choćby podczas podoboju terytoriów dzisiejszego USa, z reguły też tak było - Indianie chętnie traktowali dobrze uzbrojonych i zorganizowanych białych jako sojuszników, biali zaś cenili Indian jako wsparcie bądź zwiadowców. Sęk w tym, że owi sojusznicy z czasem poczuli but Hiszpanów nie mniej, niż ich wrogowie, zaś grabież i zniewolenie nie ominęło też setek innych ludów, które w tych wojnach udziału brać nie chciały. Poza tym - jak pisałem, początek konkwisty to zniewolenie i wytępienie Tainów, o kórych tak chetnie się jakos dziś nie wspomina, może dlatego, że brak efektownych krwawych ofiar, które można by im wytknąć...
Z tego co mi wiadomo wspomniana w filmie królowa Izabela była istotnie przyzwoitym człowiekiem i ponoć mocno zdenerwowało ja postępowanie Kolumba, który ni z gruszki ni z pietruszki porwał, zwiózł do Europy i zaczął wyprzedawać pół tysiąca Indian z Hispanioli...

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pt lut 08, 2013 14:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Oto nasz pierwszy odcinek Bloga Apologetycznego
Długo można dyskutować o historii, ale nie zapominajmy że dyskusja tutaj powinna raczej iść na tory jakie sami wskazaliście. Jaka to ma być apologetyka. Opinie i poglądy mogą być różne. Ale pytanie jest o co oskarża się Kościół w tym temacie, oraz z jakimi negatywnymi poglądami się tutaj dyskutuje, a także z którymi w ogóle jest sens dyskutować. Czy ma to być apologetyka która wszystko wybiela, czy raczej taka która mówi jasno co było złem, a co złem nie było. I to w tym ostatnim przypadku nieraz próbuje się nas przekonać że tam gdzie wiara nie zawiniła, jest jakiś grzech ludzi wiary.

_________________
Pozdrawiam
WIST


So lut 09, 2013 12:36
Zobacz profil

Dołączył(a): N lut 03, 2013 17:54
Posty: 4
Post Re: Oto nasz pierwszy odcinek Bloga Apologetycznego
Wist-> staramy sie prostowac najgrubsze i najbardziej bzdurne mity dotyczace wiary i historii Kosciola katolickiego. I do tych mitow sie odnosimy. Jednym z takich mitow jest to ze Kosciol i katolicy wymordowali miliony ludzi w Ameryce nawracajac ich mieczem popelniajac najgorsza zbrodnie w dziejach po Holocauscie.

Nie da sie wszystkiego ujac w 8 minutowym filmie, a juz tym bardziej cieniowac, wywazac stanowiska, wchodzic w szczegoly, rozpatrywac. Od tego jest sala wykladowa i 120 minut na wyklad.

Pozdrawiam


Śr lut 20, 2013 9:46
Zobacz profil

Dołączył(a): N lut 03, 2013 17:54
Posty: 4
Post Re: Oto nasz pierwszy odcinek Bloga Apologetycznego
Przy okazji: są nowe odcinki!

O pedofilii w Kosciele:

https://www.youtube.com/watch?v=thBbL7g2rRY

druga czesc:

https://www.youtube.com/watch?v=1YZ3m0DZrzc

Pozdrawiam!


Śr lut 20, 2013 9:48
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 9 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL